Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2022., 12:49   #64021
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
ak ti treba tri dana za skuzit 3 funkcije na touch ekranu, onda nekaj s tobom ne stima, ne sa tehnologijom...
Je, zbog Calypsa VW ide na skuplje rješenje sad u redizajnu Golfa.

@Calpyso, mogu ti se javit na PM? Htio bih da još neke stvari izmjene, pa daj please pingaj gospona Bluma, može?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 12:55   #64022
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mali rant od petka do danas - u petak pao na tehnickom, na rucnoj razlika 50% i jedan far gleda maaalo u pod. Gleda on tako vec 4 godine samo to ocito nikog nije bolio tuki. Rekoh, dobro, rijesit cemo to.

Danas promjenio komplet zadnje diskove, pakne, sajle i, tako jasno, celjusti (ljubit te pezo u francusko celo da te ljubim, mrs!). Ne zelim ni reci koliko para sam dao. Pun k previse da to bude gotovo u jedan dan.

Ali sve je slozeno i rucna je opet unutar tih trazenih 30%.


znam da ti je bilo hitno ali mogao si reparirati čeljusti, mene nedavno izašlo oko 450kn..

prije 7 godina na mazdi 3 isto tako pao tehnicki zbog rucne.. odem kod majstora, promijeni celjust za mislim 1300kn, i na kraju ispadne da nije to nego sajla (ili neki drugi kurac) za 150kn
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 12:56   #64023
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nikad se nisam naplatio. Nedugo sam imao situaciju gdje me čovjek u kombiju (ujutro u 10:00) naguzio do razine da njegov kombi više nije palio, službeni kombi pun kruha i peciva (vlasnik poznata pekara).
Ma, sutra policija dolazi, pa se oni bave. Srecom, osim lakiranje, nema vecih limarskih poslova. Problem je samo posebna boja, ali vec mi je lakirer uhodan pa ne treba okolno povezivati.

Ali sad me sjeti, jel itko u temi katkad parkira u garazu Tuskanac? Kad mi nije u Dubravi u garazi, Volvo karavan mi stoji katkad u Tuskancu. Prije nekoliko mjeseci, netko me je povukao na trecoj etazi parkiralistu malo po vratima, poliranje je sve saniralo. Ali zacudio me odgovor covjeka na porti. Pitam jel se moze datumski vidjeti tko je bio parkiran na kamerama, da se recimo desilo nesto strasnije? A on mi veli (!) mi uopce nemamo kamere svugdje postavljene? Pa koja ti je onda sigurnost od garaze?

Drugi mi susjed veli da lazu, da imaju sve pokrivene, ali nije mi do kraja objasnio razlog, zasto to rade?

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Fakat mi nisu bili jasni sa tim touchpizdarijama... Cak su i gumbi nekad beskorisni... Recimo na starom
Promasio si temu i forum. Jer veliki broj vozaca je odusevljeno da im stoji +15" ekrancina , za njih je isti tehnolosko postignuce, dokaz da su najrecentniji, te najsuvremeniji. Srednjem segmentu je odluka cista ekonomija, jer na broj vozila lakse je zugrati funkcije ventilacije/klime na jedno sucelje, nego imati ista taktilno. Onoliko koliko ih regulator ne natjera da moraju imati. U visoj i najvisoj, imas profinjenije musavljenje ili glasom pozivanje - pa biraj.

Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Iste komentare smo imali na prve iphone i telefone bez tipki, pa gle nas danas, ne pada nam na pamet koristit vise telefon s tipkama...
Govori u svoje ime.

Imao sam email na telefonu od 1997., dok neki nisu bili ni rodjeni na forumu, a neki tek diaiupali pristup doma. Ali musavog spigla nisam bio vlasnik, te mislim tako i ostati.


...
...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 12:57   #64024
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
ak ti treba tri dana za skuzit 3 funkcije na touch ekranu, onda nekaj s tobom ne stima, ne sa tehnologijom...

Nekad se temperatura u autu regulirala prema osjecaju, danas se regulira prema zeljenoj temperaturi tj namjestis na kolko stupnjeva zelis i nemas kaj ni dirat dalje...
Nisam ni ja ljubitelj tih touch sranja, ali definitivno nije nis komplicirano... Iste komentare smo imali na prve iphone i telefone bez tipki, pa gle nas danas, ne pada nam na pamet koristit vise telefon s tipkama...

Nije stvar u tome da skužiš nešto, stvar je u povratnoj informaciji koju ne možeš osjetiti pod prstima jer je ekran ravan. I da bi "osjetio" povratnu informaciju moraš gledati. Znači, nije problem tapnuti par puta po ekranu i kliznuti za željenu temperaturu/glasnoću/neku petu opciju podešavanja. Ali u vožnji je to distrakcija kao i da koristiš mobitel. Ja iz osobnog iskustva mogu reći da još nisam naviknut na točnu poziciju sata na ekranu. Kad me zanima koliko je sati, nikad od prve ne pogledam u točnu poziciju. Iz moje perspektive, nema šanse da bih nešto mogao napraviti na ekranu bez da ga gledam. Npr. ako želim korigirati temperaturu, ne moram gledati, odvrnem i znam da je svaki zub pola stupnja korekcije.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 13:16   #64025
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Naučio sam "hard way", nema više dogovaranja na cesti. Isto popušio 3000kn na lakiranje vrata jer me žena molila. Nikad se nisam naplatio.

Nedugo sam imao situaciju gdje me čovjek u kombiju (ujutro u 10:00) naguzio do razine da njegov kombi više nije palio, službeni kombi pun kruha i peciva (vlasnik poznata pekara).

Molio me, doslovno na koljenima da ne zovem murju, no žene ispred mene zvale (jer sam ja od siline udarca i njih naguzio).

10 ujutro, vozač kombija 2.06 promila.



Drito!

Znaci ako nisam kriv odma zvati muriju?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 13:20   #64026
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ako imate Diners, 30% popusta do 30.10., https://kupivozi.hr/diners-club-d-tj...a-kupivozi-hr/

Uzeo neke paste za poliranje, bosch brisače itd. iznad 300kn besplatna dostava.

Nađe se svašta.

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Znaci ako nisam kriv odma zvati muriju?
Ja sam za to, osim ako je stvarno sitnica i/ili se ništa ne vidi. Nisam za to da se kazne dobivaju, ali ljudi su zajebana rasa.

Kolega imao sličan problem kao i ja, njega pogodila nekakva baba u zadnji kraj, plakala se kao kišna godina, pustio ju je jer se njemu na autu ništa nije vidjelo, nikome ništa, malo farbe i sve super.
Došao doma, otvorio bunker kad ono cijela ona rupa gdje je rezervna guma savijena, legao pod auto, nosač branika pukao, ova "kada" u bunkeru kompletno svijana u puknuta, ceh kod automenahičara preko 500EUR.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 13:38   #64027
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ako ne riješite nešto tijekom istog dana, velika je mogućnost da ne budete uopće.

A u najmanjoj nezgodi, krivac dobiva 2000kn kazne (kazna za neku neoprezni radnju+posljedica samo materijalne štete) znači 1000 kn odmah/u 3 dana, minus bonus ako nije zaštićen itd
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 13:49   #64028
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne upisuje se ruta tokom vožnje nego kod kretanja i ako već pišem tokom vožnje radim to na mobitelu. Lakše i sigurnije nego na ekranu.
Ti se bas i ne vozis okolo? Mislim da jos nikad nisam upisivao rutu prije nego sam krenuo. Cisti gubitak vremena. Imam TIPKU na kojoj pise NAV, kliknem (gle cuda, imam povratnu informaciju da sam kliknuo), onda mi se navigacija otvori, zatim sa knobom odvrtim do polja gdje pise 'Town', tamo KLIKNEM knob da mi otvori tu poziciju, i onda sam nekad vrtio po slovima (malo nespretno), a sada imam touchpad na kojem mogu samo crtati slova bez da ista gledam i tipkam okolo...



Na zalost, vidim da mnogi proizvodjaci automobila totalno gube dodir sa realnoscu i guraju touch kontrole i elektrifikaciju... Svijet odlazi u 3 materine...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS