Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2016., 16:25   #571
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
U njega je Windforce3 - to ne izbacuje nikakv zrak, već ga razbacuje uokolo

U tebe je stock turbinski kuler na grafi

Mislim da bi njemu bilo bolje da proba bez push pull montirat frizerku na vrh - da izbacuje zrak, naravno naprid i na dnu kejsa stavit ventove da upuhuju zrak.

Otraga naravno ispuh....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 16:48   #572
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ja se nisam puno zamarao sa time...proc mi je na 30 stupnjeva i to mi je ok...kada se ufuram onda cu mozda ici filozofirati sa temperaturama i overclockom...
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 19:48   #573
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Istina da se topli zrak diže pa bi gore trebao biti ispuh, ali u situaciji kad su ventovi na usisu, ispuhu, par njih po kućištu... Taj zakon prirode igra manju ulogu. Puno je bitnije stvoriti pravilne zračne tunele, put kojim zrak ulazi i izlazi, nego slijediti logiku koja pali u statičnim situacijama.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 20:09   #574
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Uglavnom...i7 "hebe kevu"
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 20:21   #575
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
A ni frizerka ne odmaže - moga si napisat koju o buci, temp, OC-anju, cijeni, kvaliteti, svojim dojmovima....

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275936
ili
http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 22:52   #576
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
eo jedna direktna usporedba 4460 i 6400.
https://www.youtube.com/watch?v=v05KlbEhCv8

6400 pobjeđuje u GTA5 za 30 avg frejmova.
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 08:48   #577
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Da, 38% sporiji u Dying Light i 28% brži u GTAV, pa si sad misli.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 09:40   #578
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Average je najviše natukao na max. fps što je prema tom tipu zbog ddr4 meme. Inače radi se o 20+ fps razlike na 100-njak fps. Izgleda da skylake odlično vrti taj gta V benchmark, čak bude i po 15-20% razlike naspram haswella što nema nikakve logike (ipc i clockovi) i ne može se tako naći u pravom gameplayu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.03.2016. u 09:45.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 13:51   #579
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Average je najviše natukao na max. fps što je prema tom tipu zbog ddr4 meme. Inače radi se o 20+ fps razlike na 100-njak fps. Izgleda da skylake odlično vrti taj gta V benchmark, čak bude i po 15-20% razlike naspram haswella što nema nikakve logike (ipc i clockovi) i ne može se tako naći u pravom gameplayu

Kak nema logike. Najveća je dobitak u performansama u onome u čem je najveći CPU botlneck.

Isto tako je minimalna razlika kad nema CPU bottlnecka nego je GPU bottlneck.

Totalno je različita arhitektura, tako da razlike u odnosu na IPC (što je ionako čisto generička usporedba) mogu bit veće.

Naprimjer procesor 1.
A=B+C odvrti milijun puta u sekundi
Procesor 2
A=B+C odvrti milijun puta u sekundi

IPC u
A=B+C
je isti

ali to ne znači da će bit isti u A=B+C+BxC
Zato u nekim specifičnim situacijama performanse mogu bit nekoliko puta veće od generacije do generacije, isto tako mogu bit iste (il lošije).
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 19:27   #580
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
Nisam čitao temu ispočetka pa ne znam da li je netko već spomenuo problem kod skylake-a, znači svaki skylake koji sam složio kao da čipset ima neki bug kad se upali komp dugo je screen crn pa se upali, dok kod haswella se to odma pali nema nikakvog čekanja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 00:16   #581
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čudna je ta priča oko 6400, evo npr. recenzija - http://www.trustedreviews.com/intel-...verdict-page-3

Jel ga ima netko? Baš frend dvoji između 4460 i 6400. Ako ga netko ima može bacit cpu-z bench, ne vjerujem baš previše tim random youtuberima. Singlecore perfomanse bi mu mogle presuditi jer igra tako te moba, mmorpg igre...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 00:39   #582
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Idemo opet harat sa Skylakeom

Se igra ko na forumu sa Non K OCom ?



Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 02:26   #583
MOTOR MARY
Pink Wraith driver
Moj komp
 
MOTOR MARY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
@Overclock_freak
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=276769

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Baš frend dvoji između 4460 i 6400.
briješ da će osjetit razliku u mobama i mmorpgovima? pa oba proca pojedu te igre. nisam htio opširnije odgovarat u cpu-z temi, ali možda treba usporedit po ostalim prednostima/manama skylakea u odnosu na haswell; tipa: kakve matične se mogu kupit, moguće nadogradnje, support skylakea na win7 (ako to igra ulogu) i tak.
MOTOR MARY je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 02:55   #584
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Naravno gleda i druge stvari (koja ploča, dali da ostavi ddr3 ili uzme ddr4 i kupi mir cca 10 god., dali da se proteže na Z170 ploču i skyOC, dali da uštedi sa i5 4460 i ostavi rame. Dali da uzme 4690K). Milijun opcija. Jebe ga što ima i PCI zvučnu zbog koje čini mi se igraju samo Z170 ploče, a što je plus 1150 socketu itd.

Nego glede sumnjivih skylake gaming videa primjetio sam nešto čudno. Recimo eurogamer (digital foundry) pokazuje da u gta V skylake na trenutke ima do 15-20% bolji fps nego haswell (devils canyon) na istom clocku, a u far cry 4 i po 20-25%. Međutim to je samo kod njih. Toj priči vodu ne drže ni sintetički benchmarci u best case scenariju, a kamoli nekakve igre. Drugi youtuberi, kao i proper recenzije nemaju takve rezultate u gta V, nego su u razini statističke greške. GPU u testovima nije stavka (titan x vs custom 980Ti)

Ovdje, ovdje i ovdje su rezultati u GTA V u skladu sa očekivanjima i na "same page". I ovaj odličan youtuber se osvrnio na čudnovatost digital foundry rezultata.
Digital foundry razliku u FC4 ne pokriva nikakava teorija - niti IPC razlike u najluđem scenariju, niti clockovi niti turbo boost, niti ddr4 brzine (koji su koristili i drugi izvori). Na kraju krajeva niti rezultati iz drugih izvora. Uglavnom something fishy is going on...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 23.03.2016. u 03:24.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 07:43   #585
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Naravno gleda i druge stvari (koja ploča, dali da ostavi ddr3 ili uzme ddr4 i kupi mir cca 10 god., dali da se proteže na Z170 ploču i skyOC, dali da uštedi sa i5 4460 i ostavi rame. Dali da uzme 4690K). Milijun opcija. Jebe ga što ima i PCI zvučnu zbog koje čini mi se igraju samo Z170 ploče, a što je plus 1150 socketu itd.

Nego glede sumnjivih skylake gaming videa primjetio sam nešto čudno. Recimo eurogamer (digital foundry) pokazuje da u gta V skylake na trenutke ima do 15-20% bolji fps nego haswell (devils canyon) na istom clocku, a u far cry 4 i po 20-25%. Međutim to je samo kod njih. Toj priči vodu ne drže ni sintetički benchmarci u best case scenariju, a kamoli nekakve igre. Drugi youtuberi, kao i proper recenzije nemaju takve rezultate u gta V, nego su u razini statističke greške. GPU u testovima nije stavka (titan x vs custom 980Ti)

Ovdje, ovdje i ovdje su rezultati u GTA V u skladu sa očekivanjima i na "same page". I ovaj odličan youtuber se osvrnio na čudnovatost digital foundry rezultata.
Digital foundry razliku u FC4 ne pokriva nikakava teorija - niti IPC razlike u najluđem scenariju, niti clockovi niti turbo boost, niti ddr4 brzine (koji su koristili i drugi izvori). Na kraju krajeva niti rezultati iz drugih izvora. Uglavnom something fishy is going on...

