Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2020., 17:29   #91
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 18:23   #92
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor sajko Pregled postova
Nemam iskustva s panasonicom, ali ostajem, tvrdoglavo ili ne, kod stava da ruka bolje umijesi od automata.
Znam da spamam, ali moram se složiti. Ručno mijesim i pečem kruh već godinama i ne vidim potrebu za pekačem.

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2020., 18:48   #93
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Sve 5 domy ali kolko vremena ti uzme to. Meni nabacivanje u pekac cca 5min dnevno.
Neko je gore pito. Panasonic serija 25xx je još uvijek no1 imo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 19:01   #94
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ne puno duže od same pripreme u stroju + čišćenja samog stroja. Kruh pečem jednom tjedno ili jednom u 10 dana jer ga stvarno malo jedemo i tih 15-ak minuta mi je brže i od odlaska u pekaru, a barem znam što jedem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 22:01   #95
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne puno duže od same pripreme u stroju + čišćenja samog stroja. Kruh pečem jednom tjedno ili jednom u 10 dana jer ga stvarno malo jedemo i tih 15-ak minuta mi je brže i od odlaska u pekaru, a barem znam što jedem.
Recept please
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 19:22   #96
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Recept please
Idemo u offtopic. Ma nemaš što, jednostavno je to, ali sve je stvar prakse i tvojih želja.

U većoj zdjeli u malo mlake vode izmutim 10-15 g svježeg kvasca (otprilike trećina di-go kvasca od 40 g) i žlicu šećera. Kad sve razbijem, polako stavljam pola kile domaćeg bijelog brašna i 2-3 dcl mlake vode, dodam žlicu soli, malo maslinovog ili ulja od grožđa i istovremeno miješam kuhačom dok ne dobijem smjesu koja je mekana, a opet ne previše ljepljiva. Po želji nekad dodam i malo integralnog ili crnog brašna, kojekakve sjemenke, mljevene orahe, što god imam pri ruci. Kad sam pokupio sve s rubova zdjele, nastavim mijesiti rukom i kad se više ne lijepi za prste, oblikujem u loptu, pokrijem zdjelu prozirnom folijom i stavim negdje na toplo da se diže par sati (ovisno o temp sobe i svježini kvasca, trebalo bi narasti negdje 4-5 puta). Pazim da nitko ne dira...

Nakon par sati premijesim par puta u zdjeli, oblikujem ga u koji hoću oblik, stavim na papir i na tepsiju/na žicu/u kalup. Kad sam dobio željeni oblik, pokrijem krpom i opet pustim da se diže, ali ne toliko dugo kao prvi puta. Uključim rernu na 250°C da grije i gore i dole, unutra odmah stavim vruću vodu u metalnu posudicu jer tijesto voli vlagu. Kad se rerna zagrije, ubacim tijesto na srednju/donju razinu, smanjim odmah temp na 200°C i nakon 20 min na 180°C. Pečem još 15-20 min, ovisno o jačini rerne, dok ne postane rumeno. Nekad ako želim, pred kraj pečenja dekoriram opet nekim sjemenkama tako da lagano premažem kruh mlijekom, pospem gore što hoću, dignem temperaturu rerne na 200°C i pečem još 5-10 min.

Izvadim kruh van, kratko pustim da se ohladi na nečemu neravnom da dole ima malo zraka. Kad ga bude bilo moguće uhvatiti u ruke, zamotam ga u par krpa, sve ovisi koliko su debele/velike. Kad se skroz ohladi, stavim ga u vreću da se dalje ne suši i često pola ode u zamrzivač, a pola odmah jedemo.

Možda ti izgleda podugačko ovako na prvu, i bit će ti dugačko dok se ne uhodaš, ali kasnije to sve obaviš za 15 min. Imam iza sebe minimalno 100 ispečenih kruhova, možeš modificirati recept kako želiš i teško ćeš zbrljati, ako znaš što radiš. Samo nemoj da ti samopouzdanje padne ako ti prvi kruh ispadne katastrofa. I meni je prvi kruh/lepinja ispala niska i tvrda kao točak od kočije, ali kasnije je išlo sve bolje i brže. Neki dodaju još i jaja, grožćice, više/manje šećera, promijene temperaturu naopako itd. tako da stvarno se možeš igrati kako hoćeš.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 19:37   #97
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kod mene je recept malko jednostavniji.

