Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2015., 18:04   #1
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
american express pbz

pozz, imam jedno pitanje u vezi amexa

Poslao sam dns zahtjev za amex karticu, posto sam zaposlen na određeno jel imam kakve sanse dobit karticu? Jedan moj kolega koji isto nije bio zaposlen za stalno ima tu karticu, ali mi je trenutno nedostupan pa cu tu vas pitat!

Radim u jednoj firmi tocnije u pik vrbovcu preko 3 godine, prvih godinu i pol sam bio pod agencijom, sad vec 2 godine pod pikovim ugovorom, ugovor mi se produzuje svaka 3 mjeseca. Jel ima ikakve sanse da ja taj amex dobijem?
Jel mogu ja njima dat do znanja da ce mi se ugovor i dalje produzivati? Moram im poslati postom potpisani zahtijev, jel se moze uz to poslati nekakva molba ili nest slicno? mada ne vjerujem da to njih briga!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 18:08   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Jel si provjerio u banci? Možeš i nazvati njihovu SZK.

Ne znam za ugovor o zaposlenju, ali mislim da im je bitno mjesečno primanje.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2015., 18:11   #3
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
Mislim da je bitan izvadak place, oko 3000kn da bude minimalno
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 18:15   #4
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Ove u banci blage nemaju, kad sam zadnji put pito jel bi imo sanse za amex, ova ko da se pravila mutava! Imam racun u pbzu vec vise od 7 godina, nikad nisam imo dugova, ajd sad sam u minusu, imam mali kredit koji redovno placam. Placa mi se krece ne vise od 3000 kn!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 18:17   #5
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Mislim da je bitan izvadak place, oko 3000kn da bude minimalno
Zadnja placa je 2821 kn, tu platnu listu cu im i dat, tj sa tom platnom listom cu probat taj amex dobit, jel mi je to bila najvisa placa do sad
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 20:06   #6
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
Eh mislim da je neka cifra iznad, cak mozda 3300 ali nisam ziher, uglavnom, najbolje je da ih kontaktiras jer ces tako najbolje znati na cem si. Na mail odgovaraju, nedavno sam ih kontaktiro
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 20:25   #7
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
pozz, imam jedno pitanje u vezi amexa

Poslao sam dns zahtjev za amex karticu, posto sam zaposlen na određeno jel imam kakve sanse dobit karticu? Jedan moj kolega koji isto nije bio zaposlen za stalno ima tu karticu, ali mi je trenutno nedostupan pa cu tu vas pitat!

Radim u jednoj firmi tocnije u pik vrbovcu preko 3 godine, prvih godinu i pol sam bio pod agencijom, sad vec 2 godine pod pikovim ugovorom, ugovor mi se produzuje svaka 3 mjeseca. Jel ima ikakve sanse da ja taj amex dobijem?
Jel mogu ja njima dat do znanja da ce mi se ugovor i dalje produzivati? Moram im poslati postom potpisani zahtijev, jel se moze uz to poslati nekakva molba ili nest slicno? mada ne vjerujem da to njih briga!

Imaš- U zadnjih 15 godina, većinom sam bio zaposlen na određeno i stalno sam dobivao pozive od banke gdje su mi nudili diners, amex, master..
Međutim, jedan sam od onih koji ne ide u prevelike minuse, redovit sam platiša svega, ja i žena živimo skromno u skladu sa mogućnostim, pa brijem
da i to igra ulogu. Jesi jedan od onih koje zovu banke/agencije za naplatu radi minusa? Ako je odgovor da zaboravi za kreditnu.
Nije točno ni ovo za 3000 kn plaće, imao sam takve ponude i kad sam radio na nepuno radno vrijeme, tj. manje od 3 k kuna.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 20:35   #8
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Nije točno ni ovo za 3000 kn plaće, imao sam takve ponude i kad sam radio na nepuno radno vrijeme, tj. manje od 3 k kuna.
Ne znam ja kakve si ti ponude imao ali ja sam uredno dobio odbijenicu poštom od Amexa i od Dinersa prije 3-4 godine iako sam tada bio na ugovoru na neodređeno i plaćom od cca 3800 neto.
Kad sam tražio obrazloženje odbijenice rekli su da je to poslovna tajna i da mi ne mogu odgovoriti.
Poslije sam saznao da traže barem cifru od 4000 kn.
Kasnije kad sam prešao na bolje plaćen posao su mi sami nudili sve i svašta.

