Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2018., 15:25   #3031
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ko ne vidi razliku između 30 i 60 fps, a igra neku igru gdje se pogledom upravlja mišom (primarno fps, pa i tps) ima ozbiljnih problema s vidom.

Razlika između 60 i 120+ bi svakako trebala bit vidljiva nekom ko igra neki online fps. Za single player igre to nije baš bitno, ali je i dalje vidljivo.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nemaju problema sa vidom, nego su toliko obuzeti kontrolama i događanjima na ekranu da se ne mogu doživljavati taj tehnički dio.

ja vidim razliku u svemu, ali ignoriram jer me ne pati da li je 60, 40 ili koliko već dok ide "glatko".. igrivost prije svega!
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 16:49   #3032
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ja osobno skužim čim se fps makne sa 60, s time da nemam neke freesync pizdarije i to.
Brlja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2018., 22:34   #3033
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam prešao na 144hz.

Ne bi se mogao vratiti na 60hz nikako. Vidi se razlika, pogotovo ako je moguće staviti na 144hz u opcijama. Ali na mom monitoru slika nije baš najbolja. Jebiga, monitor od 2500kn. Ali zadovoljan.

Ja ne mogu gejmati na 60 FPS-a, nikako. Već 80, da, ali ispod toga me pika u oči.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 07:57   #3034
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nemaju problema sa vidom, nego su toliko obuzeti kontrolama i događanjima na ekranu da se ne mogu doživljavati taj tehnički dio.
Zato sam i napisao da se kuži ako se igra s mišem.

Kažualci obično igraju na konzolama, igraju s gljivama i zbog toga su pokreti dosta usporeniji i manje direktni, pa se može pregrmit i 30fps-a ako je potrebno. Na pc-u igrat fps na 30 fps-a je fakat koma.

Osobno ću radje igrat na 60fps-a, pa makar s minimalnim postavkama, nego se patit na 30.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 08:53   #3035
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam prešao na 144hz.

Ne bi se mogao vratiti na 60hz nikako. Vidi se razlika, pogotovo ako je moguće staviti na 144hz u opcijama. Ali na mom monitoru slika nije baš najbolja. Jebiga, monitor od 2500kn. Ali zadovoljan.

Ja ne mogu gejmati na 60 FPS-a, nikako. Već 80, da, ali ispod toga me pika u oči.
daj malo usporedbu koliko ti 144hz pomaze u PBUGu ili sličnim naslovima?

Ono što ja također ne kužim, da li moraš imati 144fpsa da bi bilo fluidno ili je dovoljno imati 60+ fpsa?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:19   #3036
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa po meni je i 60 fluidno, ali one fore da se ne vidi sve iznad, ne znam, 45 FPS-a, je glupost. Meni osobno 60 FPS-a dovoljno (osim ako nije lockano i ne može se maknuti lock). Pogotovo činjenica da zadnjih 5 godina ciljam na high end konfe.

Konkretno u PUBG ništa ne pomaže kada nemaš mogućnost staviti na 144hz. Ali npr. Far Cry je ogromna razlika, sve je nekako fluidnije. Sami windowsi su fluidniji, otvaranje prozora, itd. je daleko fluidnije. Novije igre imaju mogućnost slaganja 144hz i sve će biti češća ta opcija u graphic options. (imam taj monitor tek 4 mjeseca, nisam nešto previše odigrao igara na njemu, što zbog nedostatka vremena, što zbog PUBG-a). Igrao sam FC4, Batmana, PUBG, FC Primal, Hellblade.

Samo da napomenem, vidim da ljudi ne shvaćaju. Ja sam i na 60hz monitoru imao ugašen VSync, i uvijek sam imao preko 60 FPS-a. S 144hz monitorom imam gotovo iste frapse kao i na starom IPS monitoru ali je daleko fluidnije.

Znači nemam lockano 144hz nego isto kao i na 60hz monitoru, ali je ogromna razlika.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:27   #3037
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Zasto toliko blatite sliku na TN matrici? Po pricama se da zakljucit da se na TN monitorima jedva razlikuje zuta od crvene

Istina je da je na IPS bolja slika ali za svakodnevno koristenje monitora pitan se bili neki prosjecan korisnik skuzija razliku pogotovo na monitorima do cirka 2000kn. Skuzit ce jedino ako side na podu dok je monitor na stolu
Ja iman 10 god TN matricu i nemogu se bas pozalit.

Tako da mislim da ima tu vise faktora osim IPS i TN. Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.

U ovo neubrajam ljude koji rade grafiku, obradu slika i videa jer oni svejedno nece koristit nista ispod 5000kn i naravno njima je bitno da ako je crvena boja na monitoru da ista nijansa bude na papiru.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:34   #3038
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Frend ima neki predator 144hz monitor i ja laik u windowsima vidim kako sve dela smooth itd. On dodje kod mene na partiju dirt rallyja (vsync 60hz) i ne zali se da mu izgleda trzavo ili lose.

Budem jednom probao dirt na tom njegovom cudu ako uspijem navuci 144 fpsa na 1060tici ikako pa da vidimo taj napredak.

Al kad vidim taj TN prikaz, najezim se po guzici.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:34   #3039
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mommistake kako nemaš mogućnost u PUBG? Ako nema 144hz kao opciju to ne znači da ne podržava. Prije će biti da ne možeš postići taj fps, jer i jedna gtx 1080Ti ima možda negdje 90-ak fps average na ultra
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:41   #3040
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.
Nije. TN je los zbog ovog http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing....php#angleGrey

TN monitori su smece koje ne moze dati uniformnu sliku neovisno o poziciji promatranja i kupuju se iskljucivo zbog Hz.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2018., 09:44   #3041
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.
Šema je što za novce jeftinih IPS-a ne možeš imati ni "dobar" TN
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:25   #3042
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Zasto toliko blatite sliku na TN matrici? Po pricama se da zakljucit da se na TN monitorima jedva razlikuje zuta od crvene

Istina je da je na IPS bolja slika ali za svakodnevno koristenje monitora pitan se bili neki prosjecan korisnik skuzija razliku pogotovo na monitorima do cirka 2000kn. Skuzit ce jedino ako side na podu dok je monitor na stolu
Ja iman 10 god TN matricu i nemogu se bas pozalit.

Tako da mislim da ima tu vise faktora osim IPS i TN. Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.

U ovo neubrajam ljude koji rade grafiku, obradu slika i videa jer oni svejedno nece koristit nista ispod 5000kn i naravno njima je bitno da ako je crvena boja na monitoru da ista nijansa bude na papiru.
Pa da, nije tolko loše. Isplati se malo žrtvovat klavitetu prikaza za više fps-a

Svaki monitor se da koliko toliko iskalibrirat i slika bude ok, ali nikako ne možeš pobjeći od limitacije kuta gledanja na tn-u. Iako nije baš primjetno u igrama
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Frend ima neki predator 144hz monitor i ja laik u windowsima vidim kako sve dela smooth itd. On dodje kod mene na partiju dirt rallyja (vsync 60hz) i ne zali se da mu izgleda trzavo ili lose.

Budem jednom probao dirt na tom njegovom cudu ako uspijem navuci 144 fpsa na 1060tici ikako pa da vidimo taj napredak.

Al kad vidim taj TN prikaz, najezim se po guzici.
Gdje god se kretnje kontroliraju mišem, pa makar bilo povlačenje prozora na desktopu, dosta je vidljivo. Za dirt i ostale vožnje nije toliko primjetno 60/144hz jer se igra joypadom ili volanom.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 23:39   #3043
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Skužio da je rasprodan model samsunga u ekupi (5 god. garancije) koji sam gledao

Onda skužim da večeras počinje akcija od 20% na neke modele, ovaj mi se učini zgodnim (bio jedna od rezervnih opcija), praktično čabe, na amazonima odlične ocjene u prosjeku (ogroman feedback), no skužim da nerjetko imaju problem nekog flickeringa

Mislim da nikad neću kupit monitor

Najbolje je ništa ne proučavat i ići yolo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 00:39   #3044
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Skužio da je rasprodan model samsunga u ekupi (5 god. garancije) koji sam gledao

Onda skužim da večeras počinje akcija od 20% na neke modele, ovaj mi se učini zgodnim (bio jedna od rezervnih opcija), praktično čabe, na amazonima odlične ocjene u prosjeku (ogroman feedback), no skužim da nerjetko imaju problem nekog flickeringa

Mislim da nikad neću kupit monitor

Najbolje je ništa ne proučavat i ići yolo
Taj je dobar i povoljan,PLS je dobra matrica,ima ga i protis po malo većoj cijeni.Flickering nebi trebao imat nikakav.Jedino je moguć flickering u igrama radi nevaljave implementacije freesync-a u monitoru ili u igrama.A najbolje je ne imat uopće te opcije uključene,to samo stvara probleme.
Evo ti još nekih prijedloga
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click
https://www.hgshop.hr/lg-monitor-24m...roizvod/221467
https://www.mall.hr/lcd-monitori/lg-...m_medium=click
fAg je offline   Reply With Quote