500g domaceg psenicnog ili pirovog brasna
Zlicica soli
Zlicica sode
Zlica-dvije maslinovog ulja
2 cvrsta jogurta
100-150 ml Jamnice

Posuti saku chia/bucinih/suncokretovih sjemenki po izboru. Ako umijesite suncokretove u tijesto, mogu pozeleniti od reakcije sa sodom pa ne izgleda lijepo, iako je jestivo i ne utjece na okus.

Papir za pecenje, 40-50 min na 200, ovisno o pecnici, al necete ga pregoriti ako pratite koru.

Jedan je upravo u pecnici
https://i.imgur.com/EViNkru.jpg

Evo ga, primjer malog pirovog kruha (pola kolicina iz recepta, bez jamnice). Gust, tvrdja kora, sjemenke su na njemu otpocetka pecenja

https://i.imgur.com/I6clfFb.jpg

Nemam primjer psenicnog, radio ga neki dan s jamnicom i bude tekuce tijesto, a kruh je blize lepinjastoj meksoj teksturi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 17.02.2020. u 20:08.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 14:19   #98
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
decki sta je ovo, ne nalazim ni jedan jedini panasonic pekac u HR ducanima? jel to zbog corone or what?
ima samo jedan izlozbeni u SD za sick amount of money.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 15:00   #99
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zakon ponude i potražnje - što se nešto više traži, to mu je viša cijena. Pekači su postali tražena roba. Skladišta su ispražnjena, a nove zalihe nisu došle.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 17:13   #100
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
zašto baš mora biti panasonic ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2020., 18:01   #101
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
kolko vidim nema ni drugoga bas, a panasonic mora bit zato jer jedini valja i izdrzi duuugo vremena ovako kako ga ja koristim (svaki dan godinama).

btw jel itko mijenjao remen na panasonicu? imam ga u rezervi od pred par g kad smo morali mjenjat veliki zupcanik jer je pukao, ali remen zamijenili nismo jer je izgledalo nemoguce ga nategnuti.
jel zna ito kako se to cudo mijenja na doticnom aparatu?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 18:36   #102
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
kolko vidim nema ni drugoga bas, a panasonic mora bit zato jer jedini valja i izdrzi duuugo vremena ovako kako ga ja koristim (svaki dan godinama).

btw jel itko mijenjao remen na panasonicu? imam ga u rezervi od pred par g kad smo morali mjenjat veliki zupcanik jer je pukao, ali remen zamijenili nismo jer je izgledalo nemoguce ga nategnuti.
jel zna ito kako se to cudo mijenja na doticnom aparatu?
iskreno nema neke razlike između skupljih i jeftnijih pekača. mi imamo onaj clatronic i isto godinama ga koristimo, dva puta tjedno otprilike

i samo sam jednom mjenjao remen koji sam na aliepxressu kupio za 10kn.

ako se remen nije dao nategnuti, možda nije prave dimenzije ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 18:41   #103
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Original dio od Panasonica. Očito ima neka fora kako oni to stavljaju. Imao sam ja mnoge pekace. Jeftine i skupe. Samo Panasonic je izdržao dugo. Samo njega kupujem ako je moguće.
Radim kruh svaki dan. Za cijelu familiju.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 18:51   #104
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Original dio od Panasonica. Očito ima neka fora kako oni to stavljaju. Imao sam ja mnoge pekace. Jeftine i skupe. Samo Panasonic je izdržao dugo. Samo njega kupujem ako je moguće.
Radim kruh svaki dan. Za cijelu familiju.
možda jednostavno malo jače nategnuti i to je to.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 18:54   #105
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
neznam. sjecam se da je izgledalo nemoguce jer je jako velika razlika bila. otvorit cu masinu opet ovih dana pa pogledat i prisjetit se jer je proslo par godina od onda.
ako netko ima neki savjet ili iskustvo navedite molim vas.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 19:56   #106
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ja sam minja remen na masini za robu. Prvo ga zagrij u vrucoj vodi,da malo "omeksa" i onda jedan neka drzi pekač, drugi neka proba navuč. Prvo preko manjeg "o" pa onda na veći "O" i lagano probat vrtit gurajuč remen unutra kacavdom, kako kad stavljas gumu na biciklu.

Nama je uspilo iz drugog pokušaja, zajebano je, izgleda da nema šanse,al upadne na kraju
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 20:31   #107
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ovo sam dobio pa ako nekome pomogne:

https://www.youtube.com/watch?v=tG-dnf8ynu4
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 20:50   #108
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Odvrni maticu na velikoj remenici, skini dole, stavi remen i vrati nazad. Sumnjam da taj remen možeš rastegnut neznam koliko.


EDIT:

Vidim sad kraj videa To je to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 20:06   #109
user_Ime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Lokacija
Postovi: 42
idemo probati

da li je netko zna gdje bi se mogao pronaći "service manual" za Tefal PF611838 pekač kruha?
user_Ime je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 09:58   #110
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Da malo dignemo temu,

žena izrazila želju da bi uzeli pekač kruha, nemamo naviku ujutro ići u ducan već kruh kupujemo na tjednoj bazi pa ga zaledimo.


Kakva su vaša iskustva sa pekačima, koristi li ih netko na dnevnoj bazi ili dosadi nakon neko g vremena?
Što gledati kod kupovine?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 10:05   #111
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Imamo Lidlov već 13.5 godina. Dva puta je bio na servisu zbog izmjene remena (potrošni materijal) koji ode nakon 5-6 godina. 15€ i tjeraj dalje. Servis je preko puta Ljubljanice. Tamo imaju kade i metlice koje su također potrošni materijal kod valjda svih pekača.

Gledaj da ima dvije mješalice, dostupan servis i jeftine zamjenske dijelove, te po mogučnosti dva grijača (gornji i donji) ali nije presudno. Mi imamo samo donji pa je kora malo mekša s gornje strane.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 10:19   #112
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Mi nadobudno kupili lidlov i jer smo presli na bezglutenski kruh. Nije nam se uklopio u lajfstajl... Ako pecem preko dana, bucan je i treba mu tri sata. Ako pece preko noci, well, onda ne spavamo

Nakon 5-6 kruhova odustali od njega, stajao pod krevetom godinama, evo nedavno ga utopio za 30ak eura. Bio je dobar dok je kostao 400tinjak kn, kasnije su mu frizirali cijenu.

Sada napravim kruh u sat i pol s mikserom i efektivno izgubim 5min posla. Radim ga jednom u 2-3 dana i uvijek je svjez. Mrzim ono zaledjeno smetje iz trgovine, ne razumijem zasto je to dozvoljeno prodavati ljudima kao osnovnu namirnicu. Vidim ga na tri metra da je zaledjen, a drugi dan je za baciti -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 20:07   #113
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Pa nije bučan sva tri sata Zamijesi par minuta i stoji pola sata. I onda opet.

Naš se isplatio 800x. Platio sam ga 300kn. Ispekli smo stotine kruhova, zamijesili hrpu tijesta za pizzu, radili džemove…
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 20:18   #114
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Lidara mi je krepao nakon kojih 11mj. Vratio ga i dobio novac nazad. Nakon toga sam u mall hr uzeo najjeftiniji s dvije metlice i to je bio ECG pekač kruha PCB 82120

To je bilo u 10.2019. recimo da 3x mjesečno pečemo kruh to bi bilo cirka onako iz glave cirka 150 kruhovlja.

Isplatio se odavno.


Radim u pravilu ovak nekaj:

600g brašna (50/50 bijelo i heljdino brašno)
350ml mlake vode
1 mala žličica soli
2 male žličice šećera
2 jušne žlice maslaca
1 paketić suhog kvasca
dvije šake bučinih sjemenki
još dvije vrste sjemenki po guštu tipa sezam. lan, kim, chia...

to je 1kg kruha, traje cirka 3h da se ispeče.

