Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2021., 15:23   #55981
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@exo
U tom cjenovnom rangu i tog tipa imaš samo Korejce - Stonic, Bayon, Kona,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 16:20   #55982
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Jebiga, ja ne kontam tko jos Francuze i Opele kupuje pored VW-a. Sudeci po forumu, Francuska i Italijanska autoindustrija su trebale davno propasti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 17:03   #55983
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
A tek kad na talijane dođemo...
Koje talijane, pa njih više nema
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 17:23   #55984
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Dobro, nije sad to baš toliko recentno. Najnoviji model s kojim imaš iskustvo je ipak 16 godina star model.

Mi sad gledamo za novi auto i trenutno su u nekom izboru novi Peugeot 208, Citroen C3/Aircross i Opel Mokka. Ispod 100 konja ništa, neću da se auto vuće kao krepana mačka kad dam malo gasa. Kad se gleda tako sva tri modela dođu na otprilike istu cijenu, nekakvih 125-130 tisuća. Ne znam ima li kakva preporuka za pogledati još nešto što sam propustio, a da bi bilo u sličnom cjenovnom razredu.
Nije do 130 tisuca, ali je novo i s automatskim mjenjačem.

A brdo, brdo opreme.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 21:47   #55985
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Može preporuka za nekog dobrog majstora u ZG i okolici koji reparira kompresore? Zamijenio sam 10 godina stari original koji navodno ne radi s Mahle-om, ali bi volio znati koliko me meho oderao za novi kompresor i imati reparirani original za svaki slučaj ako ovaj OEM odapneš.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 21:54   #55986
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Frigo-om, stara karlovačka malo prije Karlovca. 5.0 ocjena google na 517 reviewa.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 22:21   #55987
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Fino to Poljaci koriste dron...

zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2021., 09:18   #55988
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Ima tko iskustva sa uredjenjem vanjske plastike na autu?
Nakon 15g je poprilicno izbljedila.... a ono sto vidim da se kod nas prodaje, traje mozda koji tjedan, pa ispocetka (barem po revieweima na netu).
Grijanje plastike ne bi radio, jer opet ne dodje bas kao kako je originalno bilo, a i imam dijelova gdje je obojana plastika zaljepljena na ovu apsisanu crnu... pa da boja tamo ne ode.

Ono sto sam gledao je nesto kao: https://www.thatblackstuff.com/ ... ali naravno, to treba naruciti izvana.

Ima tko bolji savjet, nesto sto stvarno traje, a ima kod nas?
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2021., 09:57   #55989
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Na ford forumu sam od nekog starosjedioca koji je upucen u detailing dobia preporuku za GYEON Q˛ TRIM. I sam ga planiram uzet za rijesit crni trim na pandi ali nikako uvatit vrimena za to.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2021., 10:21   #55990
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Mi sad gledamo za novi auto i trenutno su u nekom izboru novi Peugeot 208, Citroen C3/Aircross i Opel Mokka. Ispod 100 konja ništa, neću da se auto vuće kao krepana mačka kad dam malo gasa. Kad se gleda tako sva tri modela dođu na otprilike istu cijenu, nekakvih 125-130 tisuća. Ne znam ima li kakva preporuka za pogledati još nešto što sam propustio, a da bi bilo u sličnom cjenovnom razredu.
da sad kupujem, uzeo bih bez razmišljanja Bayona, iako mu prednji kraj i nije vizualno najbolje riješen.
prije 4 mjeseca smo bili u istim dilemama pa na kraju uzeli novu Vitaru za kojih 2000e više od ove cifre koju spominješ.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 14:26   #55991
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Ima tko iskustva sa uredjenjem vanjske plastike na autu? Nakon 15g je poprilicno izbljedila.... a ono sto vidim da se kod nas prodaje, traje mozda koji tjedan, pa ispocetka (barem po revieweima na netu).
Grijanje plastike ne bi radio, jer opet ne dodje bas kao kako je originalno bilo, a i imam dijelova gdje je obojana plastika zaljepljena na ovu apsisanu crnu... pa da boja tamo ne ode. no sto sam gledao je nesto kao: https://www.thatblackstuff.com/ ... ali naravno, to treba naruciti izvana. Ima tko bolji savjet, nesto sto stvarno traje, a ima kod nas?
1) Grijanje plastike u dobrim rukama, moze dati odusevljavajuce rezultate, ali samo na kratki period. Jer grijanje ce jos vise uzeti onoga sto plastika vec nema - izvlaci aditiv koji plastiku cini elasticnom. Kad si vremenom, temperaturom oduzeo elasticnost, tamnjenje sredstvima je uvijek kratkog roka

2) Puno sredstava amazon/specijalizirani premazi imaju ruznu manu efekta kojeg ostavljaju nakon kise. Nisam sve probao, ali veliki broj ostavlja ruzan efekt. Recimo, Forever Black proizvodi, Mothers back
to black koji su prije bili razvikani, ali i razni Sonax i EU blizi imenjaci. Nekog smeta, nekome je samo vazno da mu "saturira" crnu boju.

3) Stari vlasnici oldtimera su jos 60-tih kad nije bilo toliko kozmetike za auto, jednostavno polirali pastom za poliranje, te onda na spuzu, kao sto se koristi za sjaj cipele, upravo nanosili najcrnju kremu/mast za cipele. To je ostajalo i preko pola godine. Samo taj premaz ne apliciras kao jednokratnu radnju, vec nasaftas i ostavis 24h, da se dobro primi.

4) Ako sam radis, najvaznija stvar prije boje, uciniti je plastiku sto je moguce podatnijom i na povrsini meksom, tako da je maksimalno hidratiziras necim sto je jako masno. Sezamovo ulje kralj masaze, toliko je jako, da kod neiskusnih masera koji ga prebace u plasticne bocice tipa za medicinski alkohol, sokiraju se kad vide da im je bocica probila, te da je sezamovo ulje naslo put da izadje, toliko je jako. A to je upravo sto ce plastika voliti. Hidratiziraj uljem sezama, nekoliko dana, uopce ne susi, ne povalci, samo saftaj. Pa vidi koliko ce ti vec od toga poravnati se pigment plastike. Ponekad vise uopce boja nije potrebna. Ako i bude, bit ce ti puno laksi posao.

5) ako peres auto cesto, jako si osjetljiv na dehidraciju odokativno, jednostavno odi lakireru da ti pofarba. Jasno, koji radi obradu, primer i sve sto ide, jer ima mestrova koje sam vidio da drito na plastiku spricaju i jos imaju srama naplatiti.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 15:09   #55992
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Na netu mnogi preporučuju maslac od kikirikija
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 15:13   #55993
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne znam jeste obojica ozbiljni, ali u 2021. u doba tehnologije i raznih nanokeramika preporucavat kojekakva ulja i mast za cipele?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 15:22   #55994
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pocrniti branike nije isto kao uglancati auto pomoću sredstava koje ti navodiš. Ova priča je malo kompliciranija za izvesti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 15:25   #55995
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na netu mnogi preporučuju maslac od kikirikija
Ono sto ne vele, da se mora barem izmiksati stapnim mikserom, jer ostaju i dalje dijelovi kikirikija koju su visoko abrazivni. Odvratno prljavo, masno, nesto sto mozes samo u vlastitoj garazi ili dvoristu raditi, jer ostane ti hrpa truni od kikirikija nakon mazanja. Ima potencijal zbog masnoce veliki, ali jako, jako prljav posao, jer nisu ni svi maslaci od kikirikija isti gustocom i sadrzajem.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne znam jeste obojica ozbiljni, ali u 2021. u doba tehnologije i raznih nanokeramika preporucavat kojekakva ulja i mast za cipele?
Ako je nesto dokazano i radi, te jos isto ima u domacinstvu, ne vidim problema.

U 2021. stosta se naplacuje, te uvodi posrednikom, a katkad se i ne pokaze boljim. Ovo sto sam naveo je provjereno, probao i testirao.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 16:37   #55996
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne znam jeste obojica ozbiljni, ali u 2021. u doba tehnologije i raznih nanokeramika preporucavat kojekakva ulja i mast za cipele?
Više vjerujem starim narodnim receptima nego novopečenoj i nedokazanoj tehnologiji. Na svoje plastike sam mazao te proizvode iz autoapoteke i na kraju sam sve plastike skinuo i kupio nove jer je nakon svakog mazanja izgledalo sve gore. Gore kod šajbe imam još jedan komad koji je u malo boljem stanju, njega ću probati preći sezamovim uljem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 16:53   #55997
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Više vjerujem starim narodnim receptima nego novopečenoj i nedokazanoj tehnologiji. Na svoje plastike sam mazao te proizvode iz autoapoteke i na kraju sam sve plastike skinuo i kupio nove jer je nakon svakog mazanja izgledalo sve gore. Gore kod šajbe imam još jedan komad koji je u malo boljem stanju, njega ću probati preći sezamovim uljem.
Upravo to.
2021. je i još uvijek koristimo okrugli kotač. ne znam dal je to zato jer smo nazadni ili zato jer još nitko nije izmislio neki alternativni kotač s kojim će nam prodavat muda pod bubrege...

