Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2022., 23:46   #17671
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Nemas tu puno izbora... tek od 42 krece izbor,
Mozda ovog izložbenog uhvatiš, fora je sto ima ambilight
https://www.harveynorman.hr/full-hd-...m_medium=click

Imas i ovog nasljednika koji ima android umjesto saphi, malo skuplji https://www.nabava.net/search.php?q=32pfs6906&cod=&cdo=

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 09.10.2022. u 23:57.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 08:57   #17672
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Ok. Hvala
Bit će ona nešto tipa Vivax..
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 13:05   #17673
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ne moraš baš Vivax i taj najniži rang, imaš recimo u Elipsu Grundig sa Androidom i 5 godina garancije za 1500kn i prst u uho
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 13:45   #17674
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ja gledam za u firmu da uzmemo tv. Ja imam maxtv to go zato gledam samo android. Kako bi ta app radila na ovom tv-u?
https://www.elipso.hr/audio__video/t...IG-40GFF6933B/
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 13:37   #17675
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,

planiram uskoro kupovati novi TV sad kad će valjda biti neki popusti zbog SP u nogometu.

Kupio bi OLED/QD-OLED ali nisam siguran kojeg uzeti, OLED C1/C2 od LG-a ili S95B od Samsunga.

Ima netko iskustva s S95B, jel na njemu manja šansa za burn in nego na LG Oledima?
To me u stvari jedino zanima jer žena zna ostaviti tv upaljen satima na istom tv programu.

Također zanima me kakvi su od Philipsa OLED-i, vidio sam da i oni imaju 4k 120hz i VRR, sad koja je recimo razlika između Philipsa i LG-a C1/C2?

Hvala
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 14:39   #17676
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Pozdrav,

planiram uskoro kupovati novi TV sad kad će valjda biti neki popusti zbog SP u nogometu.

Kupio bi OLED/QD-OLED ali nisam siguran kojeg uzeti, OLED C1/C2 od LG-a ili S95B od Samsunga.

Ima netko iskustva s S95B, jel na njemu manja šansa za burn in nego na LG Oledima?
To me u stvari jedino zanima jer žena zna ostaviti tv upaljen satima na istom tv programu.

Također zanima me kakvi su od Philipsa OLED-i, vidio sam da i oni imaju 4k 120hz i VRR, sad koja je recimo razlika između Philipsa i LG-a C1/C2?

Hvala
One technical downside of QD-OLED technology is its potential to suffer screen burn, where prolonged exposure to bright static image elements has the potential to eventually see shadowy remnants of those elements gradually getting permanently left behind on the screen. There’s no suggestion to date, though, that QD-OLED’s extra brightness makes screen burn more likely than it is with OLED – and it’s now much less likely to happen with most people’s OLED TVs than it used to be.

Nema nigdje govora da QD OLED ima manje šanse za burn in, može imati samo više šanse.

Gdje piše da imaju manje? Zanime me, proizlazi li to ljudima iz Samsungovog previoulsy anti-OLED marketinga, gdje su svoje QLED (ljigav marketinški naziv) televizore reklamirali kao "no burn" in, pa sad ljudi misle da sve što dolazi iz Samsunga je "no burn in"?

Phillips OLED-a imam ja, model 803, 3.5 godine, još radi (unatoč mišljenjima ovdje s foruma da ako kupiš Philipa će se zapaliti zgrada, kuća, auto, bazen i Arktik) i da će iz TV-a izaći mali gremlini, TV još uvijek uredno radi.

Ne znam za Samsung, ali ostali svi imaju LG-ev panel, tako da je razlika u softveru koji ga pokreće, komponentama unutra (koje su kod Philips aka TP Visiona lošije kvalitete, to je možebitna činjenica, ali za sada je nisam osjetio) i sličnim džidžama.

Razlike u slici postoje između TV-ova sa istim panelom, bilo da je riječ o procesingu slike, fast motionu...

Uglavnom kada sam ja kupovao OLED TV donio sam sljedeće zaključke:
Panasonic - najbolji za filmove
Sony - najbolji za sport
LG - najbolji all rounder
Philips - ima ambilight

Meni je pobijedio ambilight, ali sam bio i blizu Panasonica i Sony-a. LG mi nije bio zanimljiv jer ili ću kupiti najbolji u nečemu ili poseban (ambilight).

