Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2009., 14:23   #1
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Notebook za faks do 4500-5500 kn

Dakle frend bi trebao preporuku laptopa za faks. Koristit će se uglavnom za surfanje, Office, multimediju i ostale ne pretjerano zahtjevne zadatke. Cilja na 14.1" ili 15.4" modele, s naglaskom na kvalitetu izrade (tipkovnica, kućište...). Veća rezolucija ekrana je plus kao i što dulje trajanje baterije. Svi su prijedlozi dobrodošli.

Kao dobar izbor mi se čini Lenovo SL500, pa su i sva iskustva s SL serijom poželjna.
.:AM:. je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2009., 14:43   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za tu namjenu će biti ok. Veću rezoluciju ćeš teško dobiti u toj kategoriji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2009., 15:38   #3
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Cijenom do 5000Kn, i ja cu predloziti navedeni laptop. Go for it.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 10:08   #4
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
Molio bih savjet za kupnju

EDIT: Op, ovo je trebalo ici u novi topic



Treba mi laptop, budjet je 4500 (moze se razvuci do 5000, ali bi bilo pozeljno da ostane 4500, ako ne i manje).

Laptop bi se koristio za net, office i light multimediju (citaj gledanje filmova i slusanje muzike).

Od preferenci bih volio da radi na intel platformi, wlan je danas standard pa ga ne trebam navoditi, i volio bih da ima vise od 2 gb rama (ali nije uvjet).


Nekoliko modela mi je zapelo za oko, pa bih molio vase misljenje o njima:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10642
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1011506
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1011438 (izbor ej za sada na ovome)
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 18:29   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Jedan od prva dva, ovisno o tome preferiraš li Lenovo ili Toshibu kao marku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 21:34   #6
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
S obzirom da laptop nije kupljen u rujnu, a od tada je došlo do podosta promjena na tržištu, zamolio bih za ponovnu preporuku. Pa da ne otvaram novu temu postat ću ovdje.

Kriteriji su ostali isti, naglasak je i dalje na kvaliteti kućišta, tipkovnice i ekrana te će se koristiti za Internet, multimediju, Office i slično. Isti je i budžet, najviše oko 5500 kn.

Unaprijed hvala na svim preporukama.
.:AM:. je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 17:22   #7
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Baš nitko nema preporuku?
.:AM:. je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 18:54   #8
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nešto s 3g. jamstva, recimo Dell 1555. Ne znam kakvi su ovi Probookovi B serije, ali ovaj mi se također sviđa.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:01   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=013.400.174

i3 2.26ghz sa HT podrškom ( virtualno još 2 jezgre)
3gb DDR3 na 1066
320gb hard
5470 nova ATi kartica,1gb memorije
15.6 ekran

4899kn,hvala doviđenja.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:03   #10
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Bas sam ja taj isao sada predlagati

Ak ti ipak ne smeta pitanje kvalitete:
Acer 5740G

Produljenje jamstva za ASUS

Zadnje izmijenjeno od: Los Sam. 20.02.2010. u 19:25.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2010., 19:10   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Isto šamar kupnja,ali ja sam glup,i dao bi 800 više za ASUS,nek se goni.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:16   #12
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Radije bih dao 350ak kuna pa nadoplatio jamstvo Aceru na 3g. i opet bio financijski u plusu u odnosu na tog Asusa, pogotovo zato što vrlo vjerojatno taj Asus nije ništa kvalitetniji od tog Acera.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:19   #13
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
I ja bi radje, tocno 372kn dao za doplatu jamstva, ali necu tvrditi da su podjednake kvalitete

Produljenje jamstva za asus
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:25   #14
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ne bi komentirao kvalitetu,imam svoje mišljenje o Aceru,a bome i o svemu ostalome,ako već govorimo o kvaliteti izrade,i toj famoznoj plastici...nije ASUS od titana,ali nije ni Golf Audi trojka,zar ne? Ili je. Slična,debilna polemika. Rekao bih, nikada neće postati Audi,a mnogi uvriježeno smatraju da je to isti qrc. Tako je i sa ASUS-om koji se prosuo sa par ploča koje su preskupe a % RMA im je popriličan,pa im se sve manje vjeruje,odnosno ostalima više. Osobno nikad Acera ne bi stavio ispred ASUS-a.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:40   #15
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Koliko vidim Acer je fizički isti kao i 5738/5542G, što je izuzetno dobro. I ja sam bio iznenađen čvrstoćom kućišta i kvalitetom tipkovnice dok ga je frend uzeo, s obzirom da dotadašnji Aceri koje sam susretao su bili sve samo ne impresivni. Asusa stvarno ne znam, imao sam priliku koristiti i impresivnih i razočaravajućih, pa je teško komentirati na pamet dok nisam koristio ovaj model. I moram priznati da nisam baš shvatio priču s Audijem i Golfom. Ni Asus ni Acer nisu baš neka "Audi klasa" laptopa, a pogotovo dok se radi o laptopima do 5000kn.

Da imam ponuđena dva laptopa, istih karakteristika, cijene i jamstva, od čega je jedan Acer, drugi Asus, vjerojatno bih se odlučio za Asusa. Ali dok s jedne strane imam Asusa s 1g. jamstva meni nepoznate kvalitete izrade, a s druge Acera s 3g. jamstva i 400-500kn niže cijene te solidne izrade, ne bih predugo razmišljao kojeg uzeti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:01   #16
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
To je bogatstvo regionalizma u Hrvatskoj,da jedan shvati,a drugi ne. Pa i kad 9/10 ne shvati,a jednome se upali svijetlo,bogati smo. Vjerojatno ni ovo ne kužiš,pa da nacrtam,oba laptopa su gotovo identična osim što je jedan skuplji,u ovom slučaju Audi,pardon Asus - jer moram crtati.

Tako je i paralelno klišej oko ta dva,naizgled opet identična laptopa,pardon automobila,jer opet moram crtati. Golf je Acer,a Audi 3 je ASUS. Imaju naizgled iste mogućnosti,isti motor - kad moram nacrtati - komponente, a jedan košta 100 eura više od drugoga, kad moram nacrtati,kojih somića,dva,pet,deset eura više,Audi 3 od Golfa 5/6.

Ponestalo mi je mine u tehničkoj,loš sam je sigurno shvatio. Ako ti nisi, pročitaj opet. Nikada Acer neće kvalitetom nadmašiti ASUS,kao što ni Golf neće postati Audi,nije stvar klase,nego istih komponenata zapakiranih u drugačiju vanjštinu,ili komad lima zvan auto. Acer je Acer,ASUS je ASUS.

Koji god odabrao,nećeš fulati. Ljudi kupuju Kije pa se tješe sa 5g ili koliko već jamstva,mašu sa tim kao da su oslobodili grad-heroj,a opet - nikad neće Kia pro'ceed postati Audi A3. Unatoč svim silama uvjeravanja kako je to super auto,što i jest.

Dosta OT,pjesnik ide vani pit. Oba laptopa su sjajna,ali da će mi izbor biti dulje jamstvo od uvjetno rečeno,dileme Acer-ASUS,pa da ću prevagnuti zbog jeftinijeg produljenja,ili 3g umjesto 2 na Acer,ma evo,baš sam krenuo...

Odo si kupit Kiu. Razliku do Audija ću štedit. To je logika,ili zapit. Oba su auta, oba voze,zašto onda ljudi kupuju skuplje? Jer su glupi i iskompleksirani , probably.

Dream out.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:11   #17
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Mišljenja nam se očito razlikuju, samo ja svoje pokušavam iznijeti bez da vrijeđam i podcjenjujem ikoga. Ako je Asusov jeftinjak Audi, pitao bi se gdje spadaju Tecre, Thinkpadi(oni pravi), Elitebook, XPS. Naravno, usporedba s autima nema smisla pošto Audi ne pravi nikakve jeftinjake, za razliku od proizvođača laptopa gdje svi prave "šrotove" za mase i one bolje za zahtjevnije kupce. Asus od 10000kn nije baš isto kao Asus od 5000kn, ne samo po komponentama ... No nije ni bitno, provedi se ti meni večeras ... Do sljedeće rasprave.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:16   #18
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ma naravno,joj i ti isto,kakvo vrijeđanje. Nisi jedan od tih valjda. Uvijek se rado po-raspravljam sa ljudima koji nešto znaju o tematici.

Makar opet nisi shvatio. I ne radi se o klasi,pročitaj opet. Nije ni A3 = S8,da bi spominjao Tecre i slično. Pročitaj opet,dobro dođe. Golf 5/6 = Audi A3, kao i što je kvaliteta Acera = kvaliteti ASUS-a. NOT!!!

Samo se o tome radi. Ali svaka roba ima svojeg kupca,sve nekako uvijek stane u tu rečenicu,što ne znači da je Acer loš,ni da je ASUS zbog imena, Bogom dan.

Mislim da je vrlo lijepa usporedba bila,ožednijo sam.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:30   #19
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Makar opet nisi shvatio. I ne radi se o klasi,pročitaj opet. Nije ni A3 = S8,da bi spominjao Tecre i slično. Pročitaj opet,dobro dođe. Golf 5/6 = Audi A3, kao i što je kvaliteta Acera = kvaliteti ASUS-a. NOT!!!
I opet se ne slažem(čudno, a? ), nemoguće je usporediti cijeli brand laptopa s autima. Nije baš tako jednostavno. Čak i unutar jednog branda postoje ogromne razlike, npr. kod HPa S i B serija, identične komponente, ali razlika 20ak % u cijeni, opravdana. Tako da mislim da je nemoguće reći da je svaki laptop jednog proizvođača bolji od svakog laptopa (istih komponenti) drugog proizvođača. Možda kod ovih laptopa to stvarno je slučaj, ali za Asusa ne znam kakav je i nikad neću tvrditi da je 100% nešto za što nisam siguran.

S druge strane, pristran sam jer ne volim Asusa, prokleto su precjenjeni u svemu što proizvode, a ničim to nisu opravdali.

Idi pit sad ...
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:53   #20
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A tko zna kakav je taj Asus u praksi kad je novi model i nitko ti ne može reći iskustvo iz prve ruke. OTOH, nekoliko sam se puta sreo sa ovim Acerom i srodnim modelima sa recimo AMD-ovim Turionom (kakvog ima moja sestra) i mogu reći da je vrlo solidan s obzirom na pare koje je dala za njega. Puno bolji od ovih novi Proobookova u isto cijenovnom rangu. Plastika je prilično čvrsta, tipkovnica punog profila po meni odlična (ne uvija se ali se isto tako možda neće svakome svidjeti zbog drukčije konstrukcije) i prilično dobar zaslon. Da samo ne spominjem one gluposti o grijanju Acera sa Turionima koje su u potpunosti deplasirane.

Opet sreo sam se i sa novim HP Compaq CQ61 modelima i oni su mi prilično solidni za iste novce. Fora je u tome što postoji Acer do Acere (recimo Aspire do eMachinesa), IBM Lenovo do IBM Lenova (neki modeli su imali razno raznih mušica i svega) pa tako vjerujem i Asus do Asusa.

EDIT: Spor sam .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:58   #21
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nek se netko i samnom slaže. Tutix imaš pivu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 21:11   #22
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
ev jedna za razmišljanje....
*ebo jeftini lap sa i3-em ak mi se nakon mjesec dana rasklimaju hingevi na poklopcu pa lid klepeće 3 centimetra i popucaju plastike na displeju i iznad tipkovnice ?!?!
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 21:14   #23
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
ev jedna za razmišljanje....
*ebo jeftini lap sa i3-em ak mi se nakon mjesec dana rasklimaju hingevi na poklopcu pa lid klepeće 3 centimetra i popucaju plastike na displeju i iznad tipkovnice ?!?!
O kojem modelu pričamo? Ovom Asusu?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 21:24   #24
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
O kojem modelu pričamo? Ovom Asusu?
pa ne znam, za oba, ak nisu štedjeli na hardware-u, morali su na nečem drugom
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 22:31   #25
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Meni ovaj Acer 5740g djeluje predobro za te pare... definitivno gledam da ga uzmem sta prije... Jel to nesta novo jer nisam na njega do sad naletia nikako?
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 22:38   #26
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Ma jucer su ti oni dosli u cjenike, barem sam za neke modele siguran, te sam zvao za njih i u dva ducana su mi rekli da krajem slijedeceg tjedna fizicki dolaze.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 23:02   #27
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Kome ne smeta ima u Protisu kako mi se cini za manje od 4000kn:

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=30032&servisID=1

Nazalost ne pise nista o konfiguraciji ali bi po sifri zakljucio da je sve isto osim sta ima cak 1gb rama vise nego ovaj u Superbitu. Posla sam mail da mi kazu kakva je konfiguracija unutra jer mi se cini predobar za te pare.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 23:19   #28
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Hehe i ja sam to gledao i ucinilo mi se predobro da bude istinito jer za manje novca dobijes 1gb vise
I naravno bilo je predobro...shema je da serija acera 5740G sa G na kraju oznacava diskretnu graficku aka ati 5470, a bez slova G oznacava integriranu graficku aka Intelovu integrusu Intel Graphics Media Accelerator HD.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 23:28   #29
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Da da da skuzia sam to na serijama 5738, 7735 i 7736 ako ima G da onda dodje i neka hd 4570 ili slicno ali sad mi je ocito promaklo, bas steta, bilo bi predobro da bi bilo istinito.

Tnx
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 21:00   #30
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
mozda se varam al zar ovaj model nema i i3 i odvojenu grafulju, koja je prilicno solidna? a cijena je poprilicno mala? takodjer i 3gb DDR3. cini mi se nekako predobro za ovu cijenu?
Bezki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na