Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2016., 22:35   #1531
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pa i na produznoj sini su spojeni direktno u uticnicu, samo ne zidnu

Po toj (tvojoj?) logici su kablovi u zidu beskonacno kratki i izolirani, tj bez moguceg utjecaja smetnji, a samo oni koji vire iz zida su problematicni.
.
Cek jel ti me ne sad zaj.. ili bi se flejmo ? Mojoj logici kazes ?

Koji dio nije jasan da tako preporuca proizvodjac ili ti fakat mislis da sam ja to izmislio ? Kazem ti da sam mjerio (imam AV307 model nekih 5-6 godina).

Kupis produzni kable sa 5 uticnica (po mogucnosti onaj od 30kn ) od 3m na jednoj strani i isto toliko recimo na drugo di je router i jos brdo toga ustekano. Znaci umjesto cca 10m strujnog kabela ti imas ukupno 16 i jos unutar tog strujnog kruga imas nastiklano 10 uredjaja koji stvaraju dodatnu interefernciju i smanjuju brzinu.

U manualu pise ne stekati u produznu letvu/kabel:

Evo ako ti jos nije jasno mozes li mi pojasniti ovu sliku od manual D-link AV307 modela? Ako ti i dalje tvrdis da je to "moja" logika (ti ocito imas neku drugu ??) najbolje onda de se flejmas s njima (proizvodjacem) i lijepo ti njima napisi "prosvjednu notu" i reci da nemjau pojma kako njihov proizvod radi ili treba raditi - moze ?

http://www.dlink.com/uk/en/support/f...considerations

Quote:
"2. Do not connect the Powerline devices to an extension cord, surge protec-tor, or power strip as this might prevent it from working correctly, or nega-tively impact network performance."
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 14.08.2016. u 23:55.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 23:47   #1532
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Slažem se...po mom iskustvu sa dosta tih adaptera trebali bi biti uključeni direkt u utičnicu a ne u letvu pa je najbolje uzeti model koji na sebi ima šuko utičnicu. Direkt u utičnicu pa onda produžnu letvu u adapter. Inače znaju gubiti sinkronizaciju a to je kod IPTV-a odmah uočljivo. Ali ako nikako ne može kabel onda su OK i ovakvi adapteri ako se propisno spoje i ako je električna instalacija OK.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2016., 00:35   #1533
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,061
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Cek jel ti me ne sad zaj.. ili bi se flejmo ? Mojoj logici kazes ?

Quote:
"2. Do not connect the Powerline devices to an extension cord, surge protec-tor, or power strip as this might prevent it from working correctly, or nega-tively impact network performance."

Kako si samo previdio moj upitnik u zagradi (tvojoj?), a sve ti je drugo jasno, nije mi jasno

Pogledaj znacenje rijeci "might", pa onda malo smanji dozivljaj.

Jedan metar zice izmedju letve i uticnice u koju je direktno ustekan adapter nece i ne moze sprijecit moguce smetnje uredjaja na letvi. Ako ti u to ne vjerujes, OK nemam ista protiv tvog vjerovanja, nit mi se flejma..
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 00:46   #1534
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mislim da su najveći problem letve sa zaštitom od strujnog udara/groma.

http://kb.netgear.com/app/answers/de...etgear_organic

Can I plug my powerline adapter into a power strip, surge protector, Uninterruptible Power upplies (UPS) or extension cord?
No. NETGEAR does not recommend using power strips, surge protectors, UPS and extension cords with Powerline products. These devices filter out some or all of the high frequency signals used in Powerline communications. Connecting a Powerline to one of these devices can greatly reduce the data rate of transfers, or block communications entirely.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 01:04   #1535
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kako si samo previdio moj upitnik u zagradi (tvojoj?), a sve ti je drugo jasno, nije mi jasno

Pogledaj znacenje rijeci "might", pa onda malo smanji dozivljaj.

Jedan metar zice izmedju letve i uticnice u koju je direktno ustekan adapter nece i ne moze sprijecit moguce smetnje uredjaja na letvi. Ako ti u to ne vjerujes, OK nemam ista protiv tvog vjerovanja, nit mi se flejma..
Nisma ja nista previdio ja sam to mjerio kod mene i kazem ti kako radi (BTW jaki ti je taj produzni/letv aod 1m ). Ti si to dovodio u pitanje i pokusavao natuknuti da sam ja to izmislio (jos uvijek pokusava soporiti nesto sto nisi probao i ne vjerujes niti proizvodjaci niti meni koji sam izjerio razlike u brzini prijenos). Da si samo ukucao u google to sto sam ti napisao (umjesto pametovao) sve bi ti bilo jasno ko dan, ali neeeeee, radije klasicni HR system "rasprave" tj. "radije cu vjerovati i crnom vragu nego nekom nasem, nedo bog da je neko "nas" u pravu..." ili "ne priznati da si u krivu ni slucajnu" itd. itd.. Klasicni flejmer - KLIK

Znaci ja NE raspravljam o situacijam o kojima nemam pojma, ili sam probao sam na svojoj kozi ili sam dovoljno dobro upucen da bi mogao nekome nesto predlozit/ponudit. Sto ce reci da jedini koji treba smanjiti dozivlja si ti jer si neupucen u tematiku i umjesto da si zahvalan onima koji djele iskustva (eno i kolega Mladenxy ima slicna/ista iskustva) radi pomoci drugima, ti se jos sprdas i raspravljas bezveze i lupa sneke svoje teorije sta moze a sta nemoze smetati uredjaju bez obzira na preporuku proizvodjaca istoga.

Sad se klasicno pokusavas izvuci iz necega sto si do maloprije vjerovao da je nemoguce tj. da ja izmisljam.

Naravno da ce proizvodjac pisati "da je moguce" pa nece valjda napisati "nas uredja ce jako lose raditi ako....1,2,3". Pa pokrili su se sa upozorenjem i boli ih briga ako neko ima super instalacije i moze raditi sasvim dobro i na produznoj letvi a nekome nece uopce raditi tako i sve je i dalje po specifikacijama sto se proizvodjaca tice.

P.S. i samo da ne nastvis ovo sa 1m produznom letvom ja sam gore napisao da sam probao na produznoj letvi i RADILO je, smanjenom brzinom ali radilo je tako da za MaXTV nece biti neki veliki nekih problema zbog smanjene brzine. Moze doci do smetnji (kao sto proizvodjac kaze to zavisi i sta jos je ustekanu u produznu letvu) ali nisam dovoljno dugo ga imao na produznoj letvi da mogu reci dali je bilo problem sa MAxTvom sinkronizacijom nakon promjene IPa ili slicno.

Sve u svemu EOD s moje strane a ti nastavi raspravljat ako zelis .

Unsubscribe .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2016., 20:34   #1536
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
evo da se javim u vezi powerline adaptera i maxtva

kupio u linksu adapter, spojio danas max tv

e sad, u sobi gdje ja hoću gledat maxtv, max tv radi ali slika zastajkuje i puca veza, pa sam adapter prebacio na istom katu u sobu do, savršeno radi max tv

dal je to zbog toga što ja u svojoj sobi imam 20 uređaja u struji, a u toj sobi je samo taj adapter i ništa više, neam pojma

uglavnom stvar funkcionira, svugdje je adapter DIREKT u struju zidnu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2016., 20:45   #1537
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kasni li vam zvuk za slikom na MaxTV-u? Meni se čini da kasni manje od pola sekunde.
Buger je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 02:00   #1538
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Meni kasni kad sam stavio hdmi umjesto skarta. Al kad dugi stoji isti program. Onda ugasim upalim maxtv i bude u redu. Vec sam davno postavio isto pitanje al niko nije odg
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 11:12   #1539
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Kako radi ovaj poweline kada već pričate o tome, imam dva ta adaptera ali nisu ista marka. Aztech i D-Link, radili normalno nekom drugom od kog sam ti dobio ali ta osoba nema pojma kako je to podesila a papira nikakvih nemam. Uključit u dvije utičnice i što onda, treba držat ove tipke u isto vrijeme ili, koje lampica trebaju svijetlit?

Također me zanima za MaxTV, ako imam 40mbps, jeli moguće da MaxTV uzme malo više pa da mi internet laga ili nešto ili MaxTV ima određeno (lockano) npr 5mbps i ne može više od toga?

Ako imam 2 prijemnika, pretpostavljam da uzima duplo? Također ako imam HD paket, koliko onda više uzima?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 11:47   #1540
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Ja ukopcam uba u struju i sami se povezu, ak se ne povezu ima tipka pair pa se povezu

Ja sam zadovoljan, mogo bi malo sredit struju u kuci jer sam jedva naso uticnicu di ce mi radit maxtv, u mojoj sobi nije htjelo, valjda previse elektronike pa sam moro u drugu sobu ukopcat powerline da proradi maxtv
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2016., 13:42   #1541
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Meni je problem sto nemam kak isprobat taj powerline osim s internetom, to bi bilo isto? Jer nemam maxtv a uzeo bi ga jedino pod uvjetom da mogu na katu u boravku gledati tv (modem u prizemlju)
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 13:44   #1542
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja sam s laptopom probo prije nego sam max tv ukopco, laptop net radio, radi i maxtv
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 14:03   #1543
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
@Mirkopoter
Kako ne možeš isprobati ?
Ista je stvar koristio ga za MaxTv ili za Lan / Internet, dakle drugačije rečeno:
router Lan > Lan kabel > PowerLine > struja > PowerLine > Lan kabel u komp / lap.

U temi o PowerLine uređajima smo već naveli sve bitno i na šta treba paziti / gledati pa je potraži.
Bitno je da je prizemlje i kat u okviru istog strujnog mjerila i treba pogoditi / pronaći istu fazu.

Potrudi se i nađi manual i upravljački sw za te uređaje, obzirom da su (bili) upareni očito ne smeta šta su od različitih proizvođača, pridržavaju se odr. standarda.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 15:15   #1544
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Moze hvala, isprobat cu, mozda par dana koristiti, odigrat koju online igru i vidjet hoce bit poteskoca. Tnx jos jednom.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 11:16   #1545
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Uspio spojit, na početku malo problema i mislio sam da neće hvatat utičnice gdje mi je tv ali malo tipke pritiskao i spojilo se, nakon toga jako jednostavno, čim uštekam spoje se automatski. Od mojih 40mbps, ovo radi na 30, to je čisto ok za MaxTV?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 11:22   #1546
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
max tv s HD programom neide do 10mbita tak da je
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 12:27   #1547
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Propusnost će biti više nego dovoljna za MaxTv,
ne zaboravi kasnije prilikom spajanja / puštanja u rad MaxTv - a prespojiti na prvom PowerLine uređaju Lan kabel u Lan 3 ili Lan 4 na routeru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 16:29   #1548
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Super hvala.

Jos samo jedno pitanje.. ne razumijem bas kako internet i digitalna televizija funkcioniraju sto se tice raspodjele brzine. Sad imam 40mbps interneta, jeli se brzina locka na npr internet 30mbps i tv na 10 ili nema lockanja, internet je 40 i dalje a kad se tv upali brzina se smanji ili kako? Zanima me zbog npr torrenta ili ako se dosta uređaja spoji pa krenu po youtube-u jeli mogu ce slika na tv-u trza ili pak npr da upalim hd program na tv-u pa mi npr ping skoci na online igrama?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 17:11   #1549
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Otprilike dobro računaš ali sa krive strane
Važniji uvjet po prioritetu je IMS (VoIp), potom MaxTv, a tek onda (šta ostane) za Internet.
Dakle ova prva dva servisa / usluge bi trebali raditi ok u svim varijantama.
Šta se samog Interneta tiče (odnosno te konekcije), na temu Torenta smo sve opisali više puta,
moraš prilagoditi bandwith i br. istovremenih konekcija pri kojima se neće rušiti router.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 00:07   #1550
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
MaxTV - pitanja

kad smo već kod powerline adaptera, jedno pitanje

ima li već negdje u svijetu, ili ne postoji jos, WIFI IPTV resiver?

to bi najbolje bilo, pogotovo kao sekundarni korisnik, lijepo prek wifia se spojiš na ruter i gledaš
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 16.09.2016. u 01:50.
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 01:42   #1551
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
To sam svaki put pitao agente kad sam zvao HT i svaki put je negativan odgovor bio, sad moguće da negdje u svijetu ima ali kod nas vjerojatno ne.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 11:59   #1552
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Neki su samostalno rješavali takvu varijantu preko WiFi pri čemu ima nekoliko "ali":
- moraš nabaviti dva uređaja (AP i Client) jer ne možeš iskoristiti WiFi dio u routeru jer je MaxTv (IpTv) u drugoj mreži odnosno odvojen od Lan / WiFi / Internet mreže
- recimo da je "dovoljno" N 300 Mbps nazivno, ali i da je ostvareni link šta brži tj. šta bliže nazivnih 300 Mbps
- WiFi link izneđu dvije lokacije treba biti konstantno dobar / stabilan sa minimalnim smetnjama i lagg - om
- korištenje WiFi za Lan i Internet (nazovimo to tako) trpi povremeno zastajkivanje / čekanje / treba manualni refresh, sve to kod IpTv smeta jer se odmah i vidi
- vjerojatno još nešto ali mi sada ne pada na pamet

Kada sve navedeno uzmeš u obzir, od troška za uređaje do pitanja šta ćeš dobiti na lokaciji (prvenstveno propusnost i stabilnost) onda je jasno zašto se koristi (spaja) gotovo isključivo Lan kabelom.
Ranije spominjano PowerLine rješenje računaj kao Lan jer ima dobru propusnost i mali lagg ako su PowerLine uređaji u "radijusu pokrivanja" (čitaj: kvaliteta i dužina vodiča između njih).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 11:20   #1553
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Kako resetirati na tvorniče postavke Scenegate 8000?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 14:38   #1554
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Jel ima / nema negdje kroz menu ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 14:48   #1555
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Ma mislio sam neki "hard reset". Nešto kao porinuti šćikadent u rupu i slično.

Konkretno, zafrkava me maxTV zadnja 2 dana (smrzavanje na sekundu/dvije...) pa sam sinoć čeprkao po izbornicima i postavkama.
U trenutku bunila sam stavio na 1080p rezoluciju a kako imam HDready TV, slike je naravno nestalo.
Nije mi se dalo ići tražiti SCART kabel po ormaru pa sam mislio kako to nabrzinu resetirati, a i obzirom na trenutni problem sa smrzavanjem slike, mislio sam da će to možda pomoći.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 11:46   #1556
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Jel prolazi kod t-coma ona šema da se preda zahtjev za raskid nakon isteka ugovora, a oni zovu i nude povoljnije?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 12:06   #1557
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Da, niko ti ne moze rec da ce te 100% zvat, ali ako si uredan platiša 99% hoce.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 16:43   #1558
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Da, niko ti ne moze rec da ce te 100% zvat, ali ako si uredan platiša 99% hoce.
Evo uredan platiša i nisu zvali kad sam raskinuo ugovor
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 17:18   #1559
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Evo uredan platiša i nisu zvali kad sam raskinuo ugovor
Ovdje takodjer. I to poslovni korisnik

Poslano iz mikrovalne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 17:32   #1560
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
I sta je bilo na kraju? Raskid i prelazak kod drugog?
Nisu vam ponudili nista bolje kad je ugovor bio u kraju?
android-split je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na