Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2006., 14:00   #1
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
AMD kupio ATi

šteta, nvidia je spasila amd platformu, di bi amd bio da je ovisio o Via-i,sisi ili alibaba uli-u.ati zasad i dalje kaska u čipsetima, usb mu je spor i tako, još ne volim to da nije otvoren prema linux-u ko nvidia. nekako ideološki mi je nvidia bliža amd-u nego ati.možda intel kupi nvidiu .
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 14:09   #2
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Zivo me zanima oce nVidia ostat "stand-alone" ili ce i nju neko kupit... Ili ona nekog, al vjerujem da im je ATI sam predstavljao konkurenciju sa ovim high-end grafama, još sada u kombinaciji sa AMD-om..
I ja sam odrasao na nVidi-i ali kada bolje pogledam sve je to isti k***c. Ako zelim igrat kupit cu graficku sa kojom cu jeftinije proc i za te novce dobit bolje performanse, da li je ona ATI, nVidia ili neka Hong-Kong to me manje zanima...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2006., 14:25   #3
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Citiraj:
Ako zelim igrat kupit cu graficku sa kojom cu jeftinije proc i za te novce dobit bolje performanse, da li je ona ATI, nVidia ili neka Hong-Kong to me manje zanima
da, ali meni nije svejedno dal ću spajat crossfire ko stari voodoo ili jednostavnije i bolje ko nvidijin sli, ili ako želim drivere za linux pa ih onda teško nađem recimo za ati, ali i sad se ta situacija popravlja vezano uz ati. inače nvidia je dugo spavala na staroj slavi dok ju ati nije lupio sa svojim radeon 9700 (r300)čipom. ako će to omogučiti ati-u da poboljša čipset za amd u redu, ali nije se nešto iskazao prije i još ako če sad skrivati neke tehničke stvari nvidi-i budući da je amd kupio ati. baš me zanima reakcija nvidie na ovu vijest. kako sam več napisao, nebi bilo čudno da nvidia strateški odabere intel, a sad usput intel ima asa u rukavu a to je conroe.
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 15:20   #4
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor micro
šteta, nvidia je spasila amd platformu, di bi amd bio da je ovisio o Via-i,sisi ili alibaba uli-u.ati zasad i dalje kaska u čipsetima, usb mu je spor i tako, još ne volim to da nije otvoren prema linux-u ko nvidia. nekako ideološki mi je nvidia bliža amd-u nego ati.možda intel kupi nvidiu .
Eh sad kao da je nVIDIA napravila cudo od amd-a, mozda i je ali je VIA dogurala AMD na pola puta gdje se sada nalazi. Upravo je ta VIA u kombinaciji Thunderbird-om a i Duronima lomila kosti Intelu. Eh sad sto nvidia drzi doslovan monopol sto se tice AMD platforme samo govori o tome koliko su drugi proizvodjaci chipseta zakinuti od proizvodjaca ploca jer nvidia mase ugovorima. Zamisli da jedan DFI izgubi ugovor sa nvidiom, prodaja bi im pala bar 50% pa svi sute i slusaju... VIA & SiS da imaju danas vecu podrsku DFI-a, Abita i vecih "faca" radio bi cuda te bi imali i love i podrske za brzi razvoj daljnjih chipseta.
Uli je sam po sebi napravio izvrstan chipset sto je naravno zasmetalo nvidiji pa ga je likvidirala. Dok god postoji alternativa necu smjestiti nvidiu u svoje kuciste...
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 15:28   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor micro
baš me zanima reakcija nvidie na ovu vijest
Citiraj:
News about the acquisition of ATi by AMD is a positive development for NVIDIA. We are now the only graphics processor and core logic company that supports both Intel and AMD processors. We will continue to execute on our strategy, which is to develop industry-changing GPU and platform technologies, extend the use of the GPU into new applications, and expand its reach into all computing devices - from PCs to servers to phones.
Izvor: AMDzone
McG je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 21:28   #6
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Citiraj:
Autor celduce
VIA & SiS da imaju danas vecu podrsku DFI-a, Abita i vecih "faca" radio bi cuda te bi imali i love i podrske za brzi razvoj daljnjih chipseta
da via nije radila razne revizije svojih čipseta ko da je intel možda bi i bila na boljoj poziciji, sjeti se njihovih kt 133-133a,kt333 onda 333ce onda 400-400a i tako unedogled, za mene je via što se tiče čipseta gotova priča i sva sreća da je tako, sis je drugo on se trudi kolko može. a u vezi uli si u pravu, i nvidia se ponaša tako jer može i želi pojačati pozicije, daleko da sam neki obožavatelj nvidie ali je napravila čipset za amd, svaka čast.a via je još pokušavala gurati svoje prste u intel čipsete, oni viarama ako se sjećam, a lijepo je intel rekao ne može i nije čudo da via baca kapital u vjetar, i oni njihovi c3 ili kako se več zovu "štedljivi" procesori, kome če konkurirat.i bila je via jaka na području čipseta za amd, ali nvidia nakon prvog pokušaja svojeg nforce čipseta ipak nije odustala i nastavila je dalje a via je spavala, ko im je kriv.nvidia ima sposobne inžinjere i u nekim potezima su riskirali ali svejedno su opstali i ponudili kvalitetna rješenja.

Citiraj:
Dok god postoji alternativa necu smjestiti nvidiu u svoje kuciste
koja alternativa, intel koji za svaki novi procesor izbaci novu reviziju čipseta : DualWiel ako imaš novaca kupuj
ako misliš na grafičku onda je ati u redu ko alternativa, a da ga nema nvidia bi zaspala na razvoju,kako je bilo do pojave r9700.
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 22:48   #7
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor micro
koja alternativa, intel koji za svaki novi procesor izbaci novu reviziju čipseta : DualWiel ako imaš novaca kupuj
ako misliš na grafičku onda je ati u redu ko alternativa, a da ga nema nvidia bi zaspala na razvoju,kako je bilo do pojave r9700.
... koja alternativa? Ti nisi čuo za ATi RD580? Držim da je čipset puno "elegantniji". Da se puno manje grije to je činjenica, a napravljen je i na naprednijem proizvodnom procesu. Potraži malo recenzije Asus, ABIT i DFI Xpress 3200 ploča.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 01:10   #8
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Citiraj:
Autor stef
... koja alternativa? Ti nisi čuo za ATi RD580? Držim da je čipset puno "elegantniji". Da se puno manje grije to je činjenica, a napravljen je i na naprednijem proizvodnom procesu. Potraži malo recenzije Asus, ABIT i DFI Xpress 3200 ploča.
da ima potencijala i odličan čipset, ali ako želiš dobar southbridge na takvoj ploći onda treba biti od Uli-a, a njega je sad kupila nvidia, a Atijev SB450 se nije pokazao kao kvalitetno rješenje. i draži mi je koncept čipseta sve u jednom ko kod nvidi-e, odnosno još prije je po tome bio poznat sis.
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 12:57   #9
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor micro
da ima potencijala i odličan čipset, ali ako želiš dobar southbridge na takvoj ploći onda treba biti od Uli-a, a njega je sad kupila nvidia, a Atijev SB450 se nije pokazao kao kvalitetno rješenje. i draži mi je koncept čipseta sve u jednom ko kod nvidi-e, odnosno još prije je po tome bio poznat sis.
sb600?
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 18:47   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Nisam stručnjak pa bih molio lagano objašnjenje: može li proizvođač CPU na neki način pomoći proizvođaču GPU (i obratno) u smislu unaprijeđenja proizvodnje? Koliko su zapravo kompatibilne proizvodnje GPU i CPU da bi i jedni i drugi profitirali od međusobne suradnje?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2006., 22:21   #11
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Obicno se kompanije kupuju da se dobije njihova tehnologija ili da je unistis i time sprijecis konkurenciju. U ovom slucaju ATI nije konkurent AMD-u pa prema tome znaci da nesto treba AMD-u a to ima ATI. Razvoj i prizvodnja CPU i GPU nisu kompatibilni (GPU je puno kompleksniji i slozeniji od CPU) ali se vjerojatno nesto od tehnologija da iskoristiti. To je AMD nanjusio i krenuo u tu akviziciju. Drugi razlog je vjerojatno i potreba AMD-a za svojim chipsetom. Za sada zavisi od nVidie a to vjerojatno u buducnosti zele izbjeci. Ako nVidia napravi dobar nForce chipset AMD-ovi procesori lete. ULI se pojavio kao alternativa ali ga je nVidia popapala. Pretpostavljam da pregovori o kupnji sa ATI-om traju od kada se ATI pojavio sa svojim chipsetom za AMD. Samo za AMD a za Intel ne. Znakovito zar ne? Sad mogu uz pomoc AMD stvoriti dobar chipset i preoteti dio trzista nVidii. Vjerojatno ce u buduce osim samog razvoja grafikih procesora biti glavna preokupacija ATI-a. Nadajmo se da nece patiti razvoj grafickih. Osim toga ATI se sa svoji GPU-ima "ubacio" u puno ostalih stvari (u Microsoft-XBox 360, mislim da i za Nokiu rade nesto itd) a to AMD-u treba. Sva ta tehnologija koju je sada dobio kupnjom, poslovi koje ima ATI sve to vrijedi. Mislim da AMD time stvara osnovu za obranu od Intela (novi Conroi opasno prijete) a mozda i za sam napad na diva u buducnosti. Vidjet cemo.Mislim da je to razlog sveg ovog. AMD da se oslobodi od nVidie i krene u obranu i u napad na Intel a ATI da dobije sigurno zaledje u pohodu na meinstreem dio trzista gdje nVidia suvereno vlada. Jer ne zivi se od brzine nego od broja prodanih procesora. Tu su obje u zaostatku za konkurentima
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 01:02   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Hmn i meni je isto nvidia bila nekako puno bliza amdu nego ati ali ajde nadajmo se da ce dobre stvari izaci iz toga "pakta" pa da krajnji kupci profitiraju
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 09:41   #13
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor Codiac-
Hmn i meni je isto nvidia bila nekako puno bliza amdu nego ati
Same here ATI i AMD mi nikak nisu isli skupa...
maX je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 21:54   #14
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor zippo61
Pretpostavljam da pregovori o kupnji sa ATI-om traju od kada se ATI pojavio sa svojim chipsetom za AMD. Samo za AMD a za Intel ne. Znakovito zar ne?
Pa baš i ne. Radio je ATI i paralelno čipsete za Intel. Intelov i975 ima licencu za CF. Intel sam prodaje 2 modela ploče sa ATI-jevim Integriranim čipsetom, možeš ih naći u Autronicu kod nas. RD600 za Conroa će se zvjerski clockati, barem tako kaže DFI koji testira ploče. Apple prodaje isključivo Intel + ATI konfiguraciju itd ...
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 22:42   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ako se sjećate AMD 760 chipseta za njihove procesore - to su bili primjerci na današnjoj razini Intelovih chipseta za Intel procesore. Svakako, nedostajalo im je tehnološki naprednijih stvari ali njihova stabilnost i performanse su bile vrhunske. Možda AMD krene ponovo u tom smjeru? Ko zna, ali sigurno će dobro iskoristiti ovu kupovinu ATI-ja. Ja osobno bih jako volio vidjeti neki novi AMD chipset za npr. AM2 platformu. Jedna Epox 8K7A (AMD 760 chipset) se dan danas veselo vrti s AMD 1.2C procesorom i Kyro II grafom kod mene doma. Ne_nad_*ebiva kombinacija.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 22:08   #16
Marks
Premium
 
Marks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 198
Sve,ovo sto ste rekli,je u buducnosti moguce ali men se nekak cini da se se tu raditi i na podrucju procesor-graficka.Mogli bi vidjeti u skoroj buducnosti nekakvu kombinaciju koja bi mogla zasjeniti samu nvidiju sto se tice performansi.
Ipak je FX serija gamerska serija i u kombinaciji sa nekom zvjerskom grafuljom dati *ebene rezultate za igranje
Marks je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 03:40   #17
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor tor
Ako se sjećate AMD 760 chipseta za njihove procesore - to su bili primjerci na današnjoj razini Intelovih chipseta za Intel procesore. Svakako, nedostajalo im je tehnološki naprednijih stvari ali njihova stabilnost i performanse su bile vrhunske. Možda AMD krene ponovo u tom smjeru? Ko zna, ali sigurno će dobro iskoristiti ovu kupovinu ATI-ja. Ja osobno bih jako volio vidjeti neki novi AMD chipset za npr. AM2 platformu. Jedna Epox 8K7A (AMD 760 chipset) se dan danas veselo vrti s AMD 1.2C procesorom i Kyro II grafom kod mene doma. Ne_nad_*ebiva kombinacija.
Tu se definitivno slazem. Imam priliku radit na jednoj takvoj kombinaciji i sta je je, stabilno do bola jedinoo kaj fale neke malo "modernije" pi*darije, al za onog ko trazi stabilnost nema boljega.

Bas me zanima sta ce od svega ispast, nadam se nekaj pametnog
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 09:27   #18
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor stef
Pa baš i ne. Radio je ATI i paralelno čipsete za Intel. Intelov i975 ima licencu za CF. Intel sam prodaje 2 modela ploče sa ATI-jevim Integriranim čipsetom, možeš ih naći u Autronicu kod nas. RD600 za Conroa će se zvjerski clockati, barem tako kaže DFI koji testira ploče. Apple prodaje isključivo Intel + ATI konfiguraciju itd ...
Hehe na takve stvari sam i mislio kad sam rekao da ATI-ovi poslovi vrijede. Ne znam hoce li i smije li AMD tom kupnjom dobiti i uvid u Intelove chipsete. Ako smije i moze, to je pogodak. Ali kazem ne znam. Podatak da je ATI radio i chipsete za Intel nisam znao ali svejedno koliko sam uspio pratiti reklamirali su se MBO i chipseti za AMD vise nego ovi drugi. "Brak" se realizirao sad treba vidjeti kakva ce se "djeca" izroditi iz njega Nadam se pametna i dobra za nas krajnje korisnike :clap:
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 20:14   #19
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Codiac-
Hmn i meni je isto nvidia bila nekako puno bliza amdu
Zbog boje, zbog boje ....
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 20:17   #20
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor marko_1
Zivo me zanima oce nVidia ostat "stand-alone" ili ce i nju neko kupit...
Ako ciljas na Intel to je nemoguce, a neki drugi veliki igraci koji bi mogli ne zele jer nemaju interesa.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 20:34   #21
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Kaj se je revolucionarno promijenilo od kad je nvidia kupila ULU , koji je opet bivša ALI?

tak bu odprilike i sad cini mi se. MOzda jedino amd lukavo sad atijeve drivere optimitira za svoje procesore bolje nego za konkurenciju. 3D now i dvojezgrene. da jedna jezgra pomaze GPU-u i slicno...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 21:48   #22
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Nvidia je kupila ULI koji je proizvodio isto čipsete ... AMD je kupio ATI zato hoće platformu, što prije nisu imali. Sad na tržište mogu izaći sa kompletnim rješenjem. JA se toplo nadam boljim linux driverima za ATI proizvode
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na