Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2019., 22:07   #42811
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Dođi sjedi u moj a6 07 3.0 automatik I pokaži mi taj tvoj 10 god mlađi za iste pare a da je jači i udobniji..

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:18   #42812
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni nikako nije jasna ova ekipa koja uzima ove prastare bembure ili mercedese kad za iste pare kupiš 10g noviji auto s boljim voznim osobinama, manjom kilometražom i puno većom pouzdanošću (da ne govorim o upola manjom potrošnjom i boljim real world performansama).
..
moze konkretni primjer?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:25   #42813
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Nisi ti vozio bmw coupe s rednim šestakom, ako ti je to ista stvar ko sjest u chevy cruze.
Ako voliš vozit, bmw je čisti gušt, ako ti to nije bitno, ne trebaš ni gledat. I taj tvoj cruze gubi na cijeni dok ne dođe do 0, bmwov coupe s pravim motorom ne.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:27   #42814
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
moze konkretni primjer?
I mene zivo zanima.
Ajde evo - Audi A6 2005 godina 3.0 tdi sa 200.000tkm ocuvan - 5.000,00 eur.
Koji to auto 10 godina mladji za te novce postoji i da bolje vozi nego navedeni?
Ima stotine primjera.

Cisto lupetanje!
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:32   #42815
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Veoma jednostavna i apsolutno objektivna računica kod mog E46: 4k nabavna + 4k servisi + gorivo << nabavna 10 godina mlađi auto + servisi + gorivo.

Sve što dolazi dodatno podliježe subjektivnim doživljajima, a jedna od dodatnih objektivnih je robustnost i vrlo lako rješive dječje bolesti.

Auti koji imaju bolje vozne osobine imaju i cijenu koja je znatno veća. Jedan ford mondeo ili opel insignia stari dvije generacije se ne mogu mjeriti s voznim karakteristikama jednog E46 s M II paketom.

Tu je razlika između ljubitelja automobila, ljubitelja statusa koji novi auto donosi i pozera.


Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Dođi sjedi u moj a6 07 3.0 automatik I pokaži mi taj tvoj 10 god mlađi za iste pare a da je jači i udobniji..

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
A da ne pricamo da za parsto € imas 300ks i 600+ NM u tom cudovistu


Drago mi je da se na ovoj temi tu i tamo nađe i netko tko voli aute.
Svi frendovi me pitaju zasto lupam pare u, prvo mk2 jettu iz 87. gdje sam ubacio TDI i veci turbo, pumpu dizne, auspuh blabla, a sada mk3 TDi koji ide na 200+ KS i 400NM i pitaju zasto ne uzmes nesto mlađe za tu lovu. Nema smisla, za tih 2-2500€ da uzmem sta? Clio iz 2005 ili slicno korito , nekog Pola 1.4 benzinjaru? Pa radije cu se vozit javnim prijevozom.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 23.03.2019. u 22:38.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:53   #42816
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ove vozne karakteristike starih BMW-a i sličnih auta o kojima pričate su one o kojima svako malo čitamo u crnoj kronici? Pitam jer nisam vidio da se s Insigniama, Mondeima i sličnim "koritima" radi baš TOLIKO sranja na cesti...
No, to su ipak "ljubitelji automobila" i "neće se to meni dogoditi, ja sam dobar vozač"...

Bože rasprave...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:55   #42817
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
I mene zivo zanima.

Ajde evo - Audi A6 2005 godina 3.0 tdi sa 200.000tkm ocuvan - 5.000,00 eur.

Koji to auto 10 godina mladji za te novce postoji i da bolje vozi nego navedeni?

Ima stotine primjera.



Cisto lupetanje!
Kia shuma i takvi krampovi koji su bili krampovi i laf su iz salona izasli


Ljudi ne shvacaju koliko auto vece klase, pa makar i stariji je godinama ispred novih malih kompakta.

