Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2014., 12:24   #1
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Undervolting Intel core i5 3570...

Pozz

i5 treba stic ovaj tjedan, pa sam malo gledao benchmarkove i bla bla, pa posto sam gledao i temperature, dosta ljudi kaze da su mu temp. visoke, i preporucuju hyper 212, tx3 i sta sve ne, e posto nisam bas sa parama, naiso sam na temu undervoltanja, a i dobio savjet sa ovog foruma, sa undervoltanjem temperature idu nize, tisi je i manje energije trose, ali ne gubi se na performansama?? Posto ce bit stock cooler dok ne nabavim nesto bolje htio bi ga undervoltat zato jer se ne koristi za programe nego prvenstveno za igrice, te internet i nece mi nastetit.

Kako da ga undervoltam? cuo sam da je -100mV dobro stavit i da ce bit stabilno? to preko biosa? I jel maticna moze podnjet undervoltanje?

Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 13:27   #2
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Gledajući koju matičnu imaš Asrock H61M-VS, mislim da u biosu nemaš drugih postavki za snižavanje napona.
Matična će to podnijeti bez problema i procesor bi trebao bez problema (čitaj ne bi se trebao rušiti). Jedina je stvar što sa tako malim sniženjem napona nećeš puno dobiti na sniženju temp. procesora.
iggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2014., 13:36   #3
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Undervolting and Overclocking on Ivy Bridge - mada s tom (jadnom) pločom, undervolt procesora je Sizifov posao.
Citiraj:
Autor Cico96 Pregled postova
...e posto nisam bas sa parama, naiso sam na temu undervoltanja...
I onda na ploču od ~300kn stavljaš procesor od ~1.300kn?
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 13:44   #4
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Sumnjam da ima potrebe sa zajebancijom oko toga. Kod mene 3570k već dvije godine radi pod stock hladnjakom bez ikakvih problema. Temperature pod opterećenjem do 60/65 stupnjeva maximum. Kad ga ugradiš pogledaš ako je temperatura normalna i nema smisla undervoltat.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 20:34   #5
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Undervolting and Overclocking on Ivy Bridge - mada s tom (jadnom) pločom, undervolt procesora je Sizifov posao.

I onda na ploču od ~300kn stavljaš procesor od ~1.300kn?
Pa ploca je starija i jos uvijek drzi dobro, nema potrebe za neku z77 i te kad necu overclockat nista, ali mislim da sam nasao cooler.
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 08:18   #6
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Lako za to, ali kad ti nedostaju napredne opcije koje obično dolaze sa skupljim i opremljenijim pločama, baš i nema nekog smisla upuštati se u undervolt procesora.
Zato sam i napomenul rashod između ploče i procesora, pošto se uvijek teži k tome da se postigne kakav-takav balans između komponenti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 09:03   #7
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
zasto stavljati procesor koji nema otkljucani mnozitelj na neku bolju i skuplju plocu?
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 09:24   #8
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Zašto uopće ići na taj procesor, a kao nema se para, pa se poseže za undervolt procedurama, ne bi li se ušparalo na potrošnji. Taj procesor nema otključani množitelj prema gore, ali sve ostalo je dostupno, tj. bilo bi da ga ploča ne ograničava. Nekakva H77 ploča bi bila bolji izbor, a nije puno skuplja (kakvih 150 kn) od njegove trenutačne. IMHO, najbolja opcija mu je da ostavi EIST i C-States funkcije uključene i voljno, jer s ovom pločom ne bude postigel značajan undervolt, tj. bar ne u mjeri kakvoj se nada.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 10:00   #9
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ima i jeftinih dobrih ploča -> ECS Z77H2-A3.

Hladnjak predlažem LC Power LC-CC-95.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 10:07   #10
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Jasna stvar, a bome i Intel Core i5-3350P ne bi bil ništ lošiji izbor, te bi mu već u startu ostalo dosta za solidnu ploču. Kombinacija u svakom slučaju ne nedostaje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2014., 10:09   #11
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Zašto uopće ići na taj procesor, a kao nema se para, pa se poseže za undervolt procedurama, ne bi li se ušparalo na potrošnji. Taj procesor nema otključani množitelj prema gore, ali sve ostalo je dostupno, tj. bilo bi da ga ploča ne ograničava. Nekakva H77 ploča bi bila bolji izbor, a nije puno skuplja (kakvih 150 kn) od njegove trenutačne. IMHO, najbolja opcija mu je da ostavi EIST i C-States funkcije uključene i voljno, jer s ovom pločom ne bude postigel značajan undervolt, tj. bar ne u mjeri kakvoj se nada.
Pa to sta je ploca malo lower ne znaci da ja moram ic na neki low proc? Fino pise na mbo support stranici da ga podrzava. Kao sto rekoh overclock, nista to. Ma skuzio sam da je undervolt mi nece bit potreban jer sam nasao dogovor za cooler. A i nije da cu se bavit nekim teski procesorskim programima, igrice i neki program tipa office il autocad za skolu, nebi ga ploca trebala ogranicavati

Edit: cooler ce bit Arctic Freezer 13!
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 10:14   #12
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Daleko od toga da moraš odabrati neki slabašan procesor, ali te jeftine ploče su s razlogom jeftine i ne treba od njih očekivati čuda. Nude osnovnu funkcionalnost i to je to.
Naravno, ne treba ni ići u ekstreme, ali u tvojem slučaju neka mrvicu opremljenija ploča bi bila bolji izbor za taj procesor, baš radi tih dodatnih opcija koje ti sad fale.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 10:31   #13
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Albert Wesker Pregled postova
zasto stavljati procesor koji nema otkljucani mnozitelj na neku bolju i skuplju plocu?
ovo.

eto posto imam cooler, nece bit nikakvo undervoltanje potrebno tako da je sve ok! proc je iskljucivo zbog malo igrica i skole, tako da oc i to nije potrebno!

na pomoci svima
Cico96 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na