Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2009., 21:11   #1
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
T-Mobile Servis :(

Pozz svima, evo 07.09 sam odnio svoj SE W595 na popravak, nešto se shebalo i nisam ga nikak mogel upalit, i rekli mi za dva tjedna će biti gotovo, ja već 3x bio u t-mobilu al jednostavno me navlače... Još ga dan danas čekam i ništa, zadnji put u t-mobile sam biu u petak 25.09. rekli mi da će to biti u pon gotovo, i eto, ništa, ne znam šta da radim pa Vas pitam za savjet, i usput mi recite koliko dana imam pravo pa da dobijem novi mob? neki govore 45 dana, neki 17 radnih dana... itd... Unaprijed hvala.

lp
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:15   #2
BeroVK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 780
Ja sam na reklamaciju nosio SE K530 i u roku od jedan i pol tjedan sam dobio novi uređaj, tako da ja nemam primjedbe na njih, ali mislim da ti je isti zakonski rok sto se tice mobova 45dana !
LP
BeroVK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2009., 21:29   #3
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
ali imas pravo na novi uredjaj ako ti se pokvario u roku od 5 dana od kad si ga kupio..tako sam ja dobio novu 5800
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:32   #4
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
nisam ekpert u poznavanju zakona, ali tamo piše "u razumnom roku" , ali inače se ovako za taj rok uzima 45 dana! neka me upućeniji kolege isprave ako se varam... a inače po iskustvu znam da u roku od 2 tjedna obično aparat dođe, a ako se čeka duže onda najvjerojatnije servis čeka da im se dostavi zamjena za pokvareni dio.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:37   #5
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Pise ti obično na jamstvenom listu koji je rok - uglavnom 45 dana - zakon kaže razumni rok, ali ga ne definira- t-mobile nema servis nego su servisi SE sada MSAN i Nokie Mobis te oni to šalju njima. Zato ako se može bolje je odmah odnijeti - poslati servisu - popis imas na jamstvenom listu uz mobitel
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 08:02   #6
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
je je..rok je 45 dana,ali RADNIH da nebi slucajno sve dane brojao
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 13:59   #7
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Razumni rok... hmm mislim da je 45 radnih dana malo PRE razuman rok... 3 mj. o Bože
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 14:10   #8
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
takvu sam informaciju dobio na jednom forumu..jbg..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 14:16   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Mislim da su u pitanju 'obični', a ne radni dani.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 15:57   #10
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
a, ok, onda još 23 dana (samo) al hebiga, javim dojmove kak prošlo i ako budu zvali...
Reedy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2009., 16:28   #11
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
45 radnih dana i to radnih dana servisa jer t-mobile nema svoj servis kako je neko već naveo!
ukoliko ne dobiješ u tom roku svoj uređaj nazad moraju ti dat drugi!
trebao si dobit zamjenski aparat 101% sam siguran!
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 17:18   #12
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor ~Trt~ Pregled postova
45 radnih dana i to radnih dana servisa jer t-mobile nema svoj servis kako je neko već naveo!
ukoliko ne dobiješ u tom roku svoj uređaj nazad moraju ti dat drugi!
trebao si dobit zamjenski aparat 101% sam siguran!
meh, imam zamjenski ali svoju nokiu 3310 na kojoj baterija drži 1 sat ... a kladim se da bi i tak nešt dobil za zamjenu...
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 20:12   #13
Spaceblade
Awesome dude!
Moj komp
 
