Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2008., 15:47   #31
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
flyingfck, mislim da si promašio topic. nemoguće je reći koji je najbolji ISP, jer sve ovisi o tome što točno trebaš i koliko si to spreman platiti.
vjerujem da si vidio da ovdje ima topic o svakom bitnijem ISP-u, pogledaj ššto se kojem najviše zamjera i odaberi ono što ti najbolje odgovara.

Ja bih rekao da trenutno najbolji omjer cijene i kvalitete usluge imaju iskon i amis u duo paketima, uz sve probleme i mane koje ih prate. Ako ti je dostupan iskon carnet duo, to je još povoljnije.

Ako su ti najbitniji ping za igre i otključan router onda bi tvoj izbor trebao biti t-com.

U mnogim stvarima je t-com najkvalitetniji, ali je uglavnom i najskuplji...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 01:03   #32
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Pa o tome bi se dalo prodiskutirati, ja sam osobno na T-Com-u i imam 8mbit...
Koliko sam ja upucen najnizi ping imaju korisnici kabelske..... DCM-a tj mislim da je sada B-Net....
Uglavnom imaju manji ping nego ja i to za dvostruko (meni je recimo na bosanskim 31, kompicu 14 )
A ja na 8mbit
Pa nije ti baš neka usporedba. Ipak su kabelski net i adsl nešto sasvim drugo... Ovdje se više rasprava odnosi na adsl i razlike u pingu među providerima. Ali ja sam siguran da nijedan adsl provider ne može imati najbolji ping na svim serverima... Uvijek će negdje netko biti bolji/lošiji.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 03:44   #33
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Sad recimo da produžim ugovor sa T-Comom, i dobijem onaj fotoaparat za 1 kn, dali su oni meni dužni dati i recimo modem novi kad bi ga zatražio? (Kao npr, kažem im da mi stari više nije dobar ili tako nešto?)
Naravno, govorim o žičnom modemu/routeru, wireless me ne zanima previše
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 13:40   #34
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Mislim da bi ti trebali dati ... to je kao da si prvi put potpisao ugovor.

Traži to od njih pa ćeš vidjeti, ako ne daju, raskini ugovor pa ponovno potpiši novi, na isto ti dođe.
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 13:45   #35
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Evo primjer Slovenskih brzina i cijena istih
http://www.t-2.net/?AUID=4DE65011E194120110C6
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 13:53   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Dobro, najveće pitanje ovdje je kome bi taj ISP bio namijenjen. Nije isto poslovni, privatni korisnik, osnovni paket, najbrži flat, game itd. No ja i dlaje stojim kod toga da je okvirno, T-com i dalje najbolji. I da, probao sam druge, poslovno i privatno tako da ne govorim napamet. Opet, to je samo moje mišljenje.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 14:46   #37
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Evo primjer Slovenskih brzina i cijena istih
http://www.t-2.net/?AUID=4DE65011E194120110C6
Ovo je slicno kao da stavis link na vodatel i onu njihovu podnudu optike. Ovo je dostupno jako jako malom broju kosrisnika, a ostalima su brzine manje nego nase, a cijene vece.

Pogledaj malo ponude njihovog monopolista i naseg, a i cijene njihovog i naseg Carneta su isto zanimljive.
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 15:08   #38
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Garko Pregled postova
Ovo je slicno kao da stavis link na vodatel i onu njihovu podnudu optike. Ovo je dostupno jako jako malom broju kosrisnika, a ostalima su brzine manje nego nase, a cijene vece.

Pogledaj malo ponude njihovog monopolista i naseg, a i cijene njihovog i naseg Carneta su isto zanimljive.
Istina je da optika vecini nije dostupna, ali mislim da VDSL je.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 16:23   #39
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Glas za Optimu
Pod onim što ja podrazumijevam za "najbolje",naravno...

Samo čekam da mi istekne pretplata za mobitel na T-mobile&web´n´walk pljački & doviđenjce...
Danas mi stigao račun za web´n´walk,a onoga lika koji mi je "objašnjavao" uvjete kod potpisivanja ugovora čeka čašica razgovora u ponedjeljak...
  Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 20:06   #40
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
...kod potpisivanja ugovora...
kakvog ugovora?
ja sam koristio to 6 mjeseci i nisam nigdje ništa potpisao, halo szk, aktivirajte mi, nakon 6 mjeseci halo szk deaktivirajte mi i gonite se, fala lijepa, đenja. a desilo mi se da sam jednom slučajno prekoračio jer sam zaboravio resetirat counter na mobitelu pa sam prekoračio nekih 90tak mb i stigao mi je 90tak kn veći račun.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 03:09   #41
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Pa lijepo:kada sam prelazio sa prepaid-a na pretplatu(mobitel),imali su akciju 1GB/mj. za "1KN"(naravno,radijsku pristojbu prešute,al´ajd´...).Dobi´š fino i CompactCard II,ubodeš u latop i peri...e sad:kvaka je u tome da je meni lik rekao kako će "akcija" trajati "za 1KN" čitavu godinu+druga godina-redovna cijena...ajde,mislim se,(makar sam došao samo po pretplatu za mob),neka bude...A svi znate kako to ide:dobiješ papire koje potpišeš na licu mjesta,u njima stoji kako si potpisom "potvrdio da si upoznat/suglasan sa odredbama ugovora bla-bla-bla..."-nigdje ništa konkretno.Naravno,to "konkretno",podrazumijeva se,dobijaš usmeno od djelatnika na licu mjesta:kakve akcije,što,kako,koliko...to znate,90% vas je prošlo "proceduru"...E,sad:nakon 6mj. meni dolazi račun za opciju 3GB u punome iznosu.Nazovem onaj "broj za korisnike",i čovjek mi objasni da je uistinu tada akcija za nas "prebjege" sa simpe na pretplatu bila svega 6mj,a da je ovo što sam ja dobio usmeno od lika opcija za postojeće korisnike kojima istječe ugovor pa ga ponovo produžuju...
Sve u svemu,usmeno nam,očito,mogu nasrati što hoće i kako hoće,na papiru ionako ništa konkretno ne piše,a posljedično,ne odgovaraju nizašto (na djelatnike mislim).Sad:jel´ se on "zabunio" ili ne,malo mi sada znači,jer ugovor moram ispoštovati i zadržati (platiti) uslugu u punome iznosu do isteka ugovora-jasno k´o dan...

Nije mi bila namjera ovako u detalje,kao što mi nije namjera pljuvati po T-comu kao takvome(tko voli-nek´izvoli,zašto ne?),no čovjek (post iznad) je pitao,pa sam iznio svoje iskustvo sa njima.
No,dobro,OT je pomalo,neću više o ovome...
  Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 08:24   #42
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Slazem se, no takodjer se moras malo vise uputiti u ponudu, cijene i imena operatora (ne zovu se T-govno, cime pobijas pricu o kompetentnosti).
Optima za privatnog korisnika nudi 6144/640 za 258kn uz FLAT rate paket, dok vece nazalost ne nudi, cime mi odmah otpada jer ih niti ne uzimam u obzir. Kod T-Coma je 8192/512 278kn sto ne cini cak niti 10% razlike za 25% vecu brzinu downloada
Atha nisi uzeo u obzir i to da je na tekomu brzina ~20% manja od deklarirane, radi koristenja nekih paketa ili bog te pita cega (time se pravdaju kada kazes da nedobijas pravu brzinu).
Kod optime je kako cujem brzina onoliko koliko ti je obecano, cak i par kbita veca.

Dakle DL je priblizno isti.

a UL na tekomu je meni bio od obecanih 512, bio 51.2 kB/s, dok bi kod optime trebao biti 640 iliti 80 kB/s, sto je preko 60% razlike brze.


sve ovo je IMHO, jer nemam optimu (nije dostupna), ali po komentarima optiminih korisnika je to tako
raf je offline   Reply With Quote