Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2007., 18:35   #1
fulja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 7
Problem sa gašenjem kompa (još i tuli :D)

Daklem ovako, molio bih za savjet/pomoć/prosvjetljenje da u biti shvatim što se događa...

Naime, komp mi se u jednom trenutku, pretežito nakon pokretanja neke igrice, ugasi sam od sebe i počne tuliti. I tako on tuli dok mu ja ne prekinem napajanje te ga opet upalim. Ponekda nastavi noramalno raditi kao da se ništa nije dogodilo, dok ponekad se ista stvar ponovi odmah. Ponekad prilikom bootanja, ponekad pričeka da se dignu windowsi.

EDIT: Komponente sam napisao u profilu, ali mogu ih i ovdje pretipkati ako je tako lakše

Uglavnom, zahvaljujem na potencijalnoj pomoći
fulja je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 18:40   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Temperature? Vrtnja ventilatora ili naponi (manje vjerojatno) ? Postavke toga dvoje u BIOS-u. Može biti da je postavljeno da se gasi na određenoj temp i da tuli.

Može biti da je i senzor otišao pa pitaj Boga što prijavljuje i kakve temperature.

Ako radi normalno dok ga se ne optereti - vjerojatno temperature. Skini Everest ili neki program za čitanje temp. pa nam ih reci.

P.S. Daj probaj opteretiti procesor sa Prime95 -> http://www.benchmarkhq.ru/fclick/fclick.php?fid=246
Pa vidi dal ti onda tuli isto
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2007., 18:44   #3
fulja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 7
Probat ću ga opteretiti pa javim što se događa. Nego, naletio sam negdje na netu na informaciju da ploča ne prepoznaje da se ventilator vrti pa da zato radi takve stvari.

Mislim, ne znam da li je uopće do ploče problem, totalno nagađam sada....
fulja je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 18:45   #4
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Koje napajanje koristiš i koliko je staro? Ili je napajanje ili pregrijavanje. Provjeri temperature proca i chipseta prilikom opterećenja. Obzirom da bi tvoju konfu trebalo tjerat i napajanje mizerne snage, vjerovatno je u pitanju napajanje na izmaku snaga ili pretjerano zagrijavanje što je i najvjerovatnije.

EDIT: Too slow
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 18:51   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Daj slike iz Everesta npr. ili pogledaj u BIOS-u kako ti se temperature i naponi i ventilatori drže.
Nekako sumnjam da su ventilatori, jer očito je da počne zezati pod opterećenjem (kada bi se u pravilu, ako su već na automatskoj regulaciji ventilatori - trebali početi brže okretati i ako ih već matična ne vidi dok su idle, kad sve radi ok, onda bi ih barem u load-u trebala vidjeti).

Velim, prije bih rekao da je temperatura ili nešta drugo. Odi u BIOS pa vidi kako se drže temperature
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 19:41   #6
fulja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 7
Hmmm.....evo ovako

Temp proca varira oko 50°C (+/- stupanj, dva)
Tem diska je oko 35°C

Takva je otprilike uvijek, od kad ga palim do kad se ugasi. Nakon što ga ponovo pokrenem, provjerim temp u BIOSu i bude također oko 50...
fulja je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 19:45   #7
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ima li kakvih opcija za shutdown ovisno o temp. ? Ili ovisno o vrtnji venta ?

To sve pogasi i naravno, bilo bi super kada bi u Windowsima snimio temperature pod load-om, npr. već spomenutim Prime-om 95.

Moramo jedno po jedno micati kao mogućnost...
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na