Moj audi je stara krama, ali i dalje guta cestu, zimi se smijem svaki put kad sjednem u njega po najvećoj mećavi, kada opalim bi xenon lampe kao da ide vlak, grije mi guzicu naprijed i nazad, lista je dugacka... Moj novi atlas nema opreme sto ovaj stari kramp.

Neodavno imao zamjenski ganc novi golf7... 300km na satu.

Pa to su tacke za ovog audija a da ne spominjem generaciju ili dvije novijeg audija



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 22:56   #42818
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ove vozne karakteristike starih BMW-a i sličnih auta o kojima pričate su one o kojima svako malo čitamo u crnoj kronici? Pitam jer nisam vidio da se s Insigniama, Mondeima i sličnim "koritima" radi baš TOLIKO sranja na cesti...
No, to su ipak "ljubitelji automobila" i "neće se to meni dogoditi, ja sam dobar vozač"...

Bože rasprave...
Ne ubijaju auti, vec vozaci. A bolji je clickbait kad netko strada u bmwu, nego kada rodjo u kombiju ubije curu na semaforu u puntu. O tome se ne pune naslovi.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 23:08   #42819
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ljudi ne shvacaju koliko auto vece klase, pa makar i stariji je godinama ispred novih malih kompakta.

Moj audi je stara krama, ali i dalje guta cestu, zimi se smijem svaki put kad sjednem u njega po najvećoj mećavi, kada opalim bi xenon lampe kao da ide vlak, grije mi guzicu naprijed i nazad, lista je dugacka... Moj novi atlas nema opreme sto ovaj stari kramp.

Neodavno imao zamjenski ganc novi golf7... 300km na satu.

Pa to su tacke za ovog audija a da ne spominjem generaciju ili dvije novijeg audija
Golf 7 s osnovnom opremom vs Audi s full opremom .
Svejedno bi radije Golfa uzeo nego starijeg Audija. Ne znam koliko starog Audija imas, ali put od 500 km u 2002 A4 je uzas, dok sam nakon 1400 km u Golfu 7 izasao kao nov. A da ne govorimo o LED svjetlima, adaptive tempomatu, lane-assist, pomoc u stani-kreni situacijama i ostalim blagodatima nove tehnologije koje stare krame nemaju a novi kompakti imaju.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 23:15   #42820
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Ak pricas o Allroad C5 modelu dobar je da, drukciji je od obicnog c5 modela osjecas se mocnije. Al kad 2.7T stisnes trebas cisternu, s tim da nejde bas il bar imas osjecaj da nejde. A sta...svako kupuje kaj zeli neko ce ic u salon po novi clio dok ce drugi rade uzet S8 D3 V10 za te novce...
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 23:18   #42821
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Te moderne kante tipa Golf GTI, Focus/Fiesta RS, Type R i sl redovito deru 2x jače starije BMW-e na Nurbugringu što bi onda moglo značiti da su po tom pitanju boljih voznih osobina jel'te.

Da ne kažem kako za razliku od tih starih krama nemaju problema s hrđom i da je svaki servis jeftiniji kao i registracija, osiguranje, gorivo...

Imate masu epizoda Top Geara (koji iako nije neki pretjerano znanstveni izvor informacija ima dobre stvari) di se pokazuje koliko su te stare kante "kvalitetne".

Da, premium auti koji koštaju 2, 3x više su uvijek bolji od drugih, jeftinijih auta te generacije, ali kad su 10ak godina stariji s 2, 3x više kilometara onda su outdated i isluženi. Nisu ti auti neko čudo tehnike niti su napravljeni od magičnih materijala i usporedba je s modernim autima koji su iz godine u godinu sve bolji.

Nije usporedba Toyote Land Cruiser modernih crossover isprdaka.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 23:42   #42822
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
U crnoj kronici ima svašta, a auto u tom slučaju nije nikako kriv već vozač. Nažalost cjenovnom su dostupni auti s puno konja no i svaki danas ima ispod 10 do 100, pa evo SR. realno ako uzimas novi i gledaš auto kao investiciju ta su vremena prošla kao i doba kvalitetnih i dugotrajnih mobitela, TV, radia, namještaja i cjelokupne robe široke potrošnje, jer smo u čistom konzumerizmu, limari samo mjenjaju elemente a tak i mehaničari. Uzmeš kaj možeš, koji auto ti se sviđa na to dvije (eura) za najgori scenariji i to je to (ako budeš sam radio na autu to bi bilo najbolje). Ispod 5k eura i kod nas se može sveg pronaći kao i vani uzimajući u obzir malo tržište, no i vani nisu auti tako jeftini bez razloga. Nemoguće je upoređivat aute iz drugih klasa a ponekad i opreme u srednjem i višem segmentu.
net je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 00:17   #42823
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801



Kad vučeš za jezik, evo moj osvrt na dva automobila koje sam vozio jučer, jedan nakon drugog.

Jedan i30N Performance s prednjim pogonom danas ima marginalno bolje vrijeme prolaska raznih pista kao jedan E46 M3, uključujući Nürburgring.
i30N ima 68 konja manje, 12Nm manji maksimalni okretni moment (dostupan od 1750RPM, M3 tek na 4900RPM, s overboostom 13Nm veći okretni moment), prednji pogon.
Razlika među autima punoljetnih 18 godina.

Reklo bi se da je tek 18 godina kasnije sva ta tehnologija donijela marginalno bolje brojke s papira, tj. "vozne osobine" za koje se svi kače na temelju internet reviewova i lakrdije zvane top gear ili grand tour.

Tehnologija je gurnula kompakt klasu automobila u rang 18 godina starih sportskih coupea, pri tom također gurajući težinu kompakta točno u taj isti rang težine tadađnjih sportskih coupea.

i30N, auto je stvarno odličan i za te pare po kojima se može kupiti novi je no-brainer za nekoga tko treba novi auto, voli voziti sportski, treba kompakt za svaki dan, a opet pruža moderni infotainment i udobnost za vozača i suvozača na dužim putovanjima.
On-the-fly mijenjanje tvrdoće ovjesa, klapni auspuha, automatski throttle blip na downshiftu, prednja elektronička špera koja funkcionira stvarno perfektno; čisti mali racer, podsjetio me na tjunirane civice iz 90ih po vanjskim dimenzijama i karakteru.
Košta 33000€, pa na to dolaze infotainment i must have sporcki zicevi i već smo na 36000€.

Jedan E46 M3 danas u odličnom tehničkom i vizualnom stanju košta 30000€, mogu se kupiti od 20k€ u odličnom tehničkom stanju.
Nema infotainment, ima stari non-DAB radio, nema ekran, ima samo jednu postavku suspenzije, nepodesivu na bilo koji način. Jedino što ga naizgled razlikuje od regularne trice E46 je par LEDica više u tahometru oko RPM cajgera, sve dok se ne da kontakt.



I tako rudimentaran, E46 M3 ima sve ono što i30N nedostaje, ono što treba doživjeti pod vlastitom guzicom, vlastitim ušima i nosom.

TL;DR: Ako je prethodna rečenica neshvatljiva: novi auti su bolji i pouzdaniji od starih.
-->
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni nikako nije jasna ova ekipa koja uzima ove prastare bembure ili mercedese kad za iste pare kupiš 10g noviji auto s boljim voznim osobinama, manjom kilometražom i puno većom pouzdanošću (da ne govorim o upola manjom potrošnjom i boljim real world performansama).
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Te moderne kante tipa Golf GTI, Focus/Fiesta RS, Type R i sl redovito deru 2x jače starije BMW-e na Nurbugringu što bi onda moglo značiti da su po tom pitanju boljih voznih osobina jel'te.
Dođosmo od 10g novijih auta za iste pare koji su duplo štedljiviji do GTI, RS, Type R koji su duplo slabiji od starijih BMW-a i uspoređujemo ih u real world Nürburgring performansama.




