Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2011., 14:38   #1
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Računalo se neprestano smrzava

Pozdrav.

Imam ovaj problem vec neko vrijeme, stvarno ne znam kad je i cim izazvan poceo. Naime, racunalo mi se neprestano freeza! Ponekad vec kad ga upalim pa onom prvom screenu gdje prikazuje one opcije za Bios, Flash mode bla bla. Ali to je rijetko, problem je kada se windowsi loadaju i sad odrade svi oni startup programi, i on samo zašteka i nebi ga dragi Bog pomjerio ni lijevo ni desno. Jedino sto pomaze je vađenje svih kablova i onda ponovno paljenje, resetiranje racunala koje moze potrajati i do sat vremena dok on opet ne odluci da proradi. Napominjem, da ni tada kada se pokrene ja ne izvedem nikakav magicni trik, nego eto izvadim kablove od napajanja, izvadim onaj kabel iz napajanje u maticnu, iz napajanja u graficku, pustim ga malo, pa opet palim i tako dok dok jednome od nas dvojice ne dojadi, ali je problem u tome sto on sve cesce pobjedjuje te bitke, i ja jedino sto mogu je baciti to racunalo kroz prozor i pogoditi susjeda Čamila koji po 15 sati dnevno sjedi na balkonu.
Windowse sam nove instalirao prije par dana ali to nije ni najmanje pomoglo, tako da mislim da je kvar definitivne hardverske prirode. Probao sam malo mijenjati utore od memorije, iz 1-2 u 3-4 ali ni to nije pomoglo. Promijenio kablove koje sam mogao, ni to. Moja prva sumnja je bilo napajanje, ali istina Bog, to je neko kinesko smeće, ali jel' moguce da je, jer on meni upali, dodje i do windowsa i tu onda zastane i onda on moze tako ko biljka vegetirati dok ga ja ne ugasim ili resetiram.
Taj problem imam gotovo svaki dan, bar mi se dva-tri puta dnevno pogasi, ali jednom sam isao vidjeti da li postoji neki noviji bios za moju maticnu plocu, i ja njega skinuo, flashao i boom, 2-3 dana je on radio bez ikakva problema. E sad, da li je to slucajnost ili ne? Jer nakon 2-3 dana opet je on poceo po svome, tako da opet nemam pojma.
Svaki savjet osim gađanja susjeda Čamila je dobrodošao.

Hvala.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 14:50   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Mijenjaj napajanje.
I pusti janog Čamila na miru
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na