Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2008., 07:07   #661
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
zamisli 4870x2 sa takvim hladjenjem... ova dalja jezgra ce biti na loadu onda 110-115c minimum, to je brate mnogo ako je tako! sve ovo sto sam nabrojao je u sustini komplet jedan hladjenja za cijeluu konfiguraciju ja sam samo ciljao na 3870x2, ali vjeruj mi na 30% do 40% kad palim u igrama temp. ne prelaze 90c sto je po svim saznanjima dobra radna temp pri opterecenju! ali na 40% se iole cuje ako ne pojacas 5.1 u sobi da pokrije to (jedino FLAT-OUT ovaj novi ima tako dobru muziku da mi je premoćno pojacati) a trenutno crpim sva zracna rjesenja, po svemu puse jedan cooler koji su na potenciometru tako da pri IDLE spustam ih na minimum! (sinoc sam sanjao vjerujte da moram da zamjenim napojnu... cudan san)
__________________
XVG Verge

Zadnje izmijenjeno od: Rux. 07.08.2008. u 07:20.
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2008., 19:54   #662
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
Riknula 3870x2 ??

Sinoc najnormalnije radilo sve, jutros kad sam ustao upalio komp, prvi beep prodje sto znaci ok sve, odjednom prije boot-a krene jedan za drugim beep sa crvenim slovima poruka na fazon "connect your power ...itd itd" ... vidim da je graficka u pitanju, ponovo spojim ona 2x6pin iz napojne, ono isto...

kontam da nije otisla napojna pa nedaje struju, donesem od prijatelja napojnu slicnu mojoj, ima 2 x6pin ukopcam ono isto ! uzmem njegovu graficku stavim, ono normalno racunar radi !

na komplet konfiguraciju imam garanciju, tako da mi izgleda nema druge vec sutra odnijet ljudima, nadati se da ce mi popraviti je ili dati drugu!
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2008., 19:57   #663
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Da, izgleda da je riknula..Probao si drugo napajanje, nije radilo, stavio ispravnu karticu i radilo je..Znaci trk u servis..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2008., 20:02   #664
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
sutra ujutro odma, nema mi druge! 97% znam da je kvar sam od sebe ali pitam se kakva ce reakcija bit ovih u servisima, dali su mi 3 god garancije na komponente (naljepnicu nisu stavili za garanciju jer sam pred njima sklapao ja sebi komplet konfiguraciju a i znam lika koji ima predstavnistvo firme odakle je kupljeno) ne znam sta bi moglo prouzrokovat ovo ali nadati se da ce mi dat novu, mozda sad bude i ona sa gddr4 memorijom
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 07:03   #665
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
A mozda ti ju i preleme malo pa ti vrate staru natrag

Smanji odusevljenje i cekaj dok ti rijese reklamaciju, tada ces biti pametniji
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 07:09   #666
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
ima i to svoje nek leme, režu, cjepkaju ne int. me samo da dobijem grafu
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 08:52   #667
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Šta si napravio Rux bog te neće,pa bilo je i drugih načina da se domogneš 4870..a ne da sprčiš 3870x2 pa reklamacija.....

Inače teeeško nešto takvo rikava samo od sebe,ja imam mini-probleme s driverima,al to je više radi monitora,pa mi se kolje refresh rate sa zadanim overrideom preko CCC,ali kad uključim vsync sve radi savršeno..recimo u WoW-u imam 281fps a rate mi je 100hz...i svako malo grune driver,lijepo se obnovi sa VPU recovery-em i to je to..upalim vsync,100fps..i to je to..čisto dovoljno.

Ali ova poruka šta si ti napisao..priznaj,koliko si clockao?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 09:07   #668
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@Rux
Gle grafa je crkla u garancijskom roku - dešava se...
Zato i postoji garancija na nju, ako si kupio po kompoentama i složio stroj sam onda samo uzmi grafulju sa sobom i bok, posudi od nekog neku grafu dok čekaš da ti rješe (osima ko rješavaju odma) i to je to...

@thedream
Kaj ti misliš da grafe ne crkavaju same od sebe? Ili samo misliš da highend ATI grafe nemogu crknuti?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 09:37   #669
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
@Rux
Gle grafa je crkla u garancijskom roku - dešava se...
Zato i postoji garancija na nju, ako si kupio po kompoentama i složio stroj sam onda samo uzmi grafulju sa sobom i bok, posudi od nekog neku grafu dok čekaš da ti rješe (osima ko rješavaju odma) i to je to...

@thedream
Kaj ti misliš da grafe ne crkavaju same od sebe? Ili samo misliš da highend ATI grafe nemogu crknuti?
Na 12 ljudi koje znam,isključivo software-ski problemi na 3870x2.
Jasno da mogu crknuti same od sebe,al za to su šanse minimalne,to znaš i sam.Ista stvar je bila i sa 9800pro,samo se sjeti koliko same-od-sebe postova i tema,a na kraju mijenjali coolere,flashali BIOS-e,itd.

Reklamacija će pokriti samo-od-sebe,ma pokrit će i sprženu grafu clockanjem ako ne skuže,to nije poanta mog posta. Znaš da su šanse da nešto radi super super i super,pa jedan dan samo flis,minimalne.

Ljudski faktor je često presudan.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 15:33   #670
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
normalno da je u 80% ljudski faktor ali vjerujte nisam joj nista radio! BAR BI VAMA PRIZNAO HAHA a ono kad sam je penjao malo za čmarky, nije htjela preko 920mhz/2060mhz - cooler na 100%, a uvijek mi je radio na 30% tako da nije se nikad pregrijavala! a inace clockati je radi igrica? nema logike ionako je bila mocna sa svim igrama (nekim vise nekim manje - driveri mutavi) ... najgore mi je sto je ona ZIVA, upali sve ali kao sto sam naveo ima problema izgleda sa strujom!!!!

znaci da je sprzena, prvo bi SMRDILA, ko da gledam da ce to prvo uraditi serviseri! kad vide da nije izgorila onda ce se zapitat hmm sta joj je... ukoliko znaju sta joj je napravice a ukoliko ne...sta im ja mogu !
mozete mislit dobio sam 3 godine garancije na sve komponente ove sto sam uzeo!

a prije bi ja uzeo 3870x2 nego obicnu 4870, jedino me raduje ta istina sto nece moc sad naci 3870x2 sa gddr3 memorijom vec gddr4, a poznavajuci vecinu onih likova koji rade tu...nece ni znati da postoji ta razlika..stavise ne znaju ni da ima ram-a na grafickoj!



rece mi jutros taj lik, posto ovo nije obicna kartica pa da ti mozemo dati zamjensku, moramo je slati nasim dobavljacima da oni salju na svoj servis da vide sta joj je
__________________
XVG Verge

Zadnje izmijenjeno od: Rux. 11.08.2008. u 16:41.
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2008., 15:15   #671
Sharkaat
Vjeverica
Moj komp
 
Sharkaat's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Stockholm
Postovi: 100
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ljudski faktor je često presudan.
Ima tu i jedan drugi problem...to je pregrijavanje. Imao sam zescih problema sa 3870x2 dok nisam skuzio da ne smijem gasiti komp odmah iza igranja jer se grafa ne stigne ohladit. Cipovi se prze, dovoljno da ne mozes pokrenuti komp nesto sitno vremena iza toga.

Napravio sam i jedan mali test. Odvrnuo sam u rivi vent na 60% i igrao Crysis nekih sat vremena, bezveze. Temperatura nekih 65 stupnjeva, onaj tren kad sam ugasio manual fan control, VAN igre, dakle na desktopu bez ijedne pokrenute aplikacije (pa cak ni dreamscene) temperatura je otisla do gotovo 80 stupnjeva samo od sebe, a vent se tek tada i pojacao normalno. Sto mislis koliko temeperatura naraste jos dodatno kada tek ugasis komp iza igranja? (Jer nema sto vaditi vrucinu van, bez obzira sto je kartica off)
Sharkaat je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2008., 16:24   #672
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
ima i to svoje, jer ja sam šutao COD4 on line malo pa odradio flotu na ogame i legao spavati! samo ne znam kako onda se struja poremetila na njoj
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 10:55   #673
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Sharkaat Pregled postova
Ima tu i jedan drugi problem...to je pregrijavanje. Imao sam zescih problema sa 3870x2 dok nisam skuzio da ne smijem gasiti komp odmah iza igranja jer se grafa ne stigne ohladit. Cipovi se prze, dovoljno da ne mozes pokrenuti komp nesto sitno vremena iza toga.

Napravio sam i jedan mali test. Odvrnuo sam u rivi vent na 60% i igrao Crysis nekih sat vremena, bezveze. Temperatura nekih 65 stupnjeva, onaj tren kad sam ugasio manual fan control, VAN igre, dakle na desktopu bez ijedne pokrenute aplikacije (pa cak ni dreamscene) temperatura je otisla do gotovo 80 stupnjeva samo od sebe, a vent se tek tada i pojacao normalno. Sto mislis koliko temeperatura naraste jos dodatno kada tek ugasis komp iza igranja? (Jer nema sto vaditi vrucinu van, bez obzira sto je kartica off)
Mogu te citirati u potpisu kao izjava mjeseca?

Rivatunerom se sve da namjestiti,na 35,40% kartica radi na 70c u loadu.EOD.

Možda je do mog towera,protoka zraka,možda nije. A tih 70c po izlasku iz igre u minuti pada na 60tak,tako da ne vidim u čemu je problem. Sa 4870 bi onda dobio infarkt..

Ti si vjerojatno mislio nek se ventovi vrte još malo dok si u OS-u pa da propuše vrući zrak van? Ma daj nemoj se zezati,nema tu štete..gasi komp i uživaj. Bio sam kod frenda jučer 4870 pogledati,znaš kako mu parket zagrije u sobi...e majke mi radijus jedno 5m. Kartica je na 107c bila u loadu,mi mjerili.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 11:36   #674
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
a nebuloza majko isusova

1. nakon gasenja racunala nemam dodavanja energije u kuciste tako da nema dodatnog stvaranja topline, pa tako nemogu ni temperature porasti (nemoj sjediti u zadnjem redu na fizici)

2. ako se ne varam 4870 trosi manje el. energije od 3870x2 sto god ti thedream govorio. to je cinjenica, a toplina je samo oblik energije i 4870 predaje manje topline okolishu, a temperature su visoke zbog neadekvano rijesenog hladjenja (3870x2 bi sa istim hladjenjem na istom mjestu vishe zagrijala parket )
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 12:35   #675
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
a nebuloza majko isusova

1. nakon gasenja racunala nemam dodavanja energije u kuciste tako da nema dodatnog stvaranja topline, pa tako nemogu ni temperature porasti (nemoj sjediti u zadnjem redu na fizici)

2. ako se ne varam 4870 trosi manje el. energije od 3870x2 sto god ti thedream govorio. to je cinjenica, a toplina je samo oblik energije i 4870 predaje manje topline okolishu, a temperature su visoke zbog neadekvano rijesenog hladjenja (3870x2 bi sa istim hladjenjem na istom mjestu vishe zagrijala parket )
Pročitaj ponovo moj post.Ne radi se o potrošnji struje nego o disperziji topline.Možda jesam ekonomist al to dvoje razlikujem,donekle.
4870tke se griju nenormalno,i ne moramo biti gospodari-ratnici ni neki slijepi pravednici da bi to opovrgavali ili potvrđivali. Još uvijek se ne daju moddati rivom,i poseže se za after marketom kao što je pippin svoje sredio.

Znam ja jako dobro šta mom laminatu radi 3870x2,bez brige..donji dio towera mi je,like,120c..al činjenica je da je to samo like,u stvarnosti je 70c, a ne 100+,kao na 4870.

Ne znam dal si imao obje,al meni dosta evo 3mj drljanja po 3870x2 i 2 pregledane 4870 da vidim kako je ova potonja nuklearna katastrofa sa stock hladnjakom i bez moddanja brzine venta. Pitanje vremena kad će to srediti,al budu..riva će nova valjda uskoro van.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 12:56   #676
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
da, vjerujem ti 4870 ima vece temperature. to nema problema (to je problem hladjenja)

BTW nisam imao RV670 ili RV770. ja sam vishe 780g guy
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 13:01   #677
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Gledam performanse 4870x2,izgleda kao CF 3870x2.Ponegdje i duplo jača od 3870x2,hmm..ludilo.Što reći? 4000kn.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 13:23   #678
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
puno para malo muzike
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 15:17   #679
Sharkaat
Vjeverica
Moj komp
 
Sharkaat's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Stockholm
Postovi: 100
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mogu te citirati u potpisu kao izjava mjeseca?
Mozes komotno...da nisam vidio svojim ocima kako temperatura raste kada je idle kartica nakon igranja, i ja bih se smijao toj izjavi. Ovako...i nakon par cudnih boot-up problema zbog toga.

Jos mi se nije dogodilo otkako je pustim da se "propuse"
Sharkaat je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 16:22   #680
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Sharkaat Pregled postova
Mozes komotno...da nisam vidio svojim ocima kako temperatura raste kada je idle kartica nakon igranja, i ja bih se smijao toj izjavi. Ovako...i nakon par cudnih boot-up problema zbog toga.

Jos mi se nije dogodilo otkako je pustim da se "propuse"
Šalim se ja,al smiješno mi bilo
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 19:03   #681
grewland
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Petrinja
Postovi: 3
ATI Hd3870 X2

Postoji li ikakvo hlađenje koje bi ohladilo moju grafičku karticu čije je ime u samom naslovu? Naravno spreman sam platiti do 200 kn za takvo hlađenje!
grewland je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 19:10   #682
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Nikako.Koliko ja znam,zračno hlađenje za dva GPU-a ne postoji,makar ne na našem tržištu.
Bolje hlađenje ti ni ne treba.Ta kartica je za pojam ovih novih ledena
žile je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 21:14   #683
Sharkaat
Vjeverica
Moj komp
 
Sharkaat's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Stockholm
Postovi: 100
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ta kartica je za pojam ovih novih ledena
Moram se sloziti sa tim Navrni ventilator na 40% i temperatura pada za jebenih 30stupnjeva idle, a ne prelazi 70 kada je pod full opterecenjem.

Ove nove kartice? zOMG.
Sharkaat je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:57   #684
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Sharkaat Pregled postova
Ove nove kartice? zOMG.
Susjed, nisi u toku. HD48x0 (x2)
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 01:23   #685
Sharkaat
Vjeverica
Moj komp
 
Sharkaat's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Stockholm
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Susjed, nisi u toku. HD48x0 (x2)
Sto sa njom? Tj. sto tebi nije jasno iz ovoga gore recenog?
Sharkaat je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 01:26   #686
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
OT - vidm da ovdje dosta toga crkava... al interesantno je da sam primjetio da u mojoj okolini lagano počinju crkavati 8800gt, i to serije XFX, asus, gigabyte i point of view.

Sta se to dešava? Možda zato što su grafe kupljene na zimu, pa clockane i došlo ljeto i jebiga....

BOT - Dali i serija 38xx ima podržanu crossfire tehnologiju spajanja samo sa jednim mostićem?
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 07:40   #687
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Susjed, nisi u toku. HD48x0 (x2)
Ajde metče tješi se,4870 sam izmjerio 107c u loadu. Na svojoj je zabrinjavajuće ako 65 prođe na 35% venta,40 max.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 08:11   #688
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
BOT - Dali i serija 38xx ima podržanu crossfire tehnologiju spajanja samo sa jednim mostićem?
jedno jasno i kratko da iz prve ruke
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 08:15   #689
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
jedno jasno i kratko da iz prve ruke
Oo netko je uzeo 750W PSU,ma nee treba ti to ping ,tako su mene budalom proglašavali,te dvije lijepo 4870 i clockana konfa ti rade i na fortronu 150W,pardon,350W, šta nisi corsair 450W uzeo a,priznaj ?!

A ludog li foruma..kad svi završe na 600W+ PSU valjda će se dozvati pameti..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 16:15   #690
Metamphetamine
Flaccitra
Moj komp
 
Metamphetamine's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 276
Meni je na Sapphireovoj 3870x2 prolupao vent. Bruji i udara kao kad je susjedu na yugiću zaribala mašina. To prolazi garanciju jel tako? Mislim još pogotovo kad za njih nema aftermarket hlađenja za kupiti? Grafu sam kupio u Hg Spotu ako to ima kakve veze.

__________________
Metamphetamine je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na