Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2019., 15:48   #781
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa nije mi bio FC3, FC4 i FC5 ovo sad kad sam probo poslije metroa bas ko djecija igra.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 16:18   #782
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Iako nije bez svojih milion mana kada se gleda kao cjelina Far Cry 4 i 5 imaju fiziku kretanja, slobodu pristupa misiji, osjećaj dok pucaš iz oružja, fiziku vozila, AI, hitbox, nadasve zabavan gameplay, taj neki flow što bi se reklo, kakav Metro može samo sanjati. Metro u ovakvom stanju ima bolju grafiku i setting od Far Cry ali to je to.



https://www.youtube.com/watch?v=RZq-QAgXrb0
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 17:28   #783
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Iako nije bez svojih milion mana kada se gleda kao cjelina Far Cry 4 i 5 imaju fiziku kretanja, slobodu pristupa misiji, osjećaj dok pucaš iz oružja, fiziku vozila, AI, hitbox, nadasve zabavan gameplay, taj neki flow što bi se reklo, kakav Metro može samo sanjati. Metro u ovakvom stanju ima bolju grafiku i setting od Far Cry ali to je to.



https://www.youtube.com/watch?v=RZq-QAgXrb0
Citiram tebe ali važi i za druge...

Toliko se gluposti tu nadrobilo da je to za nepovjerovati... Ni ne znam od kud da počnem koliko sam isfrustriran vašim glupostima... Port, konzolitis, drži tipku, voice acting, ovo ono, cmilji drilji...
Igrica je, barem što se gameplaya tiče, identična prijašnjim nastavcima. Jedina novina je taj open world aspekt. I niš drugo. Mensečini ko da nitko nije odigrao prijašnje nastavke ali si zato daje za prvo da kenja po nekim igrinim fićurima. Ponavljam, gameplay je identičan - ne znam koji kurac cmizdrite. Što se tiće voiceactiga - ko da je u prijašnjim igricama bio bolji, zapravo koja to europska igra ima super voiceactnig? Euro jank? Poznato? Ne? Guglaj pizda vam materina (modovi nemojte me banat ovo je samo za foru)
I sad ovi biseri što bi da je igra ko Far Cry... Mogu vam samo reć da vas treba "denut v škrinju"... Mislim, koji kurac? Kakav Far cry šit? Metro je Metro upravo zato jer je slow pacing igra koja više nagrađuje stealth nego ganblejzing. Fluidna je, kretnje lika su puno realnije neko kod tog šita na kojeg se pozivate, kontrole su isprava možda malo čudne ali kad se navikneš budu nekako prirodne, gunplay je izvrstan... Ali ne - mi bi konzololaško sranje od far cry-a i žalili se kako je metro zaražen konzolitisom.
Jedino što priznam da je AI loš i ovi nekakvi bugovi kad neprijatelji clipaju itd. Ovo sve drugo ko da pišu razmažena djeca... Instalirao sam nove drajvere i sad mi igra fino radi sve on, 1440, ultra i prosjek cca 55 fps. Ja, jako zadovoljan. Samo, i dalje mi se kreša na dx12 (uvijek jedna te ista scena) i ne radi mi quick save i quick load)
Netko je pitao kakva je igrica - fenomenalna je, ako si volio prijašnje Metroe - voljet ćeš i ovu. Sve joj je na broju i niš joj ne fali. Pristojno radi i super izgleda i hvala bogu veze nema sa drugim lošim pucačinama tipa FarCry... Toliko od mene. Znam da me nitko nije niš pitao ali evo vam ga na, svejedno... LP
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 17:59   #784
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ti si nesto pio ili sta? Ko je reko da je Far cry bolja igra u bilo kojem aspektu? Upravo suprotno!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 18:01   #785
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Ti si nesto pio ili sta? Ko je reko da je Far cry bolja igra u bilo kojem aspektu? Upravo suprotno!
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Iako nije bez svojih milion mana kada se gleda kao cjelina Far Cry 4 i 5 imaju fiziku kretanja, slobodu pristupa misiji, osjećaj dok pucaš iz oružja, fiziku vozila, AI, hitbox, nadasve zabavan gameplay, taj neki flow što bi se reklo, kakav Metro može samo sanjati. Metro u ovakvom stanju ima bolju grafiku i setting od Far Cry ali to je to.
Kako ne?
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 18:11   #786
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Citiram tebe ali važi i za druge...

Toliko se gluposti tu nadrobilo da je to za nepovjerovati... Ni ne znam od kud da počnem koliko sam isfrustriran vašim glupostima... Port, konzolitis, drži tipku, voice acting, ovo ono, cmilji drilji...
Igrica je, barem što se gameplaya tiče, identična prijašnjim nastavcima. Jedina novina je taj open world aspekt. I niš drugo. Mensečini ko da nitko nije odigrao prijašnje nastavke ali si zato daje za prvo da kenja po nekim igrinim fićurima. Ponavljam, gameplay je identičan - ne znam koji kurac cmizdrite. Što se tiće voiceactiga - ko da je u prijašnjim igricama bio bolji, zapravo koja to europska igra ima super voiceactnig? Euro jank? Poznato? Ne? Guglaj pizda vam materina (modovi nemojte me banat ovo je samo za foru)
I sad ovi biseri što bi da je igra ko Far Cry... Mogu vam samo reć da vas treba "denut v škrinju"... Mislim, koji kurac? Kakav Far cry šit? Metro je Metro upravo zato jer je slow pacing igra koja više nagrađuje stealth nego ganblejzing. Fluidna je, kretnje lika su puno realnije neko kod tog šita na kojeg se pozivate, kontrole su isprava možda malo čudne ali kad se navikneš budu nekako prirodne, gunplay je izvrstan... Ali ne - mi bi konzololaško sranje od far cry-a i žalili se kako je metro zaražen konzolitisom.
Jedino što priznam da je AI loš i ovi nekakvi bugovi kad neprijatelji clipaju itd. Ovo sve drugo ko da pišu razmažena djeca... Instalirao sam nove drajvere i sad mi igra fino radi sve on, 1440, ultra i prosjek cca 55 fps. Ja, jako zadovoljan. Samo, i dalje mi se kreša na dx12 (uvijek jedna te ista scena) i ne radi mi quick save i quick load)
Netko je pitao kakva je igrica - fenomenalna je, ako si volio prijašnje Metroe - voljet ćeš i ovu. Sve joj je na broju i niš joj ne fali. Pristojno radi i super izgleda i hvala bogu veze nema sa drugim lošim pucačinama tipa FarCry... Toliko od mene. Znam da me nitko nije niš pitao ali evo vam ga na, svejedno... LP

Nije zabranjeno imati svoje mišljenje, dapače, ali onda dozvoli repliku.


