Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2007., 12:33   #1
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
"Error loading operating system"

Poruku iz naslova dobivam kad upalim svoj laptop. Inače, laptop je hp compaq nx6125, Sempron Mobile 1.8GHz, Toshibin 60GB disk, 512MB rama, a ploča je neka divlja, nigde nisam našel koja marka, ali chipset je ATI Radeon Xpress 200M.
Ovako, problem je nastao nakon pokušaja reinstaliranja Windowsa. Prije sam gore imao paralelno Windowse i Linuxe. Sad, morao sam malo modificirati GRUB da bih uopće pokrenuo boot s cd-a gdje su Windowsi. Kad sam to sve konačno uspio, bootali su se Windowsi s cd-a i ja sam prebrisao sve particije, onu od Windowsa, od linuxa i swap od linuxa i napravio novu i naravno pokrenuo formatiranje. On je meni stao na s formatiranjem na nekih 7%, i ja si mislim, bude valjda to dovršil i od njega 2 sata ništa. Sad, kako sam ga ostavil ne znam jel javil kakav error ili ne, uglavnom, ugasil sam ga prisilnim putem i kad sam go ponovno upalil javlja mi error iz naslova. BIOS je naravno okljaštren, gotovo ništa se ne da podesiti ali ja njemu stavim da ponovno boota s cd-a, ali ne želi, samo javalja grešku. Pokušal sam ga rastaviti, još nisam uspel, i pobrisati mu CMOS, ali sam negdje pročitao da nema tu mogućnost, vjerojatno mi samo preostaje da izvadim bateriju i pričekam par sati, ali teško ga je rastaviti, nadam se da bum uspel.
E, sad mene zanima ima li tko ikakvih iskustava s dotičnim problemom i ima li tko kakav prijedlog. Pomoć mi je sad itekako dobrodošla. Kak da ja njega bootam s cd-a.
Unaprijed hvala!
__________________
Scio me nihil scire!
h-tomek je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 12:59   #2
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
kaze ti tu gresku kad ubacis boot cd/dvd sa operativnim sustavom?
jel boota sa cd/dvd-a ili sa harda?
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2007., 13:59   #3
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
Ma, u oba slučaja.
Mislim, s harda ni ne može bootati jer nema kaj, ali ja mu stavim da boota s cd-a no izgleda da on ipak pokušava bootati s harda. Ne znam, nije mi to baš najjasnije, nisam imal do sad problema s tim, kad god sam reinstaliral windowse, postavim da boot-a s cd-a i nema problema, no ovaj put baš ne ide.
__________________
Scio me nihil scire!
h-tomek je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 18:40   #4
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
izgleda da je tak, nece bootat s cd-a neg stalno boota s harda, zato i javlja tu gresku

pronjuskaj kroz bios da prebacis da boota s cd-a
ili pogledaj sta ti pise dok se pali komp, mozda ima nesto tipa
press f11 to select boot nesto
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 21:02   #5
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
Hm, ništa od ovoga ne pali, isprobal sam već. A BIOS gotovo da i nema nikakvih opcija osim mijenjanja poretka bootanja. Stavim lijepo da je cd prva opcija ali on meni pokušava bootati s harda. E, onda sam pokušao napraviti bootabilni USB dis, jer laptop nema floppya, i kad stavim da boota s USB-a, on to i napravi ali mi veli da disk nije sistemski i baci error. Pokušavam napraviti taj USB bootabilnim ali nikako ne uspijevam. Probal sam s onim mkbt-om i to, ali ne ide. Trebala bi prava boot disketa, a ne ona napravljena u xp-ima, onda bi možda pomoću fdisk-a pokušal srediti taj USB. Nadam se da bum nekaj uspel. : hitthewa
Ipak, hvala na savjetima i pokušaju da pomogneš no teško je ovak prek foruma nekaj konstruktivno napraviti. : goood :
__________________
Scio me nihil scire!
h-tomek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na