Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2009., 16:16   #2401
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
Treba hitno promjeniti zakon, a ono što provodi links je po meni više manje sasvim u redu i takav bi zakon trebao biti. Tako da likovi kojima crkne grafa ATI 3870 nemogu nikako u zamjenu dobiti niti očekivati novu ATI 5850 već karticu u tom rangu. Nažalost previše je tu namjernog lihvarenja jer svi bi mi htjeli jednom kupiti karticu od 2000Kn i do kraja života samo pred istek garancije reklamirati i dobivati nove zvijeri od kartica, i tako u nedogled, do smrti, čak da se prenese i na našu djecu. Razlislite malo na taj način

Nisam za to da kupac ostane oštečen, treba dobiti karticu, komponentu u tom rangu ili prvu bolju, nikako lošiju, a ako nije zadovoljan i filozofira onda bi mu ukinuo garanciju iz nekog bezveznog razloga a uvijek se nešto da izmisliti pa nek se tuži upravi vodovoda

Zato links i ima crnu listu ekipe koja reklamira non stop i očekuje da profitira na tome
Svi su obavezni postovati jamstvene uvjete. Ako mu proizvodjac tipa intela daje 3g. jamstva i garantira da ce u tom roku procesor raditi kako spada, onda ne vidim uopce razloga zasto bi tu netko izmisljao toplu vodu sa amortizerima i slicnim pomagalima. Tko ce meni platiti eventualan pretrpljen gubitak sto sam 2-3 tjedna bez skupo placene komponente koja je riknula iako jamstvo jasno kaze da ce 3g. raditi bez greske? Treba uvesti instancu redovnog ovlastenog servisa kao s autima

Overclocking reklamiraju i proizvodjaci i treba ih se natjerati nek sad popuse to sto su prodali djeci, zivo me boli kita.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:20   #2402
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Sjajno dečki,idem probat. Jednome je frend,drugi ima amneziju pa se ne sjeća i ne želi podijeliti sa nedužnim pukom.
Fino,i ja sam spavao sa Severinom,samo se ne sjećamo ni ja ni ona. Ali eto,priča se da jesam. Šta sve neću ovdje pročitati. Je,mislim da sam vidio i Titu da je potpisao upravo tvoj povrat love. Imaš lajnu neku,imaš,tvoja stvar,ali nisi onda reprezentativni primjer nego lucky striker,kojem se posrećilo da ne kažem grublju rič,jer će me ma-tor nokautirat.U trajno vlasništvo bančuge.
Ljudi su ti se javili s vlastitim iskustvima u zamjeni robe al ti laprdaš o amneziji, Severini, Titu i neznam sve čemu. Kaj trebaju, dat puno ime i prezime, sliku i otisak prsta? DNA uzorak možda?
Evo ti još jedan primjer. Meni OSOBNO je riknuo samsung HDD od 320GB. Bio je i kod kolege Raka koji je potpisao njegovu smrtovnicu. Otišao lijepo u HGspot s garom i računom. Zaprimil disk na servis i nakon par dana me zovu da je gara uvažena te da dođem kod njih. Lijepo je čovjek pogledao račun, vidio cifru i pitao jel može Hitachi od 500GB u zamjenu. Razlika je bila nešto sitno u cijeni. Ja rekao može, hvala lijepa, doviđenja.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Upravo ste potpisali peticiju HW-botovima da navale razvaljivati grafe,i trajno zaključali vrata razuma i poštenja svim ostalim userima, ako je to zaista moguće,besplatno 2g koristiti hardver,sprčiti ga,i dobiti povrat pune love natrag.
Kakve to uopće ima veze s cijelom temom?


Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
Nazvao sam baš logitech predstavnistvo za Hrvatsku.Kažu da pošaljem Ve-milu misonju u Zagreb i ukoliko oni ne uvaze garanciju i posalju novi mis (ili poprave ovaj u sto sumnjam),da se njima ponovno javim i da će oni to riješiti.
"Stranka koja ima garanciju i pošteno je platila određen proizvod,ne smije ostati oštećena"...

Jedino što me je panika poslati miš.Možda slučajno ostane tamo zauvijek.Mogu li dobiti neku potvrdu u pošti da je poslano ili slično?
Zahvaljujem
Ajd se ti prvo probaj raspitat telefonom jerbo je vemil propao. I da, možeš dobit u pošti potvrdu.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Slažem se sa svime,ali što uraditi kad te servis odnosno izvjesna trgovina provali i završite na sudu zbog pokušaja iznude,odnosno prijevare?

Govorim za botove,ne za fer igrače.
Ali što se dogodi,kad trgovina okrene ploču i odluči te tužiti? Odnosno ovlašteni servis,više njih,nebitno,imenom i prezimenom utvrdi,da si ti,imenom i prezimenom,svjesno i namjerno oštetio HW i pokušao preveslati trgovinu?
Pa meni nije jasno kako to treba doći do situacije da te trgovina tuži za tako nešto. Donio si stvar na servis koju si sjebao svojom krivnjom. Ako je sposoban serviser, vidjet će u čemu je problem, lijepo će ti naplatit dijagnostiku, lupit na garu pečat "garancija istekla" i bok. Pretpostavljam da su mobis i ram3 trebali pokrenut masu tužbi protiv ljudi koji su donijeli mob na servis a onda je ispalo da se stvorila vlaga unutra koja je sjebala matičnu ploču moba. Dakle, namjerno si pokvario mob i pokušao proć pod garu??? Odmah dižemo tužbu protiv tebe! Je da se kasnije čak pričalo da i znoj s lica može uć u mobitel i sjebat ga... Ja gledao davno dok mi je siemens s35 bio na servisu po 4. put kak je serviser došao tipu pored mene, pokazao mu mobitel potpuno bijel iznutra (očigledno proveo u vodi duže vrijeme) te rekao "Gospodine, mislim da ovo ne ulazi u garanciju". Naravno da nije odmah zvao muriju da tuži tipa za pokušaj prijevare. I btw, siemens mi je nakon što se mob i peti put pokvario pred kraj garantnog roka, lijepo dao novi siemens s45 a nije me jebo s nekom amortizacijom. Također sam imao i problem s olympusovim fotićem IS 100 koji je bio jedno 5-6 puta na servisu. Na koncu su mi dali IS 200, nasljednik tog mog. I još su dodali torbicu i hrpu ekstra stvarčica koje nisu morali dati. Da nebi bilo da sam neki lik koji maltretira HW, ne nije to u pitanju. Ja sam jednostavno baksuz, meni se stvari kvare. I zato sve što kupim mora imat garanciju. Što dužu to bolje. Popušio sam na Panasonicu FZ5. Van garancije mi je umro, procjena popravka bila 2400 kn. Kupio novi FZ8 na akciji u chipoteci za 1600 kn.
Servisna dijagnostika određuje dali je stvar pod garom ili više nije, tome servisi služe koliko ja znam. A ne da budu ispostava pravne službe i da jedva čekaju pokretanje postupka protiv nekog za kog se ispostavi da mu stvar ne potpada pod garanciju.
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa ima

Ono kaj je meni zanimljivo je to da se fura spika kako trgovac mora vratit pare pod "mus" a kad user zasere i krivo preflasha grafu onda je to stvar dobrog ugleda firme da mu da novi proizvod

Mislim, ok je da se ne pusti trgovcima da te muštraju kak hoće ali jesi se ikad zapitao koliko su uvoznici puta pojeli govno?

Jer tu ne najebe trgovac nego uvoznik.
A ti budeš nahvalil trgovca...

Ja sam osobno naletio na more krivo preflashanih grafa i ploča ali se bogme ne citira zakon kad se takva grafa donese na servis i dobije nova?

Znaš kaj bi ti rekli na sevisu auta da im dođeš u garantnom roku a ukucal si modani firmware?

Ovo:

I opet velim, na servisu je da vidi uzrok kvara. Ako je uzrok kvara tvoja greška, plati dijagnostiku i vozi kući. Bezveze je zbog određenih ljudi koji sami, dal namjerno ili ne, sjebu HW, a čiji se broj mjeri u promilima u odnosu na ostale, zakidat ljude kojima se HW pokvari sam od sebe.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:31   #2403
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
opet velim, na servisu je da vidi uzrok kvara. Ako je uzrok kvara tvoja greška, plati dijagnostiku i vozi kući. Bezveze je zbog određenih ljudi koji sami, dal namjerno ili ne, sjebu HW, a čiji se broj mjeri u promilima u odnosu na ostale, zakidat ljude kojima se HW pokvari sam od sebe.
Pa lijepo sam napisao neke stvari u zadnjim postovima-na kraju sve padne na grbaču uvoznika.

Nisam ja spomenuo obraz i dobar ugled kao nešto zbog čega bi ti trebali zamjeniti proizvod koji si sam sjebal

Kaj se tiče mobisa i ram3 ili drugih-mislim da ima više ljudi koji bi njih trebali tužiti, samo kaj ti ne vele da si mob imao u šulji kad je bilo +30c i velika vlaga pa si ga sam uništio.

Neću ni pričat o servisiranju mobova vani i onom kaj tu prolazi...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:32   #2404
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Mislim da proizvođačima hardware-a ne bi bio prevelik problem implementirati da se može vidjeti da li je hardware clockan, kad je firmware flashan i sl. Ako je problem sa reklamacijama tako velik kao što neki kažu vjerujem da bi to već bilo prisutno.Osim toga većinu stvari može prokljuviti i servis.Ovdje se zaista radi o šačici ljudi koja zlorabi garanciju i zaista nije vrijedno spomena. Mislim da zaista nema smisla da zbog toga pošteni ljudi ispaštaju
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:39   #2405
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Hasta Pregled postova
Ovdje se zaista radi o šačici ljudi koja zlorabi garanciju i zaista nije vrijedno spomena. Mislim da zaista nema smisla da zbog toga pošteni ljudi ispaštaju
U našem slučaju se radilo o dosta ljudi koji su to radili...i oni koji su nosili na reklamaciju i zaposlenim

Ali nije bitno-ne mora nitko "ispaštat", kontaktiraš direktno uvoznika i bog
Kvragu, pošalješ mu poštom ak treba-on je onaj koji je naveden na listiću koji ti je prikeljen uz proizvod
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:53   #2406
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Lijepo da znaš multiquotati fanaticus,ali ni to nije tema ovdje. Samo sam izrazio opravdanu sumnju u mogućnost izvlačenja love na slučajevima namjernog kvarenja hardvera,i to najoštrije osudio brojnim karikaturama i odgovorima na napade. Ništa više.

Nitko se ne dotiče vas običnih usera koji mi redom kao mala djeca dokazujete da sistem reklamacija ipak postoji,i da šljaka,ma no shit Sherlock,nisam reklamirao nego..ma neću nabrajati,ali više je od koliko se uči brojati u 1 osnovne,komada HW. Nitko nije rekao da su reklamacije nemoguće.

Samo u koliko ćeš slučajeva uspjeti izvući živu lovu van,a to je obično najpopularniji cilj takvih botova,zbog kojih strada nevini puk. Pusti sad mene, kvragu,vidio mujo da svi skaču u bunar,pa eto..i ti odlučio ispostaviti svoj multiquote na moj račun.Zaboravi mene.

Drži se teme,i čitaj između redova,nitko ne dovodi u pitanje ni poštenje korisnika kojima je slučajno odapeo HW,ni trgovine koja mu ga želi zamijeniti i da mu isti,ili želi pa nema isti i ponudi nešto drugo. Bitni su ovi drljači u cijeloj priči koji ne sudjeluju u ovoj raspravi,i umno čitaju i pišu kako zahebati sistem,a pitaj bilo kojeg servisera,pogotovo u IT sektoru, s čim mu sve dolaze,i naravno pljus,povrat para prva opcija.

Ja sam se zapitao samo,i vas ovdje,postoji li u HR trgovina,i šta se dogodi, ako ja odbijem zamjenu,odnosno,smijem li odbiti zamjensku robu jer ne odgovara iz nekog xyz razloga,robi koju sam skupo davno platio,i želim upravo tu istu?

Dakle smijem li odbiti zamjenu,i u koliko ću slučajeva uspjeti izvući živu lovu vani,kao moj krajnji cilj.

Samo na to pitanje mi odgovori,a ove tu,psihoanalize,moj he-man je original,tvoj je s placa spike,i slično,zaista ostavi postrance. To tko je šta rekao,pa multiquote posta od prije 5 str,pa jedan od prije 3,ma mislim..svaka čast na trudu.

Ponavljam,nisam se dotaknuo ni poštenih trgovina,ni poštenih usera. Zanima me populacija koja se u to upušta radi profita a osobno ju poznajem,pa i ovdje na forumu,ima ih,jelc će znati bolje od mene,ali ja bih rekao 10tak,ako ne i 20tak..zbog kojih bi upravo tvoj idući komad HW mogao biti odbijen na reklamaciji,a ti ni luk jeo,nit mirisao. Pa se dokazuj tužbama i inspektoratu,vjerujem da,kao što ti i meni vjeruješ za prijevare, da će inspektorat na apsolutnu svaku tužbu promptno reagirati,u maniri Captain Amerike. reallly...

Što ti želim reći..napisao sam i predvidio tvoj odgovor,ali imam jasan slučaj u krugu svojih poznanika,koji je završio sudskom nagodbom i uvjetnom kaznom zbog pokušaja prijevare od strane usera. Radilo se pa nećeš vjerovati o grafičkim karticama,upravo highenda,7800GTX ondašnje. Pošto je grafička bila ASUS-ica pokušalo se preveslati,znaš tko njih uvozi čini mi se,i tu su pukli.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 08.12.2009. u 17:13.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:54   #2407
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Evo meni u Linksu ide zamjena krepanih Ballistix Tracera 2x1GB PC2-8500 za novi 2x2GB G.Skill BlackPI PC2-8500 + 210kn nadoplate od moje strane...prvo su mi nudili u zamjenu PC2-8500 2x1GB Dominatore sto sam odbio jer sam se naslusao poprilicno "hvalospjeva" o 1066 Dominatorima.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:58   #2408
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Evo meni u Linksu ide zamjena krepanih Ballistix Tracera 2x1GB PC2-8500 za novi 2x2GB G.Skill BlackPI PC2-8500 + 210kn nadoplate od moje strane...prvo su mi nudili u zamjenu PC2-8500 2x1GB Dominatore sto sam odbio jer sam se naslusao poprilicno "hvalospjeva" o 1066 Dominatorima.
Da li si pokušao izvući novac van,iz prve ruke reci. Čak možda i manje bitno,pošto su ti izgleda priznali cjelokupan iznos s računa,za pokvareni RAM,dođe manje više na isto kao da si dobio lovu,i sam doplatio za novi GSkill.
Zanimalo me samo da li ta mogućnost postoji i u kojoj mjeri je ostvariva,je li ravnopravna sa opcijom zamjene i doplate,kao u tvojem primjeru.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 08.12.2009. u 17:11.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:35   #2409
zoki1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Evo da ne bude sve tak crno i jedna pohvala: ZEL-COS ovlašteni HP servis na Borovju.

Danas sam tam otpelao pokvareni notebook (navodno HDD) na garanciju, i ostao ugodno iznenadjen i odnosom i pristupom djelatnika. Vrlo informativni i susretljivi. Moja skromna preporuka.
zoki1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:47   #2410
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311