Ja sam npr odigrao i prijašnje nastavke, iako mi nisu bili ništa extra osim grafike, prošao reda radi, ovdje je bio hype i pomno biran gameplay footage pušten u divljinu interneta da se podvale muda pod bubrege, a video recenzije barem onih malo većih riba su naravno podplaćene i to nije nikakva teorija zavjere nego standard o kojem rijetki likovi pričaju otvoreno, nahvališ igru, sakriješ joj mane, i poberi vrhnje.


https://www.youtube.com/watch?v=fkx32fYTQq8


2019 godina je, postoje neki standardi kada se postave teško da će itko prihvatiti nešto toliko ispod tog standarda kao što je voice acting u ovoj igri. Ok, da je neka indie, small developer prvi mačići igra još bi im se oprostilo, ili da ima igra sve ostalo ili barem većinu ispolirano voiceover bi bio najmanji problem, ovako mogu dobit samo glogov kolac u bulju kao i Bethesda sa nedavnim Fallout 76 fijaskom, da mi poluproizvod ispodprosječne kvalitete u mnogim segmentima prodaje za 60 eura kao triple A naslov i to smatrati normalnim i da će to kupci stalno prihvaćati kao normu, znači pričamo sad općenito o stanju industrije ne samo Metro igri. Čak evo i momci i cure koji su donedavno bili djeca i pušili sve i svašta dok se mi starije prdonje sjećamo drugačijih vremena gaming industrije, i oni lagano daju odjeb ovakvim stvarima.



Šta je fluidno? Kakav stealth? Igra za svaki kurac očekuje od tebe da držiš tipku da bi obavio neku akciju, tipa lik dođe do cijevi nije CROUCH nego stisni i drzi tipku, nije priblizi se stepenicama da se lik krene sam penjati po njima kao u svakoj normalnoj igri, nego je DRZI tipku za interakciju.Koji moron je to odobrio u 2019 godini kao dobru ideju?


Mehanika kretanja, AI, okolina, hitbox sve je toliko bugovito da je to nenormalno za povjerovati da je prošlo beta testiranje i dobilo zeleno svjetlo. Ja bi ciljanje mišem (za kontroler neznam) ja bi u ovoj igri nazvao sve osim prirodno, osim ako nisi rak rođen ispod vode, pa plivanje i kašnjenje po ekranu dok ciljaš ima osjećaj realnosti na koju se neki pozivaju.



Ja ću spomenuti opet, ima igara koje su to ciljanje napravile u tom điru uspješno, gdje svaki pokret miša nije ultra precizan tipa kao u Counter Strike nego ima neku svoju fiziku i vidiš ruke i noge like, te gdje imaš osjećaj da upravljaš cijelim tijelom lika umjesto samo nekim crosshairom na sredini ekrana kada se mičeš. Ova igra samo želi da to ima. Fov je usput rečeno katastrofalan, crosshair isto, prilično jebeno bitna stvar da napraviš kako spada kada prodaješ igru kao triple A FPS proizvod.



Far Cry se spominjao kao usporedba, samo u kontekstu usporedbe hitboxa, fluidnosti i jednostavnosti kretanja lika, stealtha, AI NPC-a, pucanja iz oružja jer su neki radili usporedbu sa istom, ja ih nebi uopće uspoređivao osim u smislu da su obje igre FPS tip.



Inače stealth žanr je meni osobno jedan od najdražih, stoga nemam problema sa slow pacinom, strpljenjem, nadasve preferiram takav gameplay uz određenu dozu dobro napravljene akcije, nego čisti guns blazing pristup tipa Doom i slično.



Igra je false advertising smeće, loš nedovršen konzolaški port, još jedan u nizu, taman kad smo mislili da su ta vremena iza nas.



Za optimizaciju na 1080p ultra settings nemam zamjerki, danas ionako svaka šuša ima bar rx 580 ili jaču grafu, pa problemi možda nastaju samo kod onih što oće 2K ili 4K sa 60+fpsa a nisu malo istražili šta pogasit za optimizaciju, pa se tu slažem sa tobom.





Šećer za kraj, naša igra je toliko dobra, da ćemo odjebat Steam i stavit je na pak još jedan XY servis čisto da gejmeri moraju instalirat još jedan preko Steama, Originsa, GOG-a, i još kojeg što sam zaboravio sad, jer naša igra to zaslužuje, ma GTFO. Pa nije ovo nešto novo tipa svojedobno S.T.A.L.K.E.R pa da im opraštam nakon toliko godina iste gluposti.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 18:31   #787
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Kad je u igri FOW lockan na 60 mi nemamo dalje o cemu pricati. Nista ne vristi konzolaski port ili konzole na prvome mjestu kao zalockani FOW. Ako to ne valja, onda iza toga stoji i pregrst drugih problema.
Ali spominjat FC kao neko mjerilo kvalitete (a da nije FC1) je isto apsurdno.

Ovaj trenutni build Metroa je early access i cekam ili godinu dana da izađe full verzija van na Steamu ili kad bude na nekoj razini cu se obratit drugim izvorima.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 18:43   #788
bachvamix
Registered User
Moj komp
 
bachvamix's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Kad je u igri FOW lockan na 60 mi nemamo dalje o cemu pricati. Nista ne vristi konzolaski port ili konzole na prvome mjestu kao zalockani FOW. Ako to ne valja, onda iza toga stoji i pregrst drugih problema.
Ali spominjat FC kao neko mjerilo kvalitete (a da nije FC1) je isto apsurdno.

Ovaj trenutni build Metroa je early access i cekam ili godinu dana da izađe full verzija van na Steamu ili kad bude na nekoj razini cu se obratit drugim izvorima.

