Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2016., 12:22   #211
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam svoju platio 35 EUR s kuponom od 10% (origins verziju). Ali nema veze, imam ja drugih pitanja.

Mogu vidjeti gdje ti imaš osnovnu igru (da nije origins) na resellerskim stranicama?

I ako uspoređuješ osnovnu igru na battlenetu s origins igrom na resellerskim stranicama, nema smisla.

Znam da ti i ostali ne trebate skinove itd. ali ne možeš uspoređivati to dvoje. Kao da uspoređuješ auto, najjeftiniji benzinac, s osnovnom opremom, s nekim jačim turbodizelom s full jačom opremom. Obadvoje idu, kreću se, dofuraju nas od točke A do točne B, ali da je isto, nije.

Usporedi origins na battlenetu s origins verzijom na resellerima i dobiti ćeš 60EUR na battlenetu vs cca 40EUR na resellerima.
Ili ako prebaciš na Ameriku, dobiješ origins za 60USD, što je oko 380kn, što je i dalje 100kn skuplje. Mene moja igra izašla nekih 270kn origins verzija. Ako mi nađeš jeftinije od toga na Battlenetu, povlačim sve što sam rekao, ali za sada i dalje ne vidim razloga za kupnju na original stranici. Ne samo ovoga, nego igram wow već dugo, diablo sam kupio isto itd.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 12:30.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 12:48   #212
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam svoju platio 35 EUR s kuponom od 10% (origins verziju). Ali nema veze, imam ja drugih pitanja.

Mogu vidjeti gdje ti imaš osnovnu igru (da nije origins) na resellerskim stranicama?

I ako uspoređuješ osnovnu igru na battlenetu s origins igrom na resellerskim stranicama, nema smisla.

Znam da ti i ostali ne trebate skinove itd. ali ne možeš uspoređivati to dvoje. Kao da uspoređuješ auto, najjeftiniji benzinac, s osnovnom opremom, s nekim jačim turbodizelom s full jačom opremom. Obadvoje idu, kreću se, dofuraju nas od točke A do točne B, ali da je isto, nije.

Usporedi origins na battlenetu s origins verzijom na resellerima i dobiti ćeš 60EUR na battlenetu vs cca 40EUR na resellerima.
Ili ako prebaciš na Ameriku, dobiješ origins za 60USD, što je oko 380kn, što je i dalje 100kn skuplje. Mene moja igra izašla nekih 270kn origins verzija. Ako mi nađeš jeftinije od toga na Battlenetu, povlačim sve što sam rekao, ali za sada i dalje ne vidim razloga za kupnju na original stranici. Ne samo ovoga, nego igram wow već dugo, diablo sam kupio isto itd.
Ehm, auto s jačim motorom i full opremom si usporedio s igrom koja kao bonus ima samo kozmetičke stvari? Full oprema na auto utječe na komfor i sigurnost u vožnji....

Kako to točno skin za Widowmaker utječe na tvoj gameplay?

I reci ti meni gdje se igra danas (osim na službenim stranicama) može kupiti za manje od 40€? ili za 35€ kao što si ti kupio? (bodovi koje si ti skupio na određenim 3rd party stranicama za nas ne znače ništa :P)


Kao što sam spomenuo na prošloj stranici, blizzard resellerima nije dao na prodaju standard verziju igre.
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2016., 13:09   #213
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam ništa usporedio, nego sam samo stavio način tvog razmišljanja, koji nema smisla.

Uspoređuješ 2 različita proizvoda.

Igra je trenutno 44 EUR (bila je 39EUR, prošli tjedan, za sve, ne samo za mene), na battlenetu je 60. Ima li smisla dalje raspravljati?

Ili ovako. Ti za 40 EUR dobiješ na battlenetu čistu igru, ja dobijem uz igru ostale điđe miđe (koje tebi ne vrijede ništa), ali PONOVO, dobijem više za istu lovu. To što ti nećeš ove gluposti sa strane (koje realno vrijede nekome dosta, nekome ništa, npr. krila u Diablu, pošto ga igram, meni vrijede), ali jednostavno je različiti proizvod. Za mene vrijedi jednostavno pravilo, kupiti tamo gdje je jeftinije. U ovom slučaju, jeftinije + dobijem bolji bundle, simple.

