Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2011., 13:38   #241
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Daj se malo skuliraj. Ovo što radiš je iznimno opasno. Ak nešto ne možeš dignut (pravilno!) 5-6 puta, nemoj to ni dizat. Samo ćeš se syebat. Piramidu bi trebao završit na 4-5 ponavljanja, a ne s tim počet.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 14:25   #242
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ovaj dečko je školovani fitnes trener, osjećam dosta veliki napredak otkad tako radim. Benč radim kako sam naveo, a sve ostale vježbe, kosi benč ili incline press i fly sa 16-14-12 ponavljanja, dips, cross mašina itd itd.

Imaš ti možda bolji plan treninga za prsa?
Flikoman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2011., 14:36   #243
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Radim dvojke i jedinice trenutno (bench), promjenio sam program vježbanja prsa. Dosad sam radio 8x80kg 4 serije, a sad radim piramidu. Počinjem od 70 za zagrijavanje, pa dižem 90kg 5x, 100kg 2x, 110kg jednom i 120kg jednom. Kaže fitnes trener da je to sad probijanje granica. 120kg mi je trenutno maksimala, jučer sam jedva digao. Tak ću još napravit 2-3 treninga i probati zamjeniti 8x80 prijašnjih na 8x90 i par komada stotke.

Naravno, ruke, noge i leđa isto radim, al mi je trenutno naglasak na prsa pošto su mi ona najslabija karika.

Ak su ti prsa najslabija karika, a dizes ove kilaze, pa kolki si ti covjece
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 14:44   #244
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Ak su ti prsa najslabija karika, a dizes ove kilaze, pa kolki si ti covjece
178cm 79kg
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:02   #245
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Molim preporuku za neku dobru teretanu u Novom Zagrebu, Utrine, Travno, Dugave, Zapruđe.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:19   #246
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
178cm 79kg
Ako sa 79 kila dižeš 120 kila, svaka ti čast.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:30   #247
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ako sa 79 kila dižeš 120 kila, svaka ti čast.
Da, mogu jednom dići. Dvije godine treninga.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:47   #248
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ja sam jucer radio prsa i napravio maksimalu benc! (nisam odavno probavao max)..
Uglavnom 181cm visok - 75kg tezak:
100kg 14x
110kg 10x
120kg 4x
130kg 1x
135kg 1x (ovisno o danu, nekad ide nekad ne)..
PS. Kad sam imao 78-79kg dizao sam 80kg -25x
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:59   #249
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ja sam jucer radio prsa i napravio maksimalu benc! (nisam odavno probavao max)..
Uglavnom 181cm visok - 75kg tezak:
100kg 14x
110kg 10x
120kg 4x
130kg 1x
135kg 1x (ovisno o danu, nekad ide nekad ne)..
PS. Kad sam imao 78-79kg dizao sam 80kg -25x


Prsa teško dobivam (masu i oblik), pa zato forsiram toliko s tim. Dok ruke, ramena i leđa malo taknem i to je strahota kako raste.

Meni da su ove prve dvije težine 100x14 i 110x10, prezadovoljan sam
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 16:00   #250
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Strašno. Mene sada sram napisati moj max.

Nego, jel radite nabačaj i trzaj?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2011., 16:07   #251
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Strašno. Mene sada sram napisati moj max.

Nego, jel radite nabačaj i trzaj?
Ja ne.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 16:29   #252
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nego, jel radite nabačaj i trzaj?
Nabačaj i trzaj nikako raditi bez kvalificiranog trenera/iskusnog dizača utega i prvo jedno pola godine jačati pečenice na dnu leđa sa malim kilažama.
Edit: zaboravih pitat zašto uopće zeliš radit ove dvije vježbe? jako se lako ozljedit a neznam što želiš postići, ako si u nekom djelu slab bolje radi vježbe koje dizači rade da bi ojačali na trzaju/nabačaju za snagu.

Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ja sam jucer radio prsa i napravio maksimalu benc! (nisam odavno probavao max)..
Uglavnom 181cm visok - 75kg tezak:
100kg 14x
110kg 10x
120kg 4x
130kg 1x
135kg 1x (ovisno o danu, nekad ide nekad ne)..
PS. Kad sam imao 78-79kg dizao sam 80kg -25x
mhm ta visina i kilaža to je ekstra rezultat.... di treniraš Joke , moglo bi se desit da to svratin pogledat
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 17:47   #253
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
@Flikoman prije sam ja imao 93kg, uglavnom manje snage sam prije imao nego sada sa 7xkg..
Da ne govorim o bencu, deadlift, zgibovi i propadanje..
1. Nabacaj i trzaj prvenstveno radi same snage, i radi nabijanja teste (iako se slazem da su to vjezbe koje su jako opasne i zahtjevaju dobru koncentraciju i tehniku prilikom izvodjenja)..
2. 6Finger treniram u apolona (blatine), mozes doc pogledat / napravit trening sta zelis.
PS. Takodjer 300 program za teretanu sam radio 11 minuta (to je bilo ovo ljeto).
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 18:00   #254
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
1. Nabacaj i trzaj prvenstveno radi same snage, i radi nabijanja teste (iako se slazem da su to vjezbe koje su jako opasne i zahtjevaju dobru koncentraciju i tehniku prilikom izvodjenja)..
Kao bivši dizač toplo se nadam da se ekipa neće olako upuštat u te vježbe, jedino šta se može očekivat je podljevi/hematomi iznad "sprave", krvava koljena i pokoja diskus hernija.
Dizači dižu snagu na čučnju (to je predan i krvav proces pun ozljeda.... koji traje) prednji/zadnji, vučenjima raznoraznim i eventualni izbačaj sam sa stalaka (nažalost i anabolicima međuostalim), trzaj nabačaj su samo stvar tehnike...

Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
2. 6Finger treniram u apolona (blatine), mozes doc pogledat / napravit trening sta zelis.
PS. Takodjer 300 program za teretanu sam radio 11 minuta (to je bilo ovo ljeto).
Malo Offa, ajd baci oko na SPLIT Sastanak ako znaš još kojeg forumaša iz Slita pa se lipo nađemo, pijemo kavu, minjamo se za hardver, razminimo brojeve za gym i slično...
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 18:01   #255
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Edit: zaboravih pitat zašto uopće zeliš radit ove dvije vježbe? jako se lako ozljedit a neznam što želiš postići, ako si u nekom djelu slab bolje radi vježbe koje dizači rade da bi ojačali na trzaju/nabačaju za snagu.
Pitam jel to radi tko od vas, jer je logično da radite ako se bavite nekim sportom. Ako je ovako rekretivno, onda je jasno da se ne radi nabačaj i trzaj. Ali moram priznati da ne priznam ove šeme kada se ljudi nabildaju, hodaju kao od stijene odvaljeni, a ne mogu pretrčati 100 metara.

Joke, tebi jedan veliki respekt, strašne brojke. 11 minuta

Nego, jedan offtopic, kako to da su proizvodi poput aminokiselina, proteina itd. duplo jeftiniji u sloveniji?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 18:08   #256
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
@Gilbert, jbg ja nisam nikad samo teretanu radio..
8 godina vaterpolo, pa 1 godinu rugby, pa pola godine kosarke!
Onda sam prekinio i poceo teretana, bicikla, trcanje, plivanje (ono svakakve kombinacije) i dodju onda rezultati!
Ovo za proizvode iz prosporta, koliko sam cuo oni rade to sa nekim izvana i jos neke sheme pa onda je to jeftinije.
Kod nas u HR je to skupo, uz to sve sami ti prodavaci ode kod nas imaju jako jako smijesnu zaradu , govorim za zaradu npr. po jednom proizvodu (gledao sam cak i po cijenicima nabavne / prodajne cijene ono po par desetaka kuna zarade)!
Sve u svemu jako smijesno.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 18:13   #257
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
hodaju kao od stijene odvaljeni, a ne mogu pretrčati 100 metara.
Meni je trčanje bila glavna zanimacija godinu dana. 10km za 45min, to mi je bila neka norma.

