Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2022., 09:03   #6211
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Zato jer navodno neznauju koji je password.
Kad daš zahtjev za bridge, kreiraju novi pass i jave ti ga.
Nisam nikad nakon toga vraćao nazad u router mod...

Ako je za v46 poznat supervisor onda možeš i tako doc do podataka. Za v45 i 51 je.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 09:25   #6212
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Zelim stavit tplink vr2100 umjesto v46. Tako da bridge mode mi ne igra ulogu. Nisam nasao nigdje supervisor za v46.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 09:31   #6213
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zelim stavit tplink vr2100 umjesto v46. Tako da bridge mode mi ne igra ulogu. Nisam nasao nigdje supervisor za v46.
Pa traži bridge, dobiš drugi pppoe pass, i stavi tplink.
Di je problem?
I da, jasno mi je da potpuno izbacuješ njihov modem/router.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 09:49   #6214
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Htio sam malo testirat opcije bez stavljanja u bridge i vracanja. Sve je brze i lakse. Probas jedan router, skines ga, probas drugi i usporedis. Ovaj mi bude v46 u bridgeu pa ne mogu konkretno uspoređivat a i moram cekat svaki njihov korak jer zahtjev se daje preko aplikacije ili moj iskon. Cekanje na javljanje operatera mi je izgubljen zivot.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 10:24   #6215
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Sorry, al i dalje mi nije jasno.
Daš bridge zahtjev, jednom. Dobiš pppoe podatke, i nakon toga testiraj do mile volje. Pa nemoraš ponovo za svaki ruter tražit.
Ako ti jedan od rutera nema modem, staviš isp govno da glumi modem, iza toga svoj ruter.
Jedina komplikacije su iptv i iptelefon od providera za složit.
Internet ide bez beda.
Testirao bi rutere bez bridge moda? Isto može.
Dodaš samo difoltnu rutu, i pomiri se s duplim natiranjem.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 11:41   #6216
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Htio sam malo testirat opcije bez stavljanja u bridge i vracanja. Sve je brze i lakse. Probas jedan router, skines ga, probas drugi i usporedis. Ovaj mi bude v46 u bridgeu pa ne mogu konkretno uspoređivat a i moram cekat svaki njihov korak jer zahtjev se daje preko aplikacije ili moj iskon. Cekanje na javljanje operatera mi je izgubljen zivot.
e nemože.
čak mislim da bi ti kod vraćanja u router mod ponovno automatizmom generirali novi password.

prebaci u bridge i testiraj do mile volje sa tplinkom. čak i ako ti ne paše modem od tplinka, prebaci ga da koristi wan port sa istim podacima i zaštekaj v46 ispred njega na tel liniju. svejedno će bit stabilnije.

i edit:
ma nisi ti na optici? pred malo si komentirao da imaš i ht optiku, i da imaš gtnet wifi. di ti je onda taj dsl ostao? daj si digni ptp link od optike do doma i teraj taj dsl
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 12:12   #6217
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Sorry, al i dalje mi nije jasno.
Daš bridge zahtjev, jednom. Dobiš pppoe podatke, i nakon toga testiraj do mile volje. Pa nemoraš ponovo za svaki ruter tražit.
Ako ti jedan od rutera nema modem, staviš isp govno da glumi modem, iza toga svoj ruter.
Jedina komplikacije su iptv i iptelefon od providera za složit.
Internet ide bez beda.
Testirao bi rutere bez bridge moda? Isto može.
Dodaš samo difoltnu rutu, i pomiri se s duplim natiranjem.
Vr2100 ima modem u sebi. Ako za v46 zatrazim prebacivanje u bridge, taj router ce ostat u bridgeu pa ne mogu uspoređivat tplink vr2100 i v46 . Kad imas 80/20 nije problem, kad imas jedva 30/7 i to s greskama, onda testiras sve i svasta da izvuces najbolje za sebe.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
e nemože.
čak mislim da bi ti kod vraćanja u router mod ponovno automatizmom generirali novi password.

