Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2018., 15:03   #1
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Prijevara preko njuske - Odobreno od administracije

Evo , krecem s pisanjem, znam da sam glup i naivan, al ovo je visa sfera pa evo :

Tko koristi face : https://www.facebook.com/VidoM/posts/10213608079769121

Tko ne koristi :


Objasnjenje :

Prodavao ja iphone i lik se javi i kaze meni da mu dam br racuna , kad vidim lovu da mu posaljem mob. Posalje mi slike osobne i kako ju drzi u ruci i da ja njemu posaljem u slucaju muljaze. Posaljem ja i sutra lik javlja da je odustao. Neda meni vrag mira i ja po osobnoj nadjem tu osobu i on meni kaze to nisam ja, netko se sluzi mojom osobnom i predstavlja se kao ja. Odi u policiju i promjeni osobnu i blokiraj sve web ugovore. Sve sam to odradio. Lik meni sad vise nemoze napraviti nikakvu novcanu stetu (nadam se) ali ce se drugima predstavljati kao ja i onda ce meni ljudi jebat majku i prijavit me kad ih on prevari. Ugl. Ako znate tko je taj krkan javite mi. Nikad mi nebi palo na pamet da frajer ima od nekog dugog osobnu i slike kako je drzi.U zivotu nisam nikog prevario niti mi pada na pamet.

Ne trebaju mi moralna predavanja, znam sto sam napravio. Samo tko je voljan neka sharea preko fejsa objavu da ga nadjem.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:06   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
heh, ruku je slikao sa osobnom, a sebe ne sa osobnom pokraj svoje tintare..
al fakat.. i ja bi pao na tu foru vjerovatno.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2018., 15:07   #3
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Slikao je full sebe s osobnom, isto sam majmun i ja napravio tek zbog tog mi nije bilo sumnjivo.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:12   #4
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
i kaj , sličan si je sa osobnom, ili se osobna nit ne vidi .. slikica na njoj ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:14   #5
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ma isti je. Ali je nekog izradio vec i on nije ta osoba sa osobne.Nasao sam po osobnoj covjeka i nazvao ga i on mi je i rekao da su ga smuljali i da idem i na muriju i sve provjerim. Frajer se predstavi kao npr ja i onda mu ti posaljes sve svoje, iducem se predstavi kao ti...
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:20   #6
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Skuplja osobne i potpisuje web ugovore sa operaterima. "Ljudcki" ŠLJAM
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:23   #7
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Menj opet nije jasno kako netko mkze ugovor nekakav samo preko osobne potpisati. Pa bar je lako doci do kopije nečije osobne, nije mi jasno kako se to može zloupotrijebiti tako lako. Aj molim vas primjer nekakav, osim ovog gore

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:23   #8
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nije uspio, navodno mozes sve odraditi ali je uvjet za web shop da ti se mobitel ili sto vec isporuci na tvoju adresu sa osobne tako da uvijek mozes otkazati. Ako netko radi u vipu/tcomu/tele2 neka potvrdi ili demantira?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:27   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja sam narucivao preko tmobile webshopa i uredno sam dobio mobitel na adresu koja nije na osobnoj. Doduse to je bilo prije 2 godine, neznam dal se sto mjenjalo.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:42   #10
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
postoji adresa sa osobne i adresa isporuke mobitela/racuna koja ne mora biti ista kao adresa na osobnoj. ja narucio mob za bozic i stavio adresu cure i uredno stiglo (moje ime i prezime sa dodanim njenim prezimenom u zagradi). tako da oni posalju na koju god adresu ti zatrazis da posalju, ne mora biti ista kao na osobnoj.
bamuja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2018., 15:43   #11
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jebg zvao sam tcom szk i rekli su mi da vise nemoze. Dali ti dodje barem kuci kakav papir da si potpisao ugovor? I ako ode na drugu adresu , ako fizicki dodjes u poslovnici mora ti reci adresu gdje je isporuceno.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 15:49   #12
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
ugovor sam uzeo direkt u vipu, mob nisu imali trenutno pa su ga naknadno poslali, al dosla mi koverta sa obavjesti da sam taj i taj dan potpisao taj ugovor po tim uvjetima bla bla na adresu sa osobne. ne znam za tcom, ovo je slucaj sa vip-om. mozda su promjenili, kazem to je bilo za bozic.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 16:16   #13
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ljudi ne budite naivni. Ima hrpa drugih stvari za koje moze iskoristiti tvoje podatke.



Netko ce falsificirati dokumente s tvojim podacima, prodati ih na crnom trzistu, kupovati pizdarije po netu, pa jel vas nisu roditelji ucili da se dokumenti ne salju nikome i ne daju nikome, a kamoli slike kroz poruke itd...
Gabre je offline   Reply With Quote