Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2013., 17:02   #3331
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Onda nisi vidio ponudu btneta
Nebi se bas slozio. Na amisu optici 24 mj po 187,50kn total 3u1 paket 20/10 net. Na btnetu nesto brzi download je u upload 24/24, manje telefona ali je cjena 299kn.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 15:02   #3332
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Onda nisi vidio ponudu btneta
Do jucer bi ti rekao da Amis ima bolju podrsku, ali nakon jucerasnjeg natezanja s korisnickom nisam bas vise siguran.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2013., 15:07   #3333
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Do jucer bi ti rekao da Amis ima bolju podrsku, ali nakon jucerasnjeg natezanja s korisnickom nisam bas vise siguran.
I ja sam na Amisu, upoznat sam sa njihovom podrškom jako dobro, trude se al ne znaju
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 15:17   #3334
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
I ja sam na Amisu, upoznat sam sa njihovom podrškom jako dobro, trude se al ne znaju
Bas, radi se o poslovnom korisniku, desetak uredaja se vise nije moglo spojiti na njihov Cisco, gledam ista je mreza, ali ne prihvaca sifru. Zovem korisnicku, jer racunam vjerojatno je povukao konfiguraciju, pa se sifra promjenila, kazu oni evo sad cemo, nakon sat i pol i dalje nista. I evo tek mi javljaju da su ujutro nisu nista dirali (vjerojatno je sifra vracena na staro nakon 13 sati, a kao imaju tehnicku 24/7) nego su zvali u firmu i na jednom laptopu su izbrisali profil i ponovno napravili i to je to, sve je radilo. A ja pitam zasto su se odjednom spojili i ostali (usb stickovi, mobiteli i laptopi), kaze, pa zato sto smo na laptopu slozili ista je sifra cijelo vrijeme.
A drugi su se magicno spojili kad su skuzili da su ovi iz Amisa sredili jedan laptop, kako si rekao trude se, a neznaju. I eto sad sam slusao opravdanje od njihovog sefa da svaki uredaj treba resetirati, da on svoj iPhone resetira jednom dnevno, pa nije ni cudo da se ponekad Cisco router smrzne.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 20:29   #3335
Tacos-Buritos
Premium
Moj komp
 
Tacos-Buritos's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 37
Jel zna neko koji se modem dobije sad kod amisa? (Prelazim sa t-coma)
Tacos-Buritos je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 21:17   #3336
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Tacos-Buritos Pregled postova
Jel zna neko koji se modem dobije sad kod amisa? (Prelazim sa t-coma)
Vjerojatno, ENKOM A1251
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 11:03   #3337
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Imate li imterneta,ja sam u gajnicama nema ni interneta ni tv ni telefona,sto se dogadja???
  Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 11:53   #3338
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Imate li imterneta,ja sam u gajnicama nema ni interneta ni tv ni telefona,sto se dogadja???
Radi sve...
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 12:06   #3339
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
A koji si kvart??
  Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 13:10   #3340
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Vrbani, sve uredno radi. Da nazoves mozda SZK ?
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2013., 14:25   #3341
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ma zvala sam kazu da je do t coma,nemam pojma
  Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 18:16   #3342
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
A koji si kvart??
Ravnice, a moze biti do tcoma, ja sam prosli mjesec dva puta imao prekide. Kasnije sam saznao da je tcom radio na centrali.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 17:13   #3343
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@Cilim sutra mi dolaze spojit optiku, kakva je tvoj status?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 20:15   #3344
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Prema najavljenim planovima Amisa za Trnsko-Savski Gaj, radovi bi trebali poceti krajem ovog mjeseca, znaci vjerojatno cu ih docekati do kraja godine ako udjem u 1 fazu (1140 prikljucaka), nadam se da hocu jer sam sad na cca 350m kabelske udaljenosti od zgrade Trnsko 21d gdje bi trebala biti opticka centrale za naselja Siget, Trnsko i Savski Gaj.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 15:53   #3345
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Prema najavljenim planovima Amisa za Trnsko-Savski Gaj, radovi bi trebali poceti krajem ovog mjeseca, znaci vjerojatno cu ih docekati do kraja godine ako udjem u 1 fazu (1140 prikljucaka), nadam se da hocu jer sam sad na cca 350m kabelske udaljenosti od zgrade Trnsko 21d gdje bi trebala biti opticka centrale za naselja Siget, Trnsko i Savski Gaj.
Evo meni danas spojili evo brzine bez iptv-a još nisam kablove razvukao po stanu ...




Jedino me zabrinjava Albis koji sam dobio za gledanje TV-a jer nije onaj koji sam očekivao ...dobio sam neki minijaturi nadam se da se i preko njega mogu gledat filmovi putem usb-a!!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 16:37   #3346
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Došla mi danas optika. Zapruđe. 3u1. S dodatnim STB prijamnikom ću plaćati ukupno cca 265kn (25% popusta kroz dve godine), što je 100kn manje nego dosada. Ja prezadovoljan.

marke je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 18:16   #3347
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Paket Total, onaj koji je bio 300kn + 50kn za dodatni STB + 15kn za timeshift. Ali, kad su me uštekali, pustili su prvo probno naravno punu brzinu. Onda sam pito njihovog tehničara jel postoji mogućnost da nekako "zaborave" mi ograničit paket na 20/10, pa je reko da postoje jako dobre šanse da se to desi, da bi se mogo iznenadit. I evo, još uvijek stoji ta brzina. Nadam se da mi se posrećilo. Iako, lako moguće da me vrate na 20/10 vrlo uskoro. Nadam se da ne čitaju ovu temu.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 20:09   #3348
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Kod mene je trenutno 40/40 .. paket total ... al mi zasad ne radi TV evo čujem se sa korisničkom svako malo ali ništa od toga ....


@marke jel tebi radi tv? Jel su ti prenijeli broj? Meni samo net radi broj još nisu prenjeli a tv ne želi radit!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 23:09   #3349
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
Došla mi danas optika. Zapruđe. 3u1. S dodatnim STB prijamnikom ću plaćati ukupno cca 265kn (25% popusta kroz dve godine), što je 100kn manje nego dosada. Ja prezadovoljan.

Place mi se kada vidim ovakav speed test. Sam bi kopo kanal za optiku samo da mogu imati takav net
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 17:33   #3350
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
http://www.amis.hr/optika.php Cijenik je i službeno online .
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 15:34   #3351
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Nažalost, prerano sam se poveselio, ipak su se sjetili smanjit mi brzinu, pa je sada ovako:



I, da, meni sve radi normalno, tv, telefon i net.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 15:41   #3352
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Imam ovakvu situaciju:
Godinama sam korisnik T-Com maxadsl-a, poslovni sam korisnik, imam osnovnu brzinu, ali imam promet 50GB mjesečno preko Voljatela/Terrakoma.

Dobio sam neki dan poštom obavijest kako od 1.7.2013. više neću moći koristiti Voljatelov promet i nude mi neke pakete što mi nije interesantno jer ne želim dirati postojeće brojeve, isdn i sve ostalo što imam preko t-coma. E sad, mogu uzeti flat kod t-coma što me košta ~150kn/mjesečno.

Zato mislim da mi je možda bolje odjaviti T-Com maxadsl i uvesti novu liniju u kuću, od Amisa, 2u1 od čega bi koristio samo internet, ali na svoje privatno ime. Uzeo bi ovaj paket - MIDI, do 8 Mbps/768 kbps (min. 4 Mbps), neograničen internet promet, 168kn/mjesečno ili Maxi+ koji nudi 12mbits, iako mi ostale stvari uključene u uslugu ne trebaju. Šteta što ne nude povećanje brzine u Amis1.

E sad, nije mi jasno što ja još osim toga plaćam mjesečno? Recimo da uzmem ugovor na 12 mjeseci, platim 300kn priključak i to je to, nema drugih troškova osim onih 168? Ne kužim što je s modemom? Koliko razumijem, plaćam samo ukoliko opremu ne vratim kad otkažem uslugu, što mi zvuči odlično.

Molio bi kakav savjet iz prakse u vezi njihove usluge prije nego što zovem szk i raspitam se . Thx
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 22:31   #3353
vex69
Premium
 
vex69's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Imam ovakvu situaciju:
Godinama sam korisnik T-Com maxadsl-a, poslovni sam korisnik, imam osnovnu brzinu, ali imam promet 50GB mjesečno preko Voljatela/Terrakoma.

Dobio sam neki dan poštom obavijest kako od 1.7.2013. više neću moći koristiti Voljatelov promet i nude mi neke pakete što mi nije interesantno jer ne želim dirati postojeće brojeve, isdn i sve ostalo što imam preko t-coma. E sad, mogu uzeti flat kod t-coma što me košta ~150kn/mjesečno.

Zato mislim da mi je možda bolje odjaviti T-Com maxadsl i uvesti novu liniju u kuću, od Amisa, 2u1 od čega bi koristio samo internet, ali na svoje privatno ime. Uzeo bi ovaj paket - MIDI, do 8 Mbps/768 kbps (min. 4 Mbps), neograničen internet promet, 168kn/mjesečno ili Maxi+ koji nudi 12mbits, iako mi ostale stvari uključene u uslugu ne trebaju. Šteta što ne nude povećanje brzine u Amis1.

E sad, nije mi jasno što ja još osim toga plaćam mjesečno? Recimo da uzmem ugovor na 12 mjeseci, platim 300kn priključak i to je to, nema drugih troškova osim onih 168? Ne kužim što je s modemom? Koliko razumijem, plaćam samo ukoliko opremu ne vratim kad otkažem uslugu, što mi zvuči odlično.

Molio bi kakav savjet iz prakse u vezi njihove usluge prije nego što zovem szk i raspitam se . Thx
Tako je, nema skrivenih troškova niti najma modema, sve je uključeno u tu cijenu kako i piše na njihovoj stranici. A ako to misliš napraviti u Samoboru, nisam siguran da su dostupni...
Ja skoro 6 godina na 2u1 i nikakvih problema, brzina je konstantna, samo da mi je još optika u zapadnom dijelu Zg-a
vex69 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 10:39   #3354
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Jesu, dostupni su, samo kažu da može biti problem u tome što ja tražim novu liniju (novi priključak), a T-Com to možda ne odobri. Poslao sam zahtjev i sve, pa ćemo vidjeti...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 10:45   #3355
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
ček, zašto bi odjavio i uveo novu liniju? Prebaci postojeću s t-coma na Amis, a ako ti treba dodatno broj - dobiješ od Amisa za nekih 20-ak kn mjesečno ako se ne varam...
a, odjavljuješ zato što je na firmu, a ovo bi na privatno? Ne možeš prebaciti vlasništvo?

Zadnje izmijenjeno od: tor. 17.05.2013. u 10:54.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 10:48   #3356
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ne želim dirati postojeći ISDN koji je na poslovnog korisnika i imati moguće probleme s imenikom. Znam da bi se dalo i da bi 99% bilo sve OK i sve radilo, ali ipak mi se ne riskira i to još u ovo vrijeme kad imamo hrpu posla i poziva .

Hebiga, nekad je taj ISDN uzet zbog "brzog" 64kbit/s interneta i slobodne telefonske linije, nabavljeni i ISDN telefoni, a danas je to sve skupa za u smeće bacit .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 10:55   #3357
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
ma ok, no ISDN ono, ko i fax - pregazilo ga vrijeme jebiga...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 11:52   #3358
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova

Hebiga, nekad je taj ISDN uzet zbog "brzog" 64kbit/s interneta i slobodne telefonske linije, nabavljeni i ISDN telefoni, a danas je to sve skupa za u smeće bacit .
t-com, gasi ISDN uslugu, sve ide na voip sada ili obična analogna linija. samo da znaš!
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 12:01   #3359
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Dobro, kad dođe do toga, prilagodit ćemo se . Iako, sumnjam da će se žurit oni s tim kako sad ubiru više novaca nego kad bi me bacili na voip ili analognu. Da su htjeli mogli su me prošle godine prebacit kad su zbog problema s dsl-om razvlačili novi kabel po ulici .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 12:27   #3360
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
mene u firmu zovu za to zadnjih par mjeseci, napokon sam im rekao da dođu, vidjeti ću u ponedjeljak jel muljaju ili samo ubiru provizije za voip!
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na