Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2022., 14:27   #121
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
...
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
...
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
...
Citiraj:
Autor DragonSlayer Pregled postova
...
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
...
nVidia je uvela GeForce Partner Program samo na malo drukčiji način, nego je inicijalno bilo zamišljeno, a to da se marketing žešće puši i to od strane kupaca i recenzenata je nažalost isto kao i pretjerano visoke cijene - postalo novo normalno. Kaj su samo stručnjaci izveli sa ARC GPU hodočašćenjem cijelu ovu godinu, samo da unaprijed pripreme teren za razočaravajuče performanse, još gore drivere i lakrdiju od dostupnosti. I na to sve su recenzenti kokodakali da je ipak riječ o jadnoj maloj startup firmi kojoj je ovo prvi izlet u GPU vode, pa im treba malo progledati kroz prste, jer glavno da sad imamo trećeg igrača i budžet gaming je ponovno u rukama malog čovjeka. Tak jasno, ništa od toga ne drži vodu, ARC kartice se ne mogu kupiti ni pod razno, a kod nas jadna A380 stoji na cjeniku za kakvih 1.800 kn, dok se A750 na kratko pojavila za kakvih 3.200 kn i to je bilo to kaj se dostupnosti tiče. Eto to je svijet u kojem živimo, ljudi su u stanju očito govno prihvatiti kao odličan izbor i onda ništa čudno kad AMD i nVidia slože stvarno konkuretne modele da cijela priča s marketingom ode nebu pod oblake.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 15:09   #122
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Zanimljivo je vidit da ljudi slave 1k$€ grafe,to je to dobro istrenirali mase

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Pa što, dobro su istrenirali budale i sa cijepljenjem, karantenama, brnjama, dezificijensima, cijenama goriva, prehrambenih namirnica, a i ostale robe... Zašto bi hardver bio nešto drugačije onda?
Samo koriste priliku kad vide da ljudi sve puše, kad bi se vidio prosjek IQ-a nebi bio veći od lagane ljetne temperaturice sa povjetarcem
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2022., 20:11   #123
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Meni je puno interesantnije da je postalo sasvim normalno predstavljati samo premium top modele. Koncept generacije tj. line upa sve više gubi smisao.
Predstave top model, a dalje u hodu krpaju rupe sa starom generacijom i otpatcima novije generacije.
Top model ionako je tehnološki tj. marketinški najzanimljiviji, privuče dosta pažnje, a izbor je zapravo da nema novog izbora već na kapaljku..

Sva sreća kad jednom se navučeš i kreneš igrat low details, high details i te gluposti ti neće moći lako prodati
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 20:19   #124
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pa što, dobro su istrenirali budale i sa cijepljenjem, karantenama, brnjama, dezificijensima, cijenama goriva, prehrambenih namirnica, a i ostale robe... Zašto bi hardver bio nešto drugačije onda?
Samo koriste priliku kad vide da ljudi sve puše, kad bi se vidio prosjek IQ-a nebi bio veći od lagane ljetne temperaturice sa povjetarcem
ja sam mislio da nitko nece uzimat 4090 radi cijene, ali opet prodali 100k u kratkom roku, i eto ti 200 milijunceka u koznoj jakni

mozemo mi plakati o cijenama, kada uvjek imam bogatuna koji ce to placat day1
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 20:27   #125
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Zar ih nisu toliko isporučili? Pitanje koliko su ih prodali, po nabavi rekao bih da ih ima u ponudi po svim dućanima bez nekih nestašica oko potražnje.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 20:51   #126
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
U veleprodajnom smislu oni su prodali..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 20:57   #127
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
nVidia je uvela GeForce Partner Program samo na malo drukčiji način, nego je inicijalno bilo zamišljeno, a to da se marketing žešće puši i to od strane kupaca i recenzenata je nažalost isto kao i pretjerano visoke cijene - postalo novo normalno. Kaj su samo stručnjaci izveli sa ARC GPU hodočašćenjem cijelu ovu godinu, samo da unaprijed pripreme teren za razočaravajuče performanse, još gore drivere i lakrdiju od dostupnosti. I na to sve su recenzenti kokodakali da je ipak riječ o jadnoj maloj startup firmi kojoj je ovo prvi izlet u GPU vode, pa im treba malo progledati kroz prste, jer glavno da sad imamo trećeg igrača i budžet gaming je ponovno u rukama malog čovjeka. Tak jasno, ništa od toga ne drži vodu, ARC kartice se ne mogu kupiti ni pod razno, a kod nas jadna A380 stoji na cjeniku za kakvih 1.800 kn, dok se A750 na kratko pojavila za kakvih 3.200 kn i to je bilo to kaj se dostupnosti tiče. Eto to je svijet u kojem živimo, ljudi su u stanju očito govno prihvatiti kao odličan izbor i onda ništa čudno kad AMD i nVidia slože stvarno konkuretne modele da cijela priča s marketingom ode nebu pod oblake.


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pa što, dobro su istrenirali budale i sa cijepljenjem, karantenama, brnjama, dezificijensima, cijenama goriva, prehrambenih namirnica, a i ostale robe... Zašto bi hardver bio nešto drugačije onda?
Samo koriste priliku kad vide da ljudi sve puše, kad bi se vidio prosjek IQ-a nebi bio veći od lagane ljetne temperaturice sa povjetarcem
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 13:03   #128
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
AMD Talks RX 7900 XTX Launch Info, Desktop Advantage & More
Citiraj:
[Radeon RX 7900 XTX] is designed to go against 4080 and we don’t have benchmarks numbers on 4080. That’s the primary reason why you didn't see any nVidia compares.

[…] $999 card is not a 4090 competitor, which costs 60% more, this is a 4080 competitor. FSR3 may be supported by pre-RDNA3 architectures.
Citiraj:
Izvor: TechPowerUp
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.11.2022. u 13:13.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 22:21   #129
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 11:59   #130
Zionix
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagrebacka
Postovi: 43
Pozz!
Zanima me da li je nova amd-ova graficka znaci serija 7000 gen5 pci-e ili gen4 jel mislim kupovati cijelu konfu baziranu na amd-u pa ako nema veze uzeo bi jeftiniju plocu koja podrzava samo gen4 u slotu za graficku???
Zionix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2022., 12:09   #131
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Mislim da ti je nebitno. Da su razlike minimalne ili nikakve između sva tri. S PCI4 bi trebao biti miran duže vrijeme.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 13:12   #132
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Zionix Pregled postova
Pozz!
Zanima me da li je nova amd-ova graficka znaci serija 7000 gen5 pci-e ili gen4 jel mislim kupovati cijelu konfu baziranu na amd-u pa ako nema veze uzeo bi jeftiniju plocu koja podrzava samo gen4 u slotu za graficku???
https://youtu.be/v2SuyiHs-O4?t=1 na RTX 4090 PCI 3 i 4 nema neke razlike, tako na vjerujem da sljedeće 3 generacije neće bit potrebe za gen 5.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 15:40   #133
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Gen 4 je RDNA 3/ AMD 7xxx.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 00:35   #134
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907