Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2011., 15:32   #1
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
"friska" instalacija windowsa

pozdrav ekipa. imam lap sa predinstaliranim vindozama 7, home edition 64 bita. nabavio sam ssd i sad bi htjeo dignuti naravno windowse na njega ali sa lapom nisam dobio one cd-ejeve nego ima negdje na sebi to.. imam windows key na naljepnici... sad kako bi ja mogao instalirati nanovo "ciste" windowse na taj novi disk? naravno da bi zelio zadrzati orginalnost.. ako sta pomaze, imam g73 asus, oba diska su unutra jer ima mjesta za dva.. hvala
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 15:40   #2
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Prebaciš Windowse sa jednog diska na drugi sa Migrate Easy 7, napravi identičnu kopiju.

EDIT: Zapravo nisam siguran da li ovo radi s SSD-ovima, pogledaj malo po Acronisovom sajtu za neki info.
I guglaj pojam 'clone HDD to SSD'.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 04.11.2011. u 15:58.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2011., 15:50   #3
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
mislis image diska? frka je u tome sta koristim ovu instalaciju vec godinu dana pa se tu nabralo svega i svacega i sad mi ta c particija ima nekih 400 giga a ssd je od 128.. ili mislis na nes drugo? gle, malo sam van svega radi posla koji me odovji od svijeta nekih 8 mjeseci godisnje i stavrno sam postao tukac u svezi svega. ako imas neke detaljnije informacije bilo bi malo lakse

editi: ok guglam sada pa ako zapnem javim.. thnks
edit 2: a izgleda da cu trebati smanjiti na 128 to sve skupa nekako...

http://www.ssdfreaks.com/content/664...s-own-software
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:07   #4
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
A jel ima taj laptop nekakav factory backup, da instalira nove windowse?
Ono, ja bi to probao ovako nekako.

Prvo na HDD-u odvojiš podatke (multimediju i to sve) od systema, znači da ti C particija bude samo Windowsi i programi, ovo ostalo prebaci na druge particije s nekakvim partition programom.

Onda fino 'povučeš' factory backup da ti napravi novu čistu C particiju, i onda ju kloniraš na SSD pomoću tog vodiča.

Ili jednostavno instaliraj nove Win 7 na SSD, skini drivere i gotovo.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:25   #5
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
a da te udavim jos malo...

1. evo nasao sam taj "factory recovery burner". on bi taj recovery sprzio na dvd. jel to to? mislim, dal ce on sada napraviti recovery svega ili samo cistih windowsa? mislim, dal treba sad sve zivo sta se moze maknuti sa c particije ili bi on samo windowse sprzio?

2. ma jedno sam na sony vaio-u nesto zeznuo pa sam dignuo windowse bez beda jer je dosao blue screen i dignuo sam friske windowse, ali sad neznam kako da to sada napravim i dal bi mi onda dao opciju da dignem na drugi disk.. hjao..

3. mi mozes malo pojasniti ovo sa friskom instalacijom direkt na ssd. to mi se cini trenutno najjednostavnije. znaci morao bi na netu naci windowse 7 home edition, instalirati sa mojim key-om i to je to?
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:33   #6
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
1. Napravi to za početak, trebao bi ti spržiti DVD čistih Windowsa 7 zajedno s driverima, a to ako imaš onda je sve jednostavno.
Nisam siguran točno kako funkcionira taj njegov 'recovery burner' ali po nazivu bi rekao da će te tražiti da ubaciš prazan DVD da na njega to snimi, nećeš ništa izgubiti na C disku.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:38   #7
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
je, trazi me dvd koji sad tu nemam pa idem sad to skociti kupiti pa onda nastavak slijedi ili mozda to bude to pa gotovo
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:41   #8
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Zapravo, ima jedna caka.
On će ti napraviti DVD Windowsa kakve trenutno imaš, a ne novih čistih, trebao si taj backup napraviti čim si kupio laptop, barem tako kaže ovaj video >> http://support.asus.com/FeatureVideo...uqTnxsh0v6NqhB

Ali u svakom slučaju probaj pa vidi, ako su ti i trenutni Windowsi bez nekih problema i uredno rade slobodno ih backupiraj na DVD i lupi instal na
SSD.

P.S. Treba ti 4 prazna DVD-a.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:47   #9
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
ma da, sad se i ja sjecam da je iskakao onaj message da treba to odmah napraviti.. ma konj, sta ces.. znaci sad ne moram nista micati od igra, multimedije i toga za taj backup?
edit: nemam nikakvih (vidljivih) problema, mislim da ce biti ok sto se tice toga
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 16:55   #10
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Šta da ti kažem, napravi pa vidi, možda povuče samo fajlove od Windowsa 7 i drivere, a to bi bilo najbolje.
Nemoš ništa sjebat.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2011., 17:19   #11
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor swordfish Pregled postova
...ali sa lapom nisam dobio one cd-ejeve nego ima negdje na sebi to.. imam windows key na naljepnici... sad kako bi ja mogao instalirati nanovo "ciste" windowse na taj novi disk?

http://www.switchtoccs.com/images/windows_7_license.jpg
Skineš retail Home Edition x64 i iskoristiš taj key pored kojeg piše Product Key. Instalirati možeš s tim keyem, a ako radi probleme kod aktivacije kad se spoji na net, zoveš Microsoft.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 17:58   #12
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

http://www.switchtoccs.com/images/windows_7_license.jpg
Skineš retail Home Edition x64 i iskoristiš taj key pored kojeg piše Product Key. Instalirati možeš s tim keyem, a ako radi probleme kod aktivacije kad se spoji na net, zoveš Microsoft.

ok, nekako mi se ovo cinilo najjednostavnije stvarno... skinuo sam windowse od ovdje:

http://techpp.com/2009/11/11/downloa...ownload-links/

moze li sada pomoc sta sa tim fileom, da to sprzim na dvd u formatu koji je ili da extraktam pa sprzim na dvd?
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 18:02   #13
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Skini CDBurnerXP pošto je najmanji i najjednostavniji za korištenje. Čim ga pokreneš nudi ti među opcijama Burn ISO image.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 18:45   #14
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
pa najjednostavnije je skinut untouched verziju windowsa za koji imaš licencu i aktivirat sa ključem koji imaš na laptopu.. tako sam ja napravio..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 00:22   #15
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Šta da ti kažem, napravi pa vidi, možda povuče samo fajlove od Windowsa 7 i drivere, a to bi bilo najbolje.
Nemoš ništa sjebat.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Skini CDBurnerXP pošto je najmanji i najjednostavniji za korištenje. Čim ga pokreneš nudi ti među opcijama Burn ISO image.

eto, radi...
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 16:56   #16
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
pa najjednostavnije je skinut untouched verziju windowsa za koji imaš licencu i aktivirat sa ključem koji imaš na laptopu.. tako sam ja napravio..

evo da nastavim ovo.. skinuo sam windowse, stavio svoj key ali ipak sam morao nazvati microsoft hrvtasku da mi daju jos neki kod. uglavnom sad dela..

imam jos jedno noobovsko pitanje. kako prebaciti bookmarkse iz jedne mozile na drugu mozilu, mislim na drugi sistem?
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 17:37   #17
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
imaš export/import opciju kod bookmark managera, čini mi se
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 12:34   #18
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
bookmarks -> show all bookmarks -> import and backup
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 15:02   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Program MozBackup ti može prebaciti bookmarke, cookie, passworde, postavke,... s jedne Mozille na drugu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na