Ali s obzirom na niske cijjene LG-a u zadnje vrijeme, mislim da mu Sony i Panasonic više ne mogu konkurirati, kada sam ja kupovao, svi osim Sony-a su otprilike isto koštali (moj je plaćen 13k kuna 2019.)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 15:36   #17677
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

Nema nigdje govora da QD OLED ima manje šanse za burn in, može imati samo više šanse.

Gdje piše da imaju manje? Zanime me, proizlazi li to ljudima iz Samsungovog previoulsy anti-OLED marketinga, gdje su svoje QLED (ljigav marketinški naziv) televizore reklamirali kao "no burn" in, pa sad ljudi misle da sve što dolazi iz Samsunga je "no burn in"?
Zaključio sam da ima manje šanse za burn in zbog toga što je isti QD-OLED panel i u Dell AW3423DW, a Dell daje three-year replacement warranty against burn-in.

Vidit ću, i Philips mi ulazi u obzir, bitno da ima VRR i 120hz.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 16:21   #17678
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Phillips ti koristi LG panel u svojim OLED serijama ako sta znaci 😁
Imam 65" 705 vec neko vrijeme, i skroz OK mi je TV.
Android je, 5 g garancije, i ima ambilight bez kojeg vise ne mogu. I prije ovog OLEDa sam imao Phillips TV sa ambilght.om.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 17:00   #17679
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ja mislim da ti vridi i ovo pogledat, nema philipsa jer se bitce ne prodaje u UK ili jer nema mista vise, pojma neman, al LG Sony Panasonic i Samsung

OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 17:50   #17680
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja mislim da ti vridi i ovo pogledat, nema philipsa jer se bitce ne prodaje u UK ili jer nema mista vise, pojma neman, al LG Sony Panasonic i Samsung

Ocekivano, reklo bi se 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 09:43   #17681
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Pozdrav ljudovi,

valja li ovaj tv za ne - velik dnevni boravak. Udaljenost gledanja je nekih 3m. Malo me odbija 2 god garancije koliko vidim...

https://www.emmezeta.hr/philips-43pu...hd-led-tv.html

Imate li neku drugu preporuku ove dijagonale?

Ili nesto pristojno sa 120 cm dijagonalom, mislim da je to max za prostor kojim raspolazem

Hvala
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 11:14   #17682
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Kakvi su TCL televizori, vidim ima u pevexu za 4000kn neki s androidom i ima u emmezzeti neki qled s androidom za 4800 kn. Govorim o 65".

Je li TV fluidan što se tiče softvera i to. Nisam zahtjevan korisnik, ali povremeno se gleda maxtv, a često youtube
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 15:28   #17683
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Iman EP660, star par godina, anti fludidan je ,

Ali mozda se prominilo stakod, odi u trgovinu i probaj, skuzit ces odma jel stima ili ne
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2022., 12:45   #17684
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
LG C2 oled u elipsa dosta "niska" cijena:
https://www.elipso.hr/audio__video/t...ED65C21LA.AEU/
Je li ovo dobra kupnja? U drugim dućanima ide i do 20K.
Šta još mogu gledati u rangu 15-tak tisuća kuna, 65", i oled?
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2022., 15:31   #17685
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
LG C2 oled u elipsa dosta "niska" cijena:
https://www.elipso.hr/audio__video/t...ED65C21LA.AEU/
Je li ovo dobra kupnja? U drugim dućanima ide i do 20K.
Šta još mogu gledati u rangu 15-tak tisuća kuna, 65", i oled?
Isto kupujem LG 65" OLED, pričekat ću još malo, možda LG opet objavi onu akciju 2+3 godine garancije ( prošle godine su dali i 2 godine kasko za lom, tako nešto ), makar uopće ne znam šta nude u te 3 dodatne godine garancije.

Jel zna netko, znače li šta te dodatne 3 godine ili je to samo marketing?
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2022., 15:56   #17686
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
U Elipsu možeš jeftino dokupiti još 3g osiguranja Uniqa - uvjeti

Za zadnji TV sam platio 67kn, vrijednost TV-a 3999
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2022., 19:33   #17687
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Trebam kupiti tv do cca 42". Za staroga da mu stavim u sobu. Gledal sam do 2500 kn.


VIdio neki Phillips u Pevexu.