Spaceblade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Valpovo
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
meh, imam zamjenski ali svoju nokiu 3310 na kojoj baterija drži 1 sat ... a kladim se da bi i tak nešt dobil za zamjenu...
Ma nesmiju ti uvalit ništa bezveze za zamjenu. Ako se nevaram mogu ti dat samo mobitel koji je cijenom iste ili veće vrijednosti.
Spaceblade je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 20:25   #14
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Spaceblade Pregled postova
Ma nesmiju ti uvalit ništa bezveze za zamjenu. Ako se nevaram mogu ti dat samo mobitel koji je cijenom iste ili veće vrijednosti.
O cemu ti ? pa nisu mu oni 'uvalili' mobitel u zamjenu , napisao je da koristi svoju ocito staru nokiu 3310 . I zamjenski telefon ne mora biti iste ili vece vrijednosti , na koristenje se daje bilokakav telefon da mozes koristiti njihove usluge dok se tvoj ne popravi , za primjer mogu dati da sam za vrijeme popravka k800 dobio k510 , i mob je radio najnormalnije dok mi nisu popravili . Kad se taj mobitel koji das na popravak ne moze popraviti i ide zamjena , onda ZAMJENSKI ide tek da se gledaju karakteristike telefona i 'vrijednost' .

Zadnje izmijenjeno od: Router. 01.10.2009. u 18:28.
Router je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 18:26   #15
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Evo baš sam malo prije zvao ovlašteni t-mobile servis za SE mobitele i rekao im to sve za mob, pitali me za ime i prezime, ok, i kažu da tu grešku ne mogu uklonit, te da su poslali mobitel u se tvornicu, te da će mi tamo promijenit elektroniku ili poslat novi uređaj... Pitam kad, kažu drugi tjedan, pa ćemo vidjet hoće li to biti drugi tjedan
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 21:41   #16
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
ma daj molim te! poslali su mob u tvornicu?? koje prodavanje magle
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:59   #17
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
ma daj molim te! poslali su mob u tvornicu?? koje prodavanje magle
A nekaj moraju reci da ispadne zanimljivo Sigurno nisu slali u tvornicu , daleko je Kina . Vrlo moguce da se ceka neko odobrenje zastupnika , papirologija uvijek razvuce te zamjene ...
Router je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 01:08   #18
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Koliko se sjecam meni na garantnom od njoke 5800 pise 15 dana e to je razuman rok, zar ne?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 18:04   #19
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
ma vidjet ću... Ako ne dođe drugi tjedan, idem se žalit...

Eto, prošlo i tih radnih 5 dana tj. 4... Ugl. ništa. sad ih zovem i nitko se ne javlja, zvao sam na 3 broja, preko 5x samo zvoni i nitko se ne javlja... morat ću ići u grad u t-centar u PON, pa će me onda čut...

Zadnje izmijenjeno od: Router. 13.10.2009. u 16:07.
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 12:04   #20
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
ma daj molim te! poslali su mob u tvornicu?? koje prodavanje magle

inače slanje mobitela u tvornicu nije prodavanje magle...kad sam ja nosio svoj hp ipaq 614 na servis onda je bio lansiran u nizozemsku i iz nizozemske je bio lansiran nazad meni na kućnu adresu...

ali kad nosite mobitel na servis operateru računajte na sljedeće 2-3 dana da ga pošalju i dva-tri dana da im se vrati i + recimo jos nedjelja i to vam je tjedan dana više čekanja...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 10:50   #21
Anica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 13
T-mobile je mobitel predao u ovlašteni servis (za SonyEricsson posotje mislim dva) koji su inače vrlo "tvrdi" i često se postavljaju i iznad zakona (ima i ovdje "thread" o ponašanju istih).
Zakonski rok za zamjenu nepopravljivog uredjaja novim je nakon 45 dana od predaje na servis.
Anica je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 14:49   #22
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Eto, bio danas tamo i kulturno pitao gdje mi je mob, još dan danas na servisu je od 07.09. i rekli mi da je poslan u tvornicu i da nek probam drugi tjedan, e onda se razljutio i počeo vikat po t-centru, onda mi "gospodin" kaže kako ja to razgovaram, pa kako nebi u kuuupus... ma hebemu ne znam što ću sad mi dali nek nazovem broj 062 000 000 pa ću tamo vidjet što će mi reči pametnjakovići... OmG...
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 00:15   #23
zoki1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Nažalost imao sam slično iskustvo sa VIPNET-om i njihovim slanjem u servis. Mjesec dana stari mobitel jednostavno se sam isključivao, zaprimili ga poslali na servis i za jedno 20ak dana stigla poruka da je mobitel popravljen. Došao po njega, i uključim ga, a donji red tipki ne radi. Gledam u čudu i ne vjerujem. Ljubazni djelatnik "mudro" konstatira, pa vjerojatno vam to nije ni ranije radilo. Uz svu bujicu emocija koje su me tad "lupile" trudim se što mirnije objasniti da bih ja to i prvi put prijavio da ne radi, i da šalje to natrag na servis. Preko volje opet popuni sve papire i pošalje ga na servis. Gotovo je bilo za 3 tjedna. Uredno popravljeno ali zbog njihove šlampavosti sam 3 puta išao u Vipnet i preko mjesec dana bio svog telefona.
zoki1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 09:14   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zoki1 Pregled postova
Nažalost imao sam slično iskustvo sa VIPNET-om i njihovim slanjem u servis. Mjesec dana stari mobitel jednostavno se sam isključivao, zaprimili ga poslali na servis i za jedno 20ak dana stigla poruka da je mobitel popravljen. Došao po njega, i uključim ga, a donji red tipki ne radi. Gledam u čudu i ne vjerujem. Ljubazni djelatnik "mudro" konstatira, pa vjerojatno vam to nije ni ranije radilo. Uz svu bujicu emocija koje su me tad "lupile" trudim se što mirnije objasniti da bih ja to i prvi put prijavio da ne radi, i da šalje to natrag na servis. Preko volje opet popuni sve papire i pošalje ga na servis. Gotovo je bilo za 3 tjedna. Uredno popravljeno ali zbog njihove šlampavosti sam 3 puta išao u Vipnet i preko mjesec dana bio svog telefona.
Dobro. A kakve to da ne kažem kaj ima veze sa VIP-om? Ili T-Mobile-om? Ili još manje sa osobom koja ti ga je osobno predala u centru?
  Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 09:32   #25
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Eto, bio danas tamo i kulturno pitao gdje mi je mob, još dan danas na servisu je od 07.09. i rekli mi da je poslan u tvornicu i da nek probam drugi tjedan, e onda se razljutio i počeo vikat po t-centru, onda mi "gospodin" kaže kako ja to razgovaram, pa kako nebi u kuuupus... ma hebemu ne znam što ću sad mi dali nek nazovem broj 062 000 000 pa ću tamo vidjet što će mi reči pametnjakovići... OmG...
Nazalost oni u T-Centru ti ne mogu pomoc u vezi toga, jer ne servisiraju oni mob neg ga salju u ovlasteni servis a to je elektro magic (u Splitu) ili mislim da je Agram servis il nes slicno.

U T-Mobilu salju u Split mobitele, a ak oni nemaju taj dio (a vrlo vjerojatno da ga nemaju kada ga tolko cekas) onda ga narucuju od neznam kuda i sada ga oni cekaju da dodje.

Rok je 45 dana (svi dani, ne samo radni) i mozes trazit da ti daju novi mob.

Jedino kaj ti ovi u T-Centru mogu je da nazovu servis i prek IMEI broja pitaju sta je sa mobom.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 12:32   #26
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
ulogiraj se u Moj T-Mobile, idi na Usluge i onda na Servisiranje uredaja. Tu bi trebao vidjeti stanje popravka

Citiraj:
Moje usluge · Servis uređaja
Status vašeg uređaja na ovlaštenom servisu

Ukoliko ste svoj uređaj predali na servis u nekom od T-Centara ili ovlaštenih T-Mobile standard partnera, tijekom idućeg radnog dana poslan je u ovlašteni servisni centar.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 17:17   #27
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Zvao danas ujutro u Split, i rekli da danas šalju novi mob za Vž Napokon

Došao mob=)

Zadnje izmijenjeno od: Router. 17.10.2009. u 16:09.
Reedy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na