Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2022., 02:22   #421
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Da, probao i nekad radi, nekad ne. Nije bitno, samo sam komentirao da bi mogli to implementirati al' vjerojatno se to nikad neće dogoditi.

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 21:23   #422
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137







-->
Naletio na ovo, vjerujem da ce vam biti korisno:

2022 Google Chromecast HD Benchmark Scores — Compared to Chromecast 4K, Firesticks, Fire TV Cube, Nvidia Shield TV, Onn, MECOOL, Tivo, and more

https://www.aftvnews.com/2022-google...tivo-and-more/

backup images links







__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 05:24   #423
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332



Samo ~65MB

-->
Ubudjenja se nastavljaju sa 9.1.1

https://support-shield.nvidia.com/an...e-notes/9.1.1/




Samo ~65MB

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 11:18   #424
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Meni je nekako i 2015 i 2019 model postao spor :P
Najradje bi da izbace sad u zimu nesto novo, nesto divlje.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 11:21   #425
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Fino fino.

Žalosno je da uređaj star sada već 7 godina i dalje igra nogomet sa svom konkurencijom...

Shield je Android uređaj sa debelo najjačom podrškom.

Slažem se sa RaneZ, i ja bi neki novi Shiedl, da bude nešto u rangu novih mobova.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 11:25   #426
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
U mene jos uvijek sve "ok", ali da ima bagova - ima Najcesce mi se zbagira da mi ne prepozna usb dac. Zvuk ode na hdmi prema tvu iako je u postavkama shielda odabran usb dac kao output. Pomaze jedino reboot boxa ili reconnect dac-a. Nista na sto se vec nisam naviknuo svih ovih mjeseci, da ne kazem godina

Totalno sam odustao od shielda kao nositelja nekih uloga na kucnoj mrezi - ne hostam vise plex server na njemu, ne koristim ga za gamestream igranje, ne koristim vanjski storage za snimalicu, ne slusam vise ni deezer/lokalnu glazbu preko njega jer mi se deezer app cesto zbagira pa moram cupati napajanje iz shielda.

Bt konekcija s xbox kontrolerom, stogod ja radio i kakogod pozicionirao taj shield - jednostavno s vremena na vrineme dropa i samo zahebava u mozak. Odustao od igrica. Shield kontroler sam naivno kupio i stoji valjda pola godine prazan u ladici, mrzim ga dizajnom lol!

Malo pomalo sam prebacio te stvari sa shielda na nas i squeezebox i sada je shield postao samo glorificirani iptv/youtube streamer. Jbga... Nemam ni ja vise zivaca
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 11:26   #427
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Meni je nekako i 2015 i 2019 model postao spor :P
Najradje bi da izbace sad u zimu nesto novo, nesto divlje.

Ja sam downgradeao shield pro na 8.2.3 te pogasio sve nepotrebne servise koristeći ovaj guide:
https://florisse.nl/shield/

Sad sve leti opet, ništa se ne ruši - rock solid. Do novog shielda više ne diram ništa po pitanju OS-a
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 11:36   #428
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
@Hrconja: bome ja se ne veselim ni 8.x verziji

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3472579

Problem je potvrdilo vise ljudi na netu i isti problem smo rijesili sa supportom u nekoj od 9.x verzija, pisao sam o tome.

Mozda bi bilo lakse da imam soundbar
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 12:22   #429
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@Hrconja: bome ja se ne veselim ni 8.x verziji

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3472579

Problem je potvrdilo vise ljudi na netu i isti problem smo rijesili sa supportom u nekoj od 9.x verzija, pisao sam o tome.

Mozda bi bilo lakse da imam soundbar
Uh. Pa ovako na prvu te možda muči USB DAC
Meni je Shield ukopčan u soundbar (inače ni ne mogu dobiti trueHD atmos itd) pa nema problema zasad.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 12:23   #430
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Mene zeza daljinski. Sama BT veza. Npr originalni kontroler/gamepad radi ko metak i uvjek se spoji u sekndi, dok daljinski zeza pa se odspoji pa proradi za npr 5sec, pa neki put uopće neće da radi sve dok ne ''upalim'' gamepad, onda oboje radi... dosta frustrirajuće.
Ugašeno mi je ono da daljinski ne ide u sleep dok se vrti neki video jer mi nema smisla da cucla bateriju bzvz. BTW baterije su nove, nije do njih. Probao sam i pobrisat daljinski i kontroler iz uparenih uređaja, pa onda pobrisat tj resetirati sve vezano uz BT i Shield Accesories...ma ništa ne pomaže. Tj sve pomogne na 20min max.
BTW isto jedan od trikova je da se samo otvori i zatvori pretinac sa baterijama pa onda proradi, ali u zadnje vrijeme skoro ni to ne pomaže.

Vidim spominje se nešto daljinac u ovom zadnjem updateu, pa probam danas.

Sa brzinom je sve OK, ali bi svejedno htio neku bržu i up to date verziju.

EDIT:@Hrconja: Ti imaš Shield 2019 kao i autor tutoriala...ili?
Važi li sve to i za Shield 2017?
Ne znam otkuda bi krenuo i ako bi uopće kretao.
Vidim da je frajer poubijao sve živo, čak i playstore ako sam dobro skužio. Znači nema autoupdatea više nijednog app-a, sve ručno?