Dakle, on je na minimalcu i pod ugovorom na određeno, stvarno ne znam zašto bi mu odobrili karticu, eventualno ako nisu max. snizili kriterije u zadnje vrijeme, u što sumnjam.

P.S. MasterCard je sasvim drugačija kartica i dobiješ ju bez problema, ne trebaju ju miješati s Amexom i Dinersom koje su klupske kartice i koje ipak traže neke strožije uvjete.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 21:02   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ja kada sam slao zahtjev za Dinersom (nemam primanja, student sam) dodao sam poruku da mi ne treba nikakva kupovina na rate već mi samo treba kartica za popuste u trgovinama i pohvalio sam kako imaju u raznim trgovinama te popuste i da je fora kako su organizirali po danima.
Kartica odobrena i za nekih tjedan-dva mi dolazi uz obavijest da je odobren i iznos na rate do 5000kn (kojeg nisam ni tražio).
Služi mi samo za popuste u Mulleru i nekim trgovinama no i dalje lijepo od njih.

Poslao sam i e-mail PBZ-u kada sam htio kupiti laptop na ekupiju (imali su popust od -10% na amex), rekli su mi da bi mi odobrili (još uvaljuju i neku lepezu žiro računa bez naknade za mlade) no da bi čekao više od 2 tjedna a sumnjaju da će toliko popust trajati.

Uglavnom, prilikom traženja zahtjeva slobodno dodaj jedan papir na kojem napiši/isprintaj da bi karticu koristio za popuste u nekoj trgovini, pohvali ih i ako mogu požuriti u obradi zahtjeva. To općenito ima smisla i prije će ti odobriti nego da im ideš objašnjavati da si zaposlen određeno i da ti kartica treba da pokriješ minus.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 21:06   #10
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ne znam ja kakve si ti ponude imao ali ja sam uredno dobio odbijenicu poštom od Amexa i od Dinersa prije 3-4 godine iako sam tada bio na ugovoru na neodređeno i plaćom od cca 3800 neto.
Kad sam tražio obrazloženje odbijenice rekli su da je to poslovna tajna i da mi ne mogu odgovoriti.
Poslije sam saznao da traže barem cifru od 4000 kn.
Kasnije kad sam prešao na bolje plaćen posao su mi sami nudili sve i svašta.

Dakle, on je na minimalcu i pod ugovorom na određeno, stvarno ne znam zašto bi mu odobrili karticu, eventualno ako nisu max. snizili kriterije u zadnje vrijeme, u što sumnjam.

P.S. MasterCard je sasvim drugačija kartica i dobiješ ju bez problema, ne trebaju ju miješati s Amexom i Dinersom koje su klupske kartice i koje ipak traže neke strožije uvjete.
Imam osjecaj da ce me odbit! Ali posto mi amex nije jedina opcija nece biti bed, eto iso sam prvo sa njima probat. Ako me odbiju probat cu onda otic u banku i raspitat se za mastercard, valjda ce mi to odobriti!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2015., 21:56   #11
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ne znam ja kakve si ti ponude imao ali ja sam uredno dobio odbijenicu poštom od Amexa i od Dinersa prije 3-4 godine iako sam tada bio na ugovoru na neodređeno i plaćom od cca 3800 neto.
Kad sam tražio obrazloženje odbijenice rekli su da je to poslovna tajna i da mi ne mogu odgovoriti.
Poslije sam saznao da traže barem cifru od 4000 kn.
Kasnije kad sam prešao na bolje plaćen posao su mi sami nudili sve i svašta.

Dakle, on je na minimalcu i pod ugovorom na određeno, stvarno ne znam zašto bi mu odobrili karticu, eventualno ako nisu max. snizili kriterije u zadnje vrijeme, u što sumnjam.

P.S. MasterCard je sasvim drugačija kartica i dobiješ ju bez problema, ne trebaju ju miješati s Amexom i Dinersom koje su klupske kartice i koje ipak traže neke strožije uvjete.
Nuđene su me sve 3. I amex, a nisam nijednu ni tražio. Bio sam na minimalcu i to još na ugovoru od jedne agencije za zapošljavanje.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 31.07.2015. u 22:02.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:33   #12
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
AmEx PBZ koristim od 2008 kad sam imao platu manjubod 3000 neto i ugovor na 6 mjeseci. I još k tome nisam imao račun kod njih nego u drugoj banci. Ok, možda zato jer me "preporučio" vlasnik firme tada. No nakon toga, samo su mi produživali i mjenjao sam firme i plaća se povećavala. Ove godine sam čak dobio kqrticu koja vrijedi do 2019. Uvijek su bile max 2 godine. Sad 4.
Tako da su sad sigurno postrožili uvjete dobijanja iste.