Da nešto mi kod DF smrdi, nije moguće da kod večine testova na internetu razlike skoro pa i nema ili ako je ima minimalna je a kod DF 20-25 % veće. E sad tko ih sponzorira i za koga rade ne možemo znati. Kad vidim DF video svakako uzmem za šakom soli
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 08:51   #586
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Šteta jer su najdetaljniji i najzanimljiviji. I sam sam počeo sumnjati u te njihove testove, pogotovo one sa benefitima od brže memorije. Fakat šteta.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 09:02   #587
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Nisu to neki testovi koje mi i sami ne možemo potvrditi ili opovrgnuti ovdje na PC Ekspertu .
Iskreno i ja se dvoumim koju platformu da kupim i isplati li mi se ići na Skylake ili da uzmem Haswell .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 11:40   #588
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Šteta jer su najdetaljniji i najzanimljiviji. I sam sam počeo sumnjati u te njihove testove, pogotovo one sa benefitima od brže memorije. Fakat šteta.
Da i ono sa memorijom je bilo prečudno. OK možda se može malo vidjeti razlika, ali ono kod njih je kao da si 2 klase jaču grafičku stavio, a ne rang brže rame. Jedna je igra čak 80% bolji fps imala

Također sam naletio jednom na neku temu (reddit?) gdje ih svi isprdavaju kao neobjektivne. Navodno u svakom testu žestoko overclockiraju gtx 970, a R9 390 drže stock, te su navodno u više navrata tvrdili da se R9 390 gotovo uopće ne može overclockirati. Kažem nisam to nigdje vidio nego pročitao od drugih pa uzmite sa zrnom soli.

edit

https://www.reddit.com/r/Amd/comment..._is_15_faster/

Još im je bio čudan jedan test - i7 6700K vs 5820K vs 5960X. 6700K naravno tipično digitalfoundryevski bude očito najbolji, ali što je još čudnije 5960X na manjem clocku ima malo bolje rezultate nego 5820K na većem clocku. WTF? Znači jezgre su iste, clock manji, a igre nemaju niti u ludilu tako ogroman coreload da se vidi razlika između 6 core + HT i 8 core + HT. Da je tako onda bi i 5820K ubio 6700K. Ili nešto rade krvo ili imaju problema sa 5820K i haswell sistemima ili jednostavno fingiraju. Previše je tu ustaljene nelogičnosti

Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Nisu to neki testovi koje mi i sami ne možemo potvrditi ili opovrgnuti ovdje na PC Ekspertu .
Kažem, niti jedan drugi relevantan izvor nema njihove rezultate. Nažalost ima i dosta no name youtubera koji evidentno lažiraju skylake rezultate (ono bude fakat presmješno i preočito).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 23.03.2016. u 11:56.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 12:28   #589
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Sponzorirani su, nema što drugo biti.
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 12:34   #590
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Ok, jel mi može netko tko se razume da mi kaže koja je razlika u performansama između:

DDR4 2400mhz, CL15
DDR3 2400mhz, CL10

Znači isti clock, samo ddr3 ima manju CAS latenciju, što na prvi pogled daje prednost, al valjda ddr4 nosi još neku prednost sa sobom?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 12:48   #591
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Glavna razlika su bolje voltaže i to ti je to, što se tiče brzine razlika je vjerojatno u razini 1-2%, praktično statističke greške

Citiraj:
First off, DDR4 operates at a lower voltage than DDR3. DDR4 runs at 1.2 volts, down from 1.5. It doesn't sound like much, and it's really not for your typical home PC. Most Haswell-E desktop systems (where you'll most often see DDR4 in use) will operate somewhere in the 300W to 1200W range. The voltage difference for those numbers might account for a 15W savings over DDR3—not a lot for a home user. But for server farms and other large-scale computer architectures, where you could have hundreds of systems running thousands of DDR4 modules, that 15W difference adds up.

Another big difference between DDR3 and DDR4 is speed. DDR3 specifications started at 800 MT/s (or Millions of Transfers per second) and some went as high as 2133. DDR4, meanwhile, starts at 2133 MHz. The increased speed means an overall increase in bandwidth.
This unfortunately comes with an increase in latency as well, but the increased clock speed makes for quicker transfers while maintaining an overall latency comparable to DDR2 and DDR3. DDR3-1600 operated at a latency of CL11, which took 13.75 nanoseconds to initiate a read. DDR4-2133 sits at CL15 and performed a read at 14.06 nanoseconds—only a 2% increase.

So how does this translate to real-world performance? Should we all be eager for Intel's next chipset to move us all to DDR4? Well, not really. As Anandtech found in some comprehensive benchmarks comparing DDR3 and DDR4, neither was a clear performance leader. The difference between DDR3-2133 and DDR4-2133 was negligible in a number of applications, ranging from Handbrake video conversion to half a dozen different games. DDR3 was slightly faster about half the time, and typically only a few percentages points separated the two memory types.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 13:04   #592
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Hvala! To sam tražio, ko ovaj test od Andatecha ddr3 vs ddr4 na istim clockovima. Znači praktički su tu negdje.

Tako da postoji i opcija za skeptične prema starijoj generaciji zbog rama, jednostavno uzet brži ram (npr 2400mhz, s malo utegnutijim latencijama) i miran si relativno.

Normalno, ako se ide na novo možda je bolje odmah na novu platformu, pogotovo ako se ide na non z setup.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 13:15   #593
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jedinu prednost kod ddr4 rama ja vidim:
- ako se već nema ddr3
- košta isto, a dugo će biti standard (ako je suditi po ddr2 i ddr3), znači može trajati nekoliko konfiguracija, odnosno socketa

Performance wise - ništa posebno. Vjerojatno će najviše koristi od ddr4 imati samo jedna serija amd procesora radi igpu (bristol ridge apu). Što se tiče igpu - intel već ima (eDRAM), a i amd planira neka druga rješenja za bandwidth (HBM). Ram ostaje praktično najmanje bitna komponenta glede performansi. Bitna je samo količina (i to do određene mjere)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 13:18   #594
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Malo se igram sa ovim skylake non k oc-om i evo početnih rezultata.. v-core ovdje još najmanje utječe koliko druge stvari.. na netu nigdje nema neki ok guide ili nešto

Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2016., 12:25   #595
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jedinu prednost kod ddr4 rama ja vidim:
- ako se već nema ddr3
- košta isto, a dugo će biti standard (ako je suditi po ddr2 i ddr3), znači može trajati nekoliko konfiguracija, odnosno socketa

Performance wise - ništa posebno. Vjerojatno će najviše koristi od ddr4 imati samo jedna serija amd procesora radi igpu (bristol ridge apu). Što se tiče igpu - intel već ima (eDRAM), a i amd planira neka druga rješenja za bandwidth (HBM). Ram ostaje praktično najmanje bitna komponenta glede performansi. Bitna je samo količina (i to do određene mjere)


Kak ti to vidiš kad nemaš?

Tebi su sve neke teorije zavjere. DF je jedini za koje sam ikad vidio da rade kvalitetni review, a pratim to sve već više od dvadeset godina.


Ja sam se preporodio s prelaskom haswell r i5 na skylake i5 (DDR3 i DDR4), grafička je ostala ista u igrama (najviše sam performance dobio u starcraft 2 i squad).

Novije je generalno uvijek bolje (jedini gdje se sjetim da nije, je BULDOZER kod AMD).

Evo ti video di se FPS vidi, minimalni FPS je 2x bolji

video 1
i7 3770k @4.4 GHz (kako tvrdi na forumu)
GTX980
https://www.youtube.com/watch?v=yVHuUuGfRAk

video 2 i5 6600k @ 4.7 GHz
gtx 970 (stock)

https://www.youtube.com/watch?v=8tPq7iQeyIw
više info na squad forumu

http://forums.joinsquad.com/topic/11...comment-170337

Moar coarz nije uvijek bolje, bitna je i arhitektura.
al to ti je DF koji laže i krade ovaj napaćeni narod

https://www.youtube.com/watch?v=ocwwaVGUFtk

i5 2500k upgrade na i7 6700k (duplo veći FPS).

http://forums.joinsquad.com/topic/59...-fps-increase/

Kako objašnjavaš ovo, ak je IPC 5-10% veći od generacije do generacije?

skylake je odlična arhitektura, i u nekim stvarima donosi značajan upgrade, u nekim manji.
Nema zavjere, nego je ko gotovo uvijek novije bolje od starog.


https://www.youtube.com/watch?v=fAVxmfNUuRs probaj više puta pogledat video

Zadnje izmijenjeno od: markecSMB. 01.04.2016. u 12:32.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2016., 12:35   #596
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Mmmmmda. Ti linkaš to, a ja imam review di piše ako imate Sandy Bridge i7 2600K, nemate potrebe prelaziti na i5 6600K radi 5-10% porasta u overall performansama.

Ti si imao još 2 generacije noviji Intel CPU od mog i ti OSJETNO OSJETIŠ to. Kladio bi se da se radi o placebo efektu. Da si ti imao Haswell komp i Skylake komp jedan uz drugi i vršio paralelno iste testove, onda bi te tvrdnje držale vodu.

I što, reviewove i testove koje sam ja gledao sigurno su falsificirani, a ovi od 50% gaina su jamačno točni...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2016., 12:42   #597
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
@markecSMB

Znači benchat u jednoj igri je mjerodavno za napravit zaključak kak je skylake duplo bolji...

Bitno je valjda uzet više stvari pa pogledat koliki je prosječan napredak. Da si malo bolje pogledao link koji je Manuel stavio, vidio bi da negdje imaš i gubitak u performansama s DDR4 u odnosu na DDR3.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2016., 12:42   #598
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Zaobilazi te poluproizvode od igri kao squad, arma i slično i problem riješen.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2016., 12:49   #599
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
DF je valjda jedini portal u svemiru gdje je skylake bolji od devils canyona do 15% (gta v) i 25% (far cry 4), iako sam našao 3-4 različite recenzije/testa gdje su u istoj igri razlike unutar statističke greške. Te igre nisu wot, a i da jesu ne može biti tolika razlika. Imaš negdje iza na ovoj temi pa gledaj. Imaju još bisera osim skylakea

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 01.04.2016. u 12:54.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 09:25   #600
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
@markecSMB

Znači benchat u jednoj igri je mjerodavno za napravit zaključak kak je skylake duplo bolji...

Bitno je valjda uzet više stvari pa pogledat koliki je prosječan napredak. Da si malo bolje pogledao link koji je Manuel stavio, vidio bi da negdje imaš i gubitak u performansama s DDR4 u odnosu na DDR3.
Ne znaš čitat?

Na tom linku je HASWELL E jel ti jasno da je skylake totalno različit od haswell E?
Ovo je koliko ja vidim tema o skylake.
Citiraj:
skylake je odlična arhitektura, i u nekim stvarima donosi značajan upgrade, u nekim manji.
Da si ustvari čitao linkove, vidio bi da nije samo jedna igra.

Igre u kojima sam ja osjetio/vidio/izmjerio značajan porast performansi u odnosu na haswell i na 760k (na 5 GHz) koji sam imao prije (ne uspoređujem s 760k, samo navodim):

arma2/3 starcraft 2, DCS world, SQUAD, CS GO, FSX, BF4
dakle, ja sam vidio i osjetio razliku, i razlika je značajna, u onome što je meni bitno. Nigdje ne tvrdim da će razlika svugdje bit velika.


Gdje je značajka velika? Pa u CPU bottlneck igrama (scenama), ak igra nije CPU bottlneckana, razlika je minimalna, što je očito.


Krajnje je debilno testirati CPU da ga se ne dovede u CPU bottlneck, jer se onda razlika NE VIDI.

Kao bivši vlasnik haswell i trenutni skylake i5, mogu potvrdit da je razlika otprilike ko na DF

Zadnje izmijenjeno od: markecSMB. 02.04.2016. u 09:30.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na