Kad vučeš za jezik, evo moj osvrt na dva automobila koje sam vozio jučer, jedan nakon drugog.

Jedan i30N Performance s prednjim pogonom danas ima marginalno bolje vrijeme prolaska raznih pista kao jedan E46 M3, uključujući Nürburgring.
i30N ima 68 konja manje, 12Nm manji maksimalni okretni moment (dostupan od 1750RPM, M3 tek na 4900RPM, s overboostom 13Nm veći okretni moment), prednji pogon.
Razlika među autima punoljetnih 18 godina.

Reklo bi se da je tek 18 godina kasnije sva ta tehnologija donijela marginalno bolje brojke s papira, tj. "vozne osobine" za koje se svi kače na temelju internet reviewova i lakrdije zvane top gear ili grand tour.

Tehnologija je gurnula kompakt klasu automobila u rang 18 godina starih sportskih coupea, pri tom također gurajući težinu kompakta točno u taj isti rang težine tadađnjih sportskih coupea.

i30N, auto je stvarno odličan i za te pare po kojima se može kupiti novi je no-brainer za nekoga tko treba novi auto, voli voziti sportski, treba kompakt za svaki dan, a opet pruža moderni infotainment i udobnost za vozača i suvozača na dužim putovanjima.
On-the-fly mijenjanje tvrdoće ovjesa, klapni auspuha, automatski throttle blip na downshiftu, prednja elektronička špera koja funkcionira stvarno perfektno; čisti mali racer, podsjetio me na tjunirane civice iz 90ih po vanjskim dimenzijama i karakteru.
Košta 33000€, pa na to dolaze infotainment i must have sporcki zicevi i već smo na 36000€.

Jedan E46 M3 danas u odličnom tehničkom i vizualnom stanju košta 30000€, mogu se kupiti od 20k€ u odličnom tehničkom stanju.
Nema infotainment, ima stari non-DAB radio, nema ekran, ima samo jednu postavku suspenzije, nepodesivu na bilo koji način. Jedino što ga naizgled razlikuje od regularne trice E46 je par LEDica više u tahometru oko RPM cajgera, sve dok se ne da kontakt.



I tako rudimentaran, E46 M3 ima sve ono što i30N nedostaje, ono što treba doživjeti pod vlastitom guzicom, vlastitim ušima i nosom.

TL;DR: Ako je prethodna rečenica neshvatljiva: novi auti su bolji i pouzdaniji od starih.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 02:11   #42824
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Golf 7 s osnovnom opremom vs Audi s full opremom .

Svejedno bi radije Golfa uzeo nego starijeg Audija. Ne znam koliko starog Audija imas, ali put od 500 km u 2002 A4 je uzas, dok sam nakon 1400 km u Golfu 7 izasao kao nov. A da ne govorimo o LED svjetlima, adaptive tempomatu, lane-assist, pomoc u stani-kreni situacijama i ostalim blagodatima nove tehnologije koje stare krame nemaju a novi kompakti imaju.
Shvati da je niska klasa auta, kompakti, i dalje kompromis izmedju cijene i onoga sto dobijes.

Vecu klasu auta moras voziti da hi shvatio moju poantu.

Dapace, cini mi se da je i ta kompakt klasa sve gora i gora, jeftinija, plasticnija.

Ove hipster marketing fore sa lane assistima i slicne gluposti su izmisljene da se prodaju novi auti, u stvarnosti potpuno nebitna stvar. Ako tebe auto treba vracat u traku onda nesto krivo radis. Vozac treba da prati cestu i promet oko sebe, a u slucaju sudara bitna je fizicka cvrstoca i masa auta a veci i tezi auto uvijek bolje prodje u takvim situacijama.

Ima clanaka na tu temu dosta a i statistika.





Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 02:20   #42825
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vidio danas novog Pežu 508 uživo prvi put nakon auto showa.

Pogledao i cijene. Brutalno puno košta kraj Talismana.
Recimo ista oprema, oba benzinci 225 konja:
508 - 363.000kn
Talisman - 283.000kn

Kvalitetnije (ne nužno i ljepše) mi izgleda interijer u Peži, ali ne 80 tisuća kuna kvalitetnije. Izvana mi je eventualno bolji iza, jer ima prave auspuhe! Svaka im dala na tome, kad sva konkurencija stavlja one fejk ficleke. Sa svih ostalih strana mi izgleda jeftino, kao ulickani jeftini Citroen C-Elysee.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 02:53   #42826
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
bacio oko na tog puga sad. Kako ruzan neskladan auto strava. unutrasnjost pogotovo.

https://www.youtube.com/watch?v=I4kPDI_CahM
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 04:18   #42827
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
bacio oko na tog puga sad. Kako ruzan neskladan auto strava. unutrasnjost pogotovo.

https://www.youtube.com/watch?v=I4kPDI_CahM
Ovisi tko kako gleda, meni je ljepši od vw "bljh" dizajna . 508-ci cijena je popriličan minus, kao i zadnje sjedište, ali vanjština i unutrašnjost je puno ljepša od vw i audija.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 08:01   #42828
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ne da mi se quotati svakog pojedinacno.

Ali evo posto sam ja bas na razmisljanju izmedju novog, sigurnog, stabilnog, udobnog auta... (Vjerojatno Mazda 3, jer je ipak gust za vozit, nike ni blizu starih BMWa, ali se Golfu smije u facu).

Nekome treba auto da radi 40,000km godisnje... Taj si nece kupiti E46 330i.
Meni treba za 10,000km godisnje, koje volim odraditi s osmijehom. Focus MK3 mi je izazivao osmijeh. Focus MK4 mi je bezlicna kanta.

A o Mazdi razmisljam iz jos jednog razloga... Ne volim nabrijane turbake. 1.4 pila s turbom... Baaah. Daj ti meni 8 cilindara 4,0 motor i da ga ja mogu voziti na laganom gasu, smireno... Ali kad zatreba da mogu probuditi iz tog zena.

Nabrijani turbaci nemaju niakav zen. Oni imaju "joooj mucim sez tesko mi je... Evo... Evo... Jos malo... Zuuuuuuuuum poljecemo". Ko da sam na WCu jebote.

Posto osmake bas i nemamo u Europi, najbolja stvar je redni sestak od BMWa, godinama proglasavan za najbolji motor na svijetu. Jer iako se slazem da je ekologija bitna, morate znati, da unatoc naporima auto industrije, CO2 razine rastu. Vise je tu faktora naravno, ali poanta je, don me dodju elektricni auti, dzabe vama 3 cilindra koji se pretvara u kosilicu s dva cilidnra.

Apropo elektricnih... Njih je tri puta ljepse za vozit nego ove zivcane 3 cilindrase. Imas stalno na raspolaganju sav okretni moment i totalno su fora.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 08:50   #42829
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nisu ni elektricni auti toliko ekoloski koliko se prica. Bojim se da ce njihov najveci ekoloski problem biti recikliranje baterija. To jos nije toliko aktualno zbog malog broja takvih auta, ali ce biti sve veci problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 09:31   #42830
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Kao matori vozač sa samo 44 godine vozačkog staža, sa zanimanjem čitam komentare i mišljenja o jakim i brzim autima pa me zanima sljedeće :
Pod pretpostavkom da ponosni vlasnici predano rade od ponedjeljka do petka, voze sebe i eventualnu družicu na posao a mladunce u školu, ostaje slobodno vrijeme za vožnju po guštu, samo vikendom.
Zanima me gdje iskoristiti 150-250 ks i 300-400nm uz adekvatne gume s dobrim gripom ?
Koje su to omiljene ceste i relacije na kojima posjedovanje takvih tutača dobiva svoj smisao ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:02   #42831
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Avenija Dubrava,Branimirova itd ccc.....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:04   #42832
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Pod pretpostavkom da ponosni vlasnici predano rade od ponedjeljka do petka, voze sebe i eventualnu družicu na posao a mladunce u školu, ostaje slobodno vrijeme za vožnju po guštu, samo vikendom.
Postavljanjem gornje pretpostavke automatski postavljaš predrasude, možda ne svjesno, ali podsvjesno. Time se krećeš u ograničenim okvirima razmišljanja.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:08   #42833
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Pa mozes i po kvartovskim cestama duljine cca 400m bez lezecih. Uredno stiscu po takvim cestama i nikad nista i to ne samo jace aute nego i krame sa 60ks opale full gas do blokade i jos preticu na dvosmjernoj cesti kroz kvart a dugacka je ni 400m. Jos se ekipa prije hvalila da su uredno postigli 120-150km/h na takvoj cesti sa jakim kocenjem al to u boljim autima sa 300+ks. Taman ulete u zavoju sa 40 i poklope gas tih 200m i vise pa naglo koce. Srecom nema tog vise.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:38   #42834
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Kao matori vozač sa samo 44 godine vozačkog staža, sa zanimanjem čitam komentare i mišljenja o jakim i brzim autima pa me zanima sljedeće :
Pod pretpostavkom da ponosni vlasnici predano rade od ponedjeljka do petka, voze sebe i eventualnu družicu na posao a mladunce u školu, ostaje slobodno vrijeme za vožnju po guštu, samo vikendom.
Zanima me gdje iskoristiti 150-250 ks i 300-400nm uz adekvatne gume s dobrim gripom ?
Koje su to omiljene ceste i relacije na kojima posjedovanje takvih tutača dobiva svoj smisao ?
Bitno je pokazati se kod mladih dama...sve drugo je nebitnoOno ima se, meze se fala dragom Bogu

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 24.03.2019. u 10:44.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:41   #42835
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Postavljanjem gornje pretpostavke automatski postavljaš predrasude, možda ne svjesno, ali podsvjesno. Time se krećeš u ograničenim okvirima razmišljanja.
Zaista nemam predrasuda jer sam se u životu navozio svega, od Jaguara 12 cil 5,3 l do fićeka i naposlijetku autobusa do mirovine.
Pokušavam samo željene brzine i adrenalin staviti u okvire naših mogućnosti i ograničenja.
Nisam mislio izostaviti one koji ne rade pa imaju lijepa vremena za jurcanje.
Možda baš ti imaš drukčiju percepciju jer živiš tamo gdje su ograničenja još uvijek najmanja, bar što se tiče autocesta.
Vidjeh da neki forumaši imaju lijepe jurilice ali su također spremni "caltati" na Grobniku...
Zanimaju me upravo relacije na kojima se može bez frke iskoristiti ono što jaki ili nabrijani automobili nude a da se ne završi crnom kronikom...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:48   #42836
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ja npr ceste izmedju sela juzno od zg gdje nema zive duse navecer
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 10:57   #42837
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Zanimaju me upravo relacije na kojima se može bez frke iskoristiti ono što jaki ili nabrijani automobili nude a da se ne završi crnom kronikom...
Hvala na kulturnom odgovoru.

Radim svaki dan pon-pet, žena voli biti na suvozačkom zicu.
Na posao autom svaki dan, državna cesta na putu ima ugodan flow,

Kad je lijepo vrijeme u pauzi za ručak povremeno iskoristim pola sata do sat za vožnju po okolnim cestama na vinskim bregima.
Nije rang alpskih prijevoja, koje vozim redovito za godišnji, ali je zabavno.

Nisam tip za "punit sat" na Autobahnu ili za stazu, nego više za zavojite ceste - tu iskoristim 170 konjića i 210Nm do maksimuma i uvijek malo fali.
E46 M3 nudi i previše, ali ugodno je osjećati da je vozač ograničenje, a ne auto - međuubrzanje i ponašanje u zavojima je drugačije, kako čovjek i očekuje.

Moje mišljenje je stoga: ne treba ti ravnica gdje potegneš 150-200 da bi iskoristio auto. Dovoljna je zavojita cesta koja ti u autu od 300 konja jednostavno ne da da ideš više od ograničenja. Dovoljno je i osjetiti međuubrzanje od 30-70 da se već može uživati. Bitno je da ti se razvuče osmijeh od uha do uha, dal to bilo 90 konja ili 390, meni manje bitno.

Većina ljudi takva ubrzanja i prduckanja iz auspuha odmah povezuje s lošim, naravno, motivirani krkanima koji to i rade isključivo da se pokažu. Nismo svi takvi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 11:06   #42838
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Pa ne trebaš ni vozit auto da bi uživao u njemu, sam da čuješ zvuk mašine, pa 150-250 ks i 300-400nm iskoristiš pri svakom ubrzanju, preticanju, a danas ta brojka nažalost nije previše skupa. Samo je nekima problem prestat ubrzavati ali njima je takav problem s svakim autom. Meni je dovoljan gust kad mi se nakelje na dupe kod petlji na autoputu nastaviti bez koćenja. (Zavoj 90).
net je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 11:20   #42839
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hvala na kulturnom odgovoru.

Radim svaki dan pon-pet, žena voli biti na suvozačkom zicu.
Na posao autom svaki dan, državna cesta na putu ima ugodan flow,

Kad je lijepo vrijeme u pauzi za ručak povremeno iskoristim pola sata do sat za vožnju po okolnim cestama na vinskim bregima.
Nije rang alpskih prijevoja, koje vozim redovito za godišnji, ali je zabavno.

Nisam tip za "punit sat" na Autobahnu ili za stazu, nego više za zavojite ceste - tu iskoristim 170 konjića i 210Nm do maksimuma i uvijek malo fali.
E46 M3 nudi i previše, ali ugodno je osjećati da je vozač ograničenje, a ne auto - međuubrzanje i ponašanje u zavojima je drugačije, kako čovjek i očekuje.

Moje mišljenje je stoga: ne treba ti ravnica gdje potegneš 150-200 da bi iskoristio auto. Dovoljna je zavojita cesta koja ti u autu od 300 konja jednostavno ne da da ideš više od ograničenja. Dovoljno je i osjetiti međuubrzanje od 30-70 da se već može uživati. Bitno je da ti se razvuče osmijeh od uha do uha, dal to bilo 90 konja ili 390, meni manje bitno.

Većina ljudi takva ubrzanja i prduckanja iz auspuha odmah povezuje s lošim, naravno, motivirani krkanima koji to i rade isključivo da se pokažu. Nismo svi takvi.
Ja ovo sam ne bi bolje napisao. Kreteni koji se voze 120-200 po gradu su po meni za apsolutbi zatvor jer su to seljacine kone nije briga za ljude oko sebe.

Moj forte je cesta Supetar Bol, na kojoj uzivam par puta godisnje. Proci nju s Alfom 2.0 benzincem i Mazdom 6 2.0 dizel je ko da usporedjujes najbolji britanski grass fed steak, sa punjenim lungicem.

Znaci meni ne treba max brzina, 180 za rijetka preticanja po autoputu mi je dosta. Vise od toga se ni po autobaunu ne vozim, cesce 160-170.

Ja zelim gust u voznji, osmijeh na licu, a to mi daje auro za koji osjetim da sam na 20% njegovih mogucnosti.

Velika je razlika "kruzat" po zavojitim cestama u dobro podesenom autu sa potentnim motorom, nego u VW Polu, makar se oba vozili 80km/h.

Tko ne osjeti tu razliku, za njega nisu sportski auti. Ali to je u redu. Nije ni za mene SUV.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 11:26   #42840
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
>odlican post<
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na