ako nešto valja i jednostavno je, ne znači da će nešto novije bit nužno bolje.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 18:31   #55998
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Više vjerujem starim narodnim receptima nego novopečenoj i nedokazanoj tehnologiji. Na svoje plastike sam mazao te proizvode iz autoapoteke i na kraju sam sve plastike skinuo i kupio nove jer je nakon svakog mazanja izgledalo sve gore. Gore kod šajbe imam još jedan komad koji je u malo boljem stanju, njega ću probati preći sezamovim uljem.
Heh, moj auto imam već 13 godina i plastike interijera sam prao isključivo običnom krpom od mikrovlakana namočenu u vodu iz pipe. Danas to izgleda puno bolje od onih koji su koristili raznorazna sredstva za "održavanje plastike".

Za vanjsku plastiku autošampon, dobro isprati, te garaža i hlad.

Sva sredstva za održavanje plastike sadrže otapala koja više ili manje grizu istu tu plastiku Nakon nekog vremena to ne izgleda dobro.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 19:14   #55999
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
@Domy_os,

gledaj samo da uzmes kvalitetno iz privatne apoteke, da je kvalitetno u smislu cistoce, da ti vracanjem tamnoce, ne napravi pigment masnoce. Apoteke tipa Lavanda (ZG) imaju ispod 30-tak kn, ali imas ga u svim boljim ducanima. Ako imas starije osobe, neces ga ni nakon plastike baciti, jer cak i medicinska masaza zna, da je sezamovo ulje je prirodni lubrikator za kosti. Doslovno lubricira, ali rucnik koji si koristio za brisanje, niti jedna ga masina vise nece oprati da nema mirisa po sezamu. Zimogrozni ljudi kad namazu stopala, odmah im je toplije. Jako prgavo ulje po pitanju ciscenja, ali masti, bez premca.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Za vanjsku plastiku autošampon, dobro isprati, te garaža i hlad.
E, da, ladovina dok stoji je recept za vitalnu plastiku. Moj susjed u Dubravi, ima Wranglera koji ima bas masivne plastike, kad ga ne vozi, stalno je u garazi, on svoje plastike sprica obicnim WD-om. Pet minuta naspreja, i samo premaze, izgledaju kao nove. Samo, WD ne smije duze odstajati spricanjem, jer dobijs "iglice" efekt pigmenta, on se doduse ispere spuzvom, ali, dobro za znati.

Inace postoji ekvivalent WD40 za koji mnogi nisu culi, ali je ekoloski, toliko ekoloski da da se istim cak macama/psima/konjima, mogu mazati sape/kopita. Baziran je na iglici bora, a svi znaju koliko on moze biti smolast i ljepljiv. Zove se Balistol a kod nas ga prodaje Lovac

On je isto super za plastiku, savrsen za lubriciranje sarki protuprovalnih vrata, lubricira, ali ne ostavlja masnocu koja se pretvara u prljavstinu. Jedino sto je skuplji od WD-a, ali za mnogi namjene, puno bolji u autu od WD-a. Reklamiraju ga za oruzje, ali univerzalan je kao i WD, jedino, steta sto nisu potpisali s velikim HR centrima prodaje, ovako malo tko ima sansu znati da postoje.




* * *


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 30.07.2021. u 19:51.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 19:51   #56000
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Na ovu apoteku misliš?

https://lavandamia.hr/

Baš sam danas bio u blizini ove u Ilici, ali nema veze, ići ću opet...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 20:24   #56001
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Na ovu apoteku misliš? https://lavandamia.hr/Baš sam danas bio u blizini ove u Ilici, ali nema veze, ići ću opet...
Da, ne moraju obavezno oni biti, ali cijene im nisu pohlepne, bas gledam isto u Tvornici hrane, ne znam, nekako mi se cini skuplje nego sto bi trebalo biti, a oni bi trebali biti jos povoljniji.

Vidi u Biovegi isto, imas ulje od 30-tak do 200 kn, ali dovoljno da je hladno presano, nema potrebe placati skupa imena.

Taman sam kratko izlazio i krivo formatirao linkove iz proslog posta - ispravljene poveznice.

Maseri nabavljaju talijansko iz rinfuze iz kanistra im toce.

Edit, gledam Lavandu, oni najvise imaju od 250 ml boce, a vidim laneno i ostala su po 20-tak kuna, vjerojatno onda imaju od Nutrija i sezamovo od 250. Web im se trenutno kilavi dok gledam.

Naravno, prije bilo kojeg ulja na plastiku, dobro oprati samponom i spuzvom, da nanosis na cistu povrsinu. Inace ima efekt, kao da ides polirati prljavi lak od auta.



* * *

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 30.07.2021. u 20:46.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 20:52   #56002
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Odlično, skoknut ću onda do njih pa javim jednom kada odradim "masažu". Hvala!
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 12:03   #56003
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Inace postoji ekvivalent WD40 za koji mnogi nisu culi, ali je ekoloski, toliko ekoloski da da se istim cak macama/psima/konjima, mogu mazati sape/kopita. Baziran je na iglici bora, a svi znaju koliko on moze biti smolast i ljepljiv. Zove se Balistol a kod nas ga prodaje Lovac

On je isto super za plastiku, savrsen za lubriciranje sarki protuprovalnih vrata, lubricira, ali ne ostavlja masnocu koja se pretvara u prljavstinu. Jedino sto je skuplji od WD-a, ali za mnogi namjene, puno bolji u autu od WD-a. Reklamiraju ga za oruzje, ali univerzalan je kao i WD, jedino, steta sto nisu potpisali s velikim HR centrima prodaje, ovako malo tko ima sansu znati da postoje.

Odlična informacija!

Inače kod WD40 je problem što on baš navlači prašinu na sebe. Zbog toga ga nije dobro stavljati u brave, na lanac i mjenjač od bicikla i sl.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 19:27   #56004
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Da, zato i rekoh da ovaj ne ostavlja prljavstinu. A druga mana WD-a, ali samom imenu je to odlicna reklama, sto je velikom broju ljudi, WD neka vrsta "katice za sve" pa sam sreo ljudi koji su stetu radili s istim. Recimo, prije X godina, kad mi je kolega donjeo klavijaturu, koja je plivala od masti. Pitam - Ante, zasto si to radio? Odgovor - nisam imao kontakt sprej, a znam da WD isto pomaze, pa sam fino htio "pocistiti" plocu. Ajme

Jadnu plocu je trebalo pola sata odmastiti. A covjek medicinar po zanimanju, svira hobi s prijateljima, on je sebi zacrtao da WD sluzi i kao kontakt i kao.... ma za sve. WD znaju spricati po svemu pokretnom, jet s njim se "ne moze" fulati.

Balistol se puno brze trosi od WD-a, ali puno bolji za vise namjena.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 19:34   #56005
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
U petak sam baš bio šupak u prometu, prvi puta otkad sam u Zg, trubio sam autoškoli.

Neznam što se događa u ZG otkad je počelo ljeto, ali cesta je prepuna auta od autoškola, i čini mi se da je sad na redu ova ekipa kojoj slabije ide, koji su pali xy puta pismeni.

Svi voze ko puževi, semafori su nepremostiva prepreka i sl. Nekidan lik na motoru vozi 5km/h, skoro je pao jer ide presporo. Nije mi jasno zašto instruktori sile centar grada prije nego polagači steknu malo gabarite i dobiju neki tempo vožnje. Znaju biti gužve kad se ide na posao i onda još autoškole u koloni na Slavonskoj/Zagrebačkoj dok je žiža za na i sa posla.
Defenzivno vozim u svakom pogledu ali ovo mi nema nikakvog smisla. Poslije mi je bilo žao, ali baš sam bio iziritiran.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 07:15   #56006
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Dečki u BMW-u su definitivno na nečem žestokom - X8
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 07:24   #56007
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dečki u BMW-u su definitivno na nečem žestokom - X8
Ovaj tvoj potpis bi se donekle mogao primjeniti na izgled tog X8
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 08:20   #56008
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja bi rado vidio i te source slike prototipa po kojima je artist zamislio taj render, ali da bi moglo i u cilju biti strasno, moglo bi
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 08:30   #56009
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Od svih mogućih rendera koji kruže internetom, Index složi glup članak o najgorem mogućem i kokos se po običaju upeca. Ovo nikakve veze s “dečkima u BMW-u” nema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 08:31   #56010
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ovaj render izgleda kao neciji maturalni rad
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na