Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2008., 01:00   #91
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Red face

Da li vama svijetli touchpad na xp-u???

Zadnje izmijenjeno od: runner_kt. 02.01.2008. u 02:00.
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 10:59   #92
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
meni ne, i bas pokusavam saznati zasto je to tako. zasvjetli na trenutak kad ga upalim, al inace ne. i ne funkcioniraju mi one tipkice za zvuk na njemu. tebi isto ne svijetli?
piroska je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2008., 00:50   #93
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Ne svijetli nazalost
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 10:58   #94
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
pa dobro, jesi pokuso skuzit zasto?
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 20:39   #95
ivan-dj
Premium
Moj komp
 
ivan-dj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: djakovo
Postovi: 76
ako imaš drivere za touchpad, onda možeš uključivat/isključivat tu opciju "da svijetli"
(tzv. dual mode)

u control panelu nađeš negdje settings za touchpad i potpuno si ga prilagodiš (customiziraš). podrazumijeva se da imaš original drivere za taj touchpad.

evo ja baš ugasio taj šugavi dual mode (na visti tj. al trebao bi bit isti princip na xpu)
__________________
c2y|accident

ivan-dj je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 23:39   #96
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Ne, na xp-u nema dual mode opcije ni u mouse (touchpad) properties ni u Synaptics-u. Također ne radi mi ni power saver. Molio bih za pomoć vas koji ste instalirali xp na ovaj laptop u vezi ovih upita...
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 01:38   #97
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
ja ti mogu poslat power saver koji meni radi, al daj mi mail. a sto se tice touchpada, isto mi je ko i tebi tak da neznam...
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 13:42   #98
primorac0
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 2
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Od jucer sam ponosni vlasnik doticnog laptopa i odmah nakon kupnje sam ga odlucio oslobodit napasti zvane vista pa sad vrti XP u punoj slavi.
Ako ima netko da mu fali neki driver(i) neka javi ovdje pa cu vec negdje uploadat.
Cijeli paket ima kojih 130mb.

Ja imam taj lap top i fali mi tri drivera :

- Audio Device on High Definition Audio Bus -
- Mass Storage Controller -
- SM Bus Controller -

Ako mi možeš upakirati i poslati na majl : primorac@net.hr Hvala unaprijed.
primorac0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 23:38   #99
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor piroska Pregled postova
ja ti mogu poslat power saver koji meni radi, al daj mi mail. a sto se tice touchpada, isto mi je ko i tebi tak da neznam...
Ne moras slat, nabavio sam

Zadnje izmijenjeno od: runner_kt. 08.01.2008. u 12:23.
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 16:15   #100
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor primorac0 Pregled postova
Ja imam taj lap top i fali mi tri drivera :

- Audio Device on High Definition Audio Bus -
- Mass Storage Controller -
- SM Bus Controller -

Ako mi možeš upakirati i poslati na majl : primorac@net.hr Hvala unaprijed.
Ovaj audio device je dio paketa drivera za graficku. Mozes ih skinut s sluzbene stranice toshibe, izasli su prije 15-ak dana
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2008., 16:32   #101
kamikazaa1234
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Prvo pozdrav svima!!!

Što se tiče Touch Pada, ja sam stavio drivere od viste i radi na xp-u bez beda. Onaj Power saver je malo zeznutiji. Kod prve instalacije sam prvo instalirao program a onda drivere i nije mi isto radilo. Kad sam reinstaliro xp, prvo sam stavio drivere i onda aplikaciju i od onda radi sve super.

Baterija mi isto traje oko sat i pol, na long life modu. Frend mi je rekao kako je on kupio neki lap za gigom rama i da je baterija trajala preko 2h bez problema, a čim je nadogradio još gigu da mu se smanjilo na sat i pol tako da nije čudno što baterija traje samo toliko, pogotovo uz takvu grafičku. Eto toliko od mene.

Pozdrav
kamikazaa1234 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 12:24   #102
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor kamikazaa1234 Pregled postova
Prvo pozdrav svima!!!

Što se tiče Touch Pada, ja sam stavio drivere od viste i radi na xp-u bez beda. Onaj Power saver je malo zeznutiji. Kod prve instalacije sam prvo instalirao program a onda drivere i nije mi isto radilo. Kad sam reinstaliro xp, prvo sam stavio drivere i onda aplikaciju i od onda radi sve super.

Baterija mi isto traje oko sat i pol, na long life modu. Frend mi je rekao kako je on kupio neki lap za gigom rama i da je baterija trajala preko 2h bez problema, a čim je nadogradio još gigu da mu se smanjilo na sat i pol tako da nije čudno što baterija traje samo toliko, pogotovo uz takvu grafičku. Eto toliko od mene.

