Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2018., 17:38   #1891
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Mi balkaneri smo stvarno najjači. Da sam za kompom izvuko bi iz teme citate di se ljudi žale jer su im zamjenili i nedaju pare, i ove slučajeve di vraćaju pare, odnosno di ljudi nisu zadovoljni ni s jednim ni s drugim.

Lol
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 17:42   #1892
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo to. Kad su se u HG Šrotu mjenjali 4 i pol godine stare Barracude od 320GB od 600-700 kn, nije se pristajalo na 640 ili 750GB disk, tražile su se pare, na sud se išlo

Kad ti negdje daš 200 kn, ti si sebi BOG. I nema dalje

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:19   #1893
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Stvar je principa.

Prvo - očito sam budala.

Drugo, evo idem sad zvati ostale dućane da dokažem da si ti u pravu i da to nitko ne bi prihvatio, iako ja trenutno imam situaciju samo s Protisom i nijednim drugim dućanom.

Treće, mene nitko ne treba žaliti.

Četvrto, dućan kojeg boli k za kupce, koji "radi po zakonu"
Protis je ovdje sve odradio po zakonu, nema potrebe za navodnim znakovima. Dobio si lovu i GG. Nisu poduzetnici ovdje da bi ugodili kupcima nego lovu zaradili. Zapamti ovu situaciju kad izdahne grafa par mjeseci prije isteka jamstva i inzistiraj na svojoj lovi.

Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Navedi mi te države u Europi gdje ne možeš "obnavljati" jamstvo na proizvod u slučaju kvara i kontinuiranih zamjena proizvoda (ne moraš jer znam da ih je malo i da su nebitne u ovoj priči).
Nemačka, Francuska, UK, Španjolska, Austrija, Nizozemska, Danska, Švedska, za ostale nisam siguran, ali tamo novi proizvod - novo jamstvo nema. U 99% situacija nastavlja se staro. Nema novog jamstva ako se izmijeni MBO na mobu, laptopu i ostalome.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:23   #1894
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Upravo to. Kad su se u HG Šrotu mjenjali 4 i pol godine stare Barracude od 320GB od 600-700 kn, nije se pristajalo na 640 ili 750GB disk, tražile su se pare, na sud se išlo
A tek BFGove grafičke (petogodišnje jamstvo ako se ne varam), 8800gtx i slične, sa iznosima na računu od 4-5 tisuća

BFG je propao pa zamjenskih nije bilo
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:24   #1895
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Mene iskreno čudi kako itko ima volje za bavljenje trgovačkim djelatnostima u Hrvatskoj uz ovakve "klijente".

1. Ne valja ako se držiš zakona
2. Ne valja ako se ne držiš zakona
3. Ne valja ako vratiš novce
4. Ne valja ako ne vratiš novce
5. Ne valja ako daš isti proizvod
6. Ne valja ako ne daš isti proizvod
7. Ne valja ako daš bolji proizvod
8. Ne valja ako ne daš bolji proizvod
...

Ništa ne valja...

Prije 5 godina sam platio napajanje / RAM / procesor / vešmašinu / četkicu za zube ... x000 kn i ima garanciju od 5 godina

Pokvari mi se nakon 4 godine i 363 dana i zakon me štiti na način da mogu dobiti:

a) proizvod koji je 4 godine i 363 dana noviji od onog kojeg sam dosad imao, s još 5 godina garancije. Dakle u svakom pogledu bolji od onog koji je u prvotnom trenutku kupljen
b) kompletan novac nazad (bez amortizacije opreme za navedeni period)

Ali ne!

Zašto ja ne bih tražio još?

Zašto mi se ne bi omogućilo da:

a) dobijem proizvod koji je noviji i moderniji i sad košta više, pa da ga fino prodam i zaradim!
b) dobijem novce nazad, jer sad isti takav proizvod košta puno manje i već je zastario, a ja bih htio najnoviji. Oni mi nude isti takav, a ja to neću, jer hoću bolje na tuđi trošak.