Ali znam da neke frendove bombardiraju sa promo amex a imaju nešto manje od 4 soma plaću. Velim, treba nazvati direknto njih ili im poslati mail. Pbz card. Uvijek sam sve riješavao preko njih direktno.
Fikusi u bankama će ti teško pomoći oko toga.

No, jedno je sigurno. Nije samo plaća, bitan je i poslodavac.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:58   #13
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Kao sto kaze Sojic jako je bitan poslodavac.Recimo ja imam Corporate Diners i najvise mi sluzi za besplatnu zderacinu i pijancenje po zracnim luka u Diners Club Loungue

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 31.07.2015. u 23:07.
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:21   #14
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Meni u banci nudili minus dok nisam imao nikakvu platu i 12 rata, a dok sam tetu pitao zasto meni bez stalnih primanja to nude rekli su "pa kad imate nekretninu" :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 03:59   #15
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Yup, ja sam student i PBZ meni isto nudi koju karticu zelim, i to nakon sto su mi dali visu, amex i extra devizni racun i onu sticker karticu i extra visu i jos stosta drugo. Diners mi se isto nudio, iako sam samo student. Na kraju mi vise smeta neg kaj imam koristi od tog sveg. Amex koristio jednom tek tolko da vidim el dela, visa se koristi na internetu a ove ostale stoje doma.
Na kraju od sveg tog koristim solarno placanje ala kesovina. I uvijek drzim neku lovu na racunu pa nikad nije u minusu (ok, bio jednom za dvije il tri lipe i to cca pol sata).
Tak da bi trebao dobiti karticu bez nekih vecih problema?
__________________

CPU: i7 4710HQ
MBO: NEXTGEAR-NOTE i5700
RAM: 4*8 GB DDR3 1600 MHz
GPU: nvidia GTX970M
SSD1: Crucial MX100 512 GB
SSD2: Samsung 850 EVO 1TB
OS: Windows 8.1

MBO: HP NW9440
CPU: C2D T7600
RAM: 2*2 GB DDR2 667 MHz
GPU: nvidia Quadro FX 1500M 512MB
SSD: SanDisk 32GB
HDD: Toshiba 100GB 7200 rpm
Dock: HP Advance Docking Station 180W
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 8.1 Professional x64 / OpenSUSE 13

CPU: Intel Core i5 3570K & Scythe Mugen 4
MBO: ASRock Z77 Extreme 4
RAM: 4*8 GB DDRIII 1600 MHz
GPU: VTX3D 7970 & XFX 280X-TDFD
SSD: 2*Vertex 4 128GB (RAID 0)
HDD: Seagate 2TB
PSU: Coolermaster Silent Pro M2 1500W
Case: Coolermaster CM 690 III
LCD: 2*Dell U2412M
Periferija: Logitech G510 & G500, Denon AH-D400
OS: Windows 8.1 Professional x64

CPU: AMD FX-6200 & Scythe Ninja 3
MBO: Asus M5A97 Evo R2 AMD3+
RAM: 2*8 GB DDRIII ECC
HDD: 2*WD Red 2TB
PSU: XFX 550W
Case: Fractal Design Define XL R2
OS: ESXi 5.5

CPU: AMD Athlon II X4 & Scythe Big Shuriken 2
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 4*4 GB DDRIII 1333 MHz
HDD1: WD Red 2TB
HDD2,3,4: 3*WD Green 2TB
HDD5: Samsung 1 TB
HDD6: Seagate 1500GB
PSU: Corsair VX 450W
Case: Chieftec BA-02B-B-B
OS: Windows Server 2012 R2

CPU: AMD Athlon x2
MBO: Gigabyte GA-M55plus-S3G
RAM: 4*2 GB DDRII 800 MHz
HDD1,2,3: Seagate PATA 320GB
PSU: Corsair CX 400W
Case: White ;D
OS: ESXi 5.5

MBO&CPU&GPU: ASRock E350
RAM: 1*4 GB DDRIII 1333 MHz
SSD: SanDisk 32GB
PSU: Corsair CX 400W
Case&PSU: Inter-Tech e-i7
OS: Windows 7 Pro x64 + XBMC

