Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2018., 18:51   #1591
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Otkazao sam VIP Homebox Duo i ne javljaju se da skupe ZTE MF283+ router nazad. Izgleda da ga mogu zadržati

Pošto sam sad na pokućnom (koristim rezervni mobitel kao modem), mogu li ubaciti Tele2 karticu u VIP router? Da li je zaključan, ima li poseban firmware, treba li flashati nešto prije upotrebe?

Možda je iracionalno, ali strah me da se router pri uključenju u mrežu nekako javi nazad VIP-u i da skuže da su ga zaboravili, odnosno da je kartica drugog providera u njemu, te da ga požele vratiti. Ili naprosto neće raditi i ne moram se bojati toga?

Jesi imao probno ili si bio pod ugovorom pa si otkazao?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:54   #1592
StArR
Premium
 
StArR's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 39
Meni su nakon 2mj. poslali dostavu po router...

Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Otkazao sam VIP Homebox Duo i ne javljaju se da skupe ZTE MF283+ router nazad. Izgleda da ga mogu zadržati

Pošto sam sad na pokućnom (koristim rezervni mobitel kao modem), mogu li ubaciti Tele2 karticu u VIP router? Da li je zaključan, ima li poseban firmware, treba li flashati nešto prije upotrebe?

Možda je iracionalno, ali strah me da se router pri uključenju u mrežu nekako javi nazad VIP-u i da skuže da su ga zaboravili, odnosno da je kartica drugog providera u njemu, te da ga požele vratiti. Ili naprosto neće raditi i ne moram se bojati toga?
StArR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 23:11   #1593
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ugovornu obvezu sam skinuo putem žalbe i uredno su sve prekinuli, dakle više nemam tu uslugu na mojvip. U poslovnici su rekli da ću dobiti daljnje upute, a preko telefona nisu ništa rekli (ono kad nude poboljšanu ponudu da me odgovore od prekida obveze). Od tada je prošlo 2 tjedna.

Bitno mi je da nije kodiran i da vađenjem (neaktivne) VIP sim kartice ne prekršim neko pravilo pa da me ne opeku po džepu. Takvu zabranu sam našao u pravilima usluge, ali ne znam da li to još vrijedi pošto nisam više pretplatnik. A valjda je najgora stvar koja se može dogoditi da ga zatraže nazad

EDIT: Evo sve štima. APN postavke je automatski povukao. Naljepnicu preko SIM kartice sam pokidao, piše da sam izgubio garanciju na uređaj, što me i ne dira previše... Sučelje routera je na hrvatskom i VIP brandirano. Nažalost, nikakvo poboljšanje naspram Galaxy S6 koji sam koristio kao router do sada, jedino što sad ne moram paziti na bateriju. 4G na Trešnjevci - Remiza i dalje u banani, ali barem 3G radi kako spada, stabilnih 15mbit/s.

Imam one dvije antenice s njim i postavio sam ih na prozor, da li one služe za 4G/3G prijem ili za wi-fi?

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 01.02.2018. u 00:23.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 11:56   #1594
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
...
može brisanje posta
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 08:03   #1595
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
OFF.. to za pokupit opremu od vipa, će potrajati, ja sam ih zvao 3-4 puta, doduse za telku i da su mi u medjuvremenu obracunali dva puta i nakon iskljucenja usluge, pa prepiske i slicno.. uglavnom svi operateri vezano za bilo koje usluge nisu azurni oko toga, prema mojim iskustvima
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 17:34   #1596
skrba
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: anywhere
Postovi: 9
pokučni pitanje

pozdrav svima!
imam pitanje u vezi tele 2 pokučnog.
kod mene nema tele 2 signal nego koristi signal od tmobilea,3g(provjerio sam na mobu).brzine isto variraju i male su al su duplo i više veče nego što sada imam na tcom adslu.
dal bi kartica u modemu radila preko tmobile mreže,znači dal bi isto imao signal i data promet kao i u mobu?jel bi to radilo?pitam da ne kupujem modem bezveze da provjerim,nemam nikog nažalost blizu da mogu provjeriti.
skrba je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:07   #1597
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Pokućni radi samo preko tele2 signala.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:11   #1598
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Nije realno da kartica tele2 od pokućnog radi u tmobile mreži, u tome nema roaminga. Tele2 nema LTE_A mrežu kao vip i ht zasad.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:22   #1599
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Nije realno da kartica tele2 od pokućnog radi u tmobile mreži, u tome nema roaminga. Tele2 nema LTE_A mrežu kao vip i ht zasad.
Kakve veze ima LTE-A u ovom slučaju?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:23   #1600
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Radi vam pokućni na T-mobile signalu i to je onda nacionalni roaming koji se treba omogućiti u postavkama routera.

Jedini uvjet jest da na području korištenja mora biti omogućeno korištenje T-mobile signala, a to je u slučaju da je Tele2 preslab ili da uopće nije dostupan.

Ako navedeno radi na spomenutom području koristeći SIM za govorne usluge, radi i koristeći SIM za pokućni.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:24   #1601
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor skrba Pregled postova
pozdrav svima!
imam pitanje u vezi tele 2 pokučnog.
kod mene nema tele 2 signal nego koristi signal od tmobilea,3g(provjerio sam na mobu).brzine isto variraju i male su al su duplo i više veče nego što sada imam na tcom adslu.
dal bi kartica u modemu radila preko tmobile mreže,znači dal bi isto imao signal i data promet kao i u mobu?jel bi to radilo?pitam da ne kupujem modem bezveze da provjerim,nemam nikog nažalost blizu da mogu provjeriti.
Uzmeš tarifu raspali(85kn) i bezbroj giga(84kn) I imaš roaming preko T-Coma! Nije pokućni nego tarifa za mob. Samo ne znam dali ima kakvih drugih ograničenja osim što si na 3G.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:53   #1602
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor skrba Pregled postova
pozdrav svima!
imam pitanje u vezi tele 2 pokučnog.
kod mene nema tele 2 signal nego koristi signal od tmobilea,3g(provjerio sam na mobu).brzine isto variraju i male su al su duplo i više veče nego što sada imam na tcom adslu.
dal bi kartica u modemu radila preko tmobile mreže,znači dal bi isto imao signal i data promet kao i u mobu?jel bi to radilo?pitam da ne kupujem modem bezveze da provjerim,nemam nikog nažalost blizu da mogu provjeriti.
Kartica od Tele2 pokucnog radi uredno svugdje (gdje ima i gdje nema Tele2 3G signala) na T-mobile 3G mrezi, samo trebas u routeru ukljucit "Data Roaming".

Za 4G/LTE ne znam jel radi...
Prezime je offline   Reply With Quote