Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2008., 16:46   #31
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Da je to tako proizvodili bi lapove s procovima na 1ghz umjesto sto im sve vise i vise dizu clockove i kljukaju ih dodatnim jezgrama.
Sve je to zanimljivo kao ideja ali na kraju se sve svodi na to da kupac zeli da kud on okom OS skokom a pokretan atomom isti to bas i nije u mogucnosti uvijek.
upravo to
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 16:46   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
ma to moš sanjat,barem trenutno...uostalom atom bi ti bio preslab...eventualno neko surfanje i tak,ali za neki zahtjevan rad ipak ne...
Onome kome notebook treba za posao kao što meni treba i kome treba što bolja mobilnost i trajanje baterije će znati to iskoristiti. Takav notebook bi bez greške mogao raditi i preko 5 h u paru s 6-cell baterijom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2008., 06:36   #33
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Takvo trziste je premalo. Cinjenica je da vecina "sluzbenih" laptopa stoji na stolovima zaposlenika toliko dugo da su se stopili s lakom drveta. Mobilnost kod prijenosnika polako gubi svoj znacaj....sto je pomalo smijesno s obzirom da druge prednosti osim toga sto su prijenosni bas i nemaju
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 18:24   #34
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Pentium M na 1.7GHz pojede za dorucak jednojezgreni Atom na 1.6GHz. U tome je stvar.

Atom na 1.6GHz je u rangu Celerona na 900MHz (otprilike, ne potpuno).

Dvojezgreni desktop Atomi su vec na trzistu ali nemam iskustva iz prve ruke kako se ponasaju u svakodnevnim aplikacijama.


Da li ti uopce znas kako radi Celeron 900MHz? Da znas ne bi ga usporedivao sa Atomom. Atom 330 usporeduju sa P4 2.8GHz HT i po dosta testova Atom je brzi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 19:20   #35
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
celeron m 353 na 900MHz je bio u dosta recenzija, benchmarka i slicnih pizdarija po netu zbog toga sto je bio prvi procesor koji je gurao EEE PC. potrazi malo pa cesh vidjet.

mozda si ti mislio da se radi o starom celeronu?

nema potrebe da pljujesh po drugima
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 22:27   #36
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ima li informacija kad će ovo čudo kod nas stići, baš mi treba zamjena za DVDplayer, a ovo je AIO rješenje savršeno
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 22:46   #37
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Baja, nemoj cekat. kupi popcorn hour a110 + usb dvd-rw+TB disk i uzivaj. nema nista od cekanja
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 08:34   #38
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova


Da li ti uopce znas kako radi Celeron 900MHz? Da znas ne bi ga usporedivao sa Atomom. Atom 330 usporeduju sa P4 2.8GHz HT i po dosta testova Atom je brzi.

Ocito ti ne znas, i jos uz to mijesas pojmove.

Kao sto je DaNiJ3L rekao, usporedba se odnosila na Celeron 353 i jednojezgreni Atom N270. Celeron u velikoj vecini testova izlazi bolji od doticnog Atoma.

Ti navodis desktop Atom (i to dvojezgreni) i govoris kako ja nemam pojma. A ja jos fino napisem
Citiraj:
Autor Matta
Dvojezgreni desktop Atomi su vec na trzistu ali nemam iskustva iz prve ruke kako se ponasaju u svakodnevnim aplikacijama.
Prvo procitaj cijeli thread i post na koji replyas pa onda pljuj...
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 17:00   #39
m.a.t.e.j
h3@dhunt3r
Moj komp
 
m.a.t.e.j's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 55
nemojte pljuvati nitko po nikome, to nije lijepo... puno ljudi zivi u neznanju i treba im svesrdna pomoc bliznjih... ipak je Bozic pred vratima...
m.a.t.e.j je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 18:14   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zimi je najbolje pljuvati po drugima, smrzne se u letu pa jace boli...
danasnja deca nist ne znaju
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2008., 14:55   #41
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Kao sto je DaNiJ3L rekao, usporedba se odnosila na Celeron 353 i jednojezgreni Atom N270. Celeron u velikoj vecini testova izlazi bolji od doticnog Atoma.
Da je tako vec bi sada imao novi ASUS Eee 1000HD.

Koliko ja znam i koliko sam citao, celeron je bolji od atoma samo u superPI-u i u nekim slicnim stvarima. A ta glupost mi u zivotu apsolutno nista ne znaci.