EDIT2: OK, pao sam na glavu pa sam zaboravio neke stvari. Za početak imam V1 Shield 2017 koji nema onu dodatnu BT antenu pa tu leži problem. Isto tako sam zaboravio da sam davnih dana dosta poboljšao responzivnost daljinskog i gamepada kada sam uključio USB comaptibility mode po savjetu nV supporta. Ne znam zašto sam ovo uopće vraća na performance...možda je i samo kroz updatee. Ugl sada je dosta bolje, ali nije savršeno.

Isteklo mi je jamstvo odavno, ali sam svejedno kontaktirao support da ih pitam bi li mi zamijenili uređaj, ako ne budu htjeli ide DIY metoda koju sam našao na netu i za koju ekipa kaže da je čudo kada se odradi. A to je zalemit na postojeću antenu samo komad bakrene žice. Kažu ljudi da je domet puno puno bolji, i da više nema kašnjenja i sličnih govnarija.
BTW, nV je poslje izdala noviju reviziju Shielda 2017 sa dodatnom antenom za BT, ali majstori to nigdje nisu oglasili i nisu napravili recall tj mogućnosta zamjene, vj jer nije opasno po život...meh.

Evo slike sa vidljivim razlikama, ova sa malenim daughterboardom je ta nova revizija:

https://imgur.com/a/NoFORQy/

A ovo je ručno dodana antena:

https://imgbb.com/FmHMBgM

Javim rezultate kada i ako napravim. Ali u svakom slučaju ovo sa USBom je jako pomoglo.
A da zna netko ako ima problema sa BT-om.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.11.2022. u 18:36.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 19:14   #431
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mene zeza daljinski. Sama BT veza. Npr originalni kontroler/gamepad radi ko metak i uvjek se spoji u sekndi, dok daljinski zeza pa se odspoji pa proradi za npr 5sec, pa neki put uopće neće da radi sve dok ne ''upalim'' gamepad, onda oboje radi... dosta frustrirajuće.
Ugašeno mi je ono da daljinski ne ide u sleep dok se vrti neki video jer mi nema smisla da cucla bateriju bzvz. BTW baterije su nove, nije do njih. Probao sam i pobrisat daljinski i kontroler iz uparenih uređaja, pa onda pobrisat tj resetirati sve vezano uz BT i Shield Accesories...ma ništa ne pomaže. Tj sve pomogne na 20min max.
BTW isto jedan od trikova je da se samo otvori i zatvori pretinac sa baterijama pa onda proradi, ali u zadnje vrijeme skoro ni to ne pomaže.

Vidim spominje se nešto daljinac u ovom zadnjem updateu, pa probam danas.

Sa brzinom je sve OK, ali bi svejedno htio neku bržu i up to date verziju.

EDIT:@Hrconja: Ti imaš Shield 2019 kao i autor tutoriala...ili?
Važi li sve to i za Shield 2017?
Ne znam otkuda bi krenuo i ako bi uopće kretao.
Vidim da je frajer poubijao sve živo, čak i playstore ako sam dobro skužio. Znači nema autoupdatea više nijednog app-a, sve ručno?

EDIT2: OK, pao sam na glavu pa sam zaboravio neke stvari. Za početak imam V1 Shield 2017 koji nema onu dodatnu BT antenu pa tu leži problem. Isto tako sam zaboravio da sam davnih dana dosta poboljšao responzivnost daljinskog i gamepada kada sam uključio USB comaptibility mode po savjetu nV supporta. Ne znam zašto sam ovo uopće vraća na performance...možda je i samo kroz updatee. Ugl sada je dosta bolje, ali nije savršeno.

Isteklo mi je jamstvo odavno, ali sam svejedno kontaktirao support da ih pitam bi li mi zamijenili uređaj, ako ne budu htjeli ide DIY metoda koju sam našao na netu i za koju ekipa kaže da je čudo kada se odradi. A to je zalemit na postojeću antenu samo komad bakrene žice. Kažu ljudi da je domet puno puno bolji, i da više nema kašnjenja i sličnih govnarija.
BTW, nV je poslje izdala noviju reviziju Shielda 2017 sa dodatnom antenom za BT, ali majstori to nigdje nisu oglasili i nisu napravili recall tj mogućnosta zamjene, vj jer nije opasno po život...meh.

Evo slike sa vidljivim razlikama, ova sa malenim daughterboardom je ta nova revizija:

https://imgur.com/a/NoFORQy/

A ovo je ručno dodana antena:

https://imgbb.com/FmHMBgM

Javim rezultate kada i ako napravim. Ali u svakom slučaju ovo sa USBom je jako pomoglo.
A da zna netko ako ima problema sa BT-om.

2019 je moj. Sve islo ko po spagi


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 12:29   #432
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Taj downgrade pretpostavljam ne triggera neke zastite, failsafe mehanizme ili ista sl? Uredjaj je i dalje stock i moze se updejtati normalnim OTA putem?

Moram provjeriti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 13:04   #433
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Citiraj: