Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2009., 19:26   #31
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Moze odgovor? Na kraju cu se mislim ipak odluciti za Studio 17.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 21:34   #32
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
pitanje: Ako sam kupio laptop u jednom ducanu, oce li mi vrijedit produzenje garancije koje je kupljeno u drugom?
hoće
(sori na offtopic )
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2009., 22:55   #33
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor daxxx88 Pregled postova
hoće
(sori na offtopic )
pa imam acer laptop tak da nije tak velik OT
BTW, hvala
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 00:31   #34
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Moze odgovor? Na kraju cu se mislim ipak odluciti za Studio 17.
Ne vrijedi dat 1500kn vise za Toshibu.
Nije ni meni jasno koji bi od dva della trebao biti poslovni lap, kaj nisu vostro, latitude i precision poslovni laptopi?
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 14:42   #35
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Ne vrijedi dat 1500kn vise za Toshibu.
Vrijedi ako je u pitanju Acer
fratartucko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 15:35   #36
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor fratartucko Pregled postova
Vrijedi ako je u pitanju Acer
Ne, mislio sam u odnosu na Studio 17.Narucio sam Studio 17, nadam se da sam dobro odabrao.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 15:56   #37
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Ma zna on to, al se samo salio. Dobro si odlucio
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 00:51   #38
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Laptop je kupljen.
Dell Studio 1735, posto je cisti Studio 17 bio oko 1000 kn skuplji, a razlika je minimalna:
Studio 17 ima 2,1 GHz i 3MB Cache-a u odnosu na 2,0 GHz 2MB Cache-a kod Studia 1735
ima 3GB DDR2, a Studio 1735 4GB
Studio 17 ima citac otisaka prstiju, infrared i mislim da je to to...

Kad uhvatim vremena napisat cu dojmove, ovako laicki, pa mozda nekome pomogne...
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 07:41   #39
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Dal je moguće dokupiti produženje jamstva ako imam lap nekih 4mjeseca? Radi se o lenovo n500.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 14:05   #40
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Dal je moguće dokupiti produženje jamstva ako imam lap nekih 4mjeseca? Radi se o lenovo n500.
Za vrijeme trajanja originalnog jamstvenog roka, moguće je platiti produženje jamstva...tak da možeš i zadnji dan doći i uzeti produljenu garanciju
fratartucko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2009., 15:13   #41
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Dakle Dell Studio 1735, ovako na prvu loptu...
Mozda ja u svakom jajetu trazim dlaku, pa cu tako vise istaknuti neke eventualne "mane" prije nego pluseve. Opcenito sam uvijek skeptican sto se tice tehnike, tako da mozda necu biti u pravu sto se tice nekih stvari, ali nadam se da cu ovako laicki uspjet opisat navedeni laptop.
Pa krenimo...
(+)
- Za pocetak, mislim da je konstrukcija laptopa jako dobra, relativno je masivan (vise od 3,5 kg), no ipak je to 17''. Izgleda dosta cvrsto, sa visim i robustnijim kucistem za razliku od nekih drugih proizvodaca kod kojih na dodir imate osjecaj da ce nesto puknuti.
- 17'' glossy ekran takoder izgleda predivno, slika je bistra, a i velicina je itekako osjetna.
- Baterija pri nekom minimalnom opterecenju (recimo net ili slicno) moze izgurati oko 3 sata sto mislim da je isto pristojno.
- Laptop je solidno opremljen, a poseban plus je HDMI prikljucak.
(-)
- ova verzija dolazi bez nekih dodataka koji su opcionalni, dakle dolaze sa skupljim verzijama, tako da to i nije minus, no samo da kazem da postoje i vezije sa infrared-om, citacem otisaka prstiju, pozadinskim osvjetljenjem tipkovnice (ovo mi je zao da nemam)
- nema e-SATA prikljucak
- nema dugme za zatvaranje ekrana, vec se on samo spusti. Meni je malo cudno i ne svida mi se, no to i ne mora bit neki nedostatak
- nema klasicnu cd-rom ladicu, sto opet nije nedostatak, ali ja ovo prvi put vidim i izgleda mi pomalo neprakticno
- ekran s vanjske strane mozda i nije najcvrsci, no posto ovom laptopu i nije namjena konstantno prenosenje, to ne mora zabrinjavati
- touchpad tipke su s obzirom na slobodnu povrsinu mogle bit i vece, a sam touchpad mi je pomalo krut i hrapav, tako da bih preporucio mis uz ovaj laptop, pogotovo za igre i sl.