Ukratko...mindset domaćih kupaca koji su previše zaštićeni i previše si dopuštaju. Bar do trenutka kad se sami počnu baviti tim ili sličnim djelatnostima, pa im se isto i vrati... No, onda opet ne valja
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:32   #1896
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Nemačka, Francuska, UK, Španjolska, Austrija, Nizozemska, Danska, Švedska, za ostale nisam siguran, ali tamo novi proizvod - novo jamstvo nema. U 99% situacija nastavlja se staro. Nema novog jamstva ako se izmijeni MBO na mobu, laptopu i ostalome.
mene također čudi zašto to nije uobičajena situacija svugdje.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:35   #1897
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
mene također čudi zašto to nije uobičajena situacija svugdje.
Mene čudi zašto bi bila. Pa te molim da obrazložiš zašto bi trebali davati novo jamstvo?

Kupio si proizvod s 3 godine jamstva, i proizvođač će jamčit da radi u te 3 godine, dal zamjenom il popravkom. Ostalo je tak nebitno.



Još jedna stvar po kojoj su kupci kod nas u regiji na dobrom. Recimo jedan Dell daje 3 godine jamstva kod nas na balkanu, ne u cijelom svijetu.


EDIT:

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
krivo si shvatio. meni je logično da nakon isteka 3 godine nema više jamstva taman da je jedan dan prije isteka gare izmjenjen neki dio i stavljen novi. dakle NE očekujem da imam novo jamstvo na taj novi dio. ja sam zadovoljan sa svoje 2/3/5 godina gare.
Ok, krivo sam te shvatio

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 01.03.2018. u 19:19.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 19:00   #1898
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
krivo si shvatio. meni je logično da nakon isteka 3 godine nema više jamstva taman da je jedan dan prije isteka gare izmjenjen neki dio i stavljen novi. dakle NE očekujem da imam novo jamstvo na taj novi dio. ja sam zadovoljan sa svoje 2/3/5 godina gare.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 19:35   #1899
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
A jeste jaki likovi.

Meni je fascinantno to što dućan "daje" 3 opcije:

a) popravak artikla
b) zamjenu artikla za isti ili sličan
c) povrat uplaćenih sredstava

RAM se popraviti ne može, a) opcija otpada, istog artikla nema na lageru pa mi zamjenu ne mogu dati, sličnog (identičnog u suštini) isto po njima nema iako ga mogu tamo kupiti isti tren i odnijeti doma za ~700kn, fuck logic, znači b) otpada jer eto jebiga.

c) može naravno, za njihov interes daleko najbolje, kao što je rekao darkydark nisu oni poduzetnici, njima je cilj zaraditi. Jebeno će ubuduće od mene zarađivati.

Isciganili su se zbog 300kn, ja sam ih prekrižio, po nekima sam debilan, neka sam. I veće veze su se raspadale zbog manjih sranja.

Raspisujemo se bezveze oko stvari koje uopće nemaju nikakve veze niti su u kontekstu mog slučaja, a povezuju se s njim. Nikakvu ja nisam tražio nadoplatu niti produljenje garancije, već zamjenu koju očito dobiti ne mogu.

U svakom slučaju tražiti ću povrat originalno uplaćenih sredstava, ne ću pisati nikakve dopise ni primjedbe jer će to trajati 2 tjedna+, još će mi naplatiti ležarinu i slične namete pa na kraju ne ću dobiti ni tih 400-tinjak kn niti sjeban RAM jer će proći rok od 45 dana za preuzimanje opreme, a to mi ne treba. Prodavač mi uživo nije imao što reći na pola mojih upita, ali da mu je sve to smiješno kao i meni, jeste. Monty Python, dobro je sve.

PS @darkydark - "rade po zakonu" je pod navodnicima ne zato jer oni ne rade po zakonu, nego da rade po zakonu koji je tako vrhunski složen da je u najvećem mogućem interesu prodavača. Radio sam i ja u prodaji pa znam nešto, a to je da je kupac uvijek u pravu, pogotovo ako se ne ponaša kao seronja i ako ne traži više od onog što je platio.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 19:50   #1900
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Stvarno ne vidim što tebe to pogađa.
Ne mogu ti zamjeniti uređaj, dobiti ćeš pare nazad. Gdje si ti to oštećen da si nezadovoljan sa njima?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 19:59   #1901
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Oni meni mogu zamijeniti uređaj za vrlo sličan, ali ne žele jer su onda na velikom gubitku od 300 (slovima: tri stotine kuna). Što meni znači povrat sredstava kad ja za te pare ne mogu nigdje kupiti danas 8GB DDR4 RAM-a?

Ali zaključili smo već da je to moj problem, nemam sreće, sve je po zakonu, idemo dalje rekao bi Ivo.

Da sam prije 2 godine naručio verziju od 2400MHz koju danas imaju na lageru i da mi je ona krepala, nju bi zamijenili, ili bi ju oni u tom slučaju misteriozno "zamračili" pa rekli da ipak nemaju na lageru.

Ne znam jbg, Vidoviti Milan bi znao.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:01   #1902
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kako moze biti zakon slozen u najvecem interesu prodavaca kada bi u 99.9% slucajeva bas kupac profitirao tim istim zakonom? Na kraju krajeva, izgubio nisi nista, koristio si proizvod i na kraju ni kune platio za to. Drama oko nicega.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:02   #1903
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Rekoh već, dobro je sve.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:10   #1904
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Jebeno će ubuduće od mene zarađivati.
Najjače su mi ove konstatacije gdje si pojedinci koji kupe par artikala umisle da su oni bitan faktor u profitu jedne trgovine, a zapravo žele oštetiti na svaki mogući način trgovca.
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
...te sam i sam u tom dućanu do sad ostavio više tisuća kuna.
Svaka čast, s obzirom na male marže, Protis na tebi u tih par tisuća kn nije zaradio ni tih 300 kn koje ti pokušavaš iskamčiti od njih, drugim riječima, ako ti odobre novi ram koji je sada osjetno skuplji - oni su s tobom u minusu.
Nekako sumnjam da će plakati za tobom ako tamo više ne kupuješ.

Citiraj:
Isciganili su se zbog 300kn
Može se to gledati i iz drugog kuta, ti se cigančiš za 300 kn.
Kad su njihove pare u pitanju onda se ciganče, kad su tvoje onda je druga priča.

Citiraj:
Radio sam i ja u prodaji pa znam nešto, a to je da je kupac uvijek u pravu, pogotovo ako se ne ponaša kao seronja i ako ne traži više od onog što je platio.
Ti tražiš 300 kn više od onog što si platio.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:11   #1905
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Nemačka, Francuska, UK, Španjolska, Austrija, Nizozemska, Danska, Švedska, za ostale nisam siguran, ali tamo novi proizvod - novo jamstvo nema. U 99% situacija nastavlja se staro. Nema novog jamstva ako se izmijeni MBO na mobu, laptopu i ostalome.
Zasto je to logicno?
Nas zakon jedini ima smisla u ovom danas prokina svijetu.
Prakticki se u tvornici vec planira vijek trajanja.
Bakin frižider star 40 godina ce živjeti duze od novog iz dućana.
Stoga kad ti netko da garanciju, očekujem da to radi bar taj vijek trajanja. Ako mi nudis zamjenu za novi proizvod, molim onda i novu garanciju ili vrati pare i kupit cu nešto drugo.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:21   #1906
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Najjače su mi ove konstatacije gdje si pojedinci koji kupe par artikala umisle da su oni bitan faktor u profitu jedne trgovine, a zapravo žele oštetiti na svaki mogući način trgovca.

Svaka čast, s obzirom na male marže, Protis na tebi u tih par tisuća kn nije zaradio ni tih 300 kn koje ti pokušavaš iskamčiti od njih, drugim riječima, ako ti odobre novi ram koji je sada osjetno skuplji - oni su s tobom u minusu.
Nekako sumnjam da će plakati za tobom ako tamo više ne kupuješ.

Može se to gledati i iz drugog kuta, ti se cigančiš za 300 kn.
Kad su njihove pare u pitanju onda se ciganče, kad su tvoje onda je druga priča.

Ti tražiš 300 kn više od onog što si platio.
Objasnio si mi, svaka čast.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:22   #1907
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Da sam prije 2 godine naručio verziju od 2400MHz koju danas imaju na lageru i da mi je ona krepala, nju bi zamijenili, ili bi ju oni u tom slučaju misteriozno "zamračili" pa rekli da ipak nemaju na lageru.
:
Niti jedna trgovina ti to ne bi zamjenila...jer kao prvo, ne ovisi od trgovine već od servisa tj samog uvoznika. Ako je sada nešto duplo skuplje, i da imaju na lageru, dobiti ćeš lovu nazad jer tako nitko nije na gubitku, niti ti, niti uvoznik, niti trgovina...

Tako da nemaš šta blatiti Protis ovdje, jer ponavljam, i da imaju taj ram na webu, ne bi ga dobio jer em može to zapravo biti od drugog uvoznika a i vrlo vjerojatno i da je i od istog, od njega su dobili lovu te nema logike da iz svojeg džepa daju 300kn tebi.

Zamisli da moraju, i da ima takvih par slučaja svaki dan, pa sve bi trgovine propale i naravno da se to tako ne radi kako ti misliš. Važno je da ti nisi u gubitku, iako tvoj mozak misli da je...

Ja sam neki dan dobio povrat love za grafu, platio sam ju 1500kn, sada su preko 3000kn. Šta da plačem? Boli me briga, koristio sam ju više od 1.5 godinu i relano, bolje mi je da sam vratio lovu nego da je krepala poslje garancije...Iskreno, volio bi da sve tako krepaju i da dobim lovu nazad
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:25   #1908
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ja sam neki dan dobio povrat love za grafu, platio sam ju 1500kn, sada su preko 3000kn. Šta da plačem? Boli me briga, koristio sam ju više od 1.5 godinu i relano, bolje mi je da sam vratio lovu nego da je krepala poslje garancije...Iskreno, volio bi da sve tako krepaju i da dobim lovu nazad
To je uvijek bolje.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:35   #1909
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa nije bolje, ja bi guze dao da mi daju istu jer imaju...i po mogućnosti daju novi račun na kojem piše da sam ju kupio za 3000kn
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:57   #1910
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Oni meni mogu zamijeniti uređaj za vrlo sličan, ali ne žele jer su onda na velikom gubitku
Ček, i dalje ne kužim, zašto bi oni tebi trebali zamjeniti i biti na gubitku?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 21:16   #1911
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ček, i dalje ne kužim, zašto bi oni tebi trebali zamjeniti i biti na gubitku?
Zato sto njemu trenutno ne odgovara kaj se drze zakona, isti kojeg bi se on drzao da je situacija obrnuta.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 22:42   #1912
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Četvrto, dućan kojeg boli k za kupce, koji "radi po zakonu", često izgubi kupce u ovakvim situacijama. Vrlo jednostavno. Ako ja imam nesreću što Protis nema zamjenski RAM i nudi mi nešto što mi ne odgovara, onda i Protis ima nesreću što se to desilo baš danas meni pa ja odlučujem više nikad ništa kupovati kod njih niti ikome preporučivati kupnju kod njih, i na svaki spomen Protisa opisati ovaj slučaj. I to je balans.

Navedi mi te države u Europi gdje ne možeš "obnavljati" jamstvo na proizvod u slučaju kvara i kontinuiranih zamjena proizvoda (ne moraš jer znam da ih je malo i da su nebitne u ovoj priči).

Peto, isto bi bilo da sam prosjak ili imam milijune, znam što sam kupio i na koji proizvod imam jamstvo.
Svakom dućanu nije u interesu da mora o svom trošku rješavati reklamaciju, jer je zastupništvo ono koje to rješava. Ako zastupništvo ne ustupi drugi proizvod, dućan mora odraditi po zakonu, bez obzira je li aktualna cijena veća ili manja.

Obnovio sam jamstvo na pune dvije godine na Nexus 6 mjesec dana prije nego mu je isteklo jamstvo. Novi glavni dio uređaja (matična ploča i ekran) - novo jamstvo. Država Njemačka. U Hrvatskoj isto koliko puta jamstvo normalno počelo ispočetka teči na zamijenjeni proizvod, čak i prije nego je ova tema bila aktualna i trn u oku velikom broju dućana.

Peto: vjeruj mi, da imaš milijune mahnuo bi rukom na ovu situaciju i reko "nisu te pare vrijedne toga", kad bi ti to bio sitniš i vjeruj mi da svaki živac koji izgubiš bi vrijedio i milijun dolara da imaš trilijune na računu.

Ako još nisi Druga poslušao, još jednom dajem identičan savjet da kontaktiraš direktno Kingston, EU zastupništvo, objasniš situaciju koja je nastala i uvjeren sam da će se sve riješiti u tvoju korist.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 22:58   #1913
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svakom dućanu nije u interesu da mora o svom trošku rješavati reklamaciju, jer je zastupništvo ono koje to rješava. Ako zastupništvo ne ustupi drugi proizvod, dućan mora odraditi po zakonu, bez obzira je li aktualna cijena veća ili manja.

Obnovio sam jamstvo na pune dvije godine na Nexus 6 mjesec dana prije nego mu je isteklo jamstvo. Novi glavni dio uređaja (matična ploča i ekran) - novo jamstvo. Država Njemačka. U Hrvatskoj isto koliko puta jamstvo normalno počelo ispočetka teči na zamijenjeni proizvod, čak i prije nego je ova tema bila aktualna i trn u oku velikom broju dućana.

Peto: vjeruj mi, da imaš milijune mahnuo bi rukom na ovu situaciju i reko "nisu te pare vrijedne toga", kad bi ti to bio sitniš i vjeruj mi da svaki živac koji izgubiš bi vrijedio i milijun dolara da imaš trilijune na računu.

Ako još nisi Druga poslušao, još jednom dajem identičan savjet da kontaktiraš direktno Kingston, EU zastupništvo, objasniš situaciju koja je nastala i uvjeren sam da će se sve riješiti u tvoju korist.
Zahvaljujem na svrsihodnom komentaru i savjetu, samo nekolicina ljudi uz tebe su mi dali neku konkretnu informaciju, ostalo je bilo obično jamranje i osuđivanje.

Već sam dogovorio povrat prvotno uplaćenih sredstava s Protisom tako da je stvar riješena. Ne mora vas više okupirati moje detaljno nepoznavanje potrošačkih prava. Neki forumaši stvarno iznenađuju.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 23:30   #1914
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ti prvo moraš shvatiti da je njima na tvojih 400 kn marza bila 15tak posto. Dakle recimo 60 kn. Sad bi ti da ti oni daju RAM od 800 kn koji njih u nabavi košta 700 kn. Dakle u gubitku su puno više od tih tvojih 300 kn razlike jer njima servis nije dao zamjenu artikla. Oni tu ne odlučuju a ako i odlučuju ulazna cijena za RAM broj jedan je 340 kn a za RAM 2 700 kn. . Razmisljaj logično, nisi oštećen. Dobiješ u kinu natrag koliko si platio. Trenutno tržište nije njihov problem. Ja sam do sada imao jedno 4 ili 5 situacija gdje sam dobio novije,veće, jače jer nešto što je crklo nije više bilo dostupno tako da ti ova ideja da oni sada tebi tjeraju inat ne drži vodu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 23:35   #1915
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Momak je objavio da je sve dogovorio sa Protisom, prihvatio što mu se nudi. Case closed. Ajde da se ovo dalje ne rasteže. Žao mi je ako netko nije stigao sudjelovati u režanju na kolegu, ali sad je kasno.
Nema smisla dalje se vraćati na ovo. Riješeno je na obostrano zadovoljstvo.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 08:37   #1916
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Mene samo nervira stav momka di uporno pila po svome, a u krivu je, i sarkasticno daje komentare da mu je eto samo destro i par ljudi dalo konkretnu informaciju. Realno je da frajer cita ono sta zeli i konkretna informacija je ona koju zeli cuti. Brajo sve ti je panasonic gore objasnio, ciganiš se ti za 300 kn, a ne protis. Slobodno brišite komentar, morao sam izbacit. Dobro jutro!
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 10:22   #1917
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ti prvo moraš shvatiti da je njima na tvojih 400 kn marza bila 15tak posto. Dakle recimo 60 kn.
Prije bi rekao da je tu marža kojih 2-3%, s obzirom da sve artikle dumpaju za kunu ispod ostalih, a većina ih radi sa takvim maržama.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 17:11   #1918
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Mene samo nervira stav momka di uporno pila po svome, a u krivu je, i sarkasticno daje komentare da mu je eto samo destro i par ljudi dalo konkretnu informaciju. Realno je da frajer cita ono sta zeli i konkretna informacija je ona koju zeli cuti. Brajo sve ti je panasonic gore objasnio, ciganiš se ti za 300 kn, a ne protis. Slobodno brišite komentar, morao sam izbacit. Dobro jutro!
I šta... jel zabranjeno pilati po svome na forumu...

Ispada da će ga ovdje 20 ljudi napadati dok ne promijeni mišljenje.

Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.

I ne grebe se za lovu, nego se grebe da mu se zamijeni memorija... jer će u suprotnom on biti u financijskom gubitku.

Šta mu vrijedi to da mu vrati novce, kad će te iste novce morati potrošiti na skuplju memoriju.

Jedino pošteno po njega i prodavača je da se od proizvođača dobije zamjena memorije.

U svakom drugom rješenju gubi ili on ili prodavač.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 18:20   #1919
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Poštovanje,

iznosim osobni slučaj vezan uz odnos Protis d.o.o. računalne trgovine i njenih klijenata, pa me zanima krši li se u ovom slučaju zakon o potrošačima.

Dakle, dana 06.10.2015. godine sam kupio 1x8GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Kingston memorije u dotičnom dućanu. Prije nekoliko dana RAM je prestao raditi, komp se ne posta nakon što se RAM stavi u odgovarajući utor, refresh BIOS-a i Clear CMOS nisu pomogli, na što sam sporni RAM modul odnio u Protis na servis pošto je garancija na RAM 60 mjeseci.

Nakon nekoliko dana dobijam informaciju sa servisa kako, citiram:

"Uređaj nije mogao biti popravljen niti ima isti takav ili sličan za zamjenu. Molimo da odaberete neki drugi artikl u toj vrijednosti iz naše ponude ili nam javite podatke i IBAN na koji možemo napraviti povrat uplaćenih sredstava."

Danas ujutro sam telefonski kontaktirao poslovnicu Protisa, na što mi se javio prodavač kojeg sam upitao ako već zamjenski RAM koji mi je potreban nije dostupan, koliki ću ja točno povrat sredstava dobiti, onaj s mog prvotnog računa za RAM ili povrat po sadašnjoj cijeni dotičnog RAM-a, vidljivog na njihovoj web stranici (769,00kn)? RAM je i dalje vidljiv kao artikl na web stranici ali nije dobavljiv i zamijenjen je drugim modelima:

LINK: https://www.protis.hr/products/detai...c16fb28/127710

Na to mi prodavač odgovara kako zamjenski RAM ne mogu dobiti pošto na servisu nemaju takav isti ili SLIČAN za zamjenu. Naravno, to je netočna konstatacija pošto postoji 9 sličnih/istih RAM modula vidljivih na njihovoj web stranici, od kojih je većina dostupna momentalno.

LINK: https://www.protis.hr/products/index...QAZQB0AA%3D%3D

Prodavač tvrdi kako ne mogu tražiti neku od tih memorija, već mogu jedino tražiti povrat uplaćenih sredstava za RAM 2015. godine ili neki od artikala po uplaćenoj cijeni. Pošto mene ostali artikli ne zanimaju, a RAM mi je potreban, upitao sam dotičnog prodavača zašto onda ne mogu dobiti takav RAM modul istih specifikacija osim frekvencije (koja se u svakom slučaju preko XMP profila može podizati na više frekvencije) koja je čak nominalno i niža od kvarnog RAM-a koji je na servisu - LINK: https://www.protis.hr/products/detai...c15fb28/112666.
Na to mi on opet odgovara da to nije moguće. Ja mu tvrdim da je to apsurdno jer ja s povratom novaca danih za RAM već daleke 2015. godine ne mogu kupiti 1x8GB DDR4 RAM memorije nigdje u Hrvatskoj, a ni šire, te da bih pristao na povrat sredstava jedino u slučaju da se obavi povrat koji je ekvivalentan onoj trenutnoj cijeni RAM-a koja stoji na web stranici. Na to mi on bezobrazno odgovara kako bih isto tako u slučaju da je RAM pojeftinio u odnosu na 2015. tražio zamjenski RAM koji sam onda platio više nego košta danas + povrat novaca. Jako neprofesionalno i veliko razočaranje mene kao kupca koji godinama ljudima preporučuje Protis kao najbolji i najisplativiji za kupovinu računalnih komponenti, te sam i sam u tom dućanu do sad ostavio više tisuća kuna.

Zanima me kako u ovom slučaju doći do nekog prihvatljivog konsenzusa pošto ja kao kupac smatram da sam u pravu i mora mi se omogućiti isti ili SLIČAN zamjenski RAM modul (kako je navedeno i u napomeni servisa sa servisne primke).

Hvala.
Pozdrav. Zao nam je zbog nastale situacije. Proizvodac je putem distributera dao jamstvo 60 mjeseci za memoriju koja se moze ostvariti u servisima koje je ovlastio za to i prema uvjetima navedenima na jamstvenom listu. Memoriju smo odnesli u ovlasteni servis gdje su utvrdili da je neispravna te distributer nije vise imao takve ili slicne memorije da napravi zamjenu pa su napravili povrat novca nakon cega smo ponudili odabir nekog drugog artikla u toj vrijednosti ili povrat novca. Nama je zadnja i najgora opcija nuditi povrat novca jer tada nista ne zaradimo, uvijek prvo trazimo zamjenu za drugi artikl ili da nam ponude slican artikl kojeg onda ponudimo kupcu i ukoliko pristane napravimo zamjenu, tek ukoliko nema drugih mogucnosti tada pristajemo na povrat novaca i vracamo kupcu isti iznos koji je i platio prema racunu. Na zalost u ovom slucaju je memorija poskupila od trenutka kupnje iako u vecini slucajeva reklamirani uredaji pojeftine tako da kupci mogu za vracena sredstva kupiti bolji uredaj nego sto su reklamirali.
Takodjer reklamirane uredaje ne mjenjamo mi vec distributer koji je dao jamstvo (tko daje jamstvo i pod kojim uvjetima navedeno je na jamstvenom listu), mi ne nemamo nikakvih troskova oko zamjene te je nama uvijek u interesu da zamjene artikl na zadovoljstvo kupca ukoliko imaju isti ili slican artikl na kojeg kupac pristane, ukoliko nemaju onda nam vrate novac, mi sa jamstvom nemamo nista osim sto odvozimo i dovozimo artikle u ovlasteni servis, jedino ukoliko firma koja je dala jamstvo propadne onda mi preuzimamo obvezu i rjesavamo reklamacije direktno (kao npr kada je propao elkotek ili vemil ili neki drugi distributer) tako da su kupci zasticeni i jamstvo ce sigurno biti ispunjeno, bilo na nacin da se zamjeni za novi artikl ili vrate novci. U kojoj god trgovini da kupite tu memoriju isti je distributer za hrvatsku i isti je servis (u 99% slucajeva) i ukoliko nemaju artikl na stanju nikome nece moci zamjeniti. Ukoliko zelite mozete direktno odnesti memoriju u navedeni servis.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 19:17   #1920
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Hvala na iscrpnom objašnjenju, već sam dogovorio povrat sredstava s nadležnom osobom iz Vašeg cijenjenog dućana. Postojala je alternativa da se direktno javim Kingstonu ali nisam htio ništa dodatno komplicirati. Situacija je takva kakva je i tu više ne možemo ništa dodatno napraviti. Moje isprike ako sam uvrijedio nekog iz dućana osobno i ugodan vikend želim.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 02.03.2018. u 21:53.
ssarik je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na