S obzirom na hype i cijenu ljudi su očekivali ispolirano single player iskustvo. Meni je igra dobra, ali mislim da u ovakvom stanju PC verzija ne vrijedi toliko.
Žao mi je što često tek izlaskom igre kreće pravo testiranje.
bachvamix je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 18:52   #789
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
FC je pokusaj zabavnog shootera.
Metro je pricanje price i nekako naginje na ozbiljnost.

Govor da se predje preko voice actinga, jer eto jadni, nema se para. Kako se jebeno nema para, pa nije indie igra, imaju svog izdavaca. Eto je I Witcher 3 iz EU, pa su zamisli, imali para za voice acting. A hoces mi rec da CIJELI development studio, njihova rodbina i prijatelji nisu u stanju nac nekoga da izgovori 3 linije teksta? Ne nekog super skupog glumca, ne neku poznatu osobu, nekoga, ikoga koji ce to izgovorit sa vise entuzijazma i glume nego likovi iz hrvatskih novela/sapunica.

Stealth pristup igramo jer hocemo izazov. Ako ides gung ho, onda je lako da ti se zgadi. Razlika u tezini je da te prije ubiju, AI je idiot. Deru se eno ga, push, surround a svi stoje na mjestu, a oni se deru pa deru. Al zato na sniper questu, kad dodju po noci vide te sa 500m, odem dole ziplineom, pobjegnem pola mape dalje a oni pucaju po meni. Otisao u onu sobu gdje je Anna bila, svjetla izgasena, oni pucaju po meni (glavno da objekti levitiraju). Skriptirano sranje.

Raznovrsnost mobova, ok, kanibali i njihova misija. Ima 2-3 dizajna ljudi. Mene za redom napadne 5 njih, celavac sa sjekirom, svi jednojajcani blizanci. Na kraju kanibal misije gledam L4D hordu. Tako lose napravljeno da gledas kako trce a svi isti. Jer zamisli da danasnji PC moze na trceci objekt zaljepit drugu texturu. Ne samo 2. A da, konzole izgleda nemogu.

Engine i fizika su na vrhuncu, objekti im ostaju levitirat u zraku.


Sta kolega gore kaze, 2019 a oni ce prodat i stavit vani svako nedovrseno govno i naplatit punu cjenu. Hold E to do anything.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 23.02.2019. u 18:58.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 19:10   #790
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
@Collossus

Raspravi se i nadam a ne samo bezvezno trkeljanje (tu i sebe ubrajam).

E sad, tvoja stvar što si bio naivan i nasjeo na hypetrain, barem danas a i pošto si stari prdonja ko i ja, bi ti moralo biti jasno da je sve šit dok se ne uvjeriš osobno da je drugačije. Gameplayi su uvijek pomno birani - pa neće valjda dat vani clip di se vide svi nedostatci igre i onda još očekivati dobru prodaju? Tu spominješ Anthem pretpostavljam u kontekstu lažnog oglašavanja (jutub revjueri itd), a vidiš, ja ni jedan revju koji sam pogledao nije ju nahvalio, dapače, posrali su je...
Igra je ukrajinska i oni drugačije dišu od zapadnjaka... Voiceacting na engleskom je katastrofa ali upali ruski i budi iznenađe iako kužim ako ti to nije to ali igra poluproizvod nije... Ima bugova ali ništa što se neda popeglati kroz patch ili 2. Ništa strašno ali neću o bugovima jer se ne dešavaju svima isti bugovi (meni npr ne radi dx12). Igre danas su postale prevelike i preambiciozne i bugovi su skoro pa normalna stvar - glavno da nije ništa gamebreaking (ne govorim da toga nema) i da se da popraviti. Mislim da nema igre koja je popeglana odma po izlasku... Tako da ono...
Ne znam na kakve kontrole lika si ti navikao ali meni se lik čisto fajn kreće kroz igru, lijepo i fluidno. Ne znam što ti tu nije jasno? Da ima scena di zaglaviš jer si zakačio za neki kurac - ima -ali niš strašno. Gameplay je super i mislim da je izbor za "drži tikpu" više stvar toga da ne bude da ideš pokupit loot a popneš se na stepenice ili nešto slično. Ok, to ti smeta a meni ne. Nije mi smetalo ni u prijašnjim nastavcima - tako su odabrali da će se igra igrati, ljudi se nisu žalili i to je ostalo. Na kraju krajeva ni prva ni zadnja igra koja to ima ali razumijem da to nekom ne paše.
Ovdje ne kužim što si mislio reći pa bi te molio da malo bolje objasniš:

Mehanika kretanja, AI, okolina, hitbox sve je toliko bugovito da je to nenormalno za povjerovati da je prošlo beta testiranje i dobilo zeleno svjetlo. Ja bi ciljanje mišem (za kontroler neznam) ja bi u ovoj igri nazvao sve osim prirodno, osim ako nisi rak rođen ispod vode, pa plivanje i kašnjenje po ekranu dok ciljaš ima osjećaj realnosti na koju se neki pozivaju.

FOV je užaš i postavke su užas - tu se slažem ali se ne slažem s ovim:

Far Cry se spominjao kao usporedba, samo u kontekstu usporedbe hitboxa, fluidnosti i jednostavnosti kretanja lika, stealtha, AI NPC-a, pucanja iz oružja jer su neki radili usporedbu sa istom, ja ih nebi uopće uspoređivao osim u smislu da su obje igre FPS tip.

Mislim, kakav to FarCry ima stealth a da je bolji od ovog? Isto je rudimentaran ko i ovaj. AI NPC u FC?! Ne kužim, bolji je? Isto sranje ko i u svim igrama. Veze s vezom FC gameplay nema sa metro gameplayom - totalno drugi đir... Ko da uspoređuješ Gears of war i novi RE2. Jednostavno je drugačije i ne kužim zašto ekipi to (a i druge stvari) u exodusu smeta a nije im smetalo u LL ili 2033?

Igra je false advertising smeće, loš nedovršen konzolaški port, još jedan u nizu, taman kad smo mislili da su ta vremena iza nas.

Apsolutno ne. Port je dobar, igra izgleda vrhunski, krajolici su predivno, leveli bogati i nema C/P sve je poredano kako treba. Jedine zamjerke idu na totalnom sranju od settingsa (to bi rješilo 70% problema) i bugovima (ja ih baš i nisam toliko osjetio). To što je Epic excluziva nema veze sa ljudima koji su stvarali igru nego sa njihovim šefovima, oni kurca neće dobit od epica jer rade za plaću a ne za bonuse od prodaje itd.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 19:17   #791
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Kaze on "Igrica"protrnem kao neko kaze za igru da je "Igrica" .btw nas deset smo istog misljenja a jednom, dvojici ili pak trecem koji ima PC vrjednosti 15k je dobra igra a to su sve osobna misljenja ne treba se ljutit puno ja sam fan od prvih dana prvog metro/a ali ovog poluproizvoda nisam.Valjda ce je skrpat za godinu dana kad budemo svi na 2080ti bice nam super .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 19:37   #792
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Radi ovakog mentaliteta nam i je ovako kako je.
Zamisli da platis auto 60k € (il mobitel al manje), hoces ono iz reklame il sta je proizvodjac obecao/napisao. Dobijes pola toga....kazu ti da je to to, jos ce patchat nesto (mozda). Covjek sretan.
Logika....

S time da auto il mobitel mozes nekome prodat ako nisi zadovoljan. Igru koja je prosla rok za refund (jer smo cekali patcheve) nemozes prodat nikome, key je zaljepljen za tvoj account, zajeban si za vjeke vjekova.

Prekrasni leveli? Cekaj pustinjski level. Nema C/Pa? Cekaj Ark dio. Pokazivali su 2017 gameplay trailer. Danas igra izgleda gore nego onda. Igra je imala potencijala al su je rushali vani. Samo su na konzolasku igru zaljepili RTX da bi bila kao mamac za PC igrace.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 19:40   #793
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
@Collossus

Raspravi se i nadam a ne samo bezvezno trkeljanje (tu i sebe ubrajam).

E sad, tvoja stvar što si bio naivan i nasjeo na hypetrain, barem danas a i pošto si stari prdonja ko i ja, bi ti moralo biti jasno da je sve šit dok se ne uvjeriš osobno da je drugačije. Gameplayi su uvijek pomno birani - pa neće valjda dat vani clip di se vide svi nedostatci igre i onda još očekivati dobru prodaju? Tu spominješ Anthem pretpostavljam u kontekstu lažnog oglašavanja (jutub revjueri itd), a vidiš, ja ni jedan revju koji sam pogledao nije ju nahvalio, dapače, posrali su je...
Igra je ukrajinska i oni drugačije dišu od zapadnjaka... Voiceacting na engleskom je katastrofa ali upali ruski i budi iznenađe iako kužim ako ti to nije to ali igra poluproizvod nije... Ima bugova ali ništa što se neda popeglati kroz patch ili 2. Ništa strašno ali neću o bugovima jer nekome ne dešavaju se svima isti bugovi (meni npr ne radi dx12). Igre danas su postale prevelike i preambiciozne i bugovi su skoro pa normalna stvar - glavno da nije ništa gamebreaking (ne govorim da toga nema) i da se da popraviti. Mislim da nema igre koja je popeglana odma po izlasku... Tako da ono...
Ne znam na kakve kontrole lika si ti navikao ali meni se lik čisto fajn kreće kroz igru, lijepo i fluidno. Ne znam što ti tu nije jasno? Da ima scena di zaglaviš jer si zakačio za neki kurac - ima -ali niš strašno. Gameplay je super i mislim da je izbor za "drži tikpu" više stvar toga da ne bude da ideš pokupit loot a popneš se na stepenice ili nešto slično. Ok, to ti smeta a meni ne. Nije mi smetalo ni u prijašnjim nastavcima - tako su odabrali da će se igra igrati, ljudi se nisu žalili i to je ostalo. Na kraju krajeva ni prva ni zadnja igra koja to ima ali razumijem da to nekom ne paše.
Ovdje ne kužim što si mislio reći pa bi te molio da malo bolje objasniš:

Mehanika kretanja, AI, okolina, hitbox sve je toliko bugovito da je to nenormalno za povjerovati da je prošlo beta testiranje i dobilo zeleno svjetlo. Ja bi ciljanje mišem (za kontroler neznam) ja bi u ovoj igri nazvao sve osim prirodno, osim ako nisi rak rođen ispod vode, pa plivanje i kašnjenje po ekranu dok ciljaš ima osjećaj realnosti na koju se neki pozivaju.

FOV je užaš i postavke su užas - tu se slažem ali se ne slažem s ovim:

Far Cry se spominjao kao usporedba, samo u kontekstu usporedbe hitboxa, fluidnosti i jednostavnosti kretanja lika, stealtha, AI NPC-a, pucanja iz oružja jer su neki radili usporedbu sa istom, ja ih nebi uopće uspoređivao osim u smislu da su obje igre FPS tip.

Mislim, kakav to FarCry ima stealth a da je bolji od ovog? Isto je rudimentaran ko i ovaj. AI NPC u FC?! Ne kužim, bolji je? Isto sranje ko i u svim igrama. Veze s vezom FC gameplay nema sa metro gameplayom - totalno drugi đir... Ko da uspoređuješ Gears of war i novi RE2. Jednostavno je drugačije i ne kužim zašto ekipi to (a i druge stvari) u exodusu smeta a nije im smetalo u LL ili 2033?

Igra je false advertising smeće, loš nedovršen konzolaški port, još jedan u nizu, taman kad smo mislili da su ta vremena iza nas.
Apsolutno ne. Port je dobar, igra izgleda vrhunski, krajolici su predivno, leveli bogati i nema C/P sve je poredano kako treba. Jedine zamjerke idu na totalnom sranju od settingsa (to bi rješilo 70% problema) i bugovima (ja ih baš i nisam toliko osjetio). To što je Epic excluziva nema veze sa ljudima koji su stvarali igru nego sa njihovim šefovima, oni kurca neće dobit od epica jer rade za plaću a ne za bonuse od prodaje itd.

Ja nasjeo nisam, pare nisam dao, ja sam oldskul član videoteke, ali bilo je xy igara koje sam kupio orginal jer sam smatrao da vrijedi para.



Naravno da su birani videos, i to im nitko ne zamjeri, ali npr. kretanje lika u video demou i završni proizvod totalno drugačija stvar, u demou svaki korak ima neku težinu, liku se glava miče svakim pokretom baš onako lijepo, sve fluidno izgleda, milina. Naravno dok je usporeno i dok se igra joystickom, i gdje je lik vjezbao tjedan dana da snimi scenu da izgleda filmski. To rade svi, i tu nema nikakvog iznenađenja pak čak ni obmanjivanje kupaca nije novost.



Ja sam se jednostavno razočarao u igru na mnogo levela i to je to. Anthem nije iznimka nego pravilo današnjeg stanja, a link sam stavio čisto kao referencu. Znači taj reviews 90% njih od velikih kanala pogledaš dok jedeš sol jušnom žlicom bez vode.



Čak ni Japanci devsi koji su zadrti u svojim načinima su naučili kada radiš igru za zapadnjačko tržite da moraš napraviti neke preinake i ustupke koje bi možda ostavio za domaće tržište, to je jednostavno common business sense. Ne vjerujem da je netko kupio igru očekivajući da je prelazi i doživljava na jeziku na kojem ne razumije ništa, i gdje mora buljiti u titlove.



Ne prolazi baš ta fora kod ljudi. I opet govorim svašta bi igri oprostio ali kad se sve stavi na hrpu. pros i cons igra mi je fail. Nisam perfekcionist niti tražim savršenu igru. Jednostavno sam kroz cca 30 godina gejmanja na svemu živome počevši od commodore 64 pa nadalje (PC, konzole, handheld sve baš sve...)rastući uz industriju razvio neki osoban ukus i bullshit detektor šta meni čini dobru ili vrhunsku igru a ponajviše zabavnu a šta ne. Svatko ima svoj đir. To respektiram, ali evo seruckamo pa hajde da se kaže.



Odigrati ću ja ovo sigurno ali kad je popeglaju, ali bio bi vrlo nadrkan da nešto platim SAD a dobijem kasnije, jer je riječ o digitalnom proizvodu, i to sve manje prolazi kao spika i praksa i to su EA, Activision i Bethesda skužili prošle godine kad su igrači na takve stvari jednostavno reagirali negativno i prodaja je loša. Neću se nikada pomiriti sa tim da je normalno da mi veliki izdavači prodaju nedovršenu igru, uz to punu bugova i mini transakcija i da je to normalno. Jel problem skuziti nakon toliko puta da za PC treba malo dotjerati HUD i FOV i tako te stvari neke istestirati i malo samo dotegnuti da liči? Jel to rocket science? Ne to je lijenost, copy-paste hit and run. Argument port je, nemože bit dobar kao za konzole je davno ubijen, svi znamo kakav hardware vrti plejka i xbox ispod haube. To je buraz jebeni PC, sa identičnom tehnologijom kao i PC složenac u trenutku kada je konzola došla na tržište.



Nije baš neki jak argument da sve ambiciozne i velike igre (pogotovo open world) pate od bugova, nedovršenosti, neoptimizacije, lošeg dizajna i sveg ostaloga, to se dešava samo pohlepnim šupcima koji natjeraju devse da izbace igru prije nego je gotova. Nisam vidio da se to desi npr. jednom Rockstar Gamesu, CD Projectu itd. Takvi naprave vrhunsku igru (u mnogo slučajeva game od the year kandidata) zarade brdo para, i uvijek je game is done when you see it released. Kraj priče. I tako treba biti.



Grafiku kao jedini selling point igre sam prestao pušiti tamo još tamo negdje 2000 godine. Igra ima super grafiku i setting, tu nema uopće prigovora, ali onda otvori usta i progovori, i sve što imam da joj kažem jest, ćao, ostani lijepa za nekog drugog.



Nas kao potencijalne kupce zabole za team corporate meetinge gdje se odlučuje kako će mi otežati kupnju i instalaciju igre, zato da bi Epic dobio veći postotak zarade.



https://www.youtube.com/watch?v=lcWVWbfLqno
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 19:51   #794
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ma treba kupit još jači komp.. što jači komp imaš, to je igra bolja
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 20:30   #795
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ma treba kupit još jači komp.. što jači komp imaš, to je igra bolja

Legendarno, hahahaha.. .
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 20:59   #796
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Krenuo danas malo. Riješio Moskvu i došao do one bare gdje je Aurora zaglavila na mostu. Dakle nekih sat, sat i pol igre.
Updateo sam cfg file kako je netko ovdje rekao da treba (zahvaljujem). Evo pros, neutral i cons za sada:

Pros:
- pucnjava, recoil i zvukovi oružja su bolji nego ranije
- 60FPS Lock, glatko bez stuttera, maxano na 1440P, grafa se ni ne oznoji, ali pocucla 7.1GB VRAMa
- mehanika kretanja OK, ne zapinjem za sve i sva, kao i na Redux verziji

Neutral: ne smatram big dealom jer me nije smetalo ni u prvim igrama.
- boljke enginea su iste kao i prije (čahuhe/krhotine u zraku stoje na par sekundi, prodor objekta kroz objekt)
- voice actors su isti kao u LL, ista ekipa (odigrao sam ga 15x pa ih znam sve napamet).

Cons:
- ovo što se napisali, preklapanja dialoga, pričanje svi u glas (skoro sam nabio monitor kad su u vlaku svi odjednom graktali, niti sam čuo niti uspio pročitati subtitlove).

Što se mene tiče, samo da to nekako popečiraju (zasada), sve drugo me manje smeta.

Obećavajuće mi djeluje. Ali kao što rekoh, tehnički sam samo probao. Na Steamu bi je čak mogo i refundat jer nemam ni 2h gameplaya

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 22:10   #797
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Počeo i ja, došao do dijela gdje se ubacujes u onaj drugi vlak, tamo se igra srušila.. xD pa da napisem dojmove.

Bez RTX imam 75 fps ne pada ispod 70, sa RTX imam oko 45-55 zasada, ali meni osobno igra izgleda puno realnije scene sa RTX, osvjetljenje je puno realnije, par puta sam palio/gasio da vidim razlike i paše mi tamnije(realnije) osvjetljenje.
Ako bude drzao fps iznad 50 kad dodjem na otvorenije dijelove ostavit cu ga upaljenog, ako bude ispod 50 padao, ide off, na 75 fpsa je sve bas "smooth"...
Kretanje, pucanje, sve 5, isto napravio ove promjene u .cfg fajlu i bolje je.