Startao sam sa 98kg, sad završio na 79. Dalje ćemo vidit kako će biti. Uz to radim i savate boks rekreativno.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 22:34   #258
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Uh, čitajući ovo ovdje nemogu da vas ne priupitam par pitanja!
Ja imam 170cm i 109kn, imao sam 85gb prije 4g. od tada sam se zaposlio kao dostavljač i najveći dio prehrane se svodio na proizvode iz pekarne!

Da ne duljim, sada sam fraj i htio bih to sklesati na što jeftiniji (pošto sam ostao bez posla) i prirodniji način, imam karakter i ono što odredim to i mogu napraviti!
Dostupna sredstva za vježbu su mi brdski bicikl i Orbidrek u sobi!
Nemogu trčati jer su mi koljena nazvaljena (desno koljeno operiran prednji križni, a razvaljen menisk, a lijevo razvaljen menisk i načet ili potrgan prednji križni ali nije saniran)

Dakle, što bi mi preporučili i kakav način treninga da dođem prvo do neke kondicije a onda i da skinem kile?
Dali da bacam nofce na neke preparate tipa l'carnitine ili ne?

Evo prije 8g sam bio na 112kg, i bio na nekoj dijeti i osječao sam se kao proljev, oprostite na izrazu, ali doslovno tako, ali sam u periodu od dva puta po 6mj. i 3mj. pauze skinuo kile do 82kg i onda u periodu do zaposlenja održavao između 83kg - 85kg!
Dakle znam da mogu ali stvarno bih ovaj put htio to napraviti bez tzv. dijeta pa bih vas zamolio za poneki savjet vezan uz moje trenutne mogučnosti!

Hvala!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 22:42   #259
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Molim preporuku za neku dobru teretanu u Novom Zagrebu, Utrine, Travno, Dugave, Zapruđe.
Imaš XXL na Velesajmu. Bolje nema.
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ja sam jucer radio prsa i napravio maksimalu benc! (nisam odavno probavao max)..
Uglavnom 181cm visok - 75kg tezak:
100kg 14x
110kg 10x
120kg 4x
130kg 1x
135kg 1x (ovisno o danu, nekad ide nekad ne)..
PS. Kad sam imao 78-79kg dizao sam 80kg -25x
Odličan si Joke. Meni se benč pomaknuo na 105kg i to jedvite jade, a radio sam sve da se pojača isti. Vi dalmoši dole imate odličan benč, to valjda genetski

Jedino je ove godine čučanj išao gore, jedinica sa 160kg. DL neće preko 165kg nikako.
U 2. mjesecu se vraćam u gym, a od 3-4. mjeseca bi trebao na neku defku. Probat ćemo 2 mjeseca samo hodanjem skinuti nešto, a onda ako neće ići, pred more lagano trčanje ubaciti.
Sa 85kg pasti na nekih 78kg, bilo bi uber kul

@2 die 4
Nemoj si niš kupovati od l-carnitina i slično, rađe si uloži love u hranu, meso ili neš. Ako imaš vremena, vozi bajk, no možeš i hodati dnevno 2h, što uz što pravilniju prehranu, možeš minimalizirati gubitak mišića (nije da i oni ovako odlaze sami od sebe). Ekipa je znala raditi čuda uz 2-3h hodanja dnevno i prehranu ajnc-A.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 22:52   #260
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Jedino je ove godine čučanj išao gore, jedinica sa 160kg. DL neće preko 165kg nikako.
Sa 80kg raditi 160kg čučanj a nisi profi sportaš (teška atletika i sl..), nešto tu neštima... Ako pričaš o "polu čučnju" tj kada ti zadnja loža sa potkoljenicom zatvara kut od 45 stupnjeva onda se toga mani ta je vježba beskorisna (osim skakčima vis/košarka i sl) a za tebe jako opasna... DL sa 165 ti je također malo besmislen tj nema nikakve vajde od maksimale na DL samo potencijalna ozljeda..
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 22:54   #261
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