prebaci u bridge i testiraj do mile volje sa tplinkom. čak i ako ti ne paše modem od tplinka, prebaci ga da koristi wan port sa istim podacima i zaštekaj v46 ispred njega na tel liniju. svejedno će bit stabilnije.
Ako ostavim v46 kao bridge, vr2100 nema smisla jer ima drugih routera koji mogu raditi kao wan routeri. Htio sam bas testirati usporedno vr2100 i v46 da vidim koje su razlike, a da se ne zajebavam sa prebacivanjem v46 u bridge. Znaci ako vratim iz bridgea gubim pppoe podatke, i opet sam na pocetku

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i edit:
ma nisi ti na optici? pred malo si komentirao da imaš i ht optiku, i da imaš gtnet wifi. di ti je onda taj dsl ostao? daj si digni ptp link od optike do doma i teraj taj dsl
Optiku imam na poslu, radi mrak. HT Tehnicolor Nisam ga ugasio otkad je instaliran. I zica i wifi rade perfektno.

Doma imam 30/7 iskon sa errorima, i gtnet wifi 25/5 sezonski za turizam. Ping uzas, ali turisti ne gejmaju a sve ostalo radi ok. U pravilu sve radi ok, ali v46 je govno, ping se nakon par dana koristenja digne na 40-50 online gaming je neigriv pa treba reset, wifi nakon par dana je zaqurazz, a i imam spojen archer c20 na njega samo radi 5ghz i firesticka. Zelio sam elimirati i v46 i c20 i nabavio vr2100, pa sam mislio da se moze uspoređivati ali ocito ne moze. Ide vr2100 gore i bok.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 31.07.2022. u 14:27.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 12:28   #6218
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Uf šta mrzim te preserans sigurnost kombinacije, a nije ni čudno da su uveli to auto generiranje jer odavno Iskon nije normalna kompanija,
valjda formalno imaju 3,5 čovika, sve je prebačeno na HT ...
Probaj naći neku vezu ... da dođeš do user / pass za PPPoE ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 13:37   #6219
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Vr2100 ima modem u sebi. Ako za v46 zatrazim prebacivanje u bridge, taj router ce ostat u bridgeu pa ne mogu uspoređivat tplink vr2100 i v46 . Kad imas 80/20 nije problem, kad imas jedva 30/7 i to s greskama, onda testiras sve i svasta da izvuces najbolje za sebe.



Ako ostavim v46 kao bridge, vr2100 nema smisla jer ima drugih routera koji mogu raditi kao wan routeri. Htio sam bas testirati usporedno vr2100 i v46 da vidim koje su razlike, a da se ne zajebavam sa prebacivanjem v46 u bridge. Znaci ako vratim iz bridgea gubim pppoe podatke, i opet sam na pocetku
I dalje ne vidim problem sa dva poziva korisničkoj službi.
Nego, jesi probao eliminirati kućnu instalaciju, glede grešaka? Nisam jednom tako popravio siruaciju ljudima.
Isto tako, gledao bi po netu nabaviti uređaj s najboljim modemom, Nikky bi tu mislim znao dobar savjet dati.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 13:44   #6220
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa krenuo je "dobrim putem" sa tim VR2100
Savjet da prekontrolira, po potrebi izmijeni tel. liniju sa kvalitetnijim kabelom (barem koliko je dostupno) + dobri spojevi i dalje stoji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 13:48   #6221
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Zato jer navodno neznauju koji je password.
Kad daš zahtjev za bridge, kreiraju novi pass i jave ti ga.
Nisam nikad nakon toga vraćao nazad u router mod...

Ako je za v46 poznat supervisor onda možeš i tako doc do podataka. Za v45 i 51 je.
Negeneriraju novi password doslovno ti ga pročitaju.Probao na par mjesta.
"PLOT TWIST"PPPoE password je ISTI kao za Korisnički WebUI
Oni supervisor passwordi i dalje vrijede za SVE V45,V46,itd..... tako da možeš očitat username a password ti je sa Korsnikčkog WebUIa.