MBO&CPU&GPU: ASRock E350
RAM: 1*4 GB DDRIII 1333 MHz
SSD: SanDisk 32GB
PSU: Corsair CX 400W
Case&PSU: Inter-Tech e-i7
OS: Windows 7 Pro x64 + XBMC

CPU: C2D 2.4 GHz
MBO: MacBook Pro 13" mid-2010
RAM: 2*4 GB DDR3 1066 MHz
GPU: nvidia 320M
SSD: Kingston HyperX 3K 120GB
HDD: Toshiba 250GB 5400 rpm
OS: OS X 10.9
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 09:43   #16
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Meni u banci nudili minus dok nisam imao nikakvu platu i 12 rata, a dok sam tetu pitao zasto meni bez stalnih primanja to nude rekli su "pa kad imate nekretninu" :-)
Odakle im informacija da imaš nekretninu?
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 13:24   #17
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Hm, moj stari je bez posla već 3-4 god, prije je bio prijavljen na minimalcu, uredno ima amex. Dali mu i kredit bez problema. Limit mu je 5000kn mjesečno rata. Na temelju čega, ne znam. Ali primanja nema nikakva.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 13:57   #18
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Odakle im informacija da imaš nekretninu?
Taj dio je i meni bio zanimljiv i na moj upit od kud im to s obzirom da nisam s njima nikad podjelio taj podatak me zenskica samo bledo gledala.

Na moju srecu nemam potrebe za rate niti minus, dok se ima para kupi se kaj treba i netreba, a dok se nema onda se nrma :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 14:27   #19
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Hm, moj stari je bez posla već 3-4 god, prije je bio prijavljen na minimalcu, uredno ima amex. Dali mu i kredit bez problema. Limit mu je 5000kn mjesečno rata. Na temelju čega, ne znam. Ali primanja nema nikakva.
Pa to ti je pričam. Kod mene bio slučaj, radim na nepuno 6 sati, plaća 2600(sve sa prijevozom), žena zove nudi Amex sa 5 000 kuna i nakon par mjeseci Diners sa 29.000?!?
Pitam ju, koji vrag, jel me želite gurnut u dužničko ropstvo?
  Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 14:48   #20
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Opcenito karticne kuce ne gledaju samo prihod mjesecni koji imate, tu ima previse faktora, od kojih su neki cak i subjektivni.

Prihodi, rashodi, stanja racuna na kraju mjeseca, urednost placanja drugih racuna (mobitel, internet itd), bivsi krediti, nekretnine, stednja, sablona potrosnje, mjesto prebivanja, godine itd itd.

Dobar dio toga prolazi kroz komp koji vam daje nekakav rejting, na temelju tog rejtinga se odlucuje dobivate li karticu ili ne - ako ste negdje u "sivoj zoni" moguce je da i djelatnik karticne kuce odluci na kraju. I tu ulazi subjektivna procjena.

Ne znam iskreno kako to funkcionira u HR, medjutim u GER imaju tzv SCHUFA rating, centralizirani sustav koji uzima u obzire sve ove gorenavedene faktore i (prvenstveno) na temelju toga se donosi odluka o odobravanju kredita/kartice.

Ali jedno su njemci, drugo su hrvati, kada upoznate podublje kako funkcioniraju banke i kreditne kuce, sve vam se to odjednom cini klimavo i kilavo, pred raspadom toliko gresaka i nesposobnosti u necemu za sto se vjeruje da je "neprobojno"
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2015., 18:59   #21
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Opcenito karticne kuce ne gledaju samo prihod mjesecni koji imate, tu ima previse faktora, od kojih su neki cak i subjektivni.

Prihodi, rashodi, stanja racuna na kraju mjeseca, urednost placanja drugih racuna (mobitel, internet itd), bivsi krediti, nekretnine, stednja, sablona potrosnje, mjesto prebivanja, godine itd itd.

Dobar dio toga prolazi kroz komp koji vam daje nekakav rejting, na temelju tog rejtinga se odlucuje dobivate li karticu ili ne - ako ste negdje u "sivoj zoni" moguce je da i djelatnik karticne kuce odluci na kraju. I tu ulazi subjektivna procjena.

Ne znam iskreno kako to funkcionira u HR, medjutim u GER imaju tzv SCHUFA rating, centralizirani sustav koji uzima u obzire sve ove gorenavedene faktore i (prvenstveno) na temelju toga se donosi odluka o odobravanju kredita/kartice.

