Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2010., 13:02   #31
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Bingo Pregled postova
Kolega me zamolio za savjet, a kako nemam trenutno baš previše vremena za istraživanje, zamolio bih za pomoć.

Treba mu notebook sljedećih specifikacije:
- ekran 15,6" ili ako se može naći 17,3" sa spec-ama
- dvojezgreni procesor - samo Intel Core 2 Duo neki...
- do 4GB RAM-e
- HDD 320GB, može i 500GB ali nije prijeko potrebno
- ATI grafička kartica - neka srednja --> bolja - 4330/4650
- namjena - za studenta, uglavnom alati paketa Office i filmovi + ponekad koja igra, ali ništa spektakularno

aha - lova, do max. 5500,- molim, znaći ni lipe više

Hvala unaprijed.
C2D su stariji procesori, naslijedili su ih bolji s Arrandale jezgrom, i3/i5/i7.

A laptop, Toshiba L655(ima ih različitih verzija) ili Dell N5010 s 5470 grafičkom ako bi negdje bio dostupan.

Najjače što dobiješ za tu cijenu je Lenovo Y560, ali ima samo jednogodišnje jamstvo, no može se produljiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 16:38   #32
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
AutoCAD nije baš grafički zahtjevan tako da nije potrebna tako jaka grafa tj. radio bi dobro i na integruši. Ja bi razliku u lovi između jake i slabije grafe radije uložio na veći monitor (17,3").
Da... to stoji.... ali za koristenje 3D-a kod AutoCAD-a ipak treba malo bolja grafika, zar ne? A sto se tice monitora, mislim da ce 15,6'' bit idealna velicina, jer cu se dosta kretati s njim pa da nije prevelik, a samih 17'' povlaci i vecu rezoluciju i vece napore za graficku??

Toshiba L650-11R mi se za sada cini najbolja opcija..?!
Delpiero je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2010., 00:21   #33
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nisam siguran da ćeš tu Toshibu naći igdje. Možeš pogledati i Asusa N53.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 00:32   #34
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
N53J, way to go!
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 22:12   #35
scemby
Premium
Moj komp
 
scemby's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Pomoc pri kupnji laptopa

Lijepi pozdrav svima !
Kupujem laptop treba mi za fax, a ujedno i za obradu videa i fotografija... Ako imate neki odlican pa mi preporucite, oko 6000kn mora biti i imati Core i5 450m ili bolje,4gb RAM ili bolje i po mogucnosti Nvidiu, ali moze i ATi... Dvoumim se izmedju ovih pa da cujem misljenja 1. Asus N61JV-JX373 , 16", 1366x768 ... 2. Asus N53JN-SX030D 15,6" 1366x768 ..

Hvala Vam svima !
scemby je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 23:11   #36
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ta dva bi bila i moj izbor, koji god uzmeš, nećeš pogriješiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:05   #37
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Moze li mi netko navesti nekoliko modela koji podrzavaju switchanje integrirane i diskretne graficke? Jedini brand koji me apsolutno ne zanima je acer. Procesor i3 bilo koji, ram 3-4 gb, prioriteti su hladjenje, ekran, tipkovnica, izrada. Graficka ne treba biti prejaka, 5470 je sasvim ok, moze i ati 4xxx serija.

Idealno je do 6k, moze i malo iznad, no ne previse.

edit: naravno, hvala unaprijed
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:41   #38
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ako se ne varam tu tehnologiju nudi samo nVidia (Optimus) tako da ATI serija ne prolazi.
Automatski se sužava izbor modela, zapravo, pitanje je koliko uopće ima laptopa koji nude tu tehnologiju odnosno grafičku, a ne da mi se puno googlat...
Ali za jedan znam sigurno Asus N61JV.
Ima sve što tražiš + 2 god. garancije.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 19:37   #39
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ako se ne varam tu tehnologiju nudi samo nVidia (Optimus) tako da ATI serija ne prolazi.
Automatski se sužava izbor modela, zapravo, pitanje je koliko uopće ima laptopa koji nude tu tehnologiju odnosno grafičku, a ne da mi se puno googlat...
Ali za jedan znam sigurno Asus N61JV.
Ima sve što tražiš + 2 god. garancije.
ne ne, ima i ati - ati switchable graphics, podrzavaju i neki 3xxx, 4xxx i 5xxx modeli, ukljucujuci 5470.
http://www.amd.com/us/products/techn...-graphics.aspx

lenovo y560 ju nudi sa ati grafikom. g560 bi trebao po nekim stranim sajtovima, ali mislim da sam negdje kod nas procitala da nisu implementirali optimus tehnologiju, i vidjela sam samo modele sa 310M.

i yikes zaboravila sam vaznu stvar, 15.6" po mogucnosti (jer 13.3 bi bilo idealno al je neisplativo), makar navodno nema neke subjektivne razlke izmedju 15.6 i 16.

hvala za prijedlog! razmotrit cu
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 20:34   #40
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
My bad... sad vidim da neki nude modele sa ATI switchable kartom, npr. ovaj >> HP Pavilion dv6.
Istina, nije i3, tako da bi trebalo dalje tražit modele...
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2010., 15:38   #41
bozhan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: -
Postovi: 28
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=LX.R530C.002

zanima me što mislite o ovom laptopu? prema komponentama izgleda kao mogući best buy
bozhan je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 23:29   #42
scemby
Premium
Moj komp
 
scemby's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor bozhan Pregled postova
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=LX.R530C.002

zanima me što mislite o ovom laptopu? prema komponentama izgleda kao mogući best buy
mislim da to kupujem )))))))))
scemby je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 00:33   #43
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Best buy za što ... Ako gledaš grafičku, 5650 ili 5730 su dosta bolje. Npr u Toshibi L650, procesor je nešto slabiji, ali grafička znatno jača. Ipak ćeš to prije osjetiti ako su igre najbitnije, a ima i dvogodišnje jamstvo i nije Acer.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 02:00   #44
scemby
Premium
Moj komp
 
scemby's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Best buy za što ... Ako gledaš grafičku, 5650 ili 5730 su dosta bolje. Npr u Toshibi L650, procesor je nešto slabiji, ali grafička znatno jača. Ipak ćeš to prije osjetiti ako su igre najbitnije, a ima i dvogodišnje jamstvo i nije Acer.
Sta Acer nije dobar ili?
scemby je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 16:31   #45
ajuki95
Premium
Moj komp
 
ajuki95's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ST
Postovi: 45
Pozdrav, frend mi kupuje laptop na kojem bi mogao igrat danasnje iger bez laga.

budjet je 5,5k kn. Mora bit neki dućan u Splitu jer ne zeli ako dodje do kvara slat po HR.

Znaci sto jace za 5,5 k kn
ajuki95 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 17:09   #46
fishBonE
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Split
Postovi: 28
Citiraj:
Autor ajuki95 Pregled postova
Pozdrav, frend mi kupuje laptop na kojem bi mogao igrat danasnje iger bez laga.

budjet je 5,5k kn. Mora bit neki dućan u Splitu jer ne zeli ako dodje do kvara slat po HR.

Znaci sto jace za 5,5 k kn
Ja imam Acer Aspire 5942G sa i5 procesorom, 4GB DDR3 i radeon hd 5650, SC2 i Mafia 2 mi rade bez problema. Kosta oko 5500kn sada, potrazi na nabava.net.
fishBonE je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 17:31   #47
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Asus N52DA - najjače za igre što možeš dobiti u ST za tu cijenu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 14:27   #48
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Prije nekih 15ak dana sam pitao za savjet oko laptopa(koristim ga za 3d AUTOCad, i povremeno igrice) i dobio preporuku da kupim Toshibu L650-11R, međutim, kako je nije bilo na raspolaganju.. preporucili ste mi ovde na forumu ASUS-ov N53JN (http://laptopreviewshop.com/asus-n53...iew-video.html).
-Nekoliko ljudi mi je preporucilo da ne kupujem asus, vec da kupim HP-a jer je kvalitetniji i smanjujem potencionalne probleme u buducnosti..
Sad me zanima dali su oni u pravu pa da pogledam neki HP notebook(i koji?) za ovo novaca koliko mogu potrositi (6000kn)... ili da ostanem pri odarbiru ranije navedenog ASUS-a?
-Molim savjet.. hvala
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 14:31   #49
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nije ni HP što je nekad bio. Uzmi Asusa, a kad budeš pri lovi uzmi si produženje garancije i nemaš problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 18:30   #50
phyx
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: varazdin
Postovi: 28
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Asus N52DA - najjače za igre što možeš dobiti u ST za tu cijenu.

bjezi od AMD-a ako hoces imat bolje performanse. AMDovi procesori su zivi ocaj. vecina ih je slabija i od starih intelovih C2D a pregrijavaju se ko blesavi.
phyx je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 18:47   #51
phyx
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: varazdin
Postovi: 28
Citiraj:
Autor fishBonE Pregled postova
Ja imam Acer Aspire 5942G sa i5 procesorom, 4GB DDR3 i radeon hd 5650, SC2 i Mafia 2 mi rade bez problema. Kosta oko 5500kn sada, potrazi na nabava.net.
na kojim postavkama i rezoluciji igras sc2 i mafiu?
phyx je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 20:00   #52
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor phyx Pregled postova
bjezi od AMD-a ako hoces imat bolje performanse. AMDovi procesori su zivi ocaj. vecina ih je slabija i od starih intelovih C2D a pregrijavaju se ko blesavi.
Imam AMD-a, nije nešto jak, ali se uopće ne pregrijava. Istina da su Intelovi procesori bolji ako se traže performanse i nešto su hladniji od AMD-a, ali nije baš istina da se AMD pregrijava ko blesav, bar ne noviji procesori.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 13:49   #53
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Da.. tu imas pravo, al dosta cu nositi laptop pa mi najvise odgovara sa dimenzijama ekrana od 15.6''..(a nece mi lose doci ni za pokoju igricu ) Ipak sam se odlucio za ASUS-a N53JN, mislim da nisam pogrijesio..
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 14:25   #54
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Imam AMD-a, nije nešto jak, ali se uopće ne pregrijava. Istina da su Intelovi procesori bolji ako se traže performanse i nešto su hladniji od AMD-a, ali nije baš istina da se AMD pregrijava ko blesav, bar ne noviji procesori.
Da, zanimljivo kako okrećeš priču sad kad imaš amd, a do jučer si pisao sve kontra tih procesora.

Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Smeće je i taj HP s prastarim vrućim Puma AMD-om
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
A zagrijavanje procesora je vrlo bitno, s ozirom na ograničene mogućnosti hlađenja u laptopima.
...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 15:06   #55
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Da, zanimljivo kako okrećeš priču sad kad imaš amd, a do jučer si pisao sve kontra tih procesora.

...
Ovdje govorimo o novijim AMD procesorima, a tu je bila priča o kupnji s novog laptopa s prastarim Puma procesorom, koji se znao i dobro grijati. Uostalom i naveo sam "bar ne noviji procesori", tu se nije radilo o takvom, ne znam što ti nije jasno. Pametuješ kao i obično.

Inače nisam ni prije imao ništa protiv AMD-a niti sam fanboy bilo čega, čak su mi i draži od Intela zbog pristupačnije cijene desktop procesora. Jednostavno Intel je bolji izbor za laptope u većini slučajeva, jer je ipak hladniji i štedljiviji(i skuplji, ali kad se gledaju procesori jednake snage i cijena dođe na isto) i uvijek ću između dva laptopa gdje je razlika samo procesor preporučiti Intelovog. Nije sad da je AMD zlo i da ga treba zabraniti kako neki trollaju, ali ipak u laptopima nisu na razini Intela. Razlog zašto sam odabrao AMDa je isključivo financijske prirode i omjera uloženo/dobiveno u tom trenutku.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 23:59   #56
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Joj, noviji-stariji, jel si ikada vidio temp. novije i starijeg AMD-a? Jer su - iste.
Znam pošto trenutno imam doma 3 HP-a sa AMD-ovim proc.

Stvar je u tome da si 'bičao' po forumu protiv AMD-a, baš poput ovog lika, ko da tebe 'čitam':
Citiraj:
Autor phyx Pregled postova
laptop je tolko jefitn zbog katastrofalnog procesora. grafa je odlicna ali ce ti sigurno bottleneckat procesor. i tako slabog provesora bi ti se igre mogle vuc. uzmi bilokoj intel .bjezi od AMD opcenito. ni 4-jezgreni jezgre ne valjaju a kamoli ovo
Dok sad na takve komentare daješ sarkastične odgovore:
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Da, evo moj se prži na vrelih 44 stupnja, nakon duljeg igranja zna se približiti i 60, stvarno užas.
Meni smješno.
Poanta je u tome da ljudi vole pljuvat po stvarima koje im nikad nisu prošle kroz ruke, samo to naglašavam.

No nebitno, uživaj u amd-u, a za zagrijavanje se ne brini.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 20:24   #57
losebiramnickov
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Trebam laptop, preferiram Dell, Toshibu i Acera ispred HPa zbog iskustva.
Ono sto zelim je i3/i5 procesor, 5650 graficku ili podjednaku, 4gb rama i garancija sto dulje. Takodjer u obzir dolazi sve do 16 incha. Zasad:

TOSHIBA SATELLITE L650-111

losebiramnickov je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 00:50   #58
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ok je ta Toshiba, teško ćeš naći nešto bolje s duljim ili jednakim jamstvom za tu cijenu. Tu je i Lenovo Y560 s opcijom produljenja jamstva.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 21:32   #59
SirOliver
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: _
Postovi: 2
Pozdrav svima...naime potreban mi je notebook koji bi zamijenio desktop za prosječnu kućnu upotrebu (multimedia, office, internet, igre (ne moraju biti najzahtjevnije) office i sl).
Bitan mi je ekran 17,3, nekako pritežem intelovim procesorima i to je otprilike to od uvjeta. Autonomija nije toliko bitna. Mislim se između

Toshiba satellite l675-10v
http://protis.hr/products/details/no...6322?service=1

AsusK72JK
http://www.telebit.hr/products/91011...I--W7HP64.aspx

HP G72-A20-EM
http://www.telebit.hr/products/47350...-Bt--WL--.aspx

Je li dobar izbor, ima li što bolje u ponudi do cca 5500 kn. Svaki savjet je dobrodošao. Nikad nisam imao notebook, ali sad moram silom prilika pa sam malo izgubljen u ponudi

Hvala unaprijed.
SirOliver je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 09:14   #60
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Toshiba jedina ima dvogodišnje jamstvo, ali i slabiju grafičku. HP nije raspoloživ, Asus vjerojatno isto tako. Pogledaj malo slabijeg HP-a G72, gdje ti se u proračun uklapa i produljenje jamstva na 3g.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na