Jel mozes dati neke linkove na te testove gdje je celer bolji? Bas me zanima, jer sam si bas razmisljao o kupovini oko 3. mjeseca nekog netbooka, pa mi mozda prevagne.
  Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 15:13   #42
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da je tako vec bi sada imao novi ASUS Eee 1000HD.

Koliko ja znam i koliko sam citao, celeron je bolji od atoma samo u superPI-u i u nekim slicnim stvarima. A ta glupost mi u zivotu apsolutno nista ne znaci.

Jel mozes dati neke linkove na te testove gdje je celer bolji? Bas me zanima, jer sam si bas razmisljao o kupovini oko 3. mjeseca nekog netbooka, pa mi mozda prevagne.

Hm, iskreno vise nemam nikakvih linkova posto sam prije 3 mjeseca izisao iz netbook voda i nedavno uzeo Flybook V5.
Potrazit cu malo pa ako nadjem, javim ovdje.

BTW, nemoj misliti da navijam ili preferiram Celeron. Da opet uzimam netbook, opet bih isao na Atoma definitivno. Za ono za sta bi netbook trebao sluziti Atom je sasvim dovoljan i energetski ucinkovit. Samo se nadam da ce uskoro poceti izlaziti novi modeli sa kombinacijom Atoma i 9400 chipseta.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 17:46   #43
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, mene zivcira sta moraju da leme te procove direkt na plocu. Inace bi si copio vec taj asus, kupio plocu sa dualcore atomom, zamijenio ih i to je to. Imao bi super netbook, a s druge strane bi od onog cuda napravio jeftinjak NAS.
  Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 19:09   #44
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ma, mene zivcira sta moraju da leme te procove direkt na plocu. Inace bi si copio vec taj asus, kupio plocu sa dualcore atomom, zamijenio ih i to je to. Imao bi super netbook, a s druge strane bi od onog cuda napravio jeftinjak NAS.
Pa zar ASUS EEE nije ovako efikasan i učinkovit

Ako si imao priliku koristiti EEE onda znaš o čemu pričam, XP + 1GB+ RAMa, i Atom jednostavno nije kočnica

Uostalom ASUS EEE (kao i drugi netbookovi) rade baš ono zašto su namjenjei


To što se tiče lemljenja, to je bolje, jer manje se kemija oko samog PCa, a i njima je lakše sve u komadu zalemiti.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 03:24   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Uostalom ASUS EEE (kao i drugi netbookovi) rade baš ono zašto su namjenjei


To što se tiče lemljenja, to je bolje, jer manje se kemija oko samog PCa, a i njima je lakše sve u komadu zalemiti.
Pa rade, da. Ali bas to malo vise proc. moci je ono sto ce uciniti prosjecnom korisniku dan lijepsim.

A sto se tice lemljenja. To nije NIKAKVO opravdanje. Dapace, jaaaaaaako glup argument. Manje se kemija, lol. Bar sam ti ja dao primjer kako bi zamjena bila dobra!

Ajmo ne opravdavat nekog, nego gledat ono sto pruza!
  Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 03:42   #46
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa rade, da. Ali bas to malo vise proc. moci je ono sto ce uciniti prosjecnom korisniku dan lijepsim.
Kažem opet ako si se bavio EEEom, onda se zašto je namjen (surfanje, pisanje tekostova, pregled slika/videa) radi najnormalnije kao i sa jačim CPUovima. Mislim ako se ti misliš baviti filmskom obradom, sigurno nećeš ubost EEE
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 12:52   #47
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa rade, da. Ali bas to malo vise proc. moci je ono sto ce uciniti prosjecnom korisniku dan lijepsim.

A sto se tice lemljenja. To nije NIKAKVO opravdanje. Dapace, jaaaaaaako glup argument. Manje se kemija, lol. Bar sam ti ja dao primjer kako bi zamjena bila dobra!
Ljudi pomalo zaboravljaju ono čemu su ti netbook-ovi namjenjeni. Svi pričaju kak je to mali ekran, nema 4Gb rama, sli ni firewire.

Napravljeni su da budu jeftini, jednostavni i da malo troše. Imao sam priliku isprobati prvi eee sa 7" ekranom i u XP-u se odlično ponašao i to sa 512 mb. Vjerujem da bi me neki jači netbook kao što je Acer Aspire One ili MSI Wind oduševili jer imaju i dosta mjesta na disku, veći ekran i tak to.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 15:16   #48
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
nVidia's push for the Ion platform, which combines its GeForce 9400 mGPU with the Intel Atom CPU, is heavily reliant on Intel being willing to abandon its current Atom pricing system. Under the existing scheme, Intel will only sell Atom CPUs and corresponding chipsets in a bundle, but if hardware vendors are unable to buy just the Atom CPU, the Ion platform becomes too expensive for most applications. nVidia executives recently visited local PC makers, in an attempt to drum up support for allowing its MCP7A and MCP79 chipsets into the Atom ecosystem.

However, in an internal statement distributed to hardware makers recently, Intel reiterated that Atom CPUs for netbooks and nettops are only available bundled with its 945GSE and 945GC chipsets, the makers said. When asked to comment, Intel indicated that it has no plans to validate the nVidia MCP79 chipset on Atom-based nettop or netbook platforms. Intel also has no plans to form a partnership with nVidia to support nettop or netbook platforms based on the Intel Atom CPU, the company added. nVidia was invited to comment but did not respond by the time of publication.
Izvor: DigiTimes
McG je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 15:56   #49
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
/cut
Šteta, Intel gura svoje sranje naravno na svojoj platformi, ubijajući tako veći možebitni utjecaj Atoma na HTPCove

BTW meni se jako svidio koncept, ali sada ću morat pričekat

http://www.pce.hostili.com/images/9607-nvidiaion2men7.jpg
Baš mi super izgleda za Windows7 i HD materijal na LCDu.....
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 11:15   #50
CIS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Požega
Postovi: 84
Ma ovo mi se jako svidja,stvarno svaka im cast..Ja bi to za laptope prvenstveno,malo trosi a i dovoljan je za ono primarno..Oni kojima je preslabo neka su uzimaju jace laptote i neka nepljuju po ovome,jer to im stvarno netreba
CIS je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 04:35   #51
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor CIS Pregled postova
Ma ovo mi se jako svidja,stvarno svaka im cast..Ja bi to za laptope prvenstveno,malo trosi a i dovoljan je za ono primarno..Oni kojima je preslabo neka su uzimaju jace laptote i neka nepljuju po ovome,jer to im stvarno netreba
Ma ovo je meni još bolje u ulozi HTPCa, mali jak za HD1080, jednostavno super kombinacija.

Još jednom šteta što Intel odbija suradnju
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 21:45   #52
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ma ovo je meni još bolje u ulozi HTPCa, mali jak za HD1080, jednostavno super kombinacija.

Još jednom šteta što Intel odbija suradnju
a jedino onda kupit novi mac mini
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 22:20   #53
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
a jedino onda kupit novi mac mini
Iako sam u zadnje vrijeme postao fan Applea nije da mi se da davat lovu za Mac mini, kad imam prekrasni zeleni nVidia ION
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:14   #54
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
Baja, nemoj cekat. kupi popcorn hour a110 + usb dvd-rw+TB disk i uzivaj. nema nista od cekanja

gdje ima ovog kupiti?

te jedino nedostatak što nema wireless pa da se može wirelessom povuć podatke sa drugog kompa/diska...

back OT: ovo izgleda stvarno primamljivo, baš me veseli u koejm smejru se razvija IT
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:17   #55
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Imaš u Autronicu za lijepih ~2.500 kn.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 01:43   #56
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sa 215$ na 500$, finoooo gamad
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 02:02   #57
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
te jedino nedostatak što nema wireless pa da se može wirelessom povuć podatke sa drugog kompa/diska...
A meni smeta što nije PC

Hebiga volim da mogu prčkat, na kraju krajeva nesviđaju mi se ta OOB rješenja, a po meni se nemogu mjeriti sa PCom, pogotovo IONom ako izađe
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 12:17   #58
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovo je odlična stvar, u biti dvd player koji čita mkv.. bez optičkog uređeja i sa mrežnim sučeljem..
kad bolje razmislim, nedovršen proizvod...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 13:37   #59
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 08:28   #60
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Slim bluray (da bar ima slot in jos) baciti u to, IR port naprijed staviti i bye bye komponentnim bluray citacima (sto se tice barem informaticki pismenih ljudi).
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na