Ali jedno su njemci, drugo su hrvati, kada upoznate podublje kako funkcioniraju banke i kreditne kuce, sve vam se to odjednom cini klimavo i kilavo, pred raspadom toliko gresaka i nesposobnosti u necemu za sto se vjeruje da je "neprobojno"

Nadovezujem se na ovo.

Prije 3 god sam tražio amex barem 5 puta u pbz-u. Odbijen sam bio iako sam imao svaki mj placu preko pet tisuća kuna. Ove godine sam prijavljen na minimalac (ostalo na proviziju) i odobrili su mi amex i to sam zatražio preko mobilnog bankarstva bez ikakvih dokumenata!! Za 2 tjedna je bila kod mene.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2015., 18:42   #22
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Opcenito karticne kuce ne gledaju samo prihod mjesecni koji imate, tu ima previse faktora, od kojih su neki cak i subjektivni.

Prihodi, rashodi, stanja racuna na kraju mjeseca, urednost placanja drugih racuna (mobitel, internet itd), bivsi krediti, nekretnine, stednja, sablona potrosnje, mjesto prebivanja, godine itd itd.

Dobar dio toga prolazi kroz komp koji vam daje nekakav rejting, na temelju tog rejtinga se odlucuje dobivate li karticu ili ne - ako ste negdje u "sivoj zoni" moguce je da i djelatnik karticne kuce odluci na kraju. I tu ulazi subjektivna procjena.

Ne znam iskreno kako to funkcionira u HR, medjutim u GER imaju tzv SCHUFA rating, centralizirani sustav koji uzima u obzire sve ove gorenavedene faktore i (prvenstveno) na temelju toga se donosi odluka o odobravanju kredita/kartice.

Ali jedno su njemci, drugo su hrvati, kada upoznate podublje kako funkcioniraju banke i kreditne kuce, sve vam se to odjednom cini klimavo i kilavo, pred raspadom toliko gresaka i nesposobnosti u necemu za sto se vjeruje da je "neprobojno"

Poslao sam one papire postom i sad cekam odgovor, mislim da ce me odbit mada je sve moguce, po pricama drugih koji imaju, ajmo rec, gore uvijete od mene mogo bi imati srece. Kaj se tice ovog kaj si spomenuo, istina, sve to oni gledaju, tako je barem i sa kreditom dok sam dizao, frendica mi rekla da sve živo gledaju kad zatrazis kredit ili nest slicno! Prosle godine imo sam jednu blokadu, to je bila kazna, poslije toga, 2 mjeseca za redom sam kasnio sa kreditom, od tada sve uredno placam. Vjerovatno ce mi to utjecati, ako me odbiju, bit ce zbog toga!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 18:25   #23
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Evo, dobio sam odgovor, nažalost, odbili su me!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 18:33   #24
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Zasto ne probas zatraziti Diners?
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 19:14   #25
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Zasto ne probas zatraziti Diners?
Diners sucks.


__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 22:38   #26
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Zasto ne probas zatraziti Diners?
Pricekat cu par mjeseci jos pa cu onda opet probat sa amexom i dinersom. Zasad cu uzet master!

Mislio sam sa amexom uzimat komp posto ju skoro pa svaki ducan prima, sad neznam koji master da si uzmem, jel koliko sam vidio ne prima bas svaki ducan npr pbz master. Posto sam u pbzu i tam imam racun mislim da cu uzet njihov master, tj. jos se dvoumim izmedu master od pbza i raiffesena!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 22:50   #27
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Diners je kod nas dobro prihvacen u ducanima.Mislim da ces lakse dobiti Diners nego American
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 13:11   #28
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
pitanjce, ako recimo otkažeš članstvo na neko vrijeme, pa se odlučiš npr za godinu dvije opet za amex, oće prihvatit normalno ili će onda malo ''poprijeko'' gledat na tebe?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 13:18   #29
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pitanjce, ako recimo otkažeš članstvo na neko vrijeme, pa se odlučiš npr za godinu dvije opet za amex, oće prihvatit normalno ili će onda malo ''poprijeko'' gledat na tebe?
Normalno, njima je u interesu da ti prodaju uslugu.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 14:12   #30
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
čemu vam taj master, diners?
kad plačaš članarinu, ako ideš u minus naravno i kamatu

imaj običan tekuči račun, a tu svaka banka daje visa karticu.
I opet možeš nešto kupit do 12 rata beskamatno, a ako imas i minus, možeš u minus, ali naravno opet te kače kamate za taj minus dopušteni.

Poanta, troši koliko imaš
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na