Problema naravno ima, animacije ponekad izgledaju lose, okretanje glave, proletio protivnik kroz ormar u zaklon, al najgori je zvuk, na nekim dijelovima je totalno van synca, onako lik lupi sakom od dlan i zvuk kasni... Svi pricaju odjednom, nemres skuzit sta govore ponekad...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 22:24   #798
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Radi ovakog mentaliteta nam i je ovako kako je.
Zamisli da platis auto 60k € (il mobitel al manje), hoces ono iz reklame il sta je proizvodjac obecao/napisao. Dobijes pola toga....kazu ti da je to to, jos ce patchat nesto (mozda). Covjek sretan.
Logika....

S time da auto il mobitel mozes nekome prodat ako nisi zadovoljan. Igru koja je prosla rok za refund (jer smo cekali patcheve) nemozes prodat nikome, key je zaljepljen za tvoj account, zajeban si za vjeke vjekova.

Prekrasni leveli? Cekaj pustinjski level. Nema C/Pa? Cekaj Ark dio. Pokazivali su 2017 gameplay trailer. Danas igra izgleda gore nego onda. Igra je imala potencijala al su je rushali vani. Samo su na konzolasku igru zaljepili RTX da bi bila kao mamac za PC igrace.
Ako se referiras na moj komentar nadam se da kuzis da je zadnji dio sarkazam
Bar je meni gameplej i prica najvaznija uvijek bila i bice.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 22:41   #799
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Bez RTX imam 75 fps ne pada ispod 70, sa RTX imam oko 45-55 zasada, ali meni osobno igra izgleda puno realnije scene sa RTX, osvjetljenje je puno realnije, par puta sam palio/gasio da vidim razlike i paše mi tamnije(realnije) osvjetljenje.
Ako bude drzao fps iznad 50 kad dodjem na otvorenije dijelove ostavit cu ga upaljenog, ako bude ispod 50 padao, ide off, na 75 fpsa je sve bas "smooth"...

Moram i ja priznati da mi je sa RT puno bolje, sve je totalno realnije.. heben fičr. Čak toliko ne sroza perf kao na BF5
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 23:13   #800
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Krenuo danas malo. Riješio Moskvu i došao do one bare gdje je Aurora zaglavila na mostu. Dakle nekih sat, sat i pol igre.
Updateo sam cfg file kako je netko ovdje rekao da treba (zahvaljujem). Evo pros, neutral i cons za sada:

Pros:
- pucnjava, recoil i zvukovi oružja su bolji nego ranije
- 60FPS Lock, glatko bez stuttera, maxano na 1440P, grafa se ni ne oznoji, ali pocucla 7.1GB VRAMa
- mehanika kretanja OK, ne zapinjem za sve i sva, kao i na Redux verziji

Neutral: ne smatram big dealom jer me nije smetalo ni u prvim igrama.
- boljke enginea su iste kao i prije (čahuhe/krhotine u zraku stoje na par sekundi, prodor objekta kroz objekt)
- voice actors su isti kao u LL, ista ekipa (odigrao sam ga 15x pa ih znam sve napamet).

Cons:
- ovo što se napisali, preklapanja dialoga, pričanje svi u glas (skoro sam nabio monitor kad su u vlaku svi odjednom graktali, niti sam čuo niti uspio pročitati subtitlove).

Što se mene tiče, samo da to nekako popečiraju (zasada), sve drugo me manje smeta.

Obećavajuće mi djeluje. Ali kao što rekoh, tehnički sam samo probao. Na Steamu bi je čak mogo i refundat jer nemam ni 2h gameplaya

Sent from Usreo Mobara
To na extreme igras i 1440p? Onda su poboljsali performase sa zadnjim patchom.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 23:33   #801
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Početak si u podzemnoj i interijerima pa je i fps bolji. Baš je neki review rekao da performanse jako osciliraju, ne možeš sa jednim settingsima imati ujednačen fps cijelu igru. Tako je i sa prethodnima, barem je meni bilo u metro 2033 redux - u metrou malo overkill fps (do 90-100), a vani mi padalo i do 50-ak sa istim postavkama...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 00:32   #802
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Evo pošto je vikend, i pošto ima nekih koji nisu toliko kritični prema igri kao ja, odlučio sam igri dati drugu šansu i odigrati je od početka, duži period nego prvi put, mislio sam ajde u 6-7 sati ( ako traje toliko uopće) igranja možda se me igra razuvjeri da nije toliko loša koliko sam mislio.


I onda upalim New Game, i onda se desi ovo u prologu :


https://www.youtube.com/watch?v=HXrK...ature=youtu.be


Nemam dalje šta dodati. Moji dojmovi su završeni. Ovo košta 60 eura.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 09:17   #803
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Evo pošto je vikend, i pošto ima nekih koji nisu toliko kritični prema igri kao ja, odlučio sam igri dati drugu šansu i odigrati je od početka, duži period nego prvi put, mislio sam ajde u 6-7 sati ( ako traje toliko uopće) igranja možda se me igra razuvjeri da nije toliko loša koliko sam mislio.


I onda upalim New Game, i onda se desi ovo u prologu :


https://www.youtube.com/watch?v=HXrK...ature=youtu.be


Nemam dalje šta dodati. Moji dojmovi su završeni. Ovo košta 60 eura.

