Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2012., 13:52   #1921
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,885
Pa eto, odmah sam ti rekao..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 17:57   #1922
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Pa eto, odmah sam ti rekao..
u biti, najbolje bi mi bila zamjena za neki Jandroid, pa me zanima, kakav je odnos snaga jer se ne kužim baš u AjFonove previše. Bi li bilo OK tražiti za tog iPhona recimo HTC One X ili SGS 3, također zapakiranog?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 20:05   #1923
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
u biti, najbolje bi mi bila zamjena za neki Jandroid, pa me zanima, kakav je odnos snaga jer se ne kužim baš u AjFonove previše. Bi li bilo OK tražiti za tog iPhona recimo HTC One X ili SGS 3, također zapakiranog?

Da, iako bi ja krvnicki trazio neku sitniju nadoplatu ako netko nudi htc one x, a ovisno za s3 mozda bus i ti morao nes sitno nadoplatit, svakako bi isao na s3, subjektivno naravno...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 01:35   #1924
mamic16
bi0haZZ
Moj komp
 
mamic16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Pozdrav, imam Iphone 3gs s IOS 4.1 jailbrejkan i otkljucan te BB 6.15.00. E sad posto mi na 4.1 ne radi pola aplikacija jer je zastarjela verzija planirao sam ga onda jailbrejkati i unlockati na 5.1.1..znaci napravio sam sljedece. Kao prvo spustio sam napokon ovaj famozni 6.15.00 baseband na 5.13.04. I onda nakon toga skinuo sam IPSW 5.1.1 te preko ultrasnowa napravio custom IPSW tako da mi ne dira baseband kad ga idem updateat. Znaci napravim sve po uputama ( http://absinthejailbreak.com/update-...eband-mac-win/ ) koje sam nasao i odem na Pwned DFU da mi exploited with LimeRa1n. Znaci to sve napravim te nakon toga mi je mob u DFU modu i upalim itunes i idem ubaciti custom IPSW da ga instalira na IP i dogodi se sljedece. Pocne ucitavati softvere i to sve i u jednom trenutku mi izbaci error 1604, pa kad sam pokusao ponovno izbaci mi error 1602. Sta da radim ne znam vise. Na pocetku mi je bio error 3194 al njega sam rijesio sa host fileom. I napokon kad sam se rijesio njega sad mi ta dva errora izbaci i nikako da si vise updateam, jailbrejkam i unlockam Iphone. Ima li tko kakvo rijesenje? Ovaj 4.1 software koji imam na iphoneu je uzasno spor. Te mi ne radi pola aplikacija, ne moze ih cak ni updateat koliko je star IOS

Zadnje izmijenjeno od: mamic16. 27.10.2012. u 01:50.
mamic16 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 01:54   #1925
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Ako imas shsh blobse za 5.1.1 napravi custom fw zajedno s blobsima. To mozes ucitiniti sa snowbreezeom. Nakon toga samo restoraj telefon s firmware-om. Naravno u pwned dfu modu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 17:23   #1926
mamic16
bi0haZZ
Moj komp
 
mamic16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako imas shsh blobse za 5.1.1 napravi custom fw zajedno s blobsima. To mozes ucitiniti sa snowbreezeom. Nakon toga samo restoraj telefon s firmware-om. Naravno u pwned dfu modu.
imam u cydiji shsh za 5.1.1 al ovo bas ne kuzim kako da napravim custom firmware s blobsima. ima gdje tutorial?
mamic16 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 18:46   #1927
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Ima na iClarified,izgubio sam tocan link,potrazi malo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 19:14   #1928
mamic16
bi0haZZ
Moj komp
 
mamic16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ima na iClarified,izgubio sam tocan link,potrazi malo.
Sta mislis jel mogu preko ovog novog redsnowa updateati na 5.1.1 tu ima tutorial tako da ne radim preko itunesa i izbjegnem errore..

http://www.iclarified.com/25144/how-...seband-windows
mamic16 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 02:45   #1929
mamic16
bi0haZZ
Moj komp
 
mamic16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Evo ovako, uspio sam jailbreakati i unlockati Iphone 3gs na 5.1.1 verziju. Bilo je dosta muke oko onih silnih errora (3194,1602,1604,11). Znaci napravio sam sljedece.

Na Iphoneu je bio IOS 4.1, BB 6.15.00

Prvo sam spustio Baseband natrag na staru verziju 5.13.04

Nako toga sam skinuo TinyUmbrellu, prespojio Iphone na usb i kliknuo Save SHSH tako da mi sacuva SHSH Blopse na PC-u

Poslije toga sam skinuo Sn0wbreeze 2.9.6 te preko njega isao napraviti custom IPSW. Znaci odabrao sam IPSW 5.1.1 koji sam skinuo s neta, te nakon sto ga je Sn0wbreeze prihvatio odabrao sam u iducem prozoru iFaith mode i tamo me trazilo da za odabranu verziju IPSW-a izaberem SHSH blopse (Znaci ovaj iFaith mode se koristi samo kad se hoce napraviti custom firmware). Nakon sta sam to sve napravio Sn0wbreeze je poceo izradivati firmware.
Sljedece sta je na redu je preko iREBA staviti Iphone u Pwned DFU mode. Nako sta se to napravi onda se otvara Itunes i radi se obnavljanje softvera s tim custom firmwareom koje smo u Sn0wbreezu napravili.

I to je to, nakon toga mi ga je bez ikakvih errora restorao u Itunesu i Jailbrekao. Jedino sto sam trebao napraviti je ubaciti Tmobile karticu(posto mi je lockan na tu mrezu) tako da mi prode onaj aktivacijski dio da mogu pristupiti mobu. Cim sam taj dio prosao otisao sam u Cydiu i pod Source dodao http://repo666.ultrasn0w.com/ te instalirao Ultrasn0w, ugasio Iphone, ubacio svoju Tele2 karticu i to je to mobitel otkljucan na sve mreze

Nadam se da ce nekome pomoci ovo da se ne muci ko ja po cijele dane traziti rijesenja
mamic16 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 19:09   #1930
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Mogao si takodjer procitati iOVAJ thread gdje pise sto i kako , ustedio bi malo vremena

By the way taj source ne treba upisivati, dobijes autonatski kad napravis refresh/update cydije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 20:42   #1931
mamic16
bi0haZZ
Moj komp
 
mamic16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Mogao si takodjer procitati iOVAJ thread gdje pise sto i kako , ustedio bi malo vremena

By the way taj source ne treba upisivati, dobijes autonatski kad napravis refresh/update cydije.
Sad je vec kasno
mamic16 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 01:07   #1932
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
S kojim softverom na kompu bi mogao resetirati iPhone 4, odnosno izbacit iz nekakvog bootloopa?

Gore je iOS verzija 5 (ne znam točno koja podverzija), prilikom paljenja stoji Apple logo i vrti se onaj kružić unedogled. Power/sleep tipka je otišla pa mi kombinacije Home + Power otpadaju, kad takvog spojim na iTunese, ne prepoznaju ga.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 17:38   #1933
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
To nije bottlooop kojeg mozes sredit. Mozes sredit samo recovery bootloop ali tada mob mora biti u recoveryju. Ako zelis sredit ovaj bootloop,drzi tipku HOME dok se mob ne restarta samo od sebe. Tako ces uci u recovery mode i preko itunes-a restoras original fw. Custom ne mozes jer za to treba pwned DFU.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 19:16   #1934
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
U novom 0.9.15b2 redsn0wu ima pod Extras>Even more > DFU IPSW - to je za izradu custom FW koji baca iphone u DFU mode (one sa nefunkcionalnim power ili home tipkama).
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 20:28   #1935
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Samo sto iphone mora biti u ispravnom, stanju,tj treba ga redsnow prepoznat
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2012., 03:57   #1936
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Probao sam restore napravit ali nema šanse. Zablokira se na djelu preparing iphone for restore, iPhone se resetira ali ne digne onaj dio sa progress barom. I onda mi izbaci neki klasičnu grešku 1604, kao komunikacija preko USB-a ne štima. Telefon ne reagira na ništa, upali se tek kad držim home tipku i spojim ga na računalo i pri tome mi izbaci onu sličicu da je baterija kritično i odma se pojavi Apple logo, a par sekundi nakon toga i recovery logo. Kad ga spojim na punjač, pokaže logo, svijetli puno jačinom, onda dim ekrana i 2x zavibrira, još neko vrijeme stoji tako prigušenog osvjetljenja pa se ugasi, upali i sve isponova. Čini mi se da se i ne puni jer je hladan. Prokleta power tipka me sprečava da dignem DFU, a nemam pentalobe šarafciger da ga otvorim i probam neki hack sa papirićem ili alu folijom...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2012., 10:34   #1937
RoBi25
Premium
Moj komp
 
RoBi25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 99
Gdje iTunes na c: disk sprema otpakirani iOS 5.1.1?

Pokušao sam na iPhone staviti iOS 5.1.1 ali iTunes ga otpakira negdje na računalo i kad treba snimiti izbaci mi error.

Problem je u tome što mi je sad C: zatrpan otpakiranim iOS jer sam to nekoliko puta napravio a javio mi je da je C: pun, a ne mogu ga naći da ga obrišem.

Ako netko zna putanju ili Folder u koji to "trpa" bio bi mu zahvalan?
RoBi25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2012., 11:15   #1938
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor RoBi25 Pregled postova
Gdje iTunes na c: disk sprema otpakirani iOS 5.1.1?

Pokušao sam na iPhone staviti iOS 5.1.1 ali iTunes ga otpakira negdje na računalo i kad treba snimiti izbaci mi error.

Problem je u tome što mi je sad C: zatrpan otpakiranim iOS jer sam to nekoliko puta napravio a javio mi je da je C: pun, a ne mogu ga naći da ga obrišem.

Ako netko zna putanju ili Folder u koji to "trpa" bio bi mu zahvalan?

ios zip se ne otpakirava već mu samo treba promjenit extenziju u ipsw ako na to misliš.

http://www.youtube.com/watch?v=PJSAcf1uyRM
klem je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2012., 11:58   #1939
RoBi25
Premium
Moj komp
 
RoBi25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 99
Citiraj:
Autor klem Pregled postova
ios zip se ne otpakirava već mu samo treba promjenit extenziju u ipsw ako na to misliš.

http://www.youtube.com/watch?v=PJSAcf1uyRM
Meni to nije u zipu nego sam skinuo direktno u ipsw.
U iTunesu sam vidio da prilikom otpakira (kada odem Shift + Restore i nađem ipsw file) da mi je na C: slobodan prostor sve manji a ništa osim toga nisam radio, tako da mislim da on to raspakira negdje i onda povuće na mobitel ako je sve uredu, a pošto meni to nije tri puta uspjelo na C mi je ostao svaki puta raspakirani iOS.
RoBi25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2012., 12:05   #1940
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor RoBi25 Pregled postova
Meni to nije u zipu nego sam skinuo direktno u ipsw.
U iTunesu sam vidio da prilikom otpakira (kada odem Shift + Restore i nađem ipsw file) da mi je na C: slobodan prostor sve manji a ništa osim toga nisam radio, tako da mislim da on to raspakira negdje i onda povuće na mobitel ako je sve uredu, a pošto meni to nije tri puta uspjelo na C mi je ostao svaki puta raspakirani iOS.

radio sam to prije par mjesec ipa me sjećanje baš i ne služi ali sjećam se da sam imao tih problema . Uglavnom uključi show hidden files and folders u windowsima. Pojavit će ti se app data folder gdje windowsi spremaju sve moguće backupe od programa koje ti instaliraš i ostaju tamo čak i kad ih zbrišeš. Naći ćeš tamo i folder od itunesa.


e i skini si tinyumbrellu jer ja bez nje nisam mogao 5.1.1 softver instalirat.

Prije toga provjeri da ti nije ostavio te djelomične fajlove u my documents itunes folderu
klem je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2012., 13:18   #1941
RoBi25
Premium
Moj komp
 
RoBi25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 99
Uključio sam show hidden files and folders i tražio ali ništa.
Živcira me to ali izgleda da neću naći.
Hvala ti na pomoći!
RoBi25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2012., 20:17   #1942
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor RoBi25 Pregled postova
Uključio sam show hidden files and folders i tražio ali ništa.
Živcira me to ali izgleda da neću naći.
Hvala ti na pomoći!


jedino mjesto di ti može bit su ti u app data folderu ili u my documents. SKužit ćeš koji je folder jer će bit poveći. Ne sjećam se di mi je bio ali uglavnom je jako velik folder jer mi je svaki put to trpao kad sam instalirao
klem je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 14:02   #1943
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Jel moze itko pomoc sa stavljanjem Iphone 3g u DFU mode? Naime restorao sam a imao sa JB gore i sad mi stoji jabuka ona.

Pokusavam sa Power-3sec, pa Power+Home-10sec pa dalje samo Home ali i dalje samo jabuka stoji.
Mogu li ga ikako skroz ugasit ili?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 14:10   #1944
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
Sta kaze itunes kad ga spojis?

Probaj drzati home dok se ne restarta. Falio si temu.

http://forum.pcekspert.com/showthrea...132190&page=49
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 15:42   #1945
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Prebacih iz druge teme if you dont mind .
Uvezi DFU moda,ako ne radi power buttom,onda treba napraviti DFU IPSW preko redsnow-a,ima u extras opcijama i restorati taj dfu preko itunes-a. Znaci,odaberes 4.1 fw od 3g-a i napravis DFU ipsw i taj file restoras preko itunes-a. Kad zavrsi izbacit ce ti neki error i ostat ce telefon u DFU modu. Nakon toga ubacis telefon u PWNED DFU preko ireb-a ili redsnow-a i restoras neki custom 4.2.1 ili 4.1 kojeg si prethodno napravio sa snowbreezeom ili redsnowom.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 15:51   #1946
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Zab sam rec da mi je mob ugasen vec, tj itunes ga ne prepoznaje
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 16:02   #1947
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Zab sam rec da mi je mob ugasen vec, tj itunes ga ne prepoznaje
Ugasi ga skroz. Ako ne mozes (pretpostavljam zbog power tipke),morat ces biti malo strpljiv icekati da se sam ugasi nako nekog vremena (ako se jabuka vrti zna se sam restartati nakon par minuta).
Kad to napravi drzi HOME tipku i ubodi kabel u mob. Uci ce u RECOVERY MODE i onda ce ga itunes prepoznati.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 16:09   #1948
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Znaci nekad pogodim power tipku nekad ne, radi al ne bas dobro tj. ne znam kad radi
Sad sam ga recimo uspio ugasit tako da sam drzao power i home zajedno i zacrnio se ekran, ali onda ga piknem u komp i drzim home i opet sepojavi jabuka.
Ta jabuka je staticna, ne vrti se ni nis.

Ili ako se tako zacrni ekran pa probam onaj gore opisani nacin opet mi se pojavi ta jabuka i ne mice.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2012., 16:23   #1949
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Ako se zacrnio ekran onda znaci da si ga uspio ugasiti. Probaj sve to raditi dok je na kablu,kad se zacrni ekran drzi obje tipke jos 2-3 sekunde i onda pusti power i drzi home jos 20-ak sekundi. Ako ne udje u DFU znaci da ti HOME tipka steka a ne power. Ako HOME steka,moze biti da ti kontakti od home tipke nisu dobri.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2012., 15:32   #1950
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,900
Brzinsko pitanje, imam 3GS od bratića, ali je na njemu tethered 5.0, postoji li za 5.0 untethered?
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na