@2 die 4
Nemoj si niš kupovati od l-carnitina i slično, rađe si uloži love u hranu, meso ili neš. Ako imaš vremena, vozi bajk, no možeš i hodati dnevno 2h, što uz što pravilniju prehranu, možeš minimalizirati gubitak mišića (nije da i oni ovako odlaze sami od sebe). Ekipa je znala raditi čuda uz 2-3h hodanja dnevno i prehranu ajnc-A.
Hvala na brzom odgovoru, ali pošto ja nemam pojma o ićemu vezano uz pravilno bilo šta, jel može neki link na topic pravilna prehrana, koja je to hrana?
Kako i koliko? ....!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:10   #262
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Sa 80kg raditi 160kg čučanj a nisi profi sportaš (teška atletika i sl..), nešto tu neštima... Ako pričaš o "polu čučnju" tj kada ti zadnja loža sa potkoljenicom zatvara kut od 45 stupnjeva onda se toga mani ta je vježba beskorisna (osim skakčima vis/košarka i sl) a za tebe jako opasna... DL sa 165 ti je također malo besmislen tj nema nikakve vajde od maksimale na DL samo potencijalna ozljeda..
Puni čučanj mi je malo slabiji. Ovo je da loža probija paralelu, natkoljenica paralelna sa podom.
Znam da koristi za mene kao rekreativca nema, no ovakav način treniranja gdje se radi malo ponavljanja sa velikim težinama (a to je jedna glavna vježba u tom danu) mi paše. Napredak na fizičkom pogledu je očito od vremena kada sam radio drugačije. Usto se ima i volje za treningom, a pri većim težinama uvijek imam spotera ili više njih (čučanj npr.).
A da ću se ozljediti - možda. No veća je šansa da se ozljedim dok ću negdje podizati vešmašinu ili ne. Tak to ide...
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Hvala na brzom odgovoru, ali pošto ja nemam pojma o ićemu vezano uz pravilno bilo šta, jel može neki link na topic pravilna prehrana, koja je to hrana?
Kako i koliko? ....!
Unositi manje nego što trošiš (nekih 500-700 kalorija bit u minusu dnevno). Jesti više puta dnevno (iako se može i drugačije jasno), od hrane meso što manje masno, jaja, sirevi (opet manje masni), riba (opet manje masna). Ugljikohidrate samo kompleksne, masnoće su potrebne u vidu Omega 3.

A imaš različite programe hrane. Bilo cikliranje UH, bilo UH nisko uz punjenja, bilo UH nisko stalno. To vidiš sam što ti više pomaže i kakav si tip. Netko ne može bez UH (ugljikohidrata), netko je bolje volje bez njih i slično.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:13   #263
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Fliko, oni singlovi jedino imaju smisla ako je trener vidio da ti ponestaje motivacije, pa da si maxovima digneš malo ego, jel to je sve što će od toga rast. Sa dvije godinje dizanja daleko si od toga da si iscrpio sve mogućnosti i varijacije. Da ne velim da je malo čudno što uopće imaš "slabu točku".

Te šeme samo sa max singlovima su, pretpostavljam, izmislili likovi sa 20 godinja bildanja i 3 tone steroida u sebi koji nemaju pojma kud bi više sa sobom.

Druga stvar, kaj je s onim 16-14-12? Mašeš rukicama po zraku bez veze. To su vježbe za zagrijavanje (ili kad tek počinješ). Odradi tri vježbe kak se spada (ona Jokina šema je OK, samo si prilagodi težinu), a ne jednu na max, a ostale laganini.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:16   #264
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
@ 2 die 4

U principu treba ti proteinska prehrana. Biraj hranu s čim više proteina, a čim manje ugljikohidrata i šećera. Piletina ti ovdje super paše, posni sir, jedi čim više voća, na tvoju težinu minimalno 3 litre vode dnevno, ali minimalno. Jaja kuhaj, tuna u konzervi je isto oke.

