Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2010., 22:45   #1
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Problem na podforumu "Tvrdi diskovi"

radi se o temama o HDD-ovima, 3,5 sata od 300 do 500 ; od 640 do 1TB i od 1TB pa na više.

ja mislim da bi se ove teme trebale ili zaključati ili napraviti sticky koji diskovi da se kupuju i zašto. ponavljaju se ista pitanja: "koji je najtiši, najhladniji, najbrži" "koji za sistemca" "koji za storage"... svaka tema ima XY stranica, a konstantno se postavljaju ista pitanja na koje je odgovoreno više puta samo stranicu ili dvije iza.
dakle, kad korisniku X preporučimo WD Green zato što želi tih i štedljiv disk gdje mu brzina nije bitna, zašto korisnik Y pita isto pitanje? jel očekuje neki drugi disk da mu se ponudi ili šta? nije baš da ih ima ko automobila (prozivođača i modela)... ili da otvorimo temu koji disk kupiti po ovim podjelama, a u postojeće teme samo da se pišu iskustva ili eventualni problemi ili zanimljivosti, a da ove sa upiti "koji i zašto" otvorimo posebno.
eto, čisto me zanima što mislite o tome.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 22:49   #2
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
bilo bi jednostavnije u svakom slučaju, ali opet bi se našla neka Y osoba sa istim pitanjem.
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2010., 07:18   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
e direktore od preduzeće, sad si tek shvatio u čemu je problem To se dešavalo i uvijek će se dešavati, jer ne postoji sistem da lijene natjeraš da pročitaju išta više od zadnja dva posta, a nekad ni to. Nema tu puno nauke, teme postoje, kad pitaju takvo pitanje, napiše mu se da pročita bar zadnjih par stranica i to je to.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 07:37   #4
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Meni je jednostavnije onda napisati po 100-ti put "Samsung F3" ili "WD Caviar Green WD20EARS" nego objašnjavati da se to bilo pitalo već n-puta... no dobro. bio je samo to moj skromni prijedlog. moš zaključat ovo slobodno
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 08:44   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Znam, no mislim da bi bilo svejedno upita tog tipa, kako god napravili.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 09:32   #6
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Otvori temu, napiši tutorijal "koji diskovi da se kupuju i zašto". Ako bude kvalitetna lako će ju moderator zalijepiti. Naravno, trebao bi se obvezati održavati tutorijal ažurnim. Nakon toga, moderator može brisati ponavljajuća pitanja ili čak kažnjavati one koji ne čitaju sticky.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 09:47   #7
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
ja sam premalo diskova probao da bi bio kompetentan. inače, nije mi problem napisati, ali recimo primjer, ne mogu ništa napisati za Hitachi diskove jer ih nikada nisam koristio, još od IBM Deskstar serije. Diskovi se hvale ovdje po forumu, no kažem, preporučujem one s kojima sam radio, i s kojima radim ili posjedujem doma. ili sam posjedovao.
ali u svakom slučaju, moglo bi se nešto napraviti.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 18:33   #8
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ali u svakom slučaju, moglo bi se nešto napraviti.
Ma 0 bodova, možeš ti napravit 100 vodiča i best-buy lista, ne vrijedi.
To nije normalno koliko su ljudi lijeni i ne čitaju jedan post iznad svoga, a kamoli da traže nešto sami po netu.

Eno gledam u onim temama o t-comu, lik pita šta dobiva produženjem ugovora iako je to 2 posta prije njega pitao lik (i to u obje t-com teme je pitao) i dobio odgovor.
Pa jel imaju ti likovi imalo pameti da odu na t-com stranicu i vide šta se nudi?
Likovi 'upadaju' u teme kao da su sami na forumu i ne pada im na pamet da je to isto pitanje ili taj isti hard tražio netko prije njih... sve redom specijalci.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 20:50   #9
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Svrbi ih tržnica, lijeni su ili jednostavno ne znaju na koji način funkcioniraju internet forumi/ne čitaju pravila. Ne možeš tu ništa.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 21:14   #10
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Poznanik je bio lud i nakon faksa (FER) ostao u HR. Kaze da je imao sefove koji su ga svakodnevno pitali iste stvari, na kraju mu se omaklo jedan dan i umjesto da je pokorno OPET donio ISTE papire, rekao je sefici - da joj je donio te papire jucer. Pogledala ga je onako "ispod oka", podigla dva-tri fascikla i rekla "gle zbilja, donio si ih." Otkaz ga je cekao u kadrovskoj na kraju radnog vremena. Kaze da je dosao u drugu firmu, ali opet isti problemi, ne u istom obliku, ali tu su...

Nema tu lijeka, osim da svatko sam napravi red u svojoj glavi.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na