Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.05.2015., 12:41   #5911
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
ne znam koliko je povezano s ovom temom, ali eto, mozda je netko imao slican problem. zadnjih par dana mi stize svako malo (1-3puta dnevno) poruka sljedeceg sadrzaja s broja INFO (broj s kojeg mi dolaze i informacije kada nadoplatim bon, odaberem paket itd na bonbonu):
"Upozorenje! Poslali ste SMS na broj 15801150876 koji ne podrzava primanje SMS poruka. Molimo Vas, provjerite je li broj na koji zelite poslati SMS ispravan." ovaj broj je svaki put razlicit, jedino je jedinica uvijek na prvom mjestu (?!?!?!)

prilikom svake poruke skida mi po 50 lipa s racuna
pokra89 je offline  
Staro 28.05.2015., 13:24   #5912
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ova jedinica naprijed je pozivni za SAD, a 580 area code za Oklahomu. Vjerojatno žele da ih nazoveš.

Jedan progodni
https://www.youtube.com/watch?v=WsAVIpTwAP4
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 28.05.2015. u 13:30.
Srdan je offline  
Staro 28.05.2015., 14:36   #5913
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Hvala Masva...
To je cijena sa dostavom? Nigdje ne piše cijena dostave...
Total products (tax incl.) 164,00 €
Total shipping (tax incl.) 3,00 €
Total (tax incl.) 167,00 €
kad staviš u košaricu onda piše cijena dostave
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 28.05.2015., 14:45   #5914
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Ekipa di ima iz EU Xiaomi Redmi 2? Nisam bas našao u temi od kuda je najbolje uzimati? Ili neka druga kombinacija a da je cijena OK. Thx.
Imaš kod nas (mislim na Hrvatsku) u wowshopu za 1300kn. Link

Ako ti netreba dual sim, razmisli o LG spiritu koji ima isti karakteristike i dode 940kn (zaključan na mrežu, ali bar je LG lagano otključati kodom s ebay-a)
ćubi je offline  
Staro 28.05.2015., 15:20   #5915
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Uuu pa nisam znao da su nam cijene tako niske...kada sam kupovao mi3 razlika je bila skoro duplo. Onda mi se ne isplati kupovati vani. Bar ne redmi 2.
Ne bih LG, nikad mi nije bio dobar. Xiaomi ima odličnu podršku (ROM) i pre bolesnu bateriju tako da...
Svejedno hvala na pomoći.
Enter Sandman je offline  
Staro 28.05.2015., 16:02   #5916
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
na mom linku je redmi sa 2 GB RAM a u wowshopu s 1GB
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 28.05.2015., 16:04   #5917
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Eh da...znao sam da mora biti neka caka ;-) znaci ipak je jeftinije :-) vani
Enter Sandman je offline  
Staro 28.05.2015., 18:28   #5918
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Za Play store
U build.prop pronaci sljedeće tri stavke i izmijeniti ih u sljedeće vrijednosti:
ro.product.model=TCL S720
ro.product.name=TCL S720
ro.product.device=Cross55
Ovo mi nije pomoglo.
Isprobao nekoliko Romova, najbolji je ovaj ruski 4.4.2. Ima hrvatski, radi OTG, radi USSD kod, kamera je OK.
Valjda bude buduća korisnica zadovoljna.
dak0001 je offline  
Staro 28.05.2015., 19:47   #5919
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Nisam bio primjetio da je na linku "poboljšani" redmi 2 s 2Gb/16Gb. Onda je to svakako bolja opcija za te novce.
ćubi je offline  
Staro 28.05.2015., 21:40   #5920
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
"Upozorenje! Poslali ste SMS na broj 15801150876 koji ne podrzava primanje SMS poruka. Molimo Vas, provjerite je li broj na koji zelite poslati SMS ispravan." ovaj broj je svaki put razlicit, jedino je jedinica uvijek na prvom mjestu (?!?!?!)

prilikom svake poruke skida mi po 50 lipa s racuna
Nazalost to se i meni dogada. I skuzio sam da smo "popusili" virus preko OTA za Neo N003. Kako smo periodicno iznenada dobijali poneku kinesku aplikaciju koju je lako bilo maknuti s Titaniumom, tako smo dobili i neki programcic koji salje SMS-ove. :-(

Za sada nisam otkrio koji program salje te poruke, ako netko ima ideju kako ga otkriti.
matsx je offline  
Staro 28.05.2015., 21:55   #5921
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Jeste probali s nekim antivirusom?

Meni OTA za Inew stavlja prilagođeni task manager odnosno popis pokrenutih aplikacija je u čudnom formatu.
Ako onemogućim inew security tada držanjem home tipke me se uopće ne otvara popis pokrenutih aplikacija.
Zna tko način kako instalirati/omogućiti stock task manager?
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 28.05.2015., 22:00   #5922
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Koji je dobar antivirus?

Moze se pokusati i sa Call Guard Free i staviti tamo da se moze komunicirati samo s brojevima iz imenika.
Ali to mi je stvaralo neke probleme pa sam iskljucio.
matsx je offline  
Staro 28.05.2015., 22:28   #5923
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor matsx Pregled postova
Nazalost to se i meni dogada. I skuzio sam da smo "popusili" virus preko OTA za Neo N003. Kako smo periodicno iznenada dobijali poneku kinesku aplikaciju koju je lako bilo maknuti s Titaniumom, tako smo dobili i neki programcic koji salje SMS-ove. :-(

Za sada nisam otkrio koji program salje te poruke, ako netko ima ideju kako ga otkriti.
O, pa super! Znao sam da mora postojati neka caka sa svim onim kineskim kurcima palcima koji su se poceli javljati na dnevnoj bazi...
pokra89 je offline  
Staro 28.05.2015., 22:47   #5924
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
Ovo mi nije pomoglo.
Isprobao nekoliko Romova, najbolji je ovaj ruski 4.4.2. Ima hrvatski, radi OTG, radi USSD kod, kamera je OK.
Valjda bude buduća korisnica zadovoljna.
Na sva tri koji su došli s Coolicoola je ova izmjena pokrenula Play store.
Možda si imao neki čudan rom.
fora je offline  
Staro 28.05.2015., 23:21   #5925
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Citiraj:
Autor matsx Pregled postova
Koji je dobar antivirus?

Moze se pokusati i sa Call Guard Free i staviti tamo da se moze komunicirati samo s brojevima iz imenika.
Ali to mi je stvaralo neke probleme pa sam iskljucio.
Pukni Dr.WEB, već se spominjao tu...

Meni je otkrio OVO što mi se ne čini daleko od vaše situacije.


Btw. Što kažete na LETV, jel ima šanse među velikim igračima?

Najeftiniji model izađe nekih 2300kn uz kupone i osiguranje od carine(coolicool).
kiksich je offline  
Staro 28.05.2015., 23:59   #5926
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
http://www.merimobiles.com/newman-n2...p/meri8623.htm


Oldie but Goldie opet dobavljiv


p.s. da se nebi netko zaletio guglat prvo model
kmee je offline  
Staro 29.05.2015., 03:56   #5927
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor matsx Pregled postova
Nazalost to se i meni dogada. I skuzio sam da smo "popusili" virus preko OTA za Neo N003.
To je na stock ROMu?

Zadnje izmijenjeno od: frulex. 29.05.2015. u 04:02.
frulex je offline  
Staro 29.05.2015., 04:01   #5928
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor kmee Pregled postova
Oldie but Goldie opet dobavljiv
Ovo Goldie je prilično upitno kad se sjetim koliko se moralo nehebavati s ROMovima za njega da bi sve donekle ispravno radilo, barem na onima s akcije Pandawilla svojevremeno. A i danas se za tih cca 1.100 kn nadje duplo boljih.
frulex je offline  
Staro 29.05.2015., 07:37   #5929
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
To je na stock ROMu?
Da. Stock ROM pa i dalje prima OTA update preko kojeg dobija samo kineski bloatware i nista drugo pametno.




Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Pukni Dr.WEB, već se spominjao tu...

Meni je otkrio OVO što mi se ne čini daleko od vaše situacije.
Dr.Web free i full scan i nije otkrio nista. :-(
matsx je offline  
Staro 29.05.2015., 08:46   #5930
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Ovo Goldie je prilično upitno kad se sjetim koliko se moralo nehebavati s ROMovima za njega da bi sve donekle ispravno radilo, barem na onima s akcije Pandawilla svojevremeno. A i danas se za tih cca 1.100 kn nadje duplo boljih.
Veliki dio ove teme i jeste kako i koje romove staviti na ganc nove mnogobrojne kineze da bi ispravno radili. Newman N2 nije izuzetak.
fora je offline  
Staro 29.05.2015., 11:07   #5931
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Veliki dio ove teme i jeste kako i koje romove staviti na ganc nove mnogobrojne kineze da bi ispravno radili. Newman N2 nije izuzetak.
Ma jasno, ali u skoro 10 godina kak mijenjam ROMove na mobitelima, ne sjećam se da je ijedan bio gori od N2 po postotku isprobanih ROMova na kojima pol stvari nije radilo :-)
frulex je offline  
Staro 29.05.2015., 11:15   #5932
FullZen
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Šibenik
Postovi: 8
Evo stiga je Zenfone 2 4GB u Šibenik, ide autobuson za Zadar, ispalo me 2750 iz Italije, stiglo treći dan ujutro (naručeno utorak ujutro, stiglo petak ujutro). Kad proban bacit ću kratki review.
FullZen je offline  
Staro 29.05.2015., 11:23   #5933
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Ovo Goldie je prilično upitno kad se sjetim koliko se moralo nehebavati s ROMovima za njega da bi sve donekle ispravno radilo, barem na onima s akcije Pandawilla svojevremeno. A i danas se za tih cca 1.100 kn nadje duplo boljih.
Zato sam i napisao ispod da obavezno treba guglat prvo model

ROMOVI su najmanji problem kod tog mobitela, ono zbog čega mobitel zapravo nije dobar je pregrijavanje radi kojeg u jednom trenutku ode ekran ako se ne pazi.
Ja sam ga koristio godinu dana i uvijek sam pazio da ga ne forsiram previše baš radi toga. Nakon godine dana dao sam ga supruzi koja ga je trešala u samo 2 mj. i sad mu se samo šire mrtvi pikseli i čekam dan da odapne.

btw. ako nekog zanima trentuno je na DIGMI V.1 od španjolaca (ima na vondroidu) jer se baterija napokon normalno puni.

Vezano/nevezano uz to ima te kakve preporuke za nekog kineza
- ekran 4,5" ili veći (super bi bilo da je ips i ok rezlucija)
- ok kamera
- što jeftiniji
- otporan - ali to neće ići
- pristojan wlan
- 3g poželjan, ali nije previše bitan pošto gotovo nikada ne koristi podatkovni promet putem tel. operatera
- gps - ništa
- za gledanje videa, fotke, net i fb (dakle nisu toliko bitni proc i ram)
kmee je offline  
Staro 29.05.2015., 12:28   #5934
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
To je na stock ROMu?
U mene je magartov rom... Dr web takoder nista..
pokra89 je offline  
Staro 29.05.2015., 12:59   #5935
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
eo mali osvrt na Jiayu F2 koji sam imao jedan dan jer sam ga naručio za frenda, sredio sam probleme s Gplay tako da sam flashao jedan stariji rom s Needroma (ROM 2 - JIAYU F2 - Update 04/02/2015 ) i nakon toga je sve proradilo, nisam uspio ništa fotkat jer eto nisam ga imao ni 12 sati..
Tekst je kopiran s jednog drugog foruma i napisan jučer.. Pozdrav..

Dakle ovako, narucen je 08.05 sa To2c trgovine i stigao danas na kucnu adresu, poprilicno brzo s obzirom da je free shiping.. Placen je 125 dolara cca. i PDV/Carina/Posta jos 250 kuna..
Stigao lijepo zapakiran, kutija u kojoj se nalazi sam uredaj i dodatna oprema je od naravno recikliranog kartona. Unutra je standard, punjac, adapter za "nasu struju" , usb kabel i garancija vjerovatno (kineski mi ne ide najbolje). Na poklon sam dobio screen protector i gumenu maskicu koja je za prvu ruku odlicna..

Izgled i dizajn

Meni na prvu baca na Iphone 5 i to mu nije minus, lijep je, reklo bi se elegantan.. Straznji poklopac nije poliran tj. lakiran nego je mat hrapav i to je dobro zbog drzanja i rukovanja..
Ekran je 5" i po meni sasvim solidan, kutevi gledanja su dobri, boje su mi svugdje iste. Primjetio sam da kad ga se malo jace pritisne se onako preljeva malo vise nego obicno ali tko je vidio stiskat ekran..
Touch je dobar, nisam probao u koliko tocki lovi.. "Tipke" na dnu nisu osvjetljene, poprilican minus ako se mene pita.. Ima led bljeskalicu ali nigdje nisam pronasao di se stima za razne funkcije, za sada sam siguran da svijetli crveno dok se puni.. E da, cini mi se da mu je tijelo tj. sam telefon napravljeno od aluminija ali nisam siguran, izgleda mi tako.. Inace sam uzeo full black tako da je stvarno sav crn.. Idemo dalje..

Kamera

Kamera je 8MP i stvarno neznam dali je dobra ili nije jer nisam strucnjak a ni zahtjevan korisnik.. Meni izgledaju boje malo isprano ali kao sto rekoh nisam u fazonu.. Prednja kamera je 5MP i za selfie ce bit odlicna..

Baterija

Nemam ga ni dan pa nemam sta suvislo reci samo da pise na njoj od 2880mha do 3000mha pa su se valjda ogradili ako se neko bude bunio da je slabija od navedenih 3000..

Softwer

Koliko sam imao prilike cackat rom radi lijepo, fluidno.. Gore je 4.4.2 i stvarno neznam kako bih ga nazvao (neznam dali Jiayu ima svoj neki rom ili je to od nekog poznatijeg branda)
radi tap to wake, ima puno gesture funkcija, dosao je rootan a root se dobije u security opcijama. Sve u svemu zadovoljavajuce ali napominjem nisam se dugo igrao s njim..
Ima nase jezike ali nije sve prevedeno nazalost.. Ima jako zanimljiv launcher gdje su na prvoj stranici app koje zelite, druga stranica je music stranica tj. jedan veliki gramofon preko ekrana i pjesma se pokrece tako da se digne onaj vrag od gramofona ( nema sanse da se sjetim) i stavi na plocu, cool.. Treca stranica je photo stranica gdje se odmah pokrece kamera ali u manjem okviru, kao neki widget.. Jako zanimljiv launcher..

Problemi

Za sad imam jedan poprilicno velik a to je da mi ne radi GPlay, kad sam narucivao trazio sam da telefon dode rootan i sa instaliranim GPlayom i tako je dosao ali eto ne radi..
Upisem svoj mail i lozinku i napise da.je trenutno nemoguce se spojiti na posluzitelja.. Probao sam flashat druge gapps-e ali onda mi dolazi FC Google playa svaki 15 sekundi.

Zakljucak

Vrlo dobar, po izradi kvalitetan telefon, podsjeca me na Iphone ali malo elegantniji.. Baterija ce sigurno biti dobra, ne vidim zasto nebi..
Softwer brz, fluidan, lijep za oko..
Steta sta ne radi "out of box" zbog tog problema sa Gplayom i tu su me pomalo razocarali.. Sve u svemu vrlo dobra kupnja za 1000 i koju kunu vise.. Sumnjam da se kod nas za te novce moze naci takav telefon s takvim specifikacijama, ma siguran sam..
Ako imate koja pitanja pucajte slobodno, nisam stigao sve polovit na njemu a ni necu jer ide prijatelju cim sredim Gplay..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sasha2511. 29.05.2015. u 17:48.
sasha2511 je offline  
Staro 29.05.2015., 14:04   #5936
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
U mene je magartov rom... Dr web takoder nista..
A ja mislio otici na Magarto da to izbjegnem.

Ili mozemo flashati stariji Magarto i negdje iskljuciti OTA update?
matsx je offline  
Staro 29.05.2015., 17:37   #5937
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
Nisam bio primjetio da je na linku "poboljšani" redmi 2 s 2Gb/16Gb. Onda je to svakako bolja opcija za te novce.
Evo, vidim tu sutra akcija za 160$.
frulex je offline  
Staro 29.05.2015., 17:43   #5938
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor matsx Pregled postova
A ja mislio otici na Magarto da to izbjegnem.

Ili mozemo flashati stariji Magarto i negdje iskljuciti OTA update?
Hm, ja koristim zadnjih godinu dana Zhanatas ROM by Daradan (zapravo stock sa samo par modifikacija) i nikakve SMS-ove ne šalje, ali mislim da je kod njega već isključen OTA po defaultu pa možda i zato...
frulex je offline  
Staro 29.05.2015., 18:53   #5939
jura_hr
Premium
Moj komp
 
jura_hr's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
vjerovatno budem sutra kupil ovaj mob.malo sam gledal i stvarno mislim da je ovo best buy,odličan mobitel za male pare.5.5",2gb ram,4200mah baterija itd...sa kodom bi me izašel 112dolara pošto je pred-narudžba i ako budem imal sreće možda mi ne lupe pdv.kaj mislite?jel naručival ko sa ove stranice,sve ok?
jura_hr je offline  
Staro 29.05.2015., 19:18   #5940
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor jura_hr Pregled postova
vjerovatno budem sutra kupil ovaj mob.malo sam gledal i stvarno mislim da je ovo best buy,odličan mobitel za male pare.5.5",2gb ram,4200mah baterija itd...sa kodom bi me izašel 112dolara pošto je pred-narudžba i ako budem imal sreće možda mi ne lupe pdv.kaj mislite?jel naručival ko sa ove stranice,sve ok?
Za stranicu sam cuo ali za telefon nikad..
__________________
sasha2511 je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na