Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2009., 16:09   #1
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Štekanje, zastajkivanje zvuka i slike u igrama

Prvo komp spec: PS Corsair 650W, Maticna Gigabyte GA78G-DS3H, Athlon x2 7750+ @2700MHz, Geforce 260gtx, 2x2GB Mushkin RedLine @800 MHz, 2 Harda (nisu u Raidu)

Dakle. Windowsi rade perfektno. Filmovi i muzika vrte se bez problema. MemTest prosao bez problema, Sandra 2009 BurnIn test prosao bez problema. FurMark, 3DMark 06, Unigine Tropics i Sanctuary prolaze bez problema, Lightsmark prolazi bez problema. (zadnja tri benchmarka imaju zvuk koji radi besprijekorno)
I ONDA u bilo kojoj igri (NAJizrazenije je ipak u Team Fortressu 2) dolazi do trzanja (da tak velim) zvuka a i slike. To trzanje traje mozda djelic sekunde al se javlja svako malo i u nepravilnim razmacima. Povremeno kao da dodje do kompletnog zamrzavanja zvuka i slike uz izrazeno zujanje, to traje mozda do sekunde.
Nakon izmjene gro razno raznih drivera, odlucio sam iskljuciti zvucnu u BIOSu i piknuo u komp Audigy SE, i problem je ostao.
Svi driveri su najnoviji i Windowsi su updejtani...... ima li tko ikakvih ideja sta bi moglo bit?
__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 17:15   #2
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,324
vjerojatno ti steam apdejta.... , pogledaj da li u biosu uključen onaj cool queit.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 17:19   #3
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
vjerojatno ti steam apdejta.... , pogledaj da li u biosu uključen onaj cool queit.
Na zalost ne, Steam se ne updejta. U BIOS-u iskljucujem Cool'n'Quiet jos od 754 socketa.... znam da to nije najbolje za rad kompa.
__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:05   #4
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Svaka cast adminu koji je ovo napravio.... fakat svaka cast. Daj molim te ak znas koje je rjesenje za moj problem, pls reci. Jer na osnovu cega je ovaj moj topic sa AMD foruma premjesten na Softverske probleme???? I jos to bez ikakve obavijesti.

__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:51   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ja sam ti premjestil, umjesto da sam brisal, jer ti tema nema veze s AMD podforumom. Ti imaš probleme sa zastajkivanjem zvuka i slike u igrama (kak si navel u naslovu), a igre su kolko ja znam još uvijek softver. Tak da, ako već sam nisi znal kud smjestiti temu, ja sam ju premjestil. Dal to tebi odgovara ili ne, nije moj problem, niti me zanima. AMD podforum nije namijenjen za probleme sa zastajkivanjem zvuka i slike u igrama. To kaj ti imaš AMD procesor i ploču ne znači da je tvojoj temi mjesto na AMD podforumu, jer taj podforum nije zamišljen za rješavanje takvih problema. Kaj se tiče obavijesti, niko ti nije dužan poslati obavijest da ti je tema premještena, a osim toga sve linkove s odgovorima dobiš na mail i još k tome imaš profil i lako u sekundi saznaš di je tema završila. Rješenje za tvoj problem sa zastajkivanjem zvuka i slike u igrama je to da se naučiš služiti forumom, a s tim bahatim ponašanjem ne budeš ama baš ništ postigel.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 19:49   #6
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Vjerojatno cu postic BAN al boli me... sta je u mom postu bahato? Od nas dvojice jedino si ispo bahat ti. I to vjerojatno ne vidis jer ti iznad avatara pise Administrator. Ak mislis da si meni autoritet, grdo se varas. To sto imas pristup konzoli i mozes radit kaj oces s postovima korisnika ne znaci da uvjek znas kaj radis. To sto su igre softver ne znaci da ne rade problem hardveru i obratno.
__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 20:25   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pročitaj si post prije mog, pa onda reci da nisi bahat. Nažalost moram te razočarati, ali ja sam niko i ništ i ni na koji način ne ističem da sam moderator, niti ugnjetavam ljude diljem foruma, jer nemam pametnijeg posla. To kaj si ti fulal podforum, pa se sad nalaziš duboko povrijeđen, jer sam ti ja premjestil temu, je tvoj problem. Nadalje ja s postovima forumaša ne radim kaj hoću i opet tvoj je problem kaj svoju selidbu teme doživljavaš na taj način. Bilo da ti imaš sofverskih ili hardverskih problema, tema ti i dalje nije za AMD podforum i ja sam ju s punim pravom premjestil. Tu je sve kaj ti treba da svoje nedogovanje proslijediš onima koji budu meni uručili ban, a tebi kao žrtvi u cijeloj stvari omogućili da bezbrižno postaš kaj i di god te volja.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2009., 22:39   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,403
Podforum Problemi služi za razglabanje o svim vrstama problema, bilo s hardverom, bilo sa softverom. Ostali podforumi služe za informiranje, testove, dojmove i ostale diskusije. Da nema ovog podforuma, to bi bila druga stvar. Za sve dodatne nejasnoće, molim javi se na PM jer nema potrebe o tome ovdje pisati. Ovih par postova ću kasnije obrisati i sve ostale žalbe molim ili moderatoru na PM ili preko formulara prijaviti nekom od administratora, kolega McG je samo moderator.

Vratimo se na temu... Imaš li instaliran AMD Dual-Core Optimizer?
http://www.amd.com/us-en/assets/cont.../DCO_1.1.4.zip
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2009., 21:46   #9
tome_zd
Registered User
Moj komp
 
tome_zd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 10
Ovaj problem se pojavljuje ako imaš ps2 tipkovnicu, uključi u biosu opcije "enable usb mouse support" i "usb keyboard support" i problem će nestat ili spoji usb tipkovnicu, a ovu ps2 baci u smeće. isprobano na ovoj tvojoj ploči i na ga-ma770-ds3.

Zastajkivanje slike i zvuka se događa samo u trenutku kad držiš tipku na tipkovnici stisnutu, tako sam ja skužio u čemu je problem.
tome_zd je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 11:57   #10
jesus_tm1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Čakovec
Postovi: 23
Citiraj:
Autor tome_zd Pregled postova
Ovaj problem se pojavljuje ako imaš ps2 tipkovnicu, uključi u biosu opcije "enable usb mouse support" i "usb keyboard support" i problem će nestat ili spoji usb tipkovnicu, a ovu ps2 baci u smeće. isprobano na ovoj tvojoj ploči i na ga-ma770-ds3.
imam ga-ma770-ds3 i imao sam istih problema, skinuo novi BIOS i stvar RIJEŠENA
jesus_tm1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na