Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2008., 00:31   #61
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Moje iskustvo iz prve ruke sa Forcebookom od cure:

- baterija traje 45 minuta
- backlight na ekranu se ne želi upaliti ponekad, pa ga treba prodrmat
- na ekranu se boje mijenjaju čak i ako gledam ravno u njega, pri vrhu, ili dnu
- kada je na DVI priključen vanjski monitor, ako se osloni ruka (!) na laptop, tj, odmorište za ruke, udubi se kućište, i crkne DVI signal.
- radna temperatura od 60°
- zuji jezivo glasno
- grozno tihi i nekvalitetni zvučnici
- skidaju se slova sa tipaka
- skida se boja sa kućišta na odmorištu za dlanove
- katastrofalan razmještaj konektora (ako je priključen monitor na DVI, kabel od napajanja stoji pod kutem, jer je preblizu)
- kućište se uvija
- neka ŽNJ matična, ni windows update nije mogo prepoznat komponente.

Nakon što smo ga odnijeli na servis, popravili su backlight na ekranu, vele da su zamijenili termalnu pastu, vent i memoriju (!), te da su popravili DVI.
Je. Komp je bio tiši. Temperatura ista. Backlight su sredili, no i problem sa DVI-jem se vratio nakon tjedan dana uporabe. A i ventovi su počeli zujat opet.

Uglavnom, najgore smeće koje sam u životu vidio i koristio od laptopa. A i za tu cijenu se može dobiti 100x bolji laptop, tako da mu ni to nije prednost.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 00:39   #62
Tz4r
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
forcebook mi se nikako ne dopada.... prejeftino za to sve kaj ima....

a sta se tice asusa meni se g1s dopada i to pogotovo b edicije.... i sasvim su prihvatljivi cijenom ima i jeftinijih i skupljih modela....

uostalom forcebook nije brand i nije vrijedan da ga se sa icime usporeduje....

i dali netko zna zasto se hp pavillioni ne mogu kupiti u hrvatskoj ?
Tz4r je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 09:55   #63
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Usporedba FB sa Acerom. Rekao bi da nisi normalan, ali usporedba FB sa Toshibom. I rest my case!
To je lista lapova koje sam imal tj. kojeg imam... Znaci sva 3 su sluzila svrsi (poslovnoj) i nije bilo prevelikih problema s nijednim osim s Acerom (lose kuciste, skida se farba, wlan kartica nije radila itd...). Uglavnom fb ko fb se nikad nije pokvaril, sve na njemu je radilo cist solidno za komponente koje su bile unutra, brzo, tiho.... nisam imal nikakvih problema s nekvalitetom kucista, skidanjem slova s tipkovnice i sl. glupostima koje se ovdi spominju... Neke izmisljene a neke stvarne ko ce ga znat...
Sava css je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 17:48   #64
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
da svi smo se udruzili da pljujemo po nemocnom forcebooku daj me nemoj nasmijavati covjece ....

zasto bi ITKO lagao o necemu ako je to dobro ? koliko se ljudi zali na ibm.-ove laptope ?

kakve sve gluposti necu vidjeti.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 19:28   #65
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Talking

Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
- baterija traje 45 minuta
- backlight na ekranu se ne želi upaliti ponekad, pa ga treba prodrmat
- na ekranu se boje mijenjaju čak i ako gledam ravno u njega, pri vrhu, ili dnu
- kada je na DVI priključen vanjski monitor, ako se osloni ruka (!) na laptop, tj, odmorište za ruke, udubi se kućište, i crkne DVI signal.
- radna temperatura od 60°
- zuji jezivo glasno
- grozno tihi i nekvalitetni zvučnici
- skidaju se slova sa tipaka
- skida se boja sa kućišta na odmorištu za dlanove
- katastrofalan razmještaj konektora (ako je priključen monitor na DVI, kabel od napajanja stoji pod kutem, jer je preblizu)
- kućište se uvija
- neka ŽNJ matična, ni windows update nije mogo prepoznat komponente.
Kolko je star taj Forcebook? Osobno imam jednog 6god starog Compaqa kojem bat. traje 30min, tipkovnica se nije ni malo obrisala, nigdje se boja nije skinula i tako dalje.Ali je koštao. Kadkad se nakon dugog rada zna pregrijat i zablokirat ali to mi se nije dešavalo prije nego što sam nadogradio RAM. Inaće nikad nije išao na popravak. Moj glas za HP i IBM. Toshibe mi se baš nesviđaju jer su neki moji poznanci imali mrtve piksele na 2g starim toshibama. Ovo pišem sa 4k kuna vrijednog HP-a koji je čvrst i ima dobru tipkovnicu samo mu je ekran loš.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 21:10   #66
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Ja imam focebooka i zadovoljan sam s njim, jest da je bilo malo problema ali sam ga uspio natjerat da radi kako treba, ekran je super jedan od boljih koji sam vidio, jedini problem je što privlači previše prašine ali ništa za to. Proc je ok, dodao sam mu još gigu rama da vista može ljepše radit(sada ima 2GB u dual channel-u), grafika GF7600 - izvučen maksimum iz nje cod4 i nfs pro street rade bez problema, a to što kažete da FB-ovi imaju neku žnj matičnu i da je ništa ne prepoznaje tu je problem u starijem BIOS-u što se vrlo lako riješi flashanjem BIOS-a putem USB-a, ali opet to su FB-ovi(modeli) stari više od godine dana. Ovaj laptop oko kojeg je nastala cijela uzbuna mi izgleda super, dakle on bi mi bio na prvom mjestu kod kupnje laptopa, jest da su tu toshibe sa nenormalno dobrim performansama, hp-ovi sa super dizajnom ali nijedan skoro za ovu cijenu ne nudi ovakve komponente. Meni je do sada jedino crknuo modem ali to je bilo zbog toga jer sam surfao net-om po nevremenu i jednom gromu palo na pamet pogodit moju kuću. Inače sve radi ok nakon godine u mojem vlasništvu.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 22:10   #67
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Kolko je star taj Forcebook?
Stariji je od godinu dana, ima 6600gt, i intelov proc (zaboravih koji), a čak nema ni ime modela na kućištu, ne postoji sličan na siteu od forcebooka, a na računu od hgspota piše "Prijenosno računalo - Forcebook"
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:09   #68
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Stariji je od godinu dana, ima 6600gt, i intelov proc (zaboravih koji), a čak nema ni ime modela na kućištu, ne postoji sličan na siteu od forcebooka, a na računu od hgspota piše "Prijenosno računalo - Forcebook"
Pravi brand
  Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:43   #69
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Tz4r Pregled postova
forcebook mi se nikako ne dopada.... prejeftino za to sve kaj ima....

a sta se tice asusa meni se g1s dopada i to pogotovo b edicije.... i sasvim su prihvatljivi cijenom ima i jeftinijih i skupljih modela....

uostalom forcebook nije brand i nije vrijedan da ga se sa icime usporeduje....

i dali netko zna zasto se hp pavillioni ne mogu kupiti u hrvatskoj ?
Malo OT, imam Pavillion donesen iz USA i uvijek bih ponovo kupio HP Pavillion. Kad zatvoriš poklopac kao da si zatvorio vrata od Mercedesa, sve radi bez greške. Moj primjerak je danas već lagano zastario no još uvijek podnosi putovanja i obavlja sve ono za što je kupljen. Vrijedi svakog $ koji je plaćen za njega. Zaista mi nije jasno zašto ih tu kod nas nema.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:59   #70
Tz4r
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
i nisu tolko skupi... malo sam se igrao u konfiguratoru na hp-ovoj stranici i ispada 1100 dolara... znaci u hr oko 10 k kuna a prava masina.... i lijepo , kvalitetno izgleda.... pavillioni bi bila prava konkurencija.... steta...
Tz4r je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 17:58   #71
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa moguce da ga uvoznik hp-a moze naruciti .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 19:50   #72
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Tz4r Pregled postova
i nisu tolko skupi... malo sam se igrao u konfiguratoru na hp-ovoj stranici i ispada 1100 dolara... znaci u hr oko 10 k kuna a prava masina.... i lijepo , kvalitetno izgleda.... pavillioni bi bila prava konkurencija.... steta...
Nešto ti matematika ne štima, 1 $ = 5,00 kn, sukladno tome 1100 $ = 5.500,00 kn
Ovdje http://www.ecost.com/ecost/category/...ewlett-Packard
za šaku kuna dobiš zvijer...

Da mogu, uzel bi ovoga http://www.ecost.com/detail.aspx?edp=40167673
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 19:59   #73
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovi Pavilioni su dosta fensi-šmensi laptopi. Ima sam priliku koristiti jednog ovo ljeto od jedne cure iz Italije.
Laptop super izgleda, ima touch sensitive multimedijalne tipke, prilično dobar ekran i konstrukciju. Prava mala zvijer (mislim da je bio 14" model) sa Core Duom i GF7300 - a star je jedno godinu, možda i više.

Ona ga je platila negdje oko 6000kn ako se ne varam.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 20:09   #74
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Lightbulb

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ovi Pavilioni su dosta fensi-šmensi laptopi. Ima sam priliku koristiti jednog ovo ljeto od jedne cure iz Italije.
Laptop super izgleda, ima touch sensitive multimedijalne tipke, prilično dobar ekran i konstrukciju. Prava mala zvijer (mislim da je bio 14" model) sa Core Duom i GF7300 - a star je jedno godinu, možda i više.

Ona ga je platila negdje oko 6000kn ako se ne varam.
Da kako su u inozemstvu laptopi jeftini. Ako ga kupiš takvog jeftinog još kao državljanin druge države dobiješ povrat poreza. Tako da trk u Italiju po jeftine zvijeri.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 20:24   #75
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Da kako su u inozemstvu laptopi jeftini. Ako ga kupiš takvog jeftinog još kao državljanin druge države dobiješ povrat poreza. Tako da trk u Italiju po jeftine zvijeri.
...pa kad na Schengenskoj granici ( Bregana ) kod Janeza zatražiš ovjeru povrata poreza a ukupni iznos računa je veći od 500 €, uzme Janez telefon kad ti odeš i javlja našem cariniku...dalje znaš.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 20:27   #76
Tz4r
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
@ panoramix... racunica mi je sasvim u redu posto je u hrvatskoj sve skuplje pa sam ostavio malo prostora....
Tz4r je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2008., 00:48   #77
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
...pa kad na Schengenskoj granici ( Bregana ) kod Janeza zatražiš ovjeru povrata poreza a ukupni iznos računa je veći od 500 €, uzme Janez telefon kad ti odeš i javlja našem cariniku...dalje znaš.
Ma kakav povrat poreza. Kupi ga jeftino vani i dodji doma s njim. Tak i onak bus prosao pun kufer bolje nego da si kupio ovdje!
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na