Priprema u totalu 15min.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 20:21   #115
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Da da, nije bucan dok grije, ali kako nam je doma uvijek tiho i mirno, svaki put bi me scimao kada upali lopatice. Ali svaki put, bez greske. Jednostavno nam se nije uklopio. Kruh je bio sasvim ok (bijeli i bezglutenski) jednom kada naucis da se kvasac ne smije dirati sa soli
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 22:31   #116
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Sad sam se sjetio: rekli su mi u servisu da je Silvercrest (Lidl) prije cca 5god promijenio tvornicu koja proizvodi pekače. To sam ziher jer me svaki puta pitaju da li imam novi ili stari pekač jer im forme za pečenje (kadice) nisu iste.

Moguće da su sfušali s pekačima kao i sa bušilicama.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 11:24   #117
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,003
Imam Lidl pekač iz 2017, ne bi znao da je li taj prvi ili drugi model.
Ne bih ga preporučio ako se sad kupuje.

Ako ga usporedim s Moulinex koji smo imali godinama prije, Lidl je osjetno lošiji u svakom pogledu:
- lopatice su labave, imaju lufta oko osovine i često znaju ispadati dok mijesi tijesto. Nakrcaš sastojke navečer, namjestiš da završi u 6 ujutro, po putu mu ispadnu lopatice, ne izmijesi i dobiješ neku splačinu od kruha ujutro
- posuda ne djeluje tako robusno, vrlo tanki lim
- motor ispušta zvuk kao da će dušu ispustiti svaki čas

Softverski Lidl pekač je isto lošiji:
- više programa od staroga, ali manje korisnih
- skoro sve korisne programe počinje grijanjem smjese. Što je bezveze, ako stavim sve sastojke sobne temperature nema potrebe za time. Dakle, na početku ne mijesi nego grije čak 10-ak minuta.
- puno programa iz dobivene kuharice jednostavno ne rade. Ubace se svi sastojci i kruh ne ispadne dobro. Moulinex kuharica koja je došla s njime je bila foolproof, malo dijete bi ispeklo kruh, samo nakrcaš točne doze i stisneš gumb. Ok, brašno ponekad zna biti suše ili vlažnije, ali Lidl je katastrofa po pitanju doziranja.
- nakon pečenja još par sati podgrijava kruh i to je opet "feature" u svim korisnim programima.
Dobra fora kod lidl pekača je što zapišti kad je gotov s miješenjem i daje priliku da se lopatice izvade iz tijesta (naš stari to nije imao), ali su i to sfušali jer notifikacija na ekranu traje vrlo kratko i dok dođeš do pekača ne kuži se da li je pištao jer program podsjeća da se tu mogu staviti sjemenke pa će još mijesiti ili treba izvaditi lopatice

Na kraju supruga većinom tijesto izmijesi mikserom i onda ubaci u Lidl pekač na program samo za pečenje.
Stari pekač bio je 1500, a Lidl je 1250g što je osjetna razlika.
Moulinex je bio više nego duplo skuplji od Lidla, to je isto osjetna razlika.
Na kraju balade, koliko para toliko muzike

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 01.11.2023. u 15:30.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 14:40   #118
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Ovo s grijanjem na početku može biti korisno. Neki kvasci se neće dići ako voda nije ugrijana prije miješanja.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 15:00   #119
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Dolcelini su me svaki put zaj*. Odtad samo Oetker i onaj Lidlov zeleni, nekada i Digo, makar pored ova dva koji rade i imam ih na svakom cosku, nemam vise volje eksperimentirati s kvascima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 15:35   #120
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,003
Probajte s kiselim tijestom (kvas).
Ima isto suho npr. u Eurospinu.
Mi smo obično digo koristili, ali smo probali i svježi kvasac i kiselo tijesto, čak i doma radili starter.
Malo je drugačiji okus kruha od kiselog tijesta pa ne paše svima
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na