Posto nisam nista igrao, o tome sad ne mogu nista reci. Pri ovakvom nezahtjevnom radu laptop se sasvim lagano grije, sto je uobicajeno.

E sad par problema i pitanja, ako su to uopce problemi.
1. Dosta kritika za ovaj laptop je na nekvalitetan zvuk. Ja sam probao mp3 i izgleda mi sasvim u redu, moram jos pogledat kako to izgleda u igrama i filmovima.
No nesto me jako iritira, a to je pucketanje zvucnika. Ne znam je li to normalno ili ne, ali pojavljuje se cesto, kod pokretnanja aplikacija, ukljucivanja perifernih jedinica, pocetka reprodukcije zvuka i sl. Znaci samo jedan "pucanj" iz zvucnika, ne kontinuirano pucketanje. No, u zadnjih par sati koliko mi je laptop upaljen pojavi se dosta cesto, jucer to nisam primjetio.
2. Nakon sto iskljucim bateriju iz struje, slika na ekranu malo potamni. Dok je laptop na bateriji svjetlija je. Je li ovo uobicajeno? Meni se ne svida.
3. Laptop je dolazio sa Vistom koju sam skinuo i stavio XP. Ne znam kako se ovaj Dell ponasa s XP-om, no izgleda da mu Vista vise lezi. Naime disk je skroz cist, osim OS-a, a cesto mi zamrzne Internet explorer, jednom mi je zamrznuo standby i jednom restart. Ne zanm ima li to veze sa XP-om, no s obzirom da je disk prazan i novi Windowsi to mi je takoder pomao cudno.
4. Sto se tice brzine, tu sam opet pomalo skeptican. Otvarao mi je slike s CD-a dosta dugo, obzirom da je ovo Core2Duo. Jos nikad nisam imao dvojezgreni proc, ali sam ocekivao brze.

Eto toliko za sada, nadam se da sam s ovim kratkim utiscima nekome pomogao, a nadam se i da cete mi odgovoriti na ova pitanja/probleme i dati jos pokoji savjet u vezi ovog stroja!

Zadnje izmijenjeno od: bjede. 08.05.2009. u 15:26.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 21:46   #42
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Nitko?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 22:56   #43
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
3. Zatamljenje je normalno, tj. imas nariktano u opcijama da se brightness smanji kada se laptop iskljuci iz struje, trebas otici u power options i pobrckati po opcijama kako ti pase. Slabiji brightness je po defaultu nariktan kako bi sto vise produljio autonomiju.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 21:15   #44
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Ovo pucketanje u zvučniku javlja se i kod pokretanja aplikacija, otvaranja internet eksplorera itd., općenito nakon klikanja lijevom tipkom pri nekoj radnji, a nekada i kad ništa ne radim.

Posebno me brine što je stroj dosta spor s obzirom na nove Windowse. I frend mi je odmah rekao da je spor s obzirom na novi OS. Sporo restarta, a nekad čak ni ne može već moram ručno, a nekad mi i stand by zamrzne. Windowsi se dižu brzo, no nakon toga ide sporo, sporo prepoznaje LAN vezu, i sporo ulazi u My Computer (pješćani sat dugo stoji).
Što da radim? Lap je nov, novi Windowsi, nema nikakvih programa, a ovako sporo?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 15:19   #45
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Nitko?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 16:14   #46
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
da ti nije neki problem sa hdd-om, skini neki program pa istestiraj.....
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 16:16   #47
ante90
Premium
 
ante90's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: motherboard
Postovi: 46
jesi stavio virtual memori na max 4096 , možda ti je zbog toga dosta sporiji , pogledaj na koliko ti je sad i stavi na max za svaku particiju diska
ante90 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 18:13   #48
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor ante90 Pregled postova
jesi stavio virtual memori na max 4096 , možda ti je zbog toga dosta sporiji , pogledaj na koliko ti je sad i stavi na max za svaku particiju diska
Molim te ako ti nije problem da mi ukratko objasniš kako da to napravim jer ne znam gdje ću to promijeniti.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 20:56   #49
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Ante90, ako možeš, molim te...
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 21:09   #50
n00b-
Premium
Moj komp
 
n00b-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Ante90, ako možeš, molim te...

My Computer/Properties/Advanced/Performance/Settings/Advanced i tu imas za mijenjat Virtual memory..
Nadam se da sam pomogao
Ako nesto neznas slobodno posalji pm
__________________

n00b- je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 00:02   #51
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor n00b- Pregled postova
My Computer/Properties/Advanced/Performance/Settings/Advanced i tu imas za mijenjat Virtual memory..
Nadam se da sam pomogao
Ako nesto neznas slobodno posalji pm
Hvala ti!
Pod Virtual Memory za svaku particiju stoji "Initial size" i "Maximum size". Pod Maksimum mi je na C particiji stajalo 4092MB, a pod Initial 2046MB. Sad sam i za C (Windowsi) i D particiju stavio i pod Initial i Maximum size 4092MB. Jel' to to?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 00:27   #52
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Samo da ti napomenem. Ovo sa virtualnom memorijom ti uopće neće riješiti probleme. Jesi instalirao sve drivere nakon što si prijenosnik prebacio na XP?

Najvjerojatnije nisi, jer službeno, Dell ne daje podršku za XP za taj prijenosnik. Samo za Vistu. Odi ovako - Desni klik My Computer - Properties - tab Hardware - Device Manager i tamo pogledaj postoje li žuti upitnici. Najvjerojatnije ti šteka zbog toga. Ovdje su ti driveri za XP: Link.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 10:57   #53
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Samo da ti napomenem. Ovo sa virtualnom memorijom ti uopće neće riješiti probleme. Jesi instalirao sve drivere nakon što si prijenosnik prebacio na XP?

Najvjerojatnije nisi, jer službeno, Dell ne daje podršku za XP za taj prijenosnik. Samo za Vistu. Odi ovako - Desni klik My Computer - Properties - tab Hardware - Device Manager i tamo pogledaj postoje li žuti upitnici. Najvjerojatnije ti šteka zbog toga. Ovdje su ti driveri za XP: Link.
Iznenadilo me, ali izgleda da ga je ovo podizanje virtualne memorije ipak ubrzalo. Vidim da sad brzo diže. Nemam žutih upitnika u Device Manageru. Drivere sam instalirao sve, najviše problema bilo je s Catalystima za koje je potreban program Mobility Modder bez kojeg se ne mogu instalirati, budući da, kao što si rekao, Dell ne daje podršku za XP.
Znači ovo je rješeno.
Još me dvije stvari jako brinu.
1. Pucketanje zvučnika o kojem sam pisao gore. I dalje je prisutno. Znate li do čega bi to moglo bit?
2. Laptop mi svaki put zamrzne kad ga idem restartat i onda moram ručno. I onda kad program traži reinstalaciju, i onda kad sam hoću restartat. Kod Turn Off-a nema tog problema, ali kod Restarta uvijek. Molim vas ako itko zna, ovo me jako brine. Jel možda grafika ili hard u pitanju? Sad ću istestirat disk.

Zadnje izmijenjeno od: bjede. 17.05.2009. u 13:43.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 13:44   #54
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Istestirao sam disk, nema grešaka. Temperatura je 37-40 °C.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 20:34   #55
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
1. problem - neodgovarajući (čitaj: stari ili oni koji su došli po samoj instalaciji XP-a) driveri za chipset
2. problem - neodgovarajući driveri za zvuk

Koje si sve drivere instalirao i sa kojeg linka?

Ako nije pucketao zvuk i ako se prijenosnik normalno restartao na Visti - onda je to, nema što drugo bit. Najgore što si mogao napravit - si napravio. Prvo si dao cca. 800 kuna više za prijenosnik sa instaliranom Vistom, onda si ga formatirao i instalirao na njega XP koji uopće nije podržan.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 21:58   #56
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
1. problem - neodgovarajući (čitaj: stari ili oni koji su došli po samoj instalaciji XP-a) driveri za chipset
2. problem - neodgovarajući driveri za zvuk

Koje si sve drivere instalirao i sa kojeg linka?

Ako nije pucketao zvuk i ako se prijenosnik normalno restartao na Visti - onda je to, nema što drugo bit. Najgore što si mogao napravit - si napravio. Prvo si dao cca. 800 kuna više za prijenosnik sa instaliranom Vistom, onda si ga formatirao i instalirao na njega XP koji uopće nije podržan.
Nisam ja skidao Vistu niti instalirao drivere za XP, tako da ne znam kako je bilo na Visti. Driveri su sa CD-ova koji su došli sa laptopom. Laptop koliko znam nije bio sa opcijom FREE DOS, već samo sa Vistom, a nisam znao da nije podržan XP. Na Visti nisam nikad radio tako da sam računao da ću sa XP-om biti zadovoljan.
Da li da sada instaliram drivere za ploču i zvuk sa linka koji si mi dao?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:11   #57
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Ja sam se natezao s driverima za XP na 1535 (ne za sebe). Na kraju je rješenje bilo malo googlanja, jer su drugi ljudi imali istih problema s instalacijom XP-a i riješili ih kombiniranjem drivera drugih laptopa (ovo je uvjetno rečeno, jer dijelovi su jednaki, samo je branding drugačiji).

Znači, u prijevodu, upogoni Google i naći ćeš rješenje prije nego na forumu.

Inače, zamjena predinstalirane Viste XP-om je jako bezvezna i nepotrebna procedura (kao što sam se imao priliku i sam uvjeriti). Iako i sam koristim XP, ne shvaćam opsjednutost istima. Svi se ponašaju kao da je Vista na ćirilici i random formatira disk

Kakva je stvar s garancijom? Mora biti instaliran "originalni" OS ili nije važno?
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:20   #58
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Ja sam se natezao s driverima za XP na 1535 (ne za sebe). Na kraju je rješenje bilo malo googlanja, jer su drugi ljudi imali istih problema s instalacijom XP-a i riješili ih kombiniranjem drivera drugih laptopa (ovo je uvjetno rečeno, jer dijelovi su jednaki, samo je branding drugačiji).

Znači, u prijevodu, upogoni Google i naći ćeš rješenje prije nego na forumu.

Inače, zamjena predinstalirane Viste XP-om je jako bezvezna i nepotrebna procedura (kao što sam se imao priliku i sam uvjeriti). Iako i sam koristim XP, ne shvaćam opsjednutost istima. Svi se ponašaju kao da je Vista na ćirilici i random formatira disk

Kakva je stvar s garancijom? Mora biti instaliran "originalni" OS ili nije važno?
Ma nemam ja ništa protiv Viste, jednostavno sam navikao na XP, pa sam računao da neće bit nikakvih problema. Da sam znao da su s.... s XP-om, ne bih ni skidao. Još sam za to platio 400 kn. Jbg, na greškama se uči.
Što se tiče garancije ako se promijeni OS, za to ne znam. Moram provjeriti. To mi izgleda nelogično, ali imam i CD od Viste, pa ako ne daj Bože bude trebalo mogu i Vistu vratiti.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:29   #59
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Koliko vidim na netu, garancija ne pokriva promjenu OS-a...
Može li se onda vratit Vista ukoliko bude nekih problema?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 01:05   #60
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Nisam ja skidao Vistu niti instalirao drivere za XP, tako da ne znam kako je bilo na Visti. Driveri su sa CD-ova koji su došli sa laptopom. Laptop koliko znam nije bio sa opcijom FREE DOS, već samo sa Vistom, a nisam znao da nije podržan XP. Na Visti nisam nikad radio tako da sam računao da ću sa XP-om biti zadovoljan.
Da li da sada instaliram drivere za ploču i zvuk sa linka koji si mi dao?
Instalirao si drivere za Vistu na XP ili si na CD dobio drivere za XP? Nije mi jasno kako to uopće i radi ako je ovo prvo.

Ništa, iskreno ti preporučam da formatiraš ponovno, instaliraš XP, i probaš ove drivere sa onog linka. Ispitaš što ti ne radi, pogledaš ima li koji uskličnik žute boje u Device Manageru pa ćemo probati nać driver za taj uređaj. Sumnjam da je prijenosnik hardverski oštećen.

400 kuna za downgrade? Nije loše, nije loše tko god da ti je to radio...
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na