Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2016., 19:20   #2551
MAGOG
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 52
Web shop cijena i cijena u poslovnici su različite. Web cijena je povoljnija. Čak štoviše to pozdravljam da je povoljnije. Roba je dostupna u poslovnici i vrijedi ako dođeš u poslovnicu i kupiš direktno po skupljoj cijeni. Mislim da nije neki problem čekati sa weba ako je povoljnije. Ako je frka, odeš direktno i kupiš po skupljoj cijeni i

Žao mi je jedino što nema više grupne kupnje i aukcije na LInksu! Ajde aukcije su znale biti namještene i imale lošije artikle ali grupne kupnje su znali imati dobar pis of hardver!

Zadnje izmijenjeno od: tor. 18.11.2016. u 08:02.
MAGOG je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 00:11   #2552
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor MAGOG Pregled postova
Žao mi je jedino što nema više grupne kupnje i aukcije na LInksu! Ajde aukcije su znale biti namještene i imale lošije artikle ali grupne kupnje su znali imati dobar pis of hardver!
Da, šteta. Kupio sam si par stvari tako i bilo je zabavno....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 09:59   #2553
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Da se nadovezem o narudbi preko weba i cijeni.
Ako kupite u ducanu zna nekad biti visa cijena.

Ali prek weba narucis i odaberes placanje pri preuzimanju u poslovnici kojoj oces.
Recimo kupio sam nzxt kontroler nekidan koji je dostupan bio u mojoj trgovini i dobio mail u roku 5min da dodem po njega, ispalo nekih 15 kn manje nego da sam u ducan otiso odma hh

Sent from my Xperia Z3
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 10:07   #2554
MAGOG
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Da, šteta. Kupio sam si par stvari tako i bilo je zabavno....
Ja sam čak na Links poslao upit hoće li biti aukcije i grupne kupnje i napisali su mi da trenutno ne razmišljaju o tome i da nije bilo upita ni interesa od strane kupaca vezano za aukciju i grupnu kupnju.
Ali kažem šteta, dalo se kupiti dobrih komponenti.
MAGOG je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 15:53   #2555
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Zna tko ovako iz glave dali je Amex na 12 rata beskamatno ili?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 16:07   #2556
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Je.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 11:54   #2557
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Da podijelim jedno neugodno iskustvo s Linksom, odnosno njihovim servisom na Trešnjevci.

Naime, 10.11. sam kupio laptop i uz njega sam odmah uzeo Intel 600p SSD 512 GB. Sutradan sam ga ugradio u laptop, krenuo dizati Windowse i primmijetio da se kućište laptopa brutalno zagrijava na dijelu gdje se nalazi SSD.

Instaliram ja Intel SSD Toolbox i pod SMART dijagnostikom vidim da je health SSD-a vrlo loš, pod detaljima pogledam temperaturu, kad ono 76 C. Odmah mi je bilo jasno da se SSD očigledno pregrijava kada čita/zapisuje podatke. Dosegne 75-76 C u roku nekoliko sekundi, a u idleu bude oko 50-55, opet previše. Odvrtim ja benchmark da vidim koliko throttla i vidim da mu brzina čitanja /zapisivanja pada na nekih 10 % maksimalne brzine što je neprihvatljivo, da ne govorim o temperaturi koja je također neprihvatljiva jer mi je SSD daleko najtoplija komponenta u laptopu pri tim temperaturama.

Dva dana kasnije, 12.11. odem ja u Links na servis kako bih zamijenio SSD za neki drugi jer mi ovaj očigledno ne odgovara i NVMe se očito pregrijava preko svake mjere u mome laptopu, barem ovaj, Intelov model. Za druge ne mogu reći ništa. Ljubazna prodavačica na pultu me zamoli račun, vidi da je prošlo manje od 7 dana od kupnje te kaže da mora pregledati SSD jel sve u redu. Uzme ga te odmah uoči tanku crticu, tanju od vlasi kose duljine 2,3 mm, koja se vidi samo pod određenim kutom, na sivoj foliji koja prekriva kontroler SSD-a. Sličnu crticu uoči na stražnjoj strani SSD-a. Te ogrebotinice ni na koji način nisu mogle utjecati na rad SSD-a te ne vidim zašto mi ga djelatnica nije htjela zamijeniti.

Odgovorila mi je samo da ga mora poslati na servis da kolege utvrde o čemu se radi, ja joj kažem o čemu se radi, čak ponudim da donesem svoj laptop i da pred njima dokažem da se pregrijava u radu. Ona to odbija te i dalje inzistira na slanju u servis na dijagnostiku jer sumnja da ogrebotine imaju veze s pregrijavanjem

Ja nevoljko pristanem na to i tako SSD ode na servis. Djelatnica mi obećava da će do ponedjeljka, najkasnije utorka moj problem biti riješen jer sam tek kupio SSD. Prođe ponedjeljak, nitko se ne javlja, dođe utorak, ništa, odem u utorak popodne tamo da vidim o čemu se radi, ne znaju ništa, poslali su ga u ovlašteni servis (ASBIS).

Jučer šaljem mail u Links da provjerim gdje je zapelo jer je trebalo samo ubaciti SSD, vidjeti da se pregrijava i odobriti zamjenu. Danas ujutro dobivam odgovor iz Links servisa na Jankomiru da mi je SSD na servisu u ASBIS-u i da se javim njima radi provjere statusa.