Code:
supervisor

b38NEjmYdJVjdB5r

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Jedina komplikacije su iptv i iptelefon od providera za složit.
Internet ide bez beda.
Testirao bi rutere bez bridge moda? Isto može.
Dodaš samo difoltnu rutu, i pomiri se s duplim natiranjem.
Nije komplikacija samo treba nabaviti VR2100v EU ako se želi i VoIP za Net i IPTV VR2100 bez problema se naklika u 2 minute.
ČAK kod jednog forumaša sam se susreo da su mu Iskonovci dali VoIP username i password pozivom na SZK.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Nego, jesi probao eliminirati kućnu instalaciju, glede grešaka? Nisam jednom tako popravio siruaciju ljudima.
Isto tako, gledao bi po netu nabaviti uređaj s najboljim modemom, Nikky bi tu mislim znao dobar savjet dati.
U 99% slučajeva je uvijek do korisničke strane.Stari telefonski kabeli šta idu kroz zidove ili su zažbukani pa čak i nekad hvatani na brokve.
Ponekad zna biti samo terminirani dio gdje ide neki RJ11 podžbukni/nadžbukni šteker a sve su to lagane DIY stvari.
Trenutno najbolji modem router za najviše krznenih HRK je Asus DSL-AX82U cca 1600 HRK na Amazonu on drži vezu rock stable ma kakva bila.
Najbolje uloženo dobiveno je TPLink VR400 v3 a na Amazonu ga se može nabaviti za 450 HRK a ima sve Gigabitne portove,OneMesh support a može da odradi Net i IPTV bez problema.
Za Net+IPTV+VoIP trenutno može samo VR2100v EU verzija da odradi.Doma ga koristim i još na par mjesta sam ga ugradio i radi TipTop.Kod jednog Optima korisnika ping se prepolovio sa 80ms na 38ms gdje je smrdio V45 i V46.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Uf šta mrzim te preserans sigurnost kombinacije, a nije ni čudno da su uveli to auto generiranje jer odavno Iskon nije normalna kompanija,
valjda formalno imaju 3,5 čovika, sve je prebačeno na HT ...
Probaj naći neku vezu ... da dođeš do user / pass za PPPoE ...
Negeneriraju nove passworde a doslovno ti ga pročitaju kao da si stavio kvačicu na "Show Password"
Jedini zajeb može bit ako te jedan dan prebace na Bitstream pa moraš rekonfigurirat VLANove i dodat oni @bitstream na username za PPPoE sve ostalo je isto.


Evo jedna činjenica da se zna.

HT locka sve ostale ISPove koji unajme paricu od njih na profil 8a/8b tako da nemogu dati više od cca 60/15 dok HT svojima daje otvorene profile 17a i jače(SuperVectoring/Vectoring) sa G.INPom.
Niti jednog Iskonovca/A1/Optimu nisam vidio na 17a profilu ma koliko god on bio blizu centrali.Susjed do mene jedva ima 40/8 sa V45 Innboxom (Optima) sa profilom 8b.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 31.07.2022. u 14:47.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:33   #6222
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Šta daje tht vectoring? Ja sam na iskonu preko bitstreama, naravno nemam vectoring. Bez vectoringa imam 50/20 tako nešto, 99% profil 17a. Ako odem na tht sa vectoringom to bi moglo ići osjetno bolje.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:43   #6223
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Šta daje tht vectoring? Ja sam na iskonu preko bitstreama, naravno nemam vectoring. Bez vectoringa imam 50/20 tako nešto, 99% profil 17a. Ako odem na tht sa vectoringom to bi moglo ići osjetno bolje.

Sent using Tapatalk
Jesi siguran da imaš 17a profil i dali piše u GUIu rutera piše profil ili nagađaš?
Gdje god sam provjeravao uvijek je 8a/8b profil pa i kod susjeda mi.
Sa Vectoringom do 500m može se imat preko 150/50 ali većinom neugrađuju Vectoring pločicu u DSLAMe ako nije u pitanju stambena zgrada.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:45   #6224
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kucna instalacija je 100% dobra jer kabel ide direkt iz kutije vani na stupu kroz zid kuce i u router. E sad onaj dio od kutije do sljedecih kutija ne znam . I to novi debeli adsl kabel, nekako sam navukao ht preko iskona da ga zamijene jer sam prijvaljivao greske. Imao sam prikazanu propusnost 43/8 ali iznad 30 brdo gresaka. Izvukao sam username preko supervisora xxxx%bit@iskon-dsl ,hvala @Karlo666. Kad kazes Korisnicki webui, na koji tocno pass mislis? Sorry malo sam out sa svime, učim u hodu a kad vec imam username da se ne zezam sa bridgeom, uzmem i pass.

Btw na 8b sam i ja.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 31.07.2022. u