A što se tiče kupona, koji sam po tebi ja skupio nekakve bodove, a nisam, je toliko jednostavno izgooglati...

Jedino što ima smisla je da ti kupiš svoju igru na battlenetu za 40USD, a ovih 44 EUR ti je preskupo a ove gluposti ti ne trebaju. Ali onda nemoj uspoređivati igre, jer ja sam u svakom slučaju prošao bolje nego ti. Platio manje i dobio više.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 13:18.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:18   #214
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nisam ništa usporedio, nego sam samo stavio odnos tvog razmišljanja, koji nema smisla.

Uspoređuješ 2 različita proizvoda.
Tko uspoređuje proizvode?

Zar ti nisi nakon ovog:

Citiraj:
Autor vahha Pregled postova
Hvala za info!
Dodaci, a pogotovo skinovi me baš i ne zanimaju toliko. Inače mi je najdraže igrat igre koje imaju heroje sa default-nim skinovima, ajmo reć onako kako je prvobitno zamišljeno.
Naisao sljedeće:

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali ja i dalje ne shvaćam kupnju preko originalnih siteova. Pogotovo ako je 100% legalno.
Po tebi on i dalje planira kupit origins edition.....

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ili ovako. Ti za 40 EUR dobiješ na battlenetu čistu igru, ja dobijem uz igru ostale điđe miđe (koje tebi ne vrijede ništa), ali PONOVO, dobijem više za istu lovu. To što ti nećeš ove gluposti sa strane (koje realno vrijede dosta, npr. krila u Diablu, pošto ga igram, meni vrijede), ali jednostavno je različiti proizvod.
40 EURA? Kakvih 40 EURA? Više za istu lovu? Kakva ista lova?
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:20   #215
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Sve ovo što sam ja napisao se odnosi na (gdje je vidljivo da on gleda na battlenetu), što nema smisla:

Citiraj:
Autor vahha Pregled postova
Je li postoji neka caka između kupnje igre preko http://us.battle.net/en/ i eu.battle.net/en/ Jer jednostavnim klikom u izborniku mijenjaš regiju a samim tim i cijenu igre 40$ ili 40€, Zašto bi itko kupovao skuplju verziju u € ako ova u $ nije region locked?! Pitanje je: Je li zaključana i ima li neki "ali"?
Thx
gdje ja čovjeku preporučujem da kupi na resellerskim stranicama, jer su UVIJEK jeftinije. UVIJEK! I da, preporučam mu origins verziju. Naravno.

Citiraj:
Autor Teknokyo Pregled postova
Kako ne shvaćaš?

Službena prodaja (US battle.net): 40$ = 265kn
Reselleri: 44€ = 330kn

Kupnja osnovne igre je jeftinija preko službenih kanala.
Ti uspoređuješ, 2 različita proizvoda.

Ali ajde, nema ova rasprava smisla. Na battlenetu sam već gotovo 10 godina, znam kako i gdje kupiti bilo šta vezano uz blizzard.

Moći ćemo uspoređivati resellere s blizzardom nako 24. kad stigne osnovna igra na resellerske stranice, pa ćemo vidjeti cijenu. Pa ti meni ponovo probaj dokazati, zašto kupiti na battlenetu... Samo kažem, ja sam jeftinije prošao s origins verzijom igre nego ti/ili bilo tko koji je uzeo na battlenetu. Ako ti kažeš da cijena od 35 eur ne vrijedi za tebe ili bilo koga drugoga, ja mogu isto tako reći, zašto nisi prije kupio ili progooglao.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 13:25.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:23   #216
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
...gdje ja čovjeku preporučujem da kupi na resellerskim stranicama, jer su UVIJEK jeftinije. UVIJEK!
Pa ja ne znam tko je tu normalan!? Jel ti to čovjeku govoriš da igru kupi od resellera za 44 EURA umjesto od službene stranice za 40 DOLARA?
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:29   #217
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Teknokyo Pregled postova
Pa ja ne znam tko je tu normalan!? Jel ti to čovjeku govoriš da igru kupi od resellera za 44 EURA umjesto od službene stranice za 40 DOLARA?
Da ako uzima origins. Ako ne uzima neka počeka da igra izađe i dođe na stranice resellera (makar bi ja i dalje uzeo origins na resellerskim stranicama).

I dalje ne vidim smisao uzimanja na blizzardovim stranicama, jer je jednostavno nema. Jedino što ima smisla je kad imaju ogromne popuste (koji su većinom navlakuša, ali adje...)

Ova cijena od 44EUR je možda zadnjih 2 dana. Ja sam gledao u petak i bila je manja od 40 EUR. Možda padne, možda poraste, ali koliko mi kaže frend (vlasnik stranice Kupi-key), igra će definitivno pasti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 13:42.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:48   #218
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Teknokyo Pregled postova

Kako to točno skin za Widowmaker utječe na tvoj gameplay?
Osjećaš se ljepše i odmah bolje igraš. Njubu
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:52   #219
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ova cijena od 44EUR je možda zadnjih 2 dana. Ja sam gledao u petak i bila je manja od 40 EUR.

Ovo je post od petka na koji si i ti odgovorio....

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Evo, kupio sam pre-order origins verzije na g2a, vidimo se 24-og
I da, jel neko skuzio da za billing nema uopce HR, a kolko sam vidio nema ni SLO, ja stavio Srbiju I da, kao fol igra kosta 39,99€, ali onda jos onako neprimejtno dodaju 3€, 1 je za sigurnost...
Znači +3€ s tim da 1€ je za sigurnost (koja ti ne treba ako plaćaš s pay palom) = 42€


Ti i dalje tvrdiš ovo:

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ili ovako. Ti za 40 EUR dobiješ na battlenetu čistu igru, ja dobijem uz igru ostale điđe miđe (koje tebi ne vrijede ništa), ali PONOVO, dobijem više za istu lovu. To što ti nećeš ove gluposti sa strane (koje realno vrijede nekome dosta, nekome ništa, npr. krila u Diablu, pošto ga igram, meni vrijede), ali jednostavno je različiti proizvod. Za mene vrijedi jednostavno pravilo, kupiti tamo gdje je jeftinije. U ovom slučaju, jeftinije + dobijem bolji bundle, simple.
Kao prvo na US battle.net-u čista igra je 40 dolara, a ne 40 eura!
Kao drugo: 39€, 40€, 41€, 42€, 43€, 44€ sve su to cijene po kojima se kretala cijena origins verzije u proteklih nekoliko tjedana (na stranicama 3rd party resellera) i ni jedna od tih cijena NIJE JEFTINIJA od cijene osnovne igre sa službene stranice (na koju Vahha i cilja), te samim time to tvoje pravilo ne drži vodu!
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 13:55   #220
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Baš pogledao, na Kinguinu je trenutno najjeftiniji offer za bilo kakvu ediciju Overwatcha je 45€ (337 kn) za Origins verziju, dok je na službenom Battle.Net storeu 40$ (264 kn) za osnovnu verziju. Kako god okreneš, nekom kome je bitno samo uzeti osnovnu igru može samo tako 75 kn prešparati ako ga ne interesiraju cosmetic pizdarije za druge igre. Ja sam također tako uzeo preko Bneta i nešto sam zašparao te ne moram misliti kada će doći key.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2016., 14:06   #221
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam samo rekao da ne uspoređuj 2 različita paketa. Ja osobno (pošto vi isto pričate u 1. licu) sam prošao za manje para a dobio više. Kao što uvijek je, ako uzimaš od resellera. Za sve proizvoda od blizzarda. Kupio sam diablo, jeftiniji je na g2a, prepaid za wow, jeftinije. Jedino što se ne isplati kupovati je sami wow, koji će kad tad biti free ili za neku siću, pogotovo kad izlazi nova ekspanzija.

Normalna vezija na bnetu je jeftinija od origins verzije na resellerskim stranicama, ako to želiš da kažem, u pravu si!

Origins verzija na bnetu je skuplja nego origins na resellerskim stranicama (što čini bnet skupljim), s druge strane.

I dalje ne vidim smisao kupovanja preko bneta. To što će mi doći key 2 tjedna prije igre? Who cares! Ja sam za 35EUR dobio origins verziju. Kada ju dobijem na bnetu za tu lovu, onda ću se tamo i prebaciti, do tada, 3rd party sellers. Jedino što riskiram da ne dobijem key na vrijeme ili ga ne dobim uopće (ali nikad nisam imao sličan slučaj).

Ovo gdje će on kupiti je na njemu, ali PONOVO kažem! Isti proizvod je jeftiniji na resellerskim stranicama, uvijek!

Normalna verzija na bnet 40USD/nema je na resselerskim stranicama.

Origins verzija 60USD (53.4EUR) na bnetu/44 EUR na resellerskim stranicama.


Nema tog boga da uzmem na bnetu igru za 40 dolara ako za max 5 eur više mogu dobiti origins verziju gdje hoću. To što ste vi tamo uzeli i pokušavate mi objasniti da se bolje isplati uzeti normalna verzija jer vas ne zanimaju skinovi (što je ponovo relativan pojam, jer mene zanimaju), ja ponovo kažem: prošao sam za 35 EUR, nije nikakva niti magija, niti sreća, nego sam pratio cijene i googlao malo, i dobio za 39.6USD origins verziju, što je čak jeftinije od originalne verzije na bnetu. Toliko o tome ko je prišparao išta.

Ako ajde, ako vas ne zanimaju popratne gluposti, jeftinije je uzeti osnovnu igru na bnetu, ali je i dalje bnet skuplji (uloženo/dobiveno).

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 14:24.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 14:29   #222
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam samo rekao da ne uspoređuj 2 različita paketa. Ja osobno sam prošao za manje para a dobio više.
A sa čime nek uspoređujem ako kod resellera ne postoji jeftinija verzija igre?
Uzima se prvi najsličniji paket kod resellera, koji je kod ove igre Origins edicija. Pametno je odigrao Blizzard jer koliko vidim boxed verzije postoje samo kao Origins izdanja, pa može čak cijenom konkurirati resellerima koji ne mogu prodavati golu igru koja postoji samo u digitalnom izdanju preko službenog storea.
Pitanje vrijednosti je uvijek individualna stvar a ovisi samo o percepciji. Nekome puno znače ti cosmetici pa mu nije bed izdvojiti koliko treba više, ja osobno radije to zajedem i zapijem
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 14:34   #223
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa uspoređuj 2 ista proizvoda. Ili radije nemoj uspoređivati.

A ovo što govoriš o konkuriranju, uopće nema smisla, jer svi reselleri dobivaju keyeve direkt od blizzarda par dana prije samog puštanja igre. Zato nitko, ko je kupio preko resellera nije dobio odmah key, jer ga niti reselleri nemaju još.

A kako ti veliš, ti OSOBNO zajedeš i zapiješ. Ja osobno kupim origins za manje para, ako ćemo, ponovo, o prvom licu.

Usporedi bilo koji ISTI proizvod na g2a, g2play, kinguin, kupi-key s battlenetom pa da vidimo.

Uglavnom, nema smisla ova rasprava. Najjeftini key same igre je trenutno na battlenetu, to stoji. Da li je battlenet jeftiniji, ako pričamo o istom proizvodu, naravno da nije, niti će ikad biti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 14:41.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 14:42   #224
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa uspoređuj 2 ista proizvoda. Ili radije nemoj uspoređivati.

A ovo što govoriš o konkuriranju, uopće nema smisla, jer svi reselleri dobivaju keyeve direkt od blizzarda par dana prije samog puštanja igre.

A kako ti veliš, ti OSOBNO zajedeš i zapiješ. Ja osobno kupim origins za manje para, ako ćemo, ponovo, o prvom licu.
Kako ne bi imalo smisla, promisli malo.
Uzmimo za primjer Seat koji prodaje osnovnu verziju Leona za 80k kn i nekakvu "Year of the Monkey" verziju sa airsprayanim majmunom na haubi za 120k kn. Svojim dilerima pošalju samo deluxe verzije a sebi zadrže pravo prodaje "obične" verzije auta uz onu deluxe. Onome tko baš hoće deluxe verziju auta može kupiti gdje hoće, ali tko hoće jeftiniji verziju sa osnovnom opremom može kupiti samo direkt od Seata, sva lova ostaje njemu, gdje ne moraju ništa davati nekoj trećoj osobi.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 14:48   #225
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma jasno, ne pričam o tome. U pravu si, politika im je vrhunska. Blizzard je uvijek bio i biti će na vrhu gaming politike, marketinga i trgovanja, slažem se s tim. Samo kažem, ako jedan blizzard proda 3rd party reselleru za manje para nego ga oni prodaju sami, onda znaš kamo politika vodi. Svijesni su i oni da su najskuplji. Ali eto, ima nas svakakvih. Ja tu u uredu imam par frendova koji ne žele čuti za resellere, jer je to ilegalno A doslovce dolazi od blizzarda.

A opet, i ovaj seat za 120k kuna će imati svoje kupce, znaš kako to ide

Ali realno, ako misliš da možeš kupiti taj isti seat od 120k kuna negdje drugdje za 80-85k, nećeš ga uzeti? Osim ako je ružan ofc

Frend je vlasnik kupi-key stranice i prodaje i na kinguinu. Ti kod svih resellera možeš uzeti preorder verziju igre, ali nitko osim samog blizzarda nema taj key. Svi će ga dobiti kad to blizzard odluči. Onda kreće distribucija prema resellerima, a oni prema nama. I nadam se da će sve teće fluidno.

EDIT:
Vidim po forumima da je jedno vrijeme postojao Ranked match u overwatchu. To će biti ziher u budućnosti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.05.2016. u 15:52.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 17:48   #226
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
EDIT:
Vidim po forumima da je jedno vrijeme postojao Ranked match u overwatchu. To će biti ziher u budućnosti.
Bit ce na releasu, tako su rekli. Ranked je bio u closed beti, a u open ga nisu pustili.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 18:56   #227
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ok. Hvala za info. Ja ću prvo samo quick matcheve igrati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 20:04   #228
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Koji qrac palac oko auta, Citroen C3 je u osnovnoj verziji bio cca 83 tkn, ovaj koji ja vozim je bio 130 tkn (još koji popust jel). I naspram ove verzije običan C3 je smeće. Naravno, onaj tko gleda auto kao putovanje od A do B, njemu je i osnovni dobar.

Ista stvar i sa Origins i sa što sve ne. Ako nekoga vesele skinovi, neka ide za to. Ja sam uzeo Origins, a mogao sam slobodno preko battleneta.
A za tih 75 kn, pa ne znam, jbt 75 kn, što je to, dva kvalitetna strana piva? Jebemti gledanje na taj način, svi imaju kompove koji pokreću bazne stanica NASA, a onda gledaju kako uštedjeti 10 kn na igri.

Mommy, ne laži, odmah ćemo duo ranked , kill n00bs, have fun, drop bićz.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 20:09   #229
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa znaš da je tako
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 21:05   #230
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Malo je problem taj Blizzard stav. Vjerojatno nećemo moći ako imamo njemca u grupi govoriti "We are killing for the glory of Germany, tud tud tud"...ali ćemo nešto već smisliti.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 21:16   #231
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma ja sam naučio kroz godine druženja s blizzom. Šutim i ne obazirem se na druge i igram.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 02:20   #232
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Jednostavna stvar je to što kod 3rd party resellera dobiješ origins edition, a kod blizzarda za iste pare dobiješ osnovnu verziju igre. I to se dvoje ne može uspoređivati. A priče da je kupnja preko trećih lica rizična su gluposti.

To što ćete dobiti igru 2-3 dana prije ili koliko već kupnjom preko Blizzarda meni ništa ne predstavlja, a dobijem u startu puno više sadržaja od Vas za iste novce.

Da ne bi uvrijedio nekoga ću ovako napisati... samo nerazuman čovjek bi kupio igru preko službene stranice i dobio manje sadržaja (bez obzira što nekome ti bonusi ništa ne znače), pogotovo kad se zna da Blizzard šalje te ključeve trećim stranama za rasprodaju. Vi neki umjesto da idete onom logikom "više je bolje za iste novce", Vama više paše "manje je bolje za iste novce".

Uostalom baš me briga. To su Vaše pare, a ne moje. Samo nikako ne kužim takva razmišljanja, ali dobro

Ja imam sve ekspanzije WoW-a, diablo 3 + ekspanzija i nikad nisam kupio preko službenih stranica zato jer su preskupi i kupnjom preko ostalih stranica možeš uštedjeti dosta novaca i uvijek dobiti neke dodatne bonuse vezane za igru za koje bi inače dobio preko službene stranice platio više za taj bonus. Isto vrijedi i sa non Blizzard igrama. Uštede su uglavnom i preko 100kn (ako je Vama 100kn malo onda bravo za Vas )

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nisam mogao ne primijetiti da Hanzove strelice idu pod kutem. To je fora za video samo ili sam nešto propustio u igri?
Tu sam grešku ja radio. Kad upališ taj scatter arrow moraš gađati u pod/zid/strop itd., i onda će se rapršiti te strelice pod raznim kutevima u nekom radijusu pored protivnika za maksimalni dmg jer ako pogodiš direktno u lika radiš puno manji dmg.

Evo ovdje link. Prema ovome i dok se strijele ne razdvoje radi dmg taj ability i to 125dmg, a kada se razdvoji na 5 strijeli (za broj strijela nije sigurno) radi 75dmg-a po strijeli što je 375dmg ako govorimo o 5 strijela što je masu veći dmg.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 18.05.2016. u 02:52.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 08:30   #233
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Jednostavna stvar je to što kod 3rd party resellera dobiješ origins edition, a kod blizzarda za iste pare dobiješ osnovnu verziju igre. I to se dvoje ne može uspoređivati. A priče da je kupnja preko trećih lica rizična su gluposti.

To što ćete dobiti igru 2-3 dana prije ili koliko već kupnjom preko Blizzarda meni ništa ne predstavlja, a dobijem u startu puno više sadržaja od Vas za iste novce.

Da ne bi uvrijedio nekoga ću ovako napisati... samo nerazuman čovjek bi kupio igru preko službene stranice i dobio manje sadržaja (bez obzira što nekome ti bonusi ništa ne znače), pogotovo kad se zna da Blizzard šalje te ključeve trećim stranama za rasprodaju. Vi neki umjesto da idete onom logikom "više je bolje za iste novce", Vama više paše "manje je bolje za iste novce".

Uostalom baš me briga. To su Vaše pare, a ne moje. Samo nikako ne kužim takva razmišljanja, ali dobro

Ja imam sve ekspanzije WoW-a, diablo 3 + ekspanzija i nikad nisam kupio preko službenih stranica zato jer su preskupi i kupnjom preko ostalih stranica možeš uštedjeti dosta novaca i uvijek dobiti neke dodatne bonuse vezane za igru za koje bi inače dobio preko službene stranice platio više za taj bonus. Isto vrijedi i sa non Blizzard igrama. Uštede su uglavnom i preko 100kn (ako je Vama 100kn malo onda bravo za Vas
Da si pročitao cijene po kojima se igra kreće prije nego što si komentirao ne bi pisao takve gluposti!

Službena prodaja (US battle.net) standard edition: 40$ = 265kn
Reselleri (Origins edition): 44€ = 330kn

U kojem svijetu su to iste pare? Pa ja za tih 65 (ili 75 ovisno od 3rd party reselleru) kuna kasnije kupim skin po želji (nakon što otvore mikrotransakcije, a samo je pitanje vremena!), a ne nešto što će svi imati (a na kraju nitko neće ni koristiti jer će svi izgledati isto!).


