Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2007., 20:18   #1
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
Trebam dobar router

Dobro vece svima.

Dakle, puna mi je kapa ovog siemensovog smeca koje sam dobio pred dvije godine od Tcoma, zelim novi bezicni router. Po iskustvu znam da linksysovi rulaju, ali jednostavno nisam siguran koji model odabrati, na sto paziti i slicno. Vrlo mi je bitno da to nebude jedan od onih routera koje treba resetirati svakih par sati i koji nema svoje musice vezane za pregrijavanje i slicno. Preko pregrijavanja i moguce preci, da se to srediti ventovima, ali nezelim nista slicno ovom smecu od siemensa. D-link takodjer ne dolazi u obzir.

Hvala lijepa
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 20:19   #2
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Linksys sa što većom memorijom (16 MB)...I peri
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2007., 20:29   #3
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
ja bi uzeo ovog buffala + dd-wrt = najbolje za te novce.
Njega imam i prezadovoljan sam nije se restartao/pregrijao otkad je u struji. Gasi se samo kada nestane struje

kada sam kupovao mislio sam uzeti neki linksys, ali sam onda citao kako jedan slabi s koristenjem omni antene, neke verzije nekog modela ne podrzavaju dd-wrt...

tako da nisam htio uzeti macka u vreci i kupio buffala. nakon sto ga flashas s dd-wrt postaje ZVIJER. netrebam ni spominjati mogucnosti dd-wrta....
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 21:24   #4
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
MT Routerboard 133 - cca 650kn
kućište za unutrarnju uporabu- cca 150kn
wireless kartica - cca 250kn
napajanje - 70kn
antena - 115 kn
gog je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 21:32   #5
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Citiraj:
Autor gog Pregled postova
MT Routerboard 133 - cca 650kn
kućište za unutrarnju uporabu- cca 150kn
wireless kartica - cca 250kn
napajanje - 70kn
antena - 115 kn

kak to funkcionira?
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 21:38   #6
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
E da, cuo sam da su buffalo pre***eni, zapravo naj. Meni ne treba access point da bih lovio wireless signal, vec da mogu si doma napravit wlan po svojoj mjeri.

Dakle samo zamijeniti ovo smece od tcom siemensa sa njemackih otpada. I ovaj buffalo ima skroz dobru cifru, racunao sam negdje oko 400 kn potrosit.

Thx na preporuci, brzo si mi olaksao muke
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 22:05   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Koji model točno toliko "hvališ"? Ako je možda SE555 u pitanju onda bi svakako preporučio flash - anje firmware - a na zadnju verziju (origigi Siemens). Imaš u Sticky - ju link.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 22:07   #8
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
SE515, najnoviji firmware.
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 22:16   #9
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
A koji siemens imas? Kakve probleme radi? Meni bi trebalo nesto tolko da mogu otic na balkon i surfat Imam ruter, ovo bi samo bio dodatak, pa ak ga se oces rijesit...

EDIT: a jesam corav, odgovor iznad mene

Zadnje izmijenjeno od: SPLiFF. 24.09.2007. u 06:26.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 22:31   #10
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
ja bi uzeo ovog buffala + dd-wrt = najbolje za te novce.
Njega imam i prezadovoljan sam nije se restartao/pregrijao otkad je u struji. Gasi se samo kada nestane struje

kada sam kupovao mislio sam uzeti neki linksys, ali sam onda citao kako jedan slabi s koristenjem omni antene, neke verzije nekog modela ne podrzavaju dd-wrt...

tako da nisam htio uzeti macka u vreci i kupio buffala. nakon sto ga flashas s dd-wrt postaje ZVIJER. netrebam ni spominjati mogucnosti dd-wrta....

e mogu li se ja sa time spojit na wireless mrezu pomocu tog routhera i da imam pristup sa svih 4 lan porta na internet ako je i internet preko wireless mreze??
asdf123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2007., 22:42   #11
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
spliff, baci mi pm pa cemo se dogovoriti.

raf, mozda glupo pitanje. Vidim da buffalo ima 4 lan porta, to je strava. Jel mogu preko njega direktno na net kao do sad sa siemensom? Ono, lan kabel iz pc-a u router, a ostatak kucanstva preko wirelessa i surfam bezbrizno, bez wireless kartice itd.
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 23:25   #12
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor asdf123 Pregled postova
e mogu li se ja sa time spojit na wireless mrezu pomocu tog routhera i da imam pristup sa svih 4 lan porta na internet ako je i internet preko wireless mreze??
DA.
S time mozes SVE. Da ti opisem kako je kod mene spojeno. Sestra ima SE555 i na njega se kacim bezicno putem jednog za ovu pricu nevaznog AP u client modu. iz njega ida lan kablom do buffala i kaci se na lan port na njemu. Iz susjednog lan porta se kaci moj komp koji ima izlaz na net, a buffalo radi u Ap modu i na njega se kaci laptop.

Sad mislim da neces nist skontat pa cu ti nacrtat


Poanta: Ja sam totalno zakomplicirao, a opet radi Da danas rikne opet bi kupio drugog.

Citiraj:
pioneer:
raf, mozda glupo pitanje. Vidim da buffalo ima 4 lan porta, to je strava. Jel mogu preko njega direktno na net kao do sad sa siemensom? Ono, lan kabel iz pc-a u router, a ostatak kucanstva preko wirelessa i surfam bezbrizno, bez wireless kartice itd.
Nemozes direktno jer nema modem. ali imas wan port na kojega kacis obican modem, tipa siemens c-010. Onda u buffalu namjestis da se on automatski spaja na net i onda 4 kompa preko lana ili wlana mogu surfati neovisno jedan o drugome. to je manje vise isto sto ima se555 samo sto se555 ima modem u sebi.

Zadnje izmijenjeno od: raf. 23.09.2007. u 23:37.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 23:47   #13
panaso
Premium
Moj komp