Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2011., 13:50   #1
Sultan
Six Blade Knife
Moj komp
 
Sultan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 292
Seagate preuzima Samsungov HDD odjel

Citiraj:
Seagate and Samsung have announced a "broad strategic alignment," as part of which Seagate will take over Samsung's hard-drive operations in exchange for a cool $1.375 billion (paid half in cash, half in Seagate stock). There's quite a bit more to this deal than just Samsung's HDD business changing hands, though. Here's a list of the "major elements of the agreement," in the two companies' words:
  • Samsung combining its hard disk drive (HDD) operations into Seagate
  • Extending and enhancing the existing patent cross-license agreement between the companies
  • A NAND flash memory supply agreement under which Samsung will provide Seagate with its market-leading semiconductor products for use in Seagate’s enterprise solid state drives (SSDs), solid state hybrid drives and other products
  • A disk drive supply agreement under which Seagate will supply disk drives to Samsung for PCs, notebooks and consumer electronics
  • Expanded cooperation between the companies to co-develop enterprise storage solutions
  • Samsung receiving significant equity ownership in Seagate
  • A shareholder agreement under which an executive of Samsung will be nominated to join Seagate’s Board of Directors
Seagate, Samsung combine hard-drive units in $1.4B deal
Sultan je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 14:14   #2
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Tko tu koga preuzima? Prije bi rekao da se udružuju...

Svejedno, sve vodi polarizaciji tržišta, samo ostaje vidjeti tko će ostati kao drugi vodeći proizvođač. Nisam pratio, ali pretpostavljam da su Hitachi, WD i Toshiba još uvijek zasebne kompanije?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2011., 16:20   #3
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Tko tu koga preuzima? Prije bi rekao da se udružuju...
Ae, i nadamo se da će tako i ostat, Samsung je u zadnje vrijeme pravio ok diskove, Seagate i ne baš. Bar sam takav dojam stekao slušajući komentare ljudi okolo...
A od velikih su ostali još WD, Seagate i Toshiba, ako sam dobro pohvatao sva preuzimanja
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 16:36   #4
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Hitachija je poklopao WD prije nekoliko mjeseci.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 17:15   #5
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Tko tu koga preuzima? Prije bi rekao da se udružuju...

Svejedno, sve vodi polarizaciji tržišta, samo ostaje vidjeti tko će ostati kao drugi vodeći proizvođač. Nisam pratio, ali pretpostavljam da su Hitachi, WD i Toshiba još uvijek zasebne kompanije?
WD je vec preuzeo Hitachi storage odjel, bila je ta vijest nedavno.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 14:02   #6
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ae, i nadamo se da će tako i ostat, Samsung je u zadnje vrijeme pravio ok diskove, Seagate i ne baš. Bar sam takav dojam stekao slušajući komentare ljudi okolo...
seagate osim zajeba sa 7200.11 serijom radi izvrsne diskove. Samsung je po meni taj koji je mediokritet među diskovima. međutim veliki su pogon i proizvode od igle do lokomitve, a to je možda ono što sad treba Seagate-u. u prvom redu mislim na memorije za SSD i Momentus XT serije. ovo više udruživanje nego li preuzimanje, međutim mislim da Seagate ovdje ipak vodi glavnu riječ jer ipak se Samsung spaja sa njima, a ne obrnuto.


nije li netko nedavno napisao kako ne vidi Seagate kao velikog igrača na HDD tržištu.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 14:20   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Seagate je itekako veliki igrač na tržištu, pogotovo kad je enterprise u pitanju. Samsung sa svojim diskovima je samo mali dio kolača.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 15:00   #8
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
seagate osim zajeba sa 7200.11 serijom radi izvrsne diskove. Samsung je po meni taj koji je mediokritet među diskovima. međutim veliki su pogon i proizvode od igle do lokomitve, a to je možda ono što sad treba Seagate-u. u prvom redu mislim na memorije za SSD i Momentus XT serije. ovo više udruživanje nego li preuzimanje, međutim mislim da Seagate ovdje ipak vodi glavnu riječ jer ipak se Samsung spaja sa njima, a ne obrnuto...
Da samo šta Seagate ne kupuje cijeli zamzung, pa ne kupuje il preuzima kak god poluvodički dio ni bilo kaj drugo, nego samo HDD odjel. Druga stvar ako budu imali kakav popust, ak si to mislio.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 17:51   #9
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
Da samo šta Seagate ne kupuje cijeli zamzung, pa ne kupuje il preuzima kak god poluvodički dio ni bilo kaj drugo, nego samo HDD odjel. Druga stvar ako budu imali kakav popust, ak si to mislio.
Citiraj:
There's quite a bit more to this deal than just Samsung's HDD business changing hands, though.
...
A NAND flash memory supply agreement under which Samsung will provide Seagate with its market-leading semiconductor products for use in Seagate’s enterprise solid state drives (SSDs), solid state hybrid drives and other products
...
That NAND supply agreement is particularly interesting, because yes, in case you forgot, Seagate does offer a line of solid-state drives—and Samsung just happens to be the world's biggest supplier of NAND flash memory. Also, that half-cash, half-stock payment means Samsung will end up with 9.6% ownership of Seagate. I imagine the word "synergy" was used extensively during the negotiations, and quite rightly so.

In any case, the deal is expected to close by the end of the calendar year. That will leave the hard drive market with just three major players: Western Digital, Seagate, and Toshiba. (WD agreed to buy out Hitachi Global Storage Technologies earlier this year, and Toshiba took on Fujitsu's hard-drive back in 2009.)
Svi komentari u ovom topicu s već navedeni u tekstu članka
generic je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 18:58   #10
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
I tako nam ostaju Seagate i WD
One speedy gonzalese što proizvodi Toshiba ne bi spominjao

Ne ide mi ovo sve na dobro, konkurencija je nikakva.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2011., 19:39   #11
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
..Samsung je po meni taj koji je mediokritet među diskovima..
Ako misliš na performanse ili kvalitetu daj prosvijetli nas. Ako si mislija na tržišni udio zanemari moj post.
I ne ovo ne pišem zbog toga šta imam Samsung HDD , već šta nisam naiša na neke konkretne negativne informacije na netu prije kupovine a F1 serija je već bila u opticaju par godina (valjda).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 20:00   #12
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ne ide mi ovo sve na dobro, konkurencija je nikakva.
Konkurencija je jača nego ikad, opstala su dva diva, brojnost različitih firmi nikada ni nije jamčilo veću kvalitetu.

AMD vs. Intel i AMD vs. nVidia, gdje tu vidiš veliku konkurenciju, a svejedno dobivamo vrhunske proizvode.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 21:21   #13
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Prvenstveno sam mislio na cijenu. Razvoj će već ići svojim tokom .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 09:58   #14
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
Da samo šta Seagate ne kupuje cijeli zamzung, pa ne kupuje il preuzima kak god poluvodički dio ni bilo kaj drugo, nego samo HDD odjel. Druga stvar ako budu imali kakav popust, ak si to mislio.
generic odgovorio

@Drvoje

samsung su dobri diskovi. moj prvi PC je imao samsunga i taj disk je radio above and beyond call of duty na kraju čak nije ni crko već su pocrkale sve komponente sa tog kompjutera pa sam i njega morao u reciklažno dati. ali da je samsung mediokritet, jest. i u performansama a pogotovo u tržišnom smislu kad je o diskovima riječ. rijetko kad ćeš vidjeti Samsunga na prvog mjestu po bilo čemu. rade dobre diskove, ali to je sve.

zato me i ne čudi ovavko jedno udrživanje. Samsung zna da ne može dugo izdržati na tržištu gdje Seagte i WD drže preko pola tržišta, a nisu toliko jaki da bi se sami upustili u utrku na SSD tržište sa novim igračima. kod Seagatea je vjerojatno ista logika kad se govori i SSDu.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na