Sam si kriv sta imas kriterije, inace bi reloadao 10 puta dok ne proradi i brute forcao kroz igru sa tonom bugova da dobijes god/bad ending prema trigerima za koje nisi ni znao da postoje, kao jos jedna budala (citaj JA).
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 24.02.2019. u 10:02.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 12:36   #804
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Sam si kriv sta imas kriterije, inace bi reloadao 10 puta dok ne proradi i brute forcao kroz igru sa tonom bugova da dobijes god/bad ending prema trigerima za koje nisi ni znao da postoje, kao jos jedna budala (citaj JA).
Ovo su mu kriteriji:
Ja nasjeo nisam, pare nisam dao, ja sam oldskul član videoteke pa onda kaže ovo Odigrati ću ja ovo sigurno ali kad je popeglaju, ali bio bi vrlo nadrkan da nešto platim SAD a dobijem kasnije,

Nije ni platio igru a uvrijeđen je... Kriteriji! Meni jedino nije jasno kako vi uopće igrate igre? Kad ama baš svaka igra je koliko toliko bugovita ili glitch-evita (ko npr novi RE2 ali o tome collossus ne priča u RE2 jer voli RE) To je ono kako se kaže, dupli standardi... Pa ako ih već imaš onda ih se drži i ne igraj igru. Reci, ovo sranje nije vrijedno moga vremena, ne sviđa mi se i OK. Stvar je u tome da sve ovo što ste nabrojali ko bugovi, stavili pod neigrivo, konzolaški port - to vam uopće ne drži vodu. To su sve pizdarije, cliping, lebdenje, objekti u zraku itd. Ne znam ni jednu igru koja to u jednom trenutku nije imala... Da, nije isto danas radit igre i pred 10, 15 godina. Igre su kompleksne, ogromne, pune fizike, objekata, kuraca palaca - i naravno da nije lako sve to posložit da bude bugfree - tko uopće i uspije? Tko može pratit svih tih par milijona linija koda i proć sve žive scenarije da vidi dali će se nekakav bug manifestirat - nitko. A vi nastavite onda bit uvrijeđeni kako platite (a niste platili LOL) a dobijete igru puno bugova. Ono, važno je imati kriterije...
Ove PC opcije, ako ih se tako može nazvati uopće jer ih nema, veze nemaju sa portom nego sa nekakvom bedastom odlukom developera koji su igru zamislili takvom kakva je. To je u biti igrin najveći grijeh (uz epic store šit)...
Netko je bio i spomenuo Rockstar i kako ono izdaju bugfree igre. LOL https://gtaforums.com/topic/785007-b...-solutions-pc/ i to sve 2 godine nakon što je izašla na konzolama. Nema BugFree igre, NE-MA!

Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Evo pošto je vikend, i pošto ima nekih koji nisu toliko kritični prema igri kao ja, odlučio sam igri dati drugu šansu i odigrati je od početka, duži period nego prvi put, mislio sam ajde u 6-7 sati ( ako traje toliko uopće) igranja možda se me igra razuvjeri da nije toliko loša koliko sam mislio.


I onda upalim New Game, i onda se desi ovo u prologu :


https://www.youtube.com/watch?v=HXrK...ature=youtu.be


Nemam dalje šta dodati. Moji dojmovi su završeni. Ovo košta 60 eura.
Gluh si ko top a to što ova zapne je sranje ali da to baš toliko smeta i da je gamebreaking... Ono... Ok... Vjerujem da ti nije lako... Licemjeran si...




Ajmo sada malo o Tim Swiiinji:

Đubre, samo takvo https://twitter.com/TimSweeneyEpic/s...28919336280066
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 13:32   #805
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Počeo i ja, došao do dijela gdje se ubacujes u onaj drugi vlak, tamo se igra srušila.. xD pa da napisem dojmove.

Bez RTX imam 75 fps ne pada ispod 70, sa RTX imam oko 45-55 zasada, ali meni osobno igra izgleda puno realnije scene sa RTX, osvjetljenje je puno realnije, par puta sam palio/gasio da vidim razlike i paše mi tamnije(realnije) osvjetljenje.
Ako bude drzao fps iznad 50 kad dodjem na otvorenije dijelove ostavit cu ga upaljenog, ako bude ispod 50 padao, ide off, na 75 fpsa je sve bas "smooth"...
Kretanje, pucanje, sve 5, isto napravio ove promjene u .cfg fajlu i bolje je.

Problema naravno ima, animacije ponekad izgledaju lose, okretanje glave, proletio protivnik kroz ormar u zaklon, al najgori je zvuk, na nekim dijelovima je totalno van synca, onako lik lupi sakom od dlan i zvuk kasni... Svi pricaju odjednom, nemres skuzit sta govore ponekad...
I meni se tu komp smrznul, pa sam hard reset napravil..

Inače lijepo radi na 1440p ultra, oko 100fpsa, onak i nisam očekival nekaj posebno, pripremio sam se dok sam počeo čitat komentare, tak da je ok, ak niš drugo, bar s tehničke strane igra radi ko podmazana.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 14:12   #806
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Ovo su mu kriteriji:
Ja nasjeo nisam, pare nisam dao, ja sam oldskul član videoteke pa onda kaže ovo Odigrati ću ja ovo sigurno ali kad je popeglaju, ali bio bi vrlo nadrkan da nešto platim SAD a dobijem kasnije,

Nije ni platio igru a uvrijeđen je... Kriteriji! Meni jedino nije jasno kako vi uopće igrate igre? Kad ama baš svaka igra je koliko toliko bugovita ili glitch-evita (ko npr novi RE2 ali o tome collossus ne priča u RE2 jer voli RE) To je ono kako se kaže, dupli standardi... Pa ako ih već imaš onda ih se drži i ne igraj igru. Reci, ovo sranje nije vrijedno moga vremena, ne sviđa mi se i OK. Stvar je u tome da sve ovo što ste nabrojali ko bugovi, stavili pod neigrivo, konzolaški port - to vam uopće ne drži vodu. To su sve pizdarije, cliping, lebdenje, objekti u zraku itd. Ne znam ni jednu igru koja to u jednom trenutku nije imala... Da, nije isto danas radit igre i pred 10, 15 godina. Igre su kompleksne, ogromne, pune fizike, objekata, kuraca palaca - i naravno da nije lako sve to posložit da bude bugfree - tko uopće i uspije? Tko može pratit svih tih par milijona linija koda i proć sve žive scenarije da vidi dali će se nekakav bug manifestirat - nitko. A vi nastavite onda bit uvrijeđeni kako platite (a niste platili LOL) a dobijete igru puno bugova. Ono, važno je imati kriterije...
Ove PC opcije, ako ih se tako može nazvati uopće jer ih nema, veze nemaju sa portom nego sa nekakvom bedastom odlukom developera koji su igru zamislili takvom kakva je. To je u biti igrin najveći grijeh (uz epic store šit)...
Netko je bio i spomenuo Rockstar i kako ono izdaju bugfree igre. LOL https://gtaforums.com/topic/785007-b...-solutions-pc/ i to sve 2 godine nakon što je izašla na konzolama. Nema BugFree igre, NE-MA!



Gluh si ko top a to što ova zapne je sranje ali da to baš toliko smeta i da je gamebreaking... Ono... Ok... Vjerujem da ti nije lako... Licemjeran si...




Ajmo sada malo o Tim Swiiinji:

Đubre, samo takvo https://twitter.com/TimSweeneyEpic/s...28919336280066



Čitaj sa razumijevanjem moje postove, ne pišem čisto da kontriram priču.


Bugovi u novom RE2 su toliko minorni, imam oko 35+ sati igre obje kampanje, te one dodatne DLCs, i možda sam u to sve vrijeme naletio na neki sitni bug, ali apsolutno ništa što je imalo utjecalo na gameplay, pogotovo ne gamebreaking stvari poput ove što sam snimio. Meni je gamebreaking kad moram 10 puta loadirati istu scenu da bi uspio proći sekciju igre na samom početku. Ohladiš se brzo.



RE2 se nije niti jednom crashao, i leti čak i na slabijim mašinama, ali isto izgleda odlično. Znači u pogledu popeglanosti kao finalni proizvod RE2 je 3 svjetlosne produkcijske godine iznad Metroa. Rockstar igre također.



Postoje bugovi, a onda postoje nedovršene i nedovoljno testirane igre.



Ja igru skinem, probam, ako mi se svidi, odem na Steam ili GoG i platim uredno, volim podržati devse i izdavače koji to zaslužuju, kupio sam orginala vjerovatno više nego je netko igara odigrao. Naravno da nisam platio ovakvo nešto unaprijed i na slijepo, i nevidim razloga zašto radi toga nebi kritizirao igru i izdavača jer ponavljaju ista sranja non-stop, a hoće pare za poluproizvod.







Nisu popeglali game breaking bug u Prolog dijelu igre. Nemamo dalje šta filozofirati što se mene tiče.





Buraz, ako je tebi igra super, ma deri, uživaj, kupi plati, čekaj patcheve. Sve super. Ja prosipam žuč zato što sam zaista htio da i ja tako doživim ovu igru, ali nema mi ništa gore kad me igra uvuče u 10 minuta totalno se ufuraš i onda te baci pod hladan tuš ovakim stvarima.


Po forumima stranim vidim da se lagano gomilaju nezadovoljstva upravo radi tih bugova i bolesti.



https://www.youtube.com/watch?v=ihTetKNmAQU


https://www.youtube.com/watch?v=Tkg7HxFr0EQ


https://www.youtube.com/watch?v=poehoGvUpoA


https://www.youtube.com/watch?v=qvSKoOeGKpA


https://www.youtube.com/watch?v=wAGD7UkuYfI


https://www.youtube.com/watch?v=hP6kKPhRxPA


https://www.youtube.com/watch?v=-tANtokzGdc


https://www.youtube.com/watch?v=J-TPM41gIqs


https://www.youtube.com/watch?v=CeKEpmwbvMA


https://www.youtube.com/watch?v=SVZOxd73YUY


https://www.youtube.com/watch?v=K0OzSZRCLZw


https://www.youtube.com/watch?v=gp1WdOmB9p8


Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 15:20   #807
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
@hrvoje

Proizvod platim kad ga probam i vidim da radi, kao i sve igre sta sam kupio. Jel danas trebas bit zadovoljan proizvodom sa bugovima? Treba izdat igru pod hitno a ne popeglat malo bugove, jer glavno je dignit pare, QA ne postoji.
Izdali su igru sa bugovima a mogli su odgodit izlazak mjesec 2-3, al jebes sve koji zeljno iscekuju odlican proizvod.

Evo sam presao igru, daleko najgori dio je end game. Boss fights? Koji, where? Totalno bezvezno.
I kao sta sam i mislio, dobio sam bad ending. Why? Jer sam knockoutao cijele base a ne pobio, rijesio sve side questove putam, sve istrazio i ne ubijao bez potrebe. Bad ending, play again, aha, sve sam poludio. Koji su triggeri za good/bad game?
Pogledam naknadno zahtjeve za good/bad i nasmijem se.... i tko bi bez gledanja guidea to znao?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 15:40   #808
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
@Collossus

Nije istina, RE2 ima gamebreaking bugova, guglaj... Neću ti lijepit linkove jer sam na mobu. Svaka igra ih ima...

@BladeRy

Ne znam stvarno što da ti kažem, daj link da vidim jer ono što sam ja vidio se čini dosta trivijalno. Stealth kad god možeš, pomogni drugom i ne ubijaj.
U LL te je moglo sjebat ako si ubio medvjeda i jednog konkretnog demona. Uzalud sve što si radio kroz igru ako si to failao.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 16:23   #809
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Reshade 4.1.1 radi na igri (dx11)pa ko zeli opteriti dodatno komponente ili u mom slucaju izostrit dodatno sliku moze.

https://youtu.be/UhldNLIf9zc
niti jedna jezgra ne prelazi 40% gg

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 24.02.2019. u 16:29.
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 16:48   #810
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
@hrvoje

Proizvod platim kad ga probam i vidim da radi, kao i sve igre sta sam kupio. Jel danas trebas bit zadovoljan proizvodom sa bugovima? Treba izdat igru pod hitno a ne popeglat malo bugove, jer glavno je dignit pare, QA ne postoji.
Izdali su igru sa bugovima a mogli su odgodit izlazak mjesec 2-3, al jebes sve koji zeljno iscekuju odlican proizvod.

Evo sam presao igru, daleko najgori dio je end game. Boss fights? Koji, where? Totalno bezvezno.
I kao sta sam i mislio, dobio sam bad ending. Why? Jer sam knockoutao cijele base a ne pobio, rijesio sve side questove putam, sve istrazio i ne ubijao bez potrebe. Bad ending, play again, aha, sve sam poludio. Koji su triggeri za good/bad game?
Pogledam naknadno zahtjeve za good/bad i nasmijem se.... i tko bi bez gledanja guidea to znao?



I na kraju koliko dugo traje cijela kampanja?
Colossus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na