Uglavnom, guglaj si za proteinsku (bjelančevine) prehranu.

I hodanje minimalno sat vremena ili orbitrek svaki dan po minimalno pola sata.

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Fliko, oni singlovi jedino imaju smisla ako je trener vidio da ti ponestaje motivacije, pa da si maxovima digneš malo ego, jel to je sve što će od toga rast. Sa dvije godinje dizanja daleko si od toga da si iscrpio sve mogućnosti i varijacije. Da ne velim da je malo čudno što uopće imaš "slabu točku".

Te šeme samo sa max singlovima su, pretpostavljam, izmislili likovi sa 20 godinja bildanja i 3 tone steroida u sebi koji nemaju pojma kud bi više sa sobom.

Druga stvar, kaj je s onim 16-14-12? Mašeš rukicama po zraku bez veze. To su vježbe za zagrijavanje (ili kad tek počinješ). Odradi tri vježbe kak se spada (ona Jokina šema je OK, samo si prilagodi težinu), a ne jednu na max, a ostale laganini.
Možda sam se malo krivo izrazio ili ti krivo shvatio neke stvari. Bio sam debeo pa nisam radio kako spada teretanu, to je sve bilo zbrda zdola. Najviše sam trčao u to vrijeme, 3x tjedno po 10km.

Teretanu sam za to vrijeme radio tek toliko dok nisam skinuo kile i dobio volju podići mišićnu masu. Treninzi su mi se bazirali prema youtube filmovima itd.

Ovog ljeta sam počeo malo ozbiljnije trenirati u teretani (čitaj. hodati više puta tjedno) te sam došao do granice kad mi je trebala stručna pomoć i onda sam pitao tog lika za pomoć. Stručni fitnes trener je, 14 godina trenira te zna puno više od mene.

Pogodio si što se ega tiče, nisam imao muda, da se tako izrazim da probavam težine iznad 80kg, a 80kg sam dizao bez problema po 8, 10, 12 puta, kako kada i to 4, 5 serija. Onda mi je on rekao da ćemo mjesec dana raditi te jedinice, da se uvjerim da mogu i da dobijem tu novu motivaciju.

Što se tiče 16-14-12, ne mašem rukama, to radim incline bench press i fly sa 15, 17.5 i 20kg bučicama. Većih u teretani nema

Zadnje izmijenjeno od: Flikoman. 04.01.2011. u 23:23.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:40   #265
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ok, evo pogledah malo i našao sam otprilike kakva je to prehrana, odnosno o kojim se konkretno namirnicama radi!

Evo probat ću se prilagoditi koliko god budem mogao, pa ću se javiti tu i tamo u ovaj topic sa napretkom ili pokojim dodatnim pitanjem!
Hvala svima još jednom!
LP.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:58   #266
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Najbolje ti je napisati što otprilike imaš doma ili voliš jesti. Trpati u sebe nekaj kaj ne voliš je glupost. Uvijek ima zamjena neka.

Uglavnom:
meso - piletina, puretina, svinjetina čista, tele, janje etc. (da baš nije premasno, no piletina je neki best buy)
jaja - belanjak i žutanjak
riba i morski plodovi - sve super, samo ne premasne ribe. Paziti na pripremu (tipa prženo nije dobro), ulje u konzervi etc.
sirevi - posni, zrnati (finiji od posnog)

od uh:
zobene, kuhani krumpir (kad kuhaš krumpir sa korom tipa za onu salatu sa lukom, ostaje kalij unutra, buš bolje zgledal jer kalij izbacuje vodu van ), riža

masnoće:
omega 3 i iz jaja - ak ne unosiš masti, ode proizvodnja testosterona
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 00:08   #267
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Najbolje ti je napisati što otprilike imaš doma ili voliš jesti. Trpati u sebe nekaj kaj ne voliš je glupost. Uvijek ima zamjena neka.

Uglavnom:
meso - piletina, puretina, svinjetina čista, tele, janje etc. (da baš nije premasno, no piletina je neki best buy)
jaja - belanjak i žutanjak
riba i morski plodovi - sve super, samo ne premasne ribe. Paziti na pripremu (tipa prženo nije dobro), ulje u konzervi etc.
sirevi - posni, zrnati (finiji od posnog)

od uh:
zobene, kuhani krumpir (kad kuhaš krumpir sa korom tipa za onu salatu sa lukom, ostaje kalij unutra, buš bolje zgledal jer kalij izbacuje vodu van ), riža

masnoće:
omega 3 i iz jaja - ak ne unosiš masti, ode proizvodnja testosterona
Mislio sam da se sa ovim smajlijem podrazumjeva da mi hrana nije bljak, dapače zbog nebiranja sam ovaki kaki jesam

Hvala još jednom!
Evo krečem od jutra, dakle za jaja pretpostavljam kuhana, a ne pržena na ulju ?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 00:11   #268
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
saI gledaj, to traje, nećeš kroz tjedan dana vidjeti napredak. Meni je mjesec i pol trebalo da kile počnu padati kak spada, tako da, samo volje i strpljenja.

I ne zaboravi piti minimalno 3 litre vode dnevno, to ti je jako bitno. Jaja kuhana, da, makar i pečena s vremena na vrijeme ti neće ništa naštetiti pošto budeš i vježbao itd.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 01:06   #269
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja uskoro pocinjem sa skidanjem kila i to poveceg broja, tocnije oko 20kg. Plan je jako jednostavan. Minimalno tri treninga tjedno, boks u Lokomotivi. Bio sam tamo davnih dana i znam da se budu nadigli parketi od mog znoja kad krenem. Radio sam to i prije i funkcionira nevjerojatnom brzinom. Trebat ce mi oko 2tj da se malo vratim u formu i da mogu pocet trenirat normalno ali nakon toga to ide ko beba. Prije koju god. sam skresao 80kg na 68 u 3mj a nakon godinu dana sam imal 66kg cistog dinamta. Cak nije bio ni boks, nego judo, koji je nesto laski fizicki za treniranje. Jedino kaj ovaj put skidam 90 i nesto sam stariji. Poanta je bolje odradit 3 puta tjedno posteni trening i zrtvovat koju cugu u bircu, nego nesto petljat sa klopom i satro vjezbanjem doma. Kad se krene nije uopce tesko a ako je neki borilacki sport u pitanju, postane totalna ovisnost i meni nema te teretane koja stvori feeling ko nakon dobrog treninga sa laganim odmjeravanjem snege i vjestine sa drugim deckim ili curama. Sa curama je zanimljivo delat, pogotovo hrvacke zahvate.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 05.01.2011. u 01:26. Razlog: Mislim lako je rec
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 04:30   #270
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Najbolje ti je napisati što otprilike imaš doma ili voliš jesti. Trpati u sebe nekaj kaj ne voliš je glupost. Uvijek ima zamjena neka.

Uglavnom:
meso - piletina, puretina, svinjetina čista, tele, janje etc. (da baš nije premasno, no piletina je neki best buy)
jaja - belanjak i žutanjak
riba i morski plodovi - sve super, samo ne premasne ribe. Paziti na pripremu (tipa prženo nije dobro), ulje u konzervi etc.
sirevi - posni, zrnati (finiji od posnog)

od uh:
zobene, kuhani krumpir (kad kuhaš krumpir sa korom tipa za onu salatu sa lukom, ostaje kalij unutra, buš bolje zgledal jer kalij izbacuje vodu van ), riža

masnoće:
omega 3 i iz jaja - ak ne unosiš masti, ode proizvodnja testosterona
Evo ja upravo pijem bjelanjke (sirove) i jedem zrnati sir.
A ujutro cu shake (1 banana, 1 mjerica wheya, Petit Beurre keksi i mlijeko)..
Jbg malo vise kalorija ujutro, ceka me opasni trening!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na