Btw. Ranked play (competitive play) neće biti otvoren na release-u, a za prijavu će biti potreban team od 6 ljudi! Solo queue nije moguć u ranked modu i ne postoji LFG, u slučaju da imate 5 ljudi pa želite da vam "sistem" nadje šestog!

Zadnje izmijenjeno od: Teknokyo. 18.05.2016. u 08:35.
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 08:43   #234
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
@Mogy

Nisam na scatter arrow mislio, to znam. Mislim na ovo što doslovce on pukne strelicu u zrak pa strelica skrene u Genjia. Wanted spika, ako je netko gledao film.

@Teknokyo

Opet ti po svojemu, uspoređuješ 2 različita proizvoda. Mi ne pričamo samo o skinu u Overwatchu, mi pričamo o ostalim stvarima koje dobiješ, koje su vrijedne.

Ajmo ovako.
WoW petovi su cijene od 10$ (cca), ovaj je limited. (igram ga)
Diablo 3 krila su po ebayu od 30-100$ (igram ga)
+
Deck za HS
Skin za overwatch
SC skin
HOTS skin
(sve limited i ne može se kupiti).

Pa sad ti meni reci, realno, što vrijedi više.

Kao što sam rekao, kad će igra doći na 3rd party resellers, čista igra, opet će biti jeftinija. Kao što uvijek je. I najgore je što se ti samo povodiš po cijeni od 44EUR, sad 10 dana prije samog izlaska. Bila je i ispod 40, ako ćemo tako.

U ovom trenutku, jedino zašto je isplativije uzeti na bnetu je zato jer čiste igre nema na 3rd party resellerima, pa netko 'ko nema love uzima čistu igru da prišpara 70kn. Ne možemo uspoređivati kruške i jabuke. Ako netko nema 44EUR neka uzme na bnetu, ali ni govora o isplativosti nema tu. Ako je nekome do 70kn, nisu moji novci, niti me zanima, i podržavam svaki način uštede, ali ovo jednostavno nema smisla.

Čisto usporedba:
Bnet vs g2a
WoW legion - 45EUR (bnet) vs 32EUR (gwa)
Diablo 3 + ROS - 20EUR + 20EUR vs 30EUR na g2a
Starcraft 2 triologija - 60EUR vs 21EUR na g2a

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.05.2016. u 09:00.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:03   #235
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

@Teknokyo

Opet ti po svojemu, uspoređuješ 2 različita proizvoda. Mi ne pričamo samo o skinu u Overwatchu, mi pričamo o ostalim stvarima koje dobiješ, koje su vrijedne.
Opet ja po svojem? Pa rasprava je počela na kraju prošle stranice gdje ti Vahh-i nakon ovog komentara:

Citiraj:
Autor vahha Pregled postova
Hvala za info!
Dodaci, a pogotovo skinovi me baš i ne zanimaju toliko. Inače mi je najdraže igrat igre koje imaju heroje sa default-nim skinovima, ajmo reć onako kako je prvobitno zamišljeno.
nudiš origins (ili ti ga SKUPLJU verziju igre). Ja nigdje nisam spomenuo da je kupnja preko 3rd party resellera ilegalna i znam da se neke igre tamo mogu naći jeftinije, ali situacija je trenutno takva...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ajmo ovako.
WoW petovi su cijene od 10$ (cca), ovaj je limited.
Diablo 3 krila su po ebayu od 3-10$
+
Deck za HS
Skin za overwatch
SC skin
HOTS skin
(sve limited i ne može se kupiti).

Pa sad ti meni reci, realno, što vrijedi više.
Koga zanimaju cijene petova i kozmetičkih stvari kad ih ne možeš prodati već su bind on account! (a Vahha ih ni ne želi!)

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kao što sam rekao, kad će igra doći na 3rd party resellers, čista igra, opet će biti jeftinija. Kao što uvijek je. I najgore je što se ti samo povodiš po cijeni od 44EUR, sad 10 dana prije samog izlaska. Bila je i ispod 40, ako ćemo tako.

U ovom trenutku, jedino zašto je isplativije uzeti na bnetu je zato jer čiste igre nema na 3rd party resellerima, pa netko 'ko nema love uzima čistu igru da prišpara 70kn.
Vahha kupuje igru SADA, ne može se vratiti u prošlost, ne vidi budućnost (možda je ti vidiš, u to neću ulaziti), i nitko normalan ne kupuje igru prije nego što je proba, a od kad je open beta krenula, cijena igre nije bila ispod 39.99 EURA!
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:09   #236
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nema smisla ovo. Ti i dalje kupuj preko blizzardovih stranica, budi sretan i to je to. Ja nigdje nisam napisao išta da ja njemu kažem šta da kupi, samo kažem svoj način gledanja na to, koji po meni nema smisla.

Ja ću ipak probati nešto prišparati, i ako ću već i potrošiti više love, dobiti ću daleko više, nego ikad na bnetu. Kao što to uvijek bi... U ovom slučaju, dobio origins igru za manje love nego običnu igru na bnetu, pa ti kako hoćeš možeš vrtiti svoju priču u krug, ja sam SAMO REKAO da ne vidim razlog zašto bi ikad JA OSOBNO, išta kupio na bnetu. Jednostavno, ne vidim razlog, i gotovo.

Vahha, slušaj kolegu Teknokyo-a, i zašparaj si 70kn, njemu bude srce na mjestu a i ti nećeš dobiti toliko odbojne skinove, koje ne želiš. Ili slušaj mene, nemoj preorder igru, ako ti ne trebaju skinovi i počekaj da dođe na g2a čista igra, biti će ti sigurno oko 200kn, ako ne i manje. Jer realno s preorderom ne dobiješ baš ništa.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.05.2016. u 09:17.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:22   #237
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nema smisla ovo. Ti i dalje kupuj preko blizzardovih stranica, budi sretan i to je to.

Ja ću ipak probati nešto prišparati, i ako ću već i potrošiti više love, dobiti ću daleko više, nego ikad na bnetu. Kao što to uvijek bi...

Vahha, slušaj kolegu Teknokyo-a, i zašparaj si 70kn, njemu bude srce na mjestu a i ti nećeš dobiti toliko odbojne skinove, koje ne želiš. Ili slušaj mene, nemoj preorder igru, ako ti ne trebaju skinovi i počekaj da dođe na g2a čista igra, biti će ti sigurno oko 200kn, ako ne i manje. Jer realno s preorderom ne dobiješ baš ništa.
Ček malo, tko kaže da ja ne kupujem od 3rd party resellera?

Znači čovjek želi kupiti igru (očito je gdje je igra jeftinija), a ti mu savjetuješ da sačeka STANDARD EDITION kod resellera (btw.ovo još moraš potvrditi jer nitko ne zna da li će reselleri uopće dobiti standard edition).

Evo ja želim kupiti novi Doom, ali ne, po tebi trebam čekati da cijena padne, umjesto da ga kupim gdje je TRENUTNO najjeftinije!
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:25   #238
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Zaboravi što sam rekao, neka kupi na bnetu. Ja neću nikad!
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:51   #239
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zaboravi što sam rekao, neka kupi na bnetu. Ja neću nikad!
Ajde netko normalan, gledam ovu raspravu i ne vjerujem...

Isti slučaj je sa Steamom, koji je u pravilu barem 40% skuplji od resellera, ali tko voli, nek` izvoli, ja bedast nisam, da bi plaćao skuplje za istu ili u ovom slučaju lošiju stvar.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:59   #240
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor HAL Pregled postova
Ajde netko normalan, gledam ovu raspravu i ne vjerujem...

Isti slučaj je sa Steamom, koji je u pravilu barem 40% skuplji od resellera, ali tko voli, nek` izvoli, ja bedast nisam, da bi plaćao skuplje za istu ili u ovom slučaju lošiju stvar.
Možeš mi molim te linkati najjeftiniju verziju Overwatcha? Nebitno od kuda je. Hvala.
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na