Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2016., 22:07   #1
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Pomoć za dobar text editor

Imam problem, nadam se riješiv
Par sati guglanja nije pomoglo

Treba mi program koji će iz skupa rečenica,koje su složene po principu jedna rečenica jedan red, highlitati traženu rečenicu tj red koja ima u sebi te dvi-tri tražene riječi,a ne samo jednu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua
Ut enim ad minim dolor veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris
nisi ut aliquip ex ea commodo consequat
Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit
esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur

E sad, treba imati search/find/mark funkciju koja dopušta upisivanje više nepovezanih riječi i pretragu

Kao npr da za ovaj gore tekst tražim
"dolor" "adipiscing" ,i označi mi prvi red ili te dvije riječi, a 3. i 5. red ne označuje jer nisu zadovoljena oba kriterija,tj riječi

Znači ako postoji u nekom drugom redu jedna od dvije tražene riječi,da ignorira

Probao sam sa notepad++ i napisem (riječ1|riječ2) međutim označi u cijelom dokumentu sve riječi sta pronađe (jednu ili dvi po redu). Treba označiti samo riječi/red u kojem se obe dvije nalaze

Može i formula za excel, nebitno ,samo da radi

Neznam jel kužite što je pisac htio reći

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 27.02.2016. u 22:33.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 22:46   #2
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
regex:

^.*(dolor|adipiscing).*(dolor|adipiscing).*$

problem je sto ce ovo naci i linije sa 2x dolor ali to mozes rijesiti ako znas tocan red rijeci i onda u zagrade pises samo te rijeci po redu (jednu, bez |). inace bi trebalo backreference upotrijebiti, što je još ok za search 2 riječi ali za više se eksponentno komplicira...
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2016., 02:30   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Inače Sublime editor radi dobro sa regexom, regex ili ti regularni izraz, nije editor nego amo ga nazvat search pattern, za ovaj tvoj problem ovo bi bio tocniji nacin u sublimeu

Code:
^.*(?=.*dolor)(?=.*adipiscing).*$
da rezimiramo
^ -> početak retka
. -> bilokoji znak
* -> ponavjanje od 0 do beskonačno puta
.* -> bilokoji znak od 0 do beskonačno puta
?= -> match sufix -> ovaj je malo čudan al amo amo reć da je to AND operator u ovom slučaju (iako nije!) i mana je što ako se neka riječ završava na dolor(npr sodolor), nju će isto označit
$ -> kraj reda

a u https://regex101.com/#pcre (testiranje regexa)
Code:
(.*(?=.*dolor)(?=.*adipiscing).*) /g

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 28.02.2016. u 03:02.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 07:47   #4
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
VIM. Nemaš boljeg.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 09:40   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
?= -> match sufix -> ovaj je malo čudan al amo amo reć da je to AND operator u ovom slučaju (iako nije!) i mana je što ako se neka riječ završava na dolor(npr sodolor), nju će isto označit
To se stvarno lako riješi, dodaš space prije i poslije riječi, pa ti traži cijelu riječ (jer je space character kao i svaki drugi).
Code:
^.*(?=.* dolor )(?=.* adipiscing ).*$
(a može se naravno umjesto razmaka staviti regex da kupi interpunkciju, tako da skupi riječ sa kraja rečenice)

@lutherus, vim je dobar, ali sublime je bolji :P
meni je dovoljan razlog multicursor...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 09:58   #6
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ima i VIM multi cursor. Već godinam :P Mada kad smo kod dobrih editora tu je i EMACS ali i joe's editor.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 13:35   #7
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
To se stvarno lako riješi, dodaš space prije i poslije riječi, pa ti traži cijelu riječ (jer je space character kao i svaki drugi).
Code:
^.*(?=.* dolor )(?=.* adipiscing ).*$
(a može se naravno umjesto razmaka staviti regex da kupi interpunkciju, tako da skupi riječ sa kraja rečenice)

@lutherus, vim je dobar, ali sublime je bolji :P
meni je dovoljan razlog multicursor...
Da ali to neće sa početka rečenice uzet rič, neznam meni je uvik gore kad nešto ne uzme nego kad uzme krivo :P

Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ima i VIM multi cursor. Već godinam :P Mada kad smo kod dobrih editora tu je i EMACS ali i joe's editor.
Na faksu su nas jedan semestar prisilili da koristim vim,
proklinjem i taj predmet i VIM i sve vezano za njega, pogotovo na faksu di je namištena tipkovnica na hrvatski layout i onda kad pi pritisnio kombinaciju za pomaknit se gore (Escape -> Left Alt Šift Ctrl Tab Capslock + H+ [ + J + K + L ) on bi zbog nepravilnog layouta nešto drugačije skužio i unio 474 reda neprepoznatljivog teksta u skritpu koju pišeš o.O pa ni backspace tamo nije radio za izbrisat zadnji krivo napisan znak o.O muka mi je kad se sitim

al ko voli, i ko ima živaca potrošit po godine do godinu na učenje, nek izvoli
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 13:46   #8
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Hvala svima puno
Sad radi ka zmaj
Spasili ste mi život od skrolanja kroz 30 tisuca redova

webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 13:50   #9
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova


Na faksu su nas jedan semestar prisilili da koristim vim,
proklinjem i taj predmet i VIM i sve vezano za njega, pogotovo na faksu di je namištena tipkovnica na hrvatski layout i onda kad pi pritisnio kombinaciju za pomaknit se gore (Escape -> Left Alt Šift Ctrl Tab Capslock + H+ [ + J + K + L ) on bi zbog nepravilnog layouta nešto drugačije skužio i unio 474 reda neprepoznatljivog teksta u skritpu koju pišeš o.O pa ni backspace tamo nije radio za izbrisat zadnji krivo napisan znak o.O muka mi je kad se sitim

al ko voli, i ko ima živaca potrošit po godine do godinu na učenje, nek izvoli

Zato jer je to najbolji način da dobiješ pun fajl random generiranih znakova. Upališ VIM i daš ljudima da izađu
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 14:12   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Zato jer je to najbolji način da dobiješ pun fajl random generiranih znakova. Upališ VIM i daš ljudima da izađu
Sto bi se reklo, koristim vi(m) vec desetak godina, uglavnom zato sto ne znam kako izaci iz njega.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na