Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2015., 21:33   #481
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
I loša vijest za one koji imaju velika očekivanja od brzine USB sučelja i potencijalne baze za NAS:

Citiraj:
USB and Ethernet is still handled by the LAN9514 USB/Ethernet controller
http://hackaday.com/2015/02/02/intro...aspberry-pi-2/

Možda se CPU brzina nešto odrazi ovdje?
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 08:51   #482
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Stiga mi je RPi2 danas. Primarno ga mislit koristit kao media centar.
Šta da stavim OpenELEC, OSMC ili Xbian?
antebr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2015., 12:12   #483
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Na Rpi1 sam probao sve i ostao na OpenElec. Razlog, imaju najbolju ekipu i podrsku.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 12:15   #484
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Probao sam OpenELEC, ali nakon podešavanja SimpleIPTV plugina i reboota RPi2 se zamrzne (instaliran preko NOOBS-a, moram probat stavit direktno).
Sa Xbianom sve radi kako treba (samo sam LiveTV proba), moram priznat da sam ugodno iznenađen.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 13:32   #485
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Postojeca zadnja verzija 5.0.3 na Pi2 ima s tim i posebno sa sjebavanje file sistema nakon restarta na nekim (inace urednim) SD karticama. Rjesenje ce bit uvedeno u sljedecu verziju, jer vec postoji "Milhouse build" koji to ima rijeseno...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 15:13   #486
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Postojeca zadnja verzija 5.0.3 na Pi2 ima s tim i posebno sa sjebavanje file sistema nakon restarta na nekim (inace urednim) SD karticama. Rjesenje ce bit uvedeno u sljedecu verziju, jer vec postoji "Milhouse build" koji to ima rijeseno...
Je, vidija sam tek posli na Kodi forumu.
Za sada ostajem na Xbianu, moram ga testirat na TV sa CEC kako radi.
Probat ću i OSMC, pa onda donit odluku šta ostavit.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 17:09   #487
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Probaj prije RaspBMC, jer iz njega je podjelom ekipe nastao OSMC, ako se dobro sjecam...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 10:24   #488
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Samo par iskustava a kupovinom. Ak mozete probajte se organizirati i napraviti group buy. Mi (ferovci) smo kupili u prvoj turi 90komada po 276kn/kom sa pdvom i postarinom. Kontaktiral sam dost firmi, izmedu ostalog i Primotronic kod nas, no nebi proporucil da idete preko njih jer sam jako razocaran njihovim ponasanjem i neprofesionalnoscu kod kupovine. Plus jos kaj su cijene previse napuhane.

Kontaktirajte GalagoMarket u Sloveniji. Imaju racun otvoren u Zabi, tak da placanje nije problem, direkt im uplatite na racun. Ak skupite dovoljno komada mozete dobiti dobar deal. Usput mozete kupit i napajanja/Sd kartice/kucista jer imaju dobar store. Ne placate carinu i nist vise od toga na paket. Jedino mozda cekate malo ako nemaju trenutno na zalihama. Nama su slali u dva navrata jer su morali cekati sljedecu narudzbu.

Posto postoji interes mi narucujemo jos jednom i toplo preporucujem GalagoMarket, nisamo imali nikakvih problema s njima i cijene su i vise nego povoljne (bar kaj se plocica tice).
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 10:53   #489
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Boobo-oobo Pregled postova
Samo par iskustava a kupovinom. Ak mozete probajte se organizirati i napraviti group buy. Mi (ferovci) smo kupili u prvoj turi 90komada po 276kn/kom sa pdvom i postarinom. Kontaktiral sam dost firmi, izmedu ostalog i Primotronic kod nas, no nebi proporucil da idete preko njih jer sam jako razocaran njihovim ponasanjem i neprofesionalnoscu kod kupovine. Plus jos kaj su cijene previse napuhane.

Kontaktirajte GalagoMarket u Sloveniji. Imaju racun otvoren u Zabi, tak da placanje nije problem, direkt im uplatite na racun. Ak skupite dovoljno komada mozete dobiti dobar deal. Usput mozete kupit i napajanja/Sd kartice/kucista jer imaju dobar store. Ne placate carinu i nist vise od toga na paket. Jedino mozda cekate malo ako nemaju trenutno na zalihama. Nama su slali u dva navrata jer su morali cekati sljedecu narudzbu.

Posto postoji interes mi narucujemo jos jednom i toplo preporucujem GalagoMarket, nisamo imali nikakvih problema s njima i cijene su i vise nego povoljne (bar kaj se plocica tice).
Jel se možemo priključiti narudžbi?

Čak sam i bivši FER-ovac
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 11:11   #490
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Jel se možemo priključiti narudžbi?

Čak sam i bivši FER-ovac
Nisi na F2netu onda? Tam to traje vec mjesec dana skoro . . .

Za prikljuciti se u narudzbu, nemam nist protiv samo ne znam kak bi islo dijeljenje toga posto nisam tolko aktivan na ovom forumu a i nisam iz zgba pa nija da mozete lagano skoknut do mene i sl. Jedino ak se bi netko stavil sa posrednika koji bi to kasnije vama svima podijelil. Kolko ima zainteresiranih uopce, kolko komada?
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2015., 20:53   #491
icnah
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
+1
i ja bih se pridružio kolektivnoj narudžbi ak će ići..
icnah je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 21:53   #492
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
U dvije runde kupovine sam nabavljal 165 RasPi2, 18 napajanja, 15 kucista i dvije kamere. Plocice su bile po ~274kn/kom.





Obje kupovine iz GalagoMarket. Jos jedna preporuka ak mislite kupovat.
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 14:36   #493
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ima li načina da se Pi pali/gasi preko daljinskog?
Možda ga uzmem kao drugi mediaplayer za povremeno korištenje pa da ne gori skroz.
Btw imam jednoga koji je non-stop u pogonu.
tintin je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 16:50   #494
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Ne, ako je ustekan direkt u struju. "Ugasit" ga se mora prvo iz OS-a sa Power-Off, a onda nakon kaj ode u stand-by se iskljuci iz struje. To je potrebno jer pri svakom gasenju Pi biljezi zadnje stanje i izmjene na SD karticu. Ako tako ne postupas, prije ili kasnije ce ti se sje*at kartica...

Da, ako koristis dodatnu uticnicu koja se pali/gasi vlastitom daljinskom komandom
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 23:31   #495
Rospaya
Premium
 
Rospaya's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Nisam pratio cijeli thread pa SAJB, no ima li tko preporuke po pitanju microSD kartica? Pitam za brzinu, pouzdanost, cijenu i kapacitet. Prvi dan sam ubacio neku random Samsungovu unutra pa me zanima koliko bi performanse porasle da se potrudim.
Rospaya je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 12:12   #496
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
negdje sam naletio kako je samsung postigao najvece brzine s RasPi 2
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 14:40   #497
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 20:43   #498
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
negdje sam naletio kako je samsung postigao najvece brzine s RasPi 2
Ako koristis standardnu karticu na R-Pi B/B+ onda nije toliko bitan proizvodjac i trazis onu koja ima nabolje performance, jer ti modeli nemaju problema sa pozdanoscu standardnih SD kartica.
Ako koristis R-Pi2, onda ti je bitna pouzdanost micro SD kartice. Za sada za najpouzdanije (i u vrhu po performansama) se smatraju SanDisk Extreme SDHC I ili SanDisk Ultra microSDHC.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 17:28   #499
nijo123
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 7
Ljudi jel ima itko ideju kako osposobit videopozive preko skypea na RPi2?
nijo123 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 22:31   #500
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707


Stigla malina 3.14.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 22:38   #501
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Kolko para i gdje?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 22:44   #502
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Galagomarket.

U group buyu sa FER-a. Na kraju izašo 280kn.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 17:37   #503
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Da podjelim i svoje iskustvo sa 3.14. Ja sam si složio Raspberry sa HifiBerry DAC+ konvereterom. Mogu reći da sam jako zadovoljan kvalitetom zvuka hifiberry zvučne kartice. 280kn raspberry + 285kn hifiberry dac.

Koristim volumio OS, nekadasnji RaspiFi... spojen na mrežni disk za pristup muzici, a upravlja se svime što hoda po mreži (mob, tablet, pc ovisi što mi je bliže )

Mjerio sam i potrošnje u svim živim stanjima i mogu samo reći da sam oduševljen! Troši 0.35W isključen, oko 1W u idle stanju i 1.3W dok playa ..

Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 12:55   #504
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Super. Kod mene je Volumio na A+ verziji, koristi skoro samo za internet radio u kuhinji, koja je predaleko od kompa a domaci radio mi se uglavnom gadi. Privremeno sam miniliniju spojio na onboard audio izlaz, dok ne kupim neki I2S board, medjutoa izgleda da ce ovako i ostati. Sasvim je solidno za ovo sto mi treba
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 14:29   #505
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako koristis standardnu karticu na R-Pi B/B+ onda nije toliko bitan proizvodjac i trazis onu koja ima nabolje performance, jer ti modeli nemaju problema sa pozdanoscu standardnih SD kartica.
Ako koristis R-Pi2, onda ti je bitna pouzdanost micro SD kartice.
Zar je bilo nekih problema s pouzdanošću na 2-ci? Koja je razlika između 1 i 2 po tom pitanju?
Ja sam s jedinicom uspio skuriti jednu ili čak i dvije kartice, makar sam uredno svaki put shutdownao. Pretpostavljam da je bilo lošije napajanje sa nestabilnim naponom.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 15:17   #506
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Ne samo da je bilo, nego ih jos uvjek ima. Problem je sa nekakvim tajmingom u sprezi sa brzim procesorom. Za sad jos uvjek nema 100% rjesenja, nego se samo preporucuju spomenute SanDisk "Extreme SDHC I" ili "SanDisk Ultra microSDHC" kartice, jer te jedino nemaju taj problem; i to velicine do 16Gb.

Inace, problem se ocituje tako da nakon par restarta (nekima vec nakon prvog restarta poslije svjeze instalacije) OpenElec-a dolazi do korumpiranja fajlova koje Pi2 sprema na SD prilikom gasenja. I da, OpenElec-Kodi je pri tome "najosjetljiviji"...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 00:03   #507
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Super je ako se corruptaju samo fajlovi koje on pokušava zapisati. Problem je kad mi ubije CIJELU karticu, što mi se eto dogodilo. Čak jednom i s tuđom, što je posebni bed.
A i nema on što puno pisati po disku kod gašenja, logove jedino, što je tako svejedno... Proučit ću malo, možda se može optimizirati FS da drugačije flusha datoteke. Ima neki guide za tuning ext4. Nisam još se pozabavio time, ali optimalnije mi je da se OS samo boota sa SD-a, a onda ide na USB stick, kojih imam u izobilju. Trebalo bi biti trivijalno.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 00:06   #508
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Uff, onda sam ja dobro i potrefio tu sandisk extreme, dvoumio se izmedu samsung za koju kazu da je isto dosta dobra sto se tice brzina, i te sandisk.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 01:12   #509
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Meni zasad dva rade mrakac sa Sony 16gb, bez greskice...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 09:01   #510
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Primjetio sam zadnjih dana da mi pi (model B, cca 1.god. star) gubi LAN konekciju (ne pomaže sistem odštekaj/uštekaj kabel nego samo gašenje/paljenje odštekavanjem/uštekavanjem napajanja) i to u pravilu nakon restarta ili rekonekcije rutera (imam problema sa pucanjem veze) pa me interesira jer neko naletio na takav problem i što se da napraviti u vezi toga?
tintin je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na