Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2014., 14:29   #151
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Zato sam mislio ugovor na godinu dana, jer sam računao kako bi onda dobio popust na priključenje.
Neke opcije s dijeljenjem me iskreno baš i ne oduševljavaju, imam osjećaj da ću opet pojesti drek.

Znam da je cijela ta stvar skupa i pada mi mrak na oči kada vidim cijene, ali trenutno povlačim nevjerojatnih 39 kB/s u dl-u...


Edit: Sada smo na T-Com-u, ona najosnovnija brzina. Baš si razmišljam kako i nemam neke opcije, a ovaj prijedlog od MadBoY-a mi se sve više i više čini najbezbolnija opcija...
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 12.01.2014. u 14:39.
sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 17:51   #152
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Preporuka interneta na par mjeseci

Selim kroz koji dan u stan kao podstanar i trebao bi internet na neodređen broj mjeseci. Ne želim stick, želim flat. Bitno mi je da je internet stabilan, a jel brzina ~4mbit ili ~20 nebitno.
Pošto ću bit u zgradi vjerojatno imam nekoliko opcija, ali pošto sam do sad živio u kući na brdu nisam uopće upoznat s ičim osim tcomom i nemam nikakvog iskustva sa stabilnosti veze drugih providera.
Eto pa bilo kakav savijet i preporuka su dobrodošli.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.02.2014., 15:07   #153
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
*bump*

Pročitao sam thread i dok su jedni zadovoljni nekim operaterom, drugi nisu. Sutra bi trebao naručit neki internet u stan... stabilnost veza mi je najvažnija. Vjerojatno bi uzeo i TV.
Zvao sam amis i veli mi gospđa da bi dobio net 40-45 dana ako se uvodi nova linija... lol.. Dakle i brzina intalacije mi je bitna. Bnet je 7-10 dana.

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 07.02.2014. u 15:15.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 15:42   #154
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Uzmi bnet ako ti je dostupan i miran si.
Svi veci operateri su stabilni(normalno, kod svakoga pojedinci imaju neke probleme).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 14:44   #155
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Molim inskustva korisnika ako su prosli sto ja prolazimi. Po ne neznam koji put pokusavam preko godinu dana da dobijem barem sugavi adsl koji mogu racunati na max 4 mbita zbog udaljenosti od centrale. Ne zelim ici na t com. Imam njihvov mobitel i mobilni internet i zakopo sam se sa tim gadovima. Sve je fungalo ok do prije 2 mj a sada slab signal, povecavaju mi racune, natezem se svaki mjesec sa placanjem sa njima, nitko se ne javlja na telefon. Naime kod mene postoji i h1, amis i slicni ali t com mi neda paricu da nema pristupne veze krajnjega korisnika. Meni je bitno da imam flat stabilni pa makar i pisljivih 4 mbita. Telefonski kabel postoji ali je telefon iskljucen. Trebao bih provo platiti koliko sam skuzio t comu prikljucak telefona 600 i nesto kuna te onda traziti od amis ili nekoga da mi ukljuci adsl ali kakve su mi sanse da cu uopce dobiti adsl bezveze potrosim 600 kn i jos imam skupi telefon od 73 kn koji niti ne koristim. Ima tko kakvo rjesenje. Poluditi cu vise od svih mogucnosti. Htio sam dici wlan (sto me poprilicno kosta ali nema kvalitetnoga rjesenje kada sam bas kao malo u kotlini i oko mene suma. Mjesto je Popovec pokraj Sesveta(Zagreb)
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 11:56   #156
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Molim inskustva korisnika ako su prosli sto ja prolazimi. Po ne neznam koji put pokusavam preko godinu dana da dobijem barem sugavi adsl koji mogu racunati na max 4 mbita zbog udaljenosti od centrale. Ne zelim ici na t com. Imam njihvov mobitel i mobilni internet i zakopo sam se sa tim gadovima. Sve je fungalo ok do prije 2 mj a sada slab signal, povecavaju mi racune, natezem se svaki mjesec sa placanjem sa njima, nitko se ne javlja na telefon. Naime kod mene postoji i h1, amis i slicni ali t com mi neda paricu da nema pristupne veze krajnjega korisnika. Meni je bitno da imam flat stabilni pa makar i pisljivih 4 mbita. Telefonski kabel postoji ali je telefon iskljucen. Trebao bih provo platiti koliko sam skuzio t comu prikljucak telefona 600 i nesto kuna te onda traziti od amis ili nekoga da mi ukljuci adsl ali kakve su mi sanse da cu uopce dobiti adsl bezveze potrosim 600 kn i jos imam skupi telefon od 73 kn koji niti ne koristim. Ima tko kakvo rjesenje. Poluditi cu vise od svih mogucnosti. Htio sam dici wlan (sto me poprilicno kosta ali nema kvalitetnoga rjesenje kada sam bas kao malo u kotlini i oko mene suma. Mjesto je Popovec pokraj Sesveta(Zagreb)
Počni se baviti politikom.

Ozbiljno ti govorim.

Postoje određene crne rupe u Gradu Zagrebu što se tiče pokrivenosti ADSL-om. Dok se ne napravi centrala negdje bliže, ništa nećeš moći napraviti. Ograničenje je sama tehnologija, tako daleko od centrale ti ne može ADSL normalno raditi.

S obzirom da je to GČ Sesvete, odi u svoj mjesni odbor i pitaj jel se može nešto napraviti, to su ljudi koji su trebali biti izabrani upravo da bi vodili interesa o lokalnoj zajednici. Vrši pritisak na njih, pogotovo ako imaš još ekipe kojoj treba internet, a ne mogu ga dobiti. Njima su to glasovi na izborima.

Druga opcija je samoorganizacija, WLAN-ovi preko udruga, ponuda od svih (pogotovo manjih operatora, BTNet, Metronet, Amis) da vam daju ponudu za FTTC, dovuku do sredine mjesta opremu i spoje vas bakrom. Iako ne znam jel smiju to raditi po ovoj postojećoj infrastrukturi.

Uglavnom, bez samoorganizacije ćete čekati dok se HT sam ne odluči uložiti u infrastrukturu, a pitanje je kada će to biti.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2014., 15:20   #157
madeofbr
Registered User
 
madeofbr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Ja sam sad na Iskonu, i nemam nikakvih prigovora. Nijednom nije bilo ispada mreže ili nečeg sličnog.
__________________
I believe that a simple and unassuming manner of life is best for everyone, best both for the body and the mind.
madeofbr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 08:17   #158
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ovo će zvučati kao jedno vrlo vrlo općenito pitanje, no pošto mi je istekao ugovor sa HT-om, gledam kojeg operatera bi uzeo za triple play paket uz 10mbps, a da je jeftin i uredu. HT me traži 350kn, vip također, total me traži oko 340kn, sve su to više manje iste cijene. Postoji li netko tko ne traži toliko i tko ima kakav takav popust na usluge da je cca do 300kn, a da zadržava nekakvu kvalitetu?

Napominjem da sam u ruralnom području i nemam pristup optici ili kabelskoj (bnet, amis).
Hvala
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 09:05   #159
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
H1 ima ok uslugu i jeftin je nekih 250kn za 3play uslugu, 280kn ti je iskon na kojima sam trenutno isto tako su ok. Sve ovisi kako ti je sto dostupno, ako ti je dostupno preko necije centrale onda ce ti to biti dosta povoljnije ako ti dostupno preko t.comove centrale onda bolje ostani na t.comu i nemoj prelazit jer razlike i ustede su minimalne.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 10:04   #160
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, upravo to je pušing, T-Com centrala mi je pol km zračne linije od kuće i jedino preko njihove infrastrukture mogu dobiti bilo kakav oblik telekomunikacijskih usluga. Znači ipak je savjet ostati na T-Comu...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2014., 10:51   #161
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Da, upravo to je pušing, T-Com centrala mi je pol km zračne linije od kuće i jedino preko njihove infrastrukture mogu dobiti bilo kakav oblik telekomunikacijskih usluga. Znači ipak je savjet ostati na T-Comu...
Tak će ti vječno i ostati samo T-Com. Ja bi prešao na nekog drugog (izgleda da će samo H1 opstati...Iskon i Optima su pod T-comom pa je to sve isti drek) pa samo zato da T-Com ima -1 korisnik, a ako bude dovoljno ljudi u tvom kraju uzet će netk odrugi i vlastiti dio u centrali pa možda ili čak napravit komplet vlastitu infrastrukturu (nije baš vjerojatno al...)

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2014. u 10:57.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 11:16   #162
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Kako god okreneš sve se svodi opet na T-com jer drmaju,žare i pale sve oko sebe ali s obzirom da su nešto skuplji još uvijek nude bolje usluge u odnosu na ostale ma koliko svi mi prićali da nije tako "JE" nažalost i sam sam dugo koristio njihove usluge sigurno 12god i sad kad imam alternativu odlućio se isprobati dalje, pa prešao na Optimu tripl uslugu ali nije to to jbg. skroz neki problemi s pucanjem veze,leđenjem TV-a loša komunikacija na relaciji daljinski-STB i sl. uglavnom koliko sam protivnik skuplje usluge T-com-a opet se sve svodi na odlazak istima jer sam s njima imao daleko manje problema i sve su riješavali u roku 24h ili odmah ukoliko je bilo moguće sa službom za korisnike.....

Tako da treba dobro odvagnuti što napraviti i prijeći dalje ili ne, sve zavisi od mogučnosti plačati skuplje usluge ili imati skroz problema s drugim operaterima i njihovim uslugama
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 12:40   #163
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, velim sve je to super i sve ok, ali najviše me muči ta cijena koja mi se čini previsokom. No očito dobra usluga mora toliko koštati.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 13:18   #164
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Da, velim sve je to super i sve ok, ali najviše me muči ta cijena koja mi se čini previsokom. No očito dobra usluga mora toliko koštati.
Pogledaj profit T-Coma pa će ti biti jasnije. Ne, nemora koštati, al sve dok su ljudi pupčanom vrpcom vezani za T - bude. A iskustva imaš svakakvih, možeš moje pročitati pod ISP - produljenje ugovora Te kom (tak nekak)
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 13:19   #165
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ne mora mos dobit i bolju uslugu samo da ti je dostupna u tome je najveci problem. A nece ti sada bilo tko dovesti do vrata optiku u naselje od 1000 stanovnika. To je najveci problem manjih mjesta. Kod mene je sve dostupno osim bneta a i to bi trebalo uskoro proci.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 13:47   #166
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ne mora mos dobit i bolju uslugu samo da ti je dostupna u tome je najveci problem. A nece ti sada bilo tko dovesti do vrata optiku u naselje od 1000 stanovnika. To je najveci problem manjih mjesta. Kod mene je sve dostupno osim bneta a i to bi trebalo uskoro proci.
Ja sam u širem centru Zagreba i imam samo T (i Optimu al sve to zovem T)

A svi su kao Gule, htjeli bi optiku i novu centralu pokraj kuće za pol jeftinije nego T-Com a ne sjećaju se da su do nedavno za to plaćali T-Comu 2-3 tisuće Eura samo start (priključak)+izdvajanje iz plaće svaki mjesec (javna infrastrktura)+račun svaki mjesec. I to SVI u ulici/naselju/selu.

Evo. ja ti odma dopeljam optiku pred vrata po istim uvjetima pod kojima ti je T-Com dopeljao infrastrukturu pred vrata.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2014. u 13:56.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 14:18   #167
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Evo. ja ti odma dopeljam optiku pred vrata po istim uvjetima pod kojima ti je T-Com dopeljao infrastrukturu pred vrata.
Jesi siguran da to želiš?

Ako da, challenge accepted. Mislim da još imam račune za uključenje usluge pri doseljenju na svoju parcelu 2003 godine, nije bilo skuplje od soma kuna. Tad sam uvodio ISDN (3 linije).

A dopelavanje infrastrukture se svelo na nabadanje dva stupa da se zaobiđe susjedvikendaš

edit: lažem, platio sam dva stupa 1200kn jednokratno + usluga priključka u iznosu od 700kn.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 14:26   #168
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ne mora mos dobit i bolju uslugu samo da ti je dostupna u tome je najveci problem. A nece ti sada bilo tko dovesti do vrata optiku u naselje od 1000 stanovnika. To je najveci problem manjih mjesta. Kod mene je sve dostupno osim bneta a i to bi trebalo uskoro proci.
lolwat

Jesi ti, primjerice, pogledao lokacije na lojima je dostupna T-Com optika u onom max paketu?
Na tom popisu se nalaze neka sela koja ni Bog ne moze pronaci sa GPS-om, dok manji gradovi (ukljucujuci i moj) nisu na popisu.
Toliko o tome.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 14:42   #169
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Jesi siguran da to želiš?

Ako da, challenge accepted. Mislim da još imam račune za uključenje usluge pri doseljenju na svoju parcelu 2003 godine, nije bilo skuplje od soma kuna. Tad sam uvodio ISDN (3 linije).

A dopelavanje infrastrukture se svelo na nabadanje dva stupa da se zaobiđe susjedvikendaš

edit: lažem, platio sam dva stupa 1200kn jednokratno + usluga priključka u iznosu od 700kn.
50+ godina javnog financiranja+masno plaćanje priključaka+proizvoljna cijena usluge bez mogućnosti biranja nekog drugog operatera.

A za 1900 Kn ti i ja napiknem kabl prek dva stupa, pa da vidim što ćeš točno imati od toga bez ovoga iznad. Evo uplati mi 1900 Kn, kabl dobiješ tijeko msljedećeg mjeseca

80-te 3000 maraka, prvo lista čekanja da bi mogao nekoga podmititi za 1000 maraka da bi došao na listu da dobiješ priključak za 2000 maraka.

Al nema veze, sam ti ostani n T-Comu i žali se 2 godine kako je skup, a onda opet ćeš imati samo T-COm i dalje se žaliti kak je skup. Tipično hrvatski A njih boli sve dok im uredno plačaš harač svaki mjesec.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2014. u 15:00.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 16:05   #170
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Veći je problem što nitko nenudi komplet uslugu i da se onda pridržava uvijeta iz sklopljenog ugovora nažalost opet to bude jednostrano i obićno(korisnik) ispoštuje sve plačanjem raćuna dok obećane usluge operatera moš objesiti mačku o rep i vječiti problemi s istima, dakako ovo nezaobilazi ni T-com ima i kod njih problema hrpa ali dosta manje nego kod drugih koji pokušavaju pridobiti nove korisnike(kao nižom cijenom usluge), a nežele ulagati u svoju infrastrukturu nego se kaće na T-com-ovu koji ipak svojim korisnicima prvo daje obećano/preplaćeno pa onda drugima koji koriste ostali.
Da neprićamo o razvoju infrastrukture i uključivanjem pojedinih gradova u svoju mrežu koje ide puževim korakom ili nikako......
Prešao sam na Optimu ali ostao na žici od T-coma jer je tako jeftinije za Optimu, a mene tko hebe što imam često problema, a kad sam bio čisto na T-commu imao sam ih duplo manje(pucanje veze,štekanjetv-a i sl. problema).
A priključak sam platio 1200 maraka uslugom "zvonko telefonko"

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 25.02.2014. u 16:32.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 16:56   #171
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ah, što reći.
Evo, imam 2 priključka plaćena po 2000 maraka 80ih, jedan u Novskoj, jedan u Jasenovcu, na oba je bio tscum godinama, a podrška im je smijeh. Da nije rodbinskih veza, nikad se neke stvari ne bi riješile, tako da te priče o 'kvalitetnoj skupoj usluzi' od strane tscuma možete mačku o rep objesit što se mene tiče. Linija u Novskoj je i dalje na tscumu, random se disconnecta ruter s interneta, do zadnjeg popravka brzina parice je skakala od 2mbita do 16mbita, telefon i maxtv da ne spominjem. Došlo je do toga da od prošlog mjeseca uopće više nemam kontakt sa tcom szk, nego isključivo direktno sa serviserom zaduženim za popravke koji dolazi isti dan na poziv na mob, jer je toliko prijava bilo u szk i neriješenih problema sa linijom da je lik odgovoran za cijelu smž za ht rekao serviseru da bude u kontaktu sa mnom na mobitel i da ide odmah bez prijave kvara u szk. No i nakon svih pokušaja, problemi postoje. Zašto, zato što ht ne želi mijenjati kompletan vod između 4 kuće i 4 bandere, jer kao nemaju računa.... A imali su uzet za tih 4 kuće svakome 2000maraka za priključak i sve ove godine uzimat lovu za telefon i net, te maxtv unazad neko vrijeme.

U Jasenovcu sam prešao na H1, trio bit, preko ht infrastrukture, imao sam sreće da mi je ostala i ista parica koju sam imao sve godine na ht-u, koja je btw odlična. Em što mi je centrala blizu, em što je sve relativno novo, budući da je bilo okupirano pa je rađeno sve iznova 96.e (za razliku od infrastrukture u Novskoj koja je samo skrpana poslije rata, ništa nije mijenjano od vodova). Ono malo problema koje sam imao otkad sam na h1, a to je 7mj, su rješavani ekpresno i za razliku od ovih s tcomom, riješeni su na moje zadovoljstvo.

Moja preporuka je otići na H1, jeftiniji su 70kn/mj za triplay uslugu preko ht strukture od samog ht-a/t-com-a, kakogod, te je podrška bar ovdje brza i efikasna. Plus ogromna prednost s moje strane su recieveri za iptv koji nude podršku za gledanje filmova preko usb-a s titlovima, sučelje je brže 3x nego na maxtv-u, te su estetski 5x ljepši od one odurne atlante. Internet je konstantnih 10mbita i u podne i u ponoć, nema pucanja veze, probleme s pingom prema van hr od prošlog ljeta su jesenas riješili, tako da i tu sve5.
Minus je nešto manja ponuda programa u osnovnom paketu, no za utjehu 4 su izmjenjiva jednom mjesečno, te, bar u moje vrijeme pristupanja, nisu dijelili fritzbox nego one ružne male bijele kineske rutere, di je wlan u odnosu na sx763 upola lošijeg dometa.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 17:24   #172
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
50+ godina javnog financiranja+masno plaćanje priključaka+proizvoljna cijena usluge bez mogućnosti biranja nekog drugog operatera.

A za 1900 Kn ti i ja napiknem kabl prek dva stupa, pa da vidim što ćeš točno imati od toga bez ovoga iznad. Evo uplati mi 1900 Kn, kabl dobiješ tijeko msljedećeg mjeseca

80-te 3000 maraka, prvo lista čekanja da bi mogao nekoga podmititi za 1000 maraka da bi došao na listu da dobiješ priključak za 2000 maraka.
Ovo je takva istina...
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
a nežele ulagati u svoju infrastrukturu nego se kaće na T-com-ovu
Procitaj ponovno gore tko je u sto ulagao.
DTK infrastruktura je trebala bit "drzavna"/"drustveno" vlasnistvo ali su je prodali s htom. Valjda isto ko sto sad autoceste hoce prodat, a to sto godinama placas od goriva za izgradnju tih autocesta, nikog to ne jebe.

I ja bi tako gradio. 0% risk.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 09:43   #173
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Al nema veze, sam ti ostani n T-Comu i žali se 2 godine kako je skup, a onda opet ćeš imati samo T-COm i dalje se žaliti kak je skup. Tipično hrvatski A njih boli sve dok im uredno plačaš harač svaki mjesec.
Guzičari su većinom provideri, koristio iskon i optimu, to su bile crne komedije u rangu najboljih dana stojedinice.
Nvm, zasad sam dogovorio s t-comom bez produljivanja ugovorne obveze pa ću probati nekako iskombinirati nekakav wireless u međuvremenu. Oko mene je dosta bregova što otežava stvar, ali i poprilično susretljiv i razvijen smbwireless koji pruža pristojnu brzinu za smiješnu cijenu, što je u današnje vrijeme poprilično bitna stavka.

btw ovo za H1 prvi put čujem da netko govori pozitivne stvari o njima. No, nevertheless, sve treba uzeti u obzir.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 10:59   #174
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Guzičari su većinom provideri, koristio iskon i optimu, to su bile crne komedije u rangu najboljih dana stojedinice.
Nvm, zasad sam dogovorio s t-comom bez produljivanja ugovorne obveze pa ću probati nekako iskombinirati nekakav wireless u međuvremenu. Oko mene je dosta bregova što otežava stvar, ali i poprilično susretljiv i razvijen smbwireless koji pruža pristojnu brzinu za smiješnu cijenu, što je u današnje vrijeme poprilično bitna stavka.

btw ovo za H1 prvi put čujem da netko govori pozitivne stvari o njima. No, nevertheless, sve treba uzeti u obzir.
Sestra i njem muž su već ohoho na Iskonu i kažu da su puno zadovoljniji nego dok su bili na T-Comu (bez obzira što su ista firma) a plaćali su u početku 200 Kn Iskonu (sad je 236 Kn zbog monopolističkog statusa T-Coma) umjesto 305/330 Kn harača za potpuno istu stvar (čak i malko bolju, Iskon 5Mb, T 4Mb)

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.02.2014. u 11:05.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 23:13   #175
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
ovako, gledam koji isp (tel+net) uzet na podrucju n. zagreb zapad i u uzi izbor su usli amis, h1 i iskon (bijela zona)

bnet nije dostupan, optimu i t-com necu

ono sto mi je dostupno (barem po provjeri dostupnosti na njihovim stranicama) je sljedece:

amis 2u1 bitstream maxi - 200kn na 24mj

iskon duo funky - 210kn na 24mj

h1 bit 10 - 238kn na 24mj

svi su flat adsl do 10/640 (min 5/320)

naginjem amisu i iskonu

da cujem vasa iskustva i preporuke?..fala
baban je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 00:42   #176
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Da u ovoj zabiti u Lici mogu i uzeti neki drugi paket odavno bi napustio t scam. Najbolji su mi bili iskonovci kao fora reklamiraju 100% pokrivenost a naravno u ovoj rupi nula bodova.

Doma placam 365kn minimalno svaki mjesec za flat i 4mbit/s brzinu od cega nista nekoristim znaci bacam novce jer sam pod ugovorom a trenutno zivim u stanu di mi susjed besplatno daje bezicni internet.

Mislim da cu ugasiti i telefonsku liniju kad istekne ugovor jer nezelim gamadi davati 80kn svaki mjesec.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 05:25   #177
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
da cujem vasa iskustva i preporuke?..fala
Eto ja bi preporucio amis. Osobno neznam nikog tko je nezadovoljan s uslugom (znaci ne gledajuci forume i raznorazne online postove) nego osobna poznanstva i svi ih stvarno hvale. Ja sam na h1, i zadovoljan sam. Manje placam nego na tcomu a imam vise. Ja bi izmedju njih birao, s prednoscu malom za amis.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 10:18   #178
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Mozda neznate, ali preko tcomove infrastrukture se može uzeti i vip, ja sam prešao s tcoma na njih, dobivam bezproblema brzinu kao i kod tcoma, plus što imam tv sa svim njihovim programima,plus telefon prema vipu neogranicen, i dalje mi je jeftinije od tcoma
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 11:51   #179
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
promjena plana
starci me sad dave da uzmem i tv uz net i tel
i sad gledam od svega sto mi je dostupno najvise dobijem u h1 trio bit - 278kn



koliko sam proletio po stranicama to mi je sad prva opcija
da cujem korisnike kakvo je stanje sa uslugom, pucanje veze, koji su routeri u igri, opcenito plusevi i minusevi

evo sandokan je na h1 i kaze da je zadovoljan
baban je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 14:07   #180
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Tv im je najgora opcija Po meni imaju "najgori" opceniti izbor programa, ali pogledaj sta imaju pa prosudi sam, ali iskreno, pojma nemam sta amis nudi u izboru programa. Ali meni tv nije toliko bitan
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na