Pozdrav

Hvala na savjetu, ali meni touchpad i dalje ne svjetli ni sa vistinim driverima
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 14:56   #103
kamikazaa1234
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Znači ne pojavi se opcija dual mod u settings->tapping? Btw pod ime device-a mi piše Synaptics LuxPad V6.5.
kamikazaa1234 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 21:08   #104
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
kod mene nema opcije dual mode!u tappingu ima samo tapp and drag i tap zones al nema nigdje dual mode.
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 21:50   #105
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Evo da ne otvaram novi thread,i ja imam a210-16f i da kazem da je lap odlican.E da,kad sam dobio radila mi je opcija Sleep gdje se gasio cijeli lap u neki mod (ugasi se monitor,hard,ventilatori,a ona lampica od power pocrveni),sad odjednom to ne radi,ne kuzim zast.I dalje koristim vistu!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 17:24   #106
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor piroska Pregled postova
kod mene nema opcije dual mode!u tappingu ima samo tapp and drag i tap zones al nema nigdje dual mode.
Isti slučaj i kod mene...
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 17:25   #107
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Jakesevic Pregled postova
Evo da ne otvaram novi thread,i ja imam a210-16f i da kazem da je lap odlican.E da,kad sam dobio radila mi je opcija Sleep gdje se gasio cijeli lap u neki mod (ugasi se monitor,hard,ventilatori,a ona lampica od power pocrveni),sad odjednom to ne radi,ne kuzim zast.I dalje koristim vistu!
Pa imas tu opciju u toshiba power saveru pa si namjesti...
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 22:47   #108
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
jel mi može netko uploadat sata drivere za hard disk, nisam ih našao na internetu
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 20:15   #109
nikolaj
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tunguzija
Postovi: 2
ja opet ne kužim
molim vas dajte mi upute kako da instaliram zvučnu karticu
na ovaj laptop sve sam instaliro osim toga
nikolaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 07:16   #110
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Lijepo sam ti napisao na threadu koji si otvorio kako se instalira. A očigledno si ga pročitao ako si ovdje. Da ponovimo:
1. skini MS HD UAA drivere i Realtek/SoundMax (ne znam koji je od ta dva, ali pretpostavljam SoundMax) audio drivere
2. instaliraj MS HD UAA generičke drivere
3. instaliraj Realtek/SoundMax audio drivere
Možda ti između 2 i3 ponudi restart, pa ti to učini.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 12:39   #111
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Cool

Draga moja braćo po Toshibi
Evo prošlo je oko mjesec dana otkako sam udomio ovo malo đubre, ali nikako da se smiri i nauči ponašati. Nakon što sam većinu funkcija i drivera uspio dotjerat u red ostao je još jedan prilično iritantan i misteriozan problem.

Stroj se zablokira, slika se smrzne i nakon nekog vremena ugasi, dok u pozadini radi zvuk dok se i on ne zaglavi u infinite loop.
Nakon toga preostaje jedino isključit struju.Javlja se na random, dok igram, surfam, slusam muziku, gledam video, radim nesto korisno... Dakle bez nekakvog povoda, neovisno o pokrenutom softveru i nikad na tocno određenom mjestu ili nakon određenog vremenskog perioda.
Trenutno jedina poznata konstanta je ukoliko stroj radi bez baterije s ugasenim svim modovima uštede energije, te ako se ne pokreću 3D programi (i igre), neće doći do rušenja.
Neznam ni sam na što bi bacio sumnju: Windowse, drivere, gresku u hardwareu ili pak gremline
Na kraju krajeva, ovako nemogu niti ici na reklamaciju jer nemam ništa što će sigurno srušit sustav, pa me ovi u servisu fino mogu sterat na jedno mjesto i rec nek ih ne zaje. I jos mi to fino naplatit.

Molim bilokakve konstruktivne prijedloge jer vec razmisljam da posaljem sve kvragu, prodam laptop i odem po Mac mini.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 13:06   #112
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Cool

dupli post, forum se zgubil
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 18:32   #113
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
@vodokotlic-imam sličan problem, al meni se javlja samo kad ništa ne radim, ugasi mi se zaslon i neće da se upali
pomaže samo turn off computer tipka
moje mišljenje je da je to jedna od poslijedica nepotpune kompatibilnosti sa windowsima xp
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 19:39   #114
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Malo sam čitao po netu i ima ljudi koji imaju sličan model, A215, sa identičnim problemom. Mislim da se to u njihovom slučaju događa i sa vistom. Meni se nekako sve više čini da je to sve stvar grafičke kartice. Gašenje ekrana, rušenje u igrama, problemi kod rada u power savingu, problemi sa standbyem, nemogućnost pokretanja ijednog 3-d marka... Ali i dalje ostaje pitanje izvora problema; jel netko nezna napisat normalne drivere ili je felš u čipu?
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 19:43   #115
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
e 3d mark je i mene kopkao
ni ja ga nemogu pokrenut, wtf
jel taj problem samo na xpu ili je i na visti

ja frende nemogu nać stranicu odakle mogu redovito skidat najnovije drivere za čipset
eda možeš li mi linkat to u svezi gašenja

Zadnje izmijenjeno od: Prince-Artas. 21.01.2008. u 20:15.
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 20:17   #116
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Ja sam probao na i na visti pa nisam mogao.
Ne da nemogu startat testove nego se neće ni program pokrenut a probao sam i 03 i 05 i 06. Znam da nije neki bitan program ali glupo je da ga se nemože pokrenut. što se tiče drivera za chipset, ja vise ni sam neznam otkud sam ih izvuko, mislim da je to bio neki paket za A215 sto ga je neki lik stavio na rapidshare.
Ja sam vise nemam ideja, nadam se da će se javit netko upućeniji od nas. Po stranim forumima, sve na što sam naišao su bile jadikovke, nitko nije ponudio riješenje.
Mislim da sam izvukao pouku, drugi put ću se zapitat zašto je nešto na akciji...

EDIT: Evo na ovom threadu se raspravlja o tim problemima i za A215 i za A210. Djeluje ko da je ipak Atica kriva za te probleme.
To nam je kazna kaj smo pohlepni i želimo se dobro igrat na jeftinim laptopima

Zadnje izmijenjeno od: vodokotlic. 21.01.2008. u 20:43.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 20:58   #117
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
eto ljudi moji, posjedujem takvu masinu isto oko mjesec dana, al nemam takvih problema. gasi mi se monitor nakon nekog vremena, al na pomak misa se vrati najnormalnije (ne upali mi se screen saver neg se bas monitor ugasi). jedino cudno sto mi se dogadja pripisujem windowsima, a to je da s vremena na vrijeme ikonice na desktopu trepnu pa se vrate, ak znate na sta mislim, no to je sve. kakve probleme sa standbyem imate?
cak mi je i baterija s kojom sam na pocetku zivce gubila jel je trajala 50 minuta, nekim cudom produljila svoj vijek i sad traje bez problema sat i pol (mada jos neznam jel to normalno). nadam se samo da mi se nece pocet dogadjat takve stvari ko vama. moja sucut.

vodokotlic sumnjam da ti je to zbog akcije, sve stvari kad tad dodju na akciju i u pravilu ne crkavaju vise nego one koje nisu na akciji (osim ak kupujes u emezeti)
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 13:42   #118
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Eto jučer sam čvrsto odlučio da nađem riješenje ovog problema i jedini zaključak koji mogu izvući je da je toshibin support izrazito neprofesionalan. Upoznati su s problemom ali ga neznaju riješit ili ih je jednostavno baš briga.
Sad me zanima kako riješit stvari s Ve-Milom?
Pošto imam polufunkcionalni stroj kojeg je i vlastiti proizvođač napustio, što mogu očekivat od garancije? Je li moguće u zamjenu uzet neki drugi laptop iz njihovog asortimana, možda drugog proizvođača? Ili čak dobit povrat novca?
Ako netko ima slična iskustva ili je možda upoznat s pravnim aspektima ovakve situacije neka slobodno napiše.

P.S. Znam da sad ovo nije striktno vezano uz temu, ali ako uspijem dobit odgovor ovdje možda nije potrebno otvarat novu.

Unaprijed hvala!
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 16:13   #119
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
pa trebali ti dat da ga zamijeniš ako nisi zadovoljan njime
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 16:55   #120
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Evo upravo sam otkrio prvi pouzdani način smrzavanja. Ovo oslikava jednu veoma čestu situaciju, nešto što svatko tko koristi računalo u pokretu obavlja više puta dnevno.
1. Notebook radi na bateriji i u power saving modu (smanjen takt CPU, GPU; smanjena svjetlina...)
2. Windowse stavljamo u standby, notebook se gasi i ostaje titrati power dioda, zatvaramo poklopac
3. Kad opet zatrebamo nešto, otvaramo poklopac, notebook se automatski budi iz standbya. Pri pokretanju prvog zahtjevnijeg programa (zbog povećanih zahtjeva, procesor se automatski postavlja na puni takt) dobivamo jedan predivni smrznuti notebook na kojem je jedina moguća radnja vađenje baterije i ponovno paljenje.

Molim sve koji prate thread i posjeduju ovaj notebook da isprobaju ovaj postupak i jave rezultate te navedu detalje (OS, driveri....)
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na