Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.10.2007., 00:42   #1
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
T-com obavijest o slanju spama. (T-com strikes back)

Evo da podijelim jedno čudno iskustvo sa vama o ISP-u koji svi znamo kao T-COM. Eto tako jednog dana dobijem poruku od t-coma da je računalo u mojoj mreži slalo spam poruke te ukoliko se to nastavi da će mi se ukinuti račun na tjedan dana i ako se opet ponovi u nekom bližem vremenu na mjesec dana i tako dalje. Gledam ja taj email i mislim si ma kako kad imam sve te silne zaštite i provjeravam kompjuter i ni sam neznam kako se moglo dogoditi da moj komp šalje tolike spamove ljudima po svijetu. I odlučio sam ih ljepo nazvati da mi malo objasne o čemu je riječ i kako oni znaju da ja šaljem spamove. Nakon kraćeg čekanja na javljanje operatera (10 minuta) kažem ja njemu neka mi malo objasni kako znaju da sam ja slao spamove i kome je poslano i tako to. Kaže on meni kao da je JEDAN MAIL poslan na neku pitaj boga koju adresu i da je to netko prijavio i da se automatski tretira kao SPAM? Ja govorim reko pa vi ste meni poslali mail sa porukom da šaljem SPAMOVE!!! JEdan mail se po naški ne kaže Spamovi!!! Spamovi je množina... Ajde pošaljite vi meni tu poruku natrag na email koji ću vam dati pa da ja vidim da li je to zaista spam ili je netko pogriješio "broj" i poslao na krivu adresu pa taj treći misli da je spam. Reko nemogu oni to vidjeti i bla bla bla tako on meni soli pamet kako oni ništa ne mogu (ko po običaju) nego žalite se ovom-onom-njemu-njoj-.... Sad vi meni recite tko je tu lud?

Ali mislim da znam u čemu je caka, tih dana (recimo okvirno tih 2-3 mjeseca) imao sam konstantnih primjedbi te sam slao tonu žalbi na sve moguće adrese t-coma... Pa da mi je krivo izračunata cijena ADSL-a, pa da mi je net konstantno spor, pa ovo pa ono, (uglavnom žalbe su imale osnove) ali valjda je t-comu prekipilo pa me optužio da SPAMAM okolo...

Nakon toga, moj broj žalbi se uvelike smanjio... ali i spamanje iz moje mreže je misteriozno prestalo a da nisam ni taknuo antivirusne programe... čak nisam niti skenirao komp par mjeseci .. ono iz inata da vidim šta je... I eto... sve u redu... Sigurno je trojanac u mom kompu pročitao mail da će ostat bez interneta ako ne prestane slati okolo spamove... pa sad čeka bolja vremena .... baš su mi simpatični ti te-komovci

Zadnje izmijenjeno od: Dadox. 17.10.2007. u 17:55. Razlog: Izbrisana linija :"Što vi mislite o tome?"
Dadox je offline  
Staro 17.10.2007., 07:43   #2
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Za početak dobro je da abuse služba funkcionira jer sjetit će te se prošlogodišnjih problema kada nas je pola europe lockalo zato što smo leglo spama i virusa.

Vidim da spominješ zaštitu - pitanje je kakvu zaštitu imaš, koji AV, FW.....

I za kraj, nejverujem da su te lockali bez veze, neš su morali nać, vidjet, dobit.... nije to eci peci pec...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2007., 07:56   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
A gle, dobro ti Vader kaže. Teško, no ne i nemoguće, da je t-com sam od sebe odlučio maltretirati tvoju net vezu. Ili si nekome stao na žulj pa te taj netko potegnuo po abuse službi ili je, što je isto tako realno moguće, stvarno tvoj komp slao spamove okolo bez tvog znanja. Postoje načini za tako nešto, čak i da ne zadiru fizički u tvoj komp itd...
tor je offline  
Staro 17.10.2007., 08:14   #4
brentaal
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Postovi: 298
Imao sam istih problema kao i ti... Isključili su mi net tri ili četiri puta zbog tzv. spama, a bogme ga nisam slao, niti imam bilo kaj od takvih sranja na PCu (em imam av, antispyware, i ine aplikacije, em bi sam skužio da mi neš nije u redu s PCem)...
Zadnji puta su mi rekli da će mi isključiti na tjedan dana ako se ovo ponovi...
Anyway, čudno mi je to da me nijedan drugi ISP nikad nije opomenuo za neš takvo(niti voljatel, niti iskon, doduše kod Iskona imam zauvijek blokiran account zbog nečeg čime se ne ponosim -.-), a ovi iz T-Scuma to redovno rade..
brentaal je offline  
Staro 17.10.2007., 09:10   #5
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
također je pitanje dali taj acc koristiš negdje dalje osim doma, dali ti je netko bio od ekipe sa svojim kompom, laptop, netko ti se nakačio na wlan bla bla, dakle ima mogućnosti dosta da se tako nešto dogoadi. Lockanje bezveze mi nema smisla, nevidim što sa tim bilo koji ISP dobiva
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Staro 17.10.2007., 10:42   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
također je pitanje dali taj acc koristiš negdje dalje osim doma, dali ti je netko bio od ekipe sa svojim kompom, laptop, netko ti se nakačio na wlan bla bla, dakle ima mogućnosti dosta da se tako nešto dogoadi. Lockanje bezveze mi nema smisla, nevidim što sa tim bilo koji ISP dobiva
sta se dobiva? da ljudi koji neznaju se potrude saznati kako ocistiti komp od trojanaca i virusa..ovako ako ces ih samo opominjati nitko nece nis napraviti pa ces imati frku kao sa tcom mejl serverima ili kad netko ti krene u ddos napad sa nezasticenih kompova u tcom mrezi pa ti mreza nece raditi dan-dva onda ces shvatiti koliko ugleda i uptime-a ISP moze izgubiti..
msvrtan je offline  
Staro 17.10.2007., 11:05   #7
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Da sve je to ok ljudi, moguće je da je poslan spam preko mene i sve to, samo je malo vjerojatno budući da koristim Vistu x64, spyware doctor, avg antivirus free i watchguard programe (sve legalno), ali neka i to nije dovoljno pa neka sam ja pokrenuo neki trojanac nesvjesno pa da sam tu napravio grešku itd..., opet je fora da su me optužili da širim spamove što bih ozbiljno i shvatio da mi agent nije rekao da se radi o jednoj poruci koju su oni takoreć prozvali "spam".

Mislim da sam stao nekome na žulj sa tim žalbama

ko zna..

Nediraj lava dok spava
Dadox je offline  
Staro 17.10.2007., 12:47   #8
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 267
Mom prijatelju su iskljucili net i da im se javi kad reinstalira windows pa ce ga ukljucit...

naravno on to nije ucinio i rekao im da je i sad sve ok... WTF
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline  
Staro 17.10.2007., 14:18   #9
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
to je samo dokaz da neukom ni najbolji AV , spyware doktori , klineri , optimajzeri , zone-alarmi i sve ostale điđe-mide nisu dovoljne.ja ne koristim apsolutno nikakav AV nit te slicne brije.nikad nista naravno nije bilo.

ps ne iniciram da je autor ovog neuk , nego opcenito kazem..
cuo sam isto az vise tih slucajeva da tcom iskljucuje ekipu , i to je ok po meni , ako je nravno istina to da imaju zarazen komp koji salje okolo viruse.
Hrvoje xyz je offline  
Staro 17.10.2007., 14:30   #10
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
to je samo dokaz da neukom ni najbolji AV , spyware doktori , klineri , optimajzeri , zone-alarmi i sve ostale điđe-mide nisu dovoljne.ja ne koristim apsolutno nikakav AV nit te slicne brije.nikad nista naravno nije bilo.

ps ne iniciram da je autor ovog neuk , nego opcenito kazem..
cuo sam isto az vise tih slucajeva da tcom iskljucuje ekipu , i to je ok po meni , ako je nravno istina to da imaju zarazen komp koji salje okolo viruse.
Slažem se, ja imam samo firewall koji dolazi sa windowsima i nikakav av i nemam nikakvih virusa niti spywera, niti bilo kakvih drugih problema, kao dokaz, tu i tam napravim online scan i nikad ništa nema. Uostalom, antivirus programi samo usporavaju komp (ma kakav on bio) pa nisam blesav da si to stavim gore.
ojpi je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2007., 17:38   #11
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
to je samo dokaz da neukom ni najbolji AV , spyware doktori , klineri , optimajzeri , zone-alarmi i sve ostale điđe-mide nisu dovoljne
Kakav dokaz ti tu vidiš??? Ajde podijeli sa ljudima koji dokaza nevide


Citiraj:
Ja ne koristim apsolutno nikakav AV nit te slicne brije.nikad nista naravno nije bilo.
NE koristiš nikakve fije brije zato ni neznaš koliko virusa imaš.. misliš da će ti virusi sami doći i reći EJ TU SAM.

PS. Ovdje se radi o spamu. Za one neuke ko ja (Virus i spam nije jedno te isto)
http://dartmouth.org/spam_virus.htm

Citiraj:
ps ne iniciram da je autor ovog neuk , nego opcenito kazem..
Niti ja ne "iniciram" da si ti neuk nego nisi shvatio bit teme, nekome je teško razumijeti što netko piše pa napiše na kraju ovakav post.


Citiraj:
cuo sam isto az vise tih slucajeva da tcom iskljucuje ekipu , i to je ok po meni , ako je nravno istina to da imaju zarazen komp koji salje okolo viruse.
Slažem se da nekoga isključe ako pretjeruje, ali ne treba biti tiranin već treba upozoriti ljude ako se događa češće. Bit ove teme nije tko je tu pametan tko nije, tko koristi AV tko ne, bit je što t-com može i nemože.

PS. Ja se ovdje isključivo baziram na svoj tekst ne na općenite slučajeve.

Zadnje izmijenjeno od: Dadox. 17.10.2007. u 18:09.
Dadox je offline  
Staro 17.10.2007., 19:03   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Zatvoreno na inicijativu autora...
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na