Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2009., 13:32   #1
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
"Uradi sam" pozadinsko osvjetljenje tipkovnice?

kao prvo dobar dan svima,
pa krenimo s problemom

dakle imam HP Compaq nw8240. I pošto većinom navečer visim na internetu ili radim nešto konstruktivno tipkovnica se naravno upotrebljava poprilično dosta. I naravno nastaju greške u pisanju tj pošto "lupam" napamet po tipkovnici tu i tamo fulam koje slovo pa je eto za prvu ruku za osvjetljenje tipkovnice poslužila neka usb led lampica...ali ta lampica je za kitu najblaže rečeno.rastavio sam ju, dodao još par ledica u paralelu i opet to nije jednostavno to to...

i dakle sad je moje pitanje da li je tko pokušao na onu standardnu tipkovnicu od hp laptopa pomoću nekakvih ledica ili neznam čega osvjetliti pozadinu tipke makar da vidim obrise tipki jer raspored relativno znam napamet...

palo mi je napamet ispod tipkovnice naći malo mjesta pa nekako rasporediti plave/bijele/crvene/bilokoje ