Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2010., 15:06   #91
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@Dolcevita

Skidanje mp3-a i filmova sa neta je ilegalno. A da se "po naški" izrazim. Biti vlasnik prostora i pružati ekipi kroz svoju "radnju" skidanje mp3-a i filmova sa net-a je još ilegalnije!
Ne bih bio vlasnik prostora nego u unajmljenom prostoru, i ne bih pružao ekipi skidanje mp3ca i filmova nego samo dajem kompjutere u najam za 15kn po satu, na njima je šta će s njima. Ne mogu se ja petljati ljudima u to ako su već platili, onda imaju i pravo na svoju privatnost. Ja jedino mogu staviti natpis "Zabranjene su bilo kakve ilegalne radnje, što uključuje skidanje filmova, mp3ca, piratskog softvera, itd.", tako da sam se ograničio od odgovornosti (doduše ne znam kako to ide, morao bih još provjeriti).

Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
i ja dajem glas za ubuntu. i sam sam nedavno presao sa win na ubuntu i ne zalim nimalo, dapace presretan sam.

nije se tesko naviknut, samo treba prvi korak napravit i prebacit se, a ostalo ide lako. ima stvari koje mi nisu jasne, ali malo po malo ih hvatam

EDIT: sad tek vidim da malo kasnim
Ma sve je to meni jasno, lako bih i ja naučio na ubuntu, da se radi samo o meni i mom kompjuteru, ali ja tu imam još 10 kompjutera i obične ljude koji sigurno neće platiti 15kn/sat pa da još naiđu na neke nejasnoće sa linuxom. Ja prvi ne bih, nije niti pitanje 15kn nego izgubljenih živaca dok nađem nešto šta nije na istom mjestu gdje i u windowsima. Inače je uplitanje bilo čega alternativnog u biznis riskantno, a linux je alternativni OS. 90% ekipe je na windowsima, pošto bih od toga živio stvarno mi se ne riskira s linuxom.
Hvala svejedno
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:30   #92
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Ma sve je to meni jasno, lako bih i ja naučio na ubuntu, da se radi samo o meni i mom kompjuteru, ali ja tu imam još 10 kompjutera i obične ljude koji sigurno neće platiti 15kn/sat pa da još naiđu na neke nejasnoće sa linuxom. Ja prvi ne bih, nije niti pitanje 15kn nego izgubljenih živaca dok nađem nešto šta nije na istom mjestu gdje i u windowsima. Inače je uplitanje bilo čega alternativnog u biznis riskantno, a linux je alternativni OS. 90% ekipe je na windowsima, pošto bih od toga živio stvarno mi se ne riskira s linuxom.
Hvala svejedno
Ja stvarno ne kužim što tebi nije jasno.

U većini postova napišeš da su kompjuteri za surf i onda tu spominješ "kako ne želiš da ljudi naiđu na nejasnoće s linuxom"? Ako je za surf, imaš Firefox na Ubuntu, staviš početnu stranicu Bing, Google il' što hoćeš i to je to. Nema ti što neki lik doć i prčkat po nekim sistemskim stvarima na tvom kompjuteru.

Kažeš hoćeš Windows XP Home zato da ako iskrsne problem s linuxom nećeš znat' riješit', a na Windowsu znaš. Koristio sam Ubuntu godinu dana i onda prešao na openSUSE kojega sam nedavno obrisao jer više nemam potrebu imat linux instaliran. Cijelo to vrijeme nisam ni jedan veći problem susreo osim namještanja refresh rate-a zbog CRT-a, a kako kupuješ LCD-e to tebi neće bit problem.

Kupiš neki najjeftiniji dvojezgreni AMD, 2 gige rama i neku ploču sa HD3300/HD3200 64/128MB, HDD, periferiju, monitor i vozi.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2010., 01:17   #93
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Evo baš sam sada probao Ubuntu 9.10, pa da ti objasnim koje su to nejasnoće...
npr. čim se pokrenio ubuntu sve je izgledalo super, detektirao je sve automatski, no onda npr. idem pogledat jedan film koji mi je na hard disku. Otvori se neki player i kaže da mu fale neki pluginovi/codeci. Ajde, stavim search, no ništa ne nađe. Radi se o običnom .avi formatu. Isto tako nije mogao ništa ni sa .wmv, .mkv, .flv, itd. U biti, filmove općenito ne može gledati, a to je kao player za filmove...
Slijedeće, upalim firefox i odem na youtube. Ne može ni to, jer traži opet neke pluginove. Opet stavim da ih sam instalira, no izbaci "failed" i to je to.
Zvukove nisam ni pokušavao od straha.
Vjerujem da se sve to može riješit, ali meni se zaista ne studira linux samo da ga osposobim da može obavljati osnovne funkcije. Kod windowsa znam šta je, instaliram codec pack i to je to, a firefox uspješno sam instalira sve ostalo.
Slijedeće, neki software koji je meni potreban za internet caffe ne radi pod linuxom nego isključivo win.
Npr. Teamviewer, pomoću kojeg mogu nadzirati što se događa u kafiću dok nisam ja u smjeni nego kolega.
Pa onda specijalizirani softver za internet caffe, također ni jedan ne radi pod linuxom (1, 2, 3).
Pa onda driveri za webcam, pitanje je hoće li je automatski detektirati i instalirati, itd.
Neće meni "neki lik doć i prčkat po kompjuteru", jer će svaki korisnik dobivati novi user account u koji će se logirati pomoću šifre koju će dobiti s bonom i to je limitirani "shell" gdje je većina opcija onemogućena, ali da bi to radilo treba mi softver za kontrolu usera, odnosno sotver za internet kafić - koji ne radi na linuxu, a ja se ne razumijem dovoljno da bi to sve proučavao, niti imam vremena niti volje, a da ovisim o nekom liku koji se razumije u linux, i još ga plaćam za održavanje također ne dolazi u obzir jer sve probleme volim riješiti odmah, na licu mjesta i sam, a to sa linuxom ne mogu. Ne znam čemu više rasprava o Linuxu, mislim hvala na trudu ali linux ne dolazi u obzir...
Rađe mi sklopi neku jeftinu amd konfu sa 22" monitorom, a koja neće trzat kada se upali HD filmić u youtubu poput ovih atom konfi

Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 08:50   #94
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
na linuxu samo treba znat sto trazis. vecina/sve sto trazis se nalazi u repositorijima i sve je vise/manje besplatno. nema trazenja po netu nekog programa, itd. uglavnom, na linuxu se vidi da taj koji je radio os da je razmisljao glavom i da je sebi radio da mu bude sto ugodniji rad, a ne ko microsoftova politika, samo nek se proda.

al ako ti software ne radi pod linuxom onda je to druga prica.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 09:29   #95
Vedrana1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 11
Otvaram knjigovodstveni servis, pa me zanima koje računalo bi bilo najbolje!
Inače sam totalni laik, pa objasnit kao djetetu!
Vedrana1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 09:58   #96
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Vedrana1 Pregled postova
Otvaram knjigovodstveni servis, pa me zanima koje računalo bi bilo najbolje!
Inače sam totalni laik, pa objasnit kao djetetu!
http://groups.google.com/group/hr.co...hr.comp.mreze#

Glupi forum...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 22.10.2011. u 10:43.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 10:26   #97
Vedrana1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 11




Hvala na odgovoru, ali ne mogu otvorit vezu! ako bi mi mogao reći gdje se nalazi rasprava...
Vedrana1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 13:30   #98
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Vedrana1 Pregled postova
Hvala na odgovoru, ali ne mogu otvorit vezu! ako bi mi mogao reći gdje se nalazi rasprava...
Par postova up, McG sve napisao
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 10:52   #99
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 190
Pomoć pri kupnji POS uređaja (point of sale)

potrebno mi je doticno racunalo za firmu, e sad na HP stranici sam nasao sljedece

link

radi se o HP ap5000 All-in-One

i nije bas neka konfa ako znamo da je cijena 11000+ kn, uz to bih uzimao kasu, bar kod citac uredjaj za ispisivanje racuna, inace sve sam to nasao na HP stranici a kolko vidim sve te stvari jedino se prodaju u m-san u Zg,

e sad pitanje dali postoji neka alternativa posto mi se cijena ak kupim se u msanu dize iznad 15k kn, ili mozda jel ima neki bolji POS sustav?

i ako netko zna neke mane POS sustava i na sto obratit pozornost prilikom kupnje bilo bi idealno kad bi to i napisao ovdje!
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 11:06   #100
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
A ovak nekaj iz vana?

Ja sam gledao neki slican uredjaj kaj se stavlja na zid i cifra im je sa CF karticom od 2GB i Win XP licencom oko 1000$ + shipping.

Shipping bi mene dosao od Kine do tuda za paket od 15kg oko 600$
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2012., 11:09   #101
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 30.01.2012. u 11:15.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 12:44   #102
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Ovo s polovnim računalom uopće nije loša ideja, nedavno smo isto tako slagali i sve skupa sa printerom, bar-kodom i još nekim sitnicima (mislim) da nije prešlo 6000 kn...
Što se tiče rabljenih, osim navedenog Com2000, ja imam dobra iskustva i sa Gigabitom
Baš mora biti touch screen ili?
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 13:54   #103
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 190
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
A ovak nekaj iz vana?

Ja sam gledao neki slican uredjaj kaj se stavlja na zid i cifra im je sa CF karticom od 2GB i Win XP licencom oko 1000$ + shipping.

Shipping bi mene dosao od Kine do tuda za paket od 15kg oko 600$
ipak bih uzeo nesto iz HR ponajvise zbog garancije, dali je problem iskonfigurirat dodatne uredjaje, posto vidim da se poneki spajaju na seriju (rs232), i kakve imate utiske vezane uz POS. inace uz njega bih uzeo citac kartica, bar kod scanner, kasu..
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 14:05   #104
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Evo ti sve polovno za smiješnu lovu
http://www.rabljena-racunala.com/ind...&product_id=54
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 14:07