Zovem ja ASBIS i djelatnik servisa me zamoli da pojasnim o čemu je problem, ja mu kažem da sam od Linksa dobio broj #AHR naloga. Na to mi djelatnik dosta nervozno i neljubazno odbrusi da otkud to meni, jesam li ja krajnji kupac, da kao oni meni nisu smjeli dati AHR nalog itd. bla.bla.bla. Uglavnom vratimo se mi na temu SSD-a, dam mu ja serijski broj da bi on meni rekao da će SSD tek otići za Intel i da ASBIS Intelove proizvode ne servisira nego ih šalju k njima. Rekao mi je da ta procedura traje najmanje 10 dana na što sam ja poludio, međutim nisam se istresao na djelatnika ASBIS servisa jer on nema previše veze s mojim problemom.

Nakon toga kontaktiram ja Intel Support Centar i preko Chata agentu objasnim svoju situaciju. Neugodno se iznenadio postupkom prodavača koji je bio dužan meni, prema njegovim riječima, zamijeniti SSD drugim na licu mjesta i nakon toga poslati moj neispravni SSD u Intel.

Evo dijela konverzacije s agentom Support Centra Intela:

Me (11/17/2016, 9:44:26 AM): When I called them they told me that it is on the way with other components they are sending to INTEL, I was not told anything else. Actually, reseller sent me service number of the SSD from ASBIS and they were very unhappy because of this because I was the End Customer and they are not making business with End Customers, only Resellerrs, they told me they broke the law because of this, and so on. So, it seems to me that the Reseller is the one to blame, not ASBIS because they refused me to exchange te SSD with another one, when it was obvious that those 2 hairline thin marks cannot affect the SSD in any way.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:46:56 AM): Okay, I request you to wait and check if they help you replace the SSD, if they are not willing to help you with the replacement, you can get back to us once you have the SSD with you, we will help you with the replacement
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:47:19 AM): I am sorry that you have to go through this situation with your reseller
Me (11/17/2016, 9:48:45 AM): Alright, thank you for your assistance, You˙ve been very helpful. I hope that this situation will be resolved. It is unfortunate that such small markets like Croatian are treating customers like this.
Me (11/17/2016, 9:49:23 AM): It is much harder to buy anything like this here, and over that we get support like I have.
Me (11/17/2016, 9:50:45 AM): Tell me one more thing, should they have replaced me immediately the SSD? What is the practice?
Me (11/17/2016, 9:51:08 AM): I refuse to belive that sending it from one service depot to another is customary.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:52:10 AM): If you suspect the SSD is faulty, it is recommended to get the SSD replaced immediately from your point of purchase and if the seller is refusing the replacement you can get in touch with the manufacturer ?
Me (11/17/2016, 9:52:39 AM): I bought the SSD at Links, d.o.o. in Zagreb, that is one of largest resellers in Croatia, shame that they are treating customers like that.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:52:53 AM): Once again I am sorry that you have to go through this situation
Me (11/17/2016, 9:53:15 AM): At Links, they told me that they need to send it to service depot, and this is the first time I am contacting you
Me (11/17/2016, 9:54:18 AM): General distributor for INTEL in Croatia is ASBIS, and they told me they are sending it to INTEL. Well, disaster, and total fuss.
Me (11/17/2016, 9:56:20 AM): They refused me to exchange anything at Links, such practice is non existant with that reseller. They are sending components to service depots under any circumstances, and nobody is replacing anything at the reselling point. I think that is against the law, but people over here are not reporting such behavior to anyone, (e.g. INTEL,...)
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:57:28 AM): Thank you for letting us know, we will inform this to the concerned team within Intel.


Uglavnom, nakon svega, zaista sam razočaran Linksom, postupkom njihovih djelatnika, pretpostavkom da je kupac uvijek krivac. Ogrebotine na SSD-u nisu mogle nastati od moje ruke jer dijelovi SSD-a koji su "ogrebani" ne dodiruju niti jedan dio laptopa na bilo koji način. To su samo gluposti zbog koje odbiju zamjenu, a nemaju nikakvo pokriće za to.

Napominjem da često kupujem u linksu i tamo sam u nekoliko godina potrošio više tisuća eura na informatičku opremu. To je zaista velika sramota za dućan koji se smatra jednim od najboljih u RH.

Isprike na podužem postu, molio bih neki odgovori na takvo ili slično iskustvo.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 13:02   #2558
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ako nisi kupio preko web-a i web plaćanja (tada imaš 14 dana), links ima pravilo da im možeš vratiti u roku 7 dana proizvod te ga zamijeniti, dobiti povrat itd.
Cura ti je to pokušala napraviti, no proizvod je imao oštećenje (ogrebotinu) i kao takvo ne ide gornji postupak jer nije "nov" i ne mogu ga takvog nekom drugom prodati već ide običan postupak slanja na servis.
Šalje se uvozniku, službenom servisu i Links nije taj koji odobrava zamjenu već samo šalje u ovlašteni (kao i ostale trgovine).
Sve dalje je problem Asbis servisa.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 13:09   #2559
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
U slučaju da ga nisi ti izgrebao, izgrebao ga je netko drugi koji ga je vratio zbog ajmo reći istog razloga ili nezadovoljstva, zaposlenik koji ga je zaprimio nije skužio ogrebotine i dobio si ga ti na kraju zapakiranog u novog i fasovao zbog potencijalnog nemara zaposlenika u startu. Sistem kao takav funkcionira jako dobro ako ga se svi drže, tako da ovo što je tebi zaposlenica "filozofirala" je sasvim normalna procedura
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 13:16   #2560
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97