Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2007., 14:56   #31
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Moze se bsplayer raditi i normalno da radi aero ... ukljuci se samo VM9 rendering mode, a ne default i onda radi i sa aerom...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 15:44   #32
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
EDIT: Evo sto mi pise za sky star drivere kad probam instalirati pa ak netko moze pomoci bit cu zahvalan

__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2007., 16:00   #33
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 186
za sky star 2 stavi one 4.4.0 drivere a ne ove kaj su kao za vistu,meni je to prošlo,na ovima sam istu grešku kao ti dobijao,jedino što nisam mogao natjerati niti alt-dvb,niti progdvb da rade,al evo mytheatre proradio odma
G.ost je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 21:38   #34
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Za one koji se žale da stalno nešto radi po disku...
Nemam Vistu na svom kompu pa ne mogu pogledati ali vrlo vjerojatno je upaljen neki Indexing service pa čim procesor ništa ne radi dulje vrijeme - Windozeri koriste priliku i rade indekse fileova...e sad, trebam nekoga da pouzdano potvrdi\opovrgne to jer ju ja neću još stavljat (u procesu nabavke novog diska sam)
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 22:53   #35
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ja imam upaljen indexing service i ne kopa mi po disku...

Isključite auto defrag i to bi trebalo riješti problem.

Upiknuo sa 2Gb Corsair Voyager USB memoriju i stavio da ju koristi za ready boost.

Nisam baš primjetio neko ubrzanje osim malo brži boot nakon što ekran kreće iz crnog u onaj okrugli znak viste, onda jednostavno to preleti i u Visti ste.

Treba imat na umu da imam 2GB RAMa i instalirana mi je na RAID0 disk.

Trenutni expirience mark mi je 5.7 i to zbog CPUa, Mema i GPU mi je na 5.8, ostalo na 5.9 što je max za VISTU, pa zato i nisam možda skužio ubrzanje sa USB memorijom... Da mogu OCat grafu, bilo bi i GPU 5.9

Frend mi ima A64 neki i 1GB ram i bez raida i 6600GT i njemu se boot u Vistu sa tom istom flash memorijom ubrzao za nekih 10ak sec.

Samo da kažem neku riječ i o tome
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 23:49   #36
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Za one koji se žale da stalno nešto radi po disku...
Nemam Vistu na svom kompu pa ne mogu pogledati ali vrlo vjerojatno je upaljen neki Indexing service pa čim procesor ništa ne radi dulje vrijeme - Windozeri koriste priliku i rade indekse fileova...e sad, trebam nekoga da pouzdano potvrdi\opovrgne to jer ju ja neću još stavljat (u procesu nabavke novog diska sam)
Nije u tome problem, Indexing Service, autodefragmentaciju, Defender i ostalo sto radi u pozadini sam iskljucio, ali opet svako malo kopa...

Mislim da cu se vratit na XP, ovo mi je popilo previse zivaca, a ni nemam drivera za pol stvari iz siga...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 02:04   #37
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Ja isto mislim da cu se vratit na xp... Razlozi su sto mi ne radi tv tuner hauppage, u prvi mah me razveselilo sto je vista sama nasla drivere putem windows updeata, al svejedno mi ne radi... druga stvar je, na drugoj particiji sam imao half life 2 expansion pack (rijetka igra koja radi a da nije u sistemskoj particiji)... i jako je trzala sto nije bio slucaj sa xp-om... stim da sam skinuo drivere za vistu, rijec je o nforce driverima i 7800gt kartici... directx 9 sam naravno prije instaliro... Ili recimo u pro evolution sockeru 6... zvuk u igri kasni, i nakon nekog vremena slika nestane a zvuk je i dalje tu... Zasto je to tak nemam pojma, nebi me cudilo da nisam stavio vistine drivere za grafu... I ove velke ikone na desktopu mi bas nisu drage, jer mi desktop izgleda neurednije sa duplo manje ikona nego na xp-u...

Par pitanjca: di podesit taj VM9 rendering mode, jer u bsplyeru nisam naso tu opciju... i kak "naredit" usb flash memoriji da ona preuzme zadatak tog privremenog pohranjivanja podataka, i dali je to razlog da mi recimo half life2 radi tak lose?, a i zasto zvuk kasni u onoj drugoj igri ? jer ja fakat nemam ideju... (osim directx-a,driver za graficku, i zvucnu a svo troje je instalirano i to sa driverima za vistu,osim directx9 jer mislim da ce tek 10-tka bit za vistu)...

Sve u svemu, je to fensi smensi(po mom ukusu cak i malo pre, a te velke ikone su katastrofa po meni, imam filing ko da je reza 600*480 a nisam vidio da se mogu smanjit neg sam jos povecat ) i dok pol tog ne radi kak spada onda se zakljucak sam namece... Neznam ni sam dal da se za***avam i pokusavam natjerat da radi il da se vratim na xp, jer si mislim ipak je ovo nekaj novo i bit ce standard vrlo brzo pa da se tom standardu odmah prikljucim ... pa za pocetak dal ima ko prijedlog za one probleme koje sam naveo...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 02:21   #38
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Zašto si instalirao DX 9 kad je 10 već u Visti? : stoopid

Ikone se mogu smanjiti:
desni klik na Desktop > View > Classic Icons

BSPlayer ne koristim pa ne znam di je ta opcija...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 02:27   #39
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
zasto mi neke igre traze dx9,zar nebi trebao dx10 podrzavati sve prethodne?

recimo silkroad i 18Wos nemogu pokrenuti zbog toga
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 02:31   #40
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Velike ikone su mi predobre pogotovo na ovom LCDu. Na 1024x768 će onaj side bar i te ogromne ikone zauzimat veliki dio radne površine. Na 800x600 i nižem nebi ni pokušavao
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2007., 09:10   #41
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Na visti za reprodukciju divxa najbolje lezi Media Player Classic ... ili cak iznenadjujuce Nero Show Time ... ono za onu usb memoriju ... ubodete stick i odete desni klik na stick i properties te onda readyboost opcija...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 11:11   #42
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
@domy_os
znaci ipak dolaze directx10 skup sa vistom... tako sam nacuo prije a onda sam si pomislio kak ih jos nema za skinut (dx10) pa da nisu ni u visti... al sam se zezno malo, hvala! Mislim da ce past reinstall, i format, pa nanovo vistu!
@h3lld
hvala i tebi
Media classic cita sve a i nero show time je ok, al je bed kaj nemres prijevod pomicat rucno za sekunda kolko hoces, i nalazi se na mjestu di je film, a ne na onom crnom podrucju di bi trebao... mozda bi se i dalo porihtat u klite-u, al bsplayer je bsplayer i bilo bi ljepo da radi bez da svaki put moras prebacivat u basic sucelje pa vracat na aero

Kaj se ikona tice - dok stavis shortcut na desktop i puno njih ne volim onu malu strelicu u uglu i dok je to jos povecano, nastaje mi nered na desktopu, a posto nisam bas uredan sa tim i cesto neznam di je kaj, onda mi je ovak sa manjim klasicnim ikonicama preglednije... Mada je i to sve stvar navike
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 11:22   #43
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
al bsplayer je bsplayer i bilo bi ljepo da radi bez da svaki put moras prebacivat u basic sucelje pa vracat na aero
pa samo u opcijama se ukljuci da bs player radi u WM9 render modu, ne u obicnom i voila, radi i pod aero suceljem...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 11:39   #44
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
I ja isprobavo Vistu.
Ukratko, fancy verzija XP-a.
No, instalirao sam je na jedan stari 30GB 7200rpm IBM disk, i na njemu radi prilicno sporo. Isto stalno nesto rostilja po disku, i to zamjetno usporuje otvaranje aplikacija.
Drugi problem su driveri - World of Warcraft i sa najnovijim driverima radi skoro upola sporije nego pod XP-ima, a i sa vsyncom upaljenim ima tearinga (dakle, kao da je i iskljucen).
Nadalje, iduci problem je i drukcija filozofija audio drivera, tako da sa Audigy2 karticom ne mogu playati muziku (iz npr winampa) na svih 5.1 zvucnika, nego ide samo u stereo modu, makar ja po opcijama od SB drivera podesio da ide na sve (na XP-u uredno radi).
Isto tako probao instalirati Vistu i na IBM T42 laptop. Tu radi pristojno dobro, otprilike kao i XP - ali imam jedan vrlo nezgodan problem. Naime, nekad (recimo u 2/3 slucajeva) nakon boota ekran na laptopu treperi, kao da mijenja jacinu pozadinskog osvjetljenja LCD ekrana. Pokusao u BIOS-u i ATI driverima sve i svasta mijenjati, kao i u power settingsima, opet isto. Nekad se zboota da normalno radi, i onda je OK sve do iduceg reboota.
Ukratko, treba jos pricekati... da se driveri ispeglaju i rijesi brdo djecjih bolesti. Dotle je XP vise nego zadovoljavajuce rjesenje.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 12:02   #45
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Ja ne prelazim na vistu dok ne bude nLitea i opcija slicnih kao za xp. Ne namjeravam instalirati win 2 dana, ovako mi pol toga dodje s njime, instalirano, tweakano, vratim backup od steama i to je to.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 12:34   #46
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Da li sada Live! radi pod vistom ? ( 64-bitnom)
Znam da je radio prije Rc1 , ali u samoj Rc1 nije radio....
Da li sad radi :P?
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 13:20   #47
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
odes na http://hr.europe.creative.com/suppor...1+5.1&x=8&y=10

Skines driver, i trebalo bi radit, isto postupak ko i za x-fi, i radi...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 14:31   #48
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Ja ne prelazim na vistu dok ne bude nLitea i opcija slicnih kao za xp. Ne namjeravam instalirati win 2 dana, ovako mi pol toga dodje s njime, instalirano, tweakano, vratim backup od steama i to je to.
Ima več nLite za Vistu Odnosno vLite
Ali ja stvarno ne vidim svrhu stavljanja Viste kad ni po čemu nije bolja od XP-a.Ako je neka mi netko kaže što to mogu u Visti a ne mogu u XP-u?I potrošnja rama 400mb!!!!Đisus pa meni XP troši 150 sa ZA i Nodom.I onda još da kupujem neke brze usb stickove da mi sistem brže radi LOOOOOOL,kako da ne.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 15:27   #49
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Jos pitanja za one naprednije...

Dali je netko pokusao uvaliti Sophosa preko Sophos Enterprise Console na Vistu?
Sa WSUS sve radi ok, ali instaliranje ovog AV-a nece - "The network path was not found".
Racunalo je normalno upalo u domenu, nikada lakse nego na Visti, uredno browseam po mrezi, IP adresa je otvorena i cini mi se da bi to trebalo raditi.
Anyone?
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 15:41   #50
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Ima več nLite za Vistu Odnosno vLite
Ali ja stvarno ne vidim svrhu stavljanja Viste kad ni po čemu nije bolja od XP-a.Ako je neka mi netko kaže što to mogu u Visti a ne mogu u XP-u?I potrošnja rama 400mb!!!!Đisus pa meni XP troši 150 sa ZA i Nodom.I onda još da kupujem neke brze usb stickove da mi sistem brže radi LOOOOOOL,kako da ne.
A je? Nisam uopce znao. Mudro kazes, sto to tocno xp nemoze da vista moze, sad nemojte spominjati nesto tipa bolja preglednost prozora, ovo ono, zelim tocno objektivno - paaaa za god dana ti pol igara nece radit jer su lockali xp (namjerno napravili blokadu da nemres igrat, iako bi se ipak moglo napraviti da radi) i dx10.. da nebi ti sad meni imao windows 98 koji jedva trosi 100mb i vrtio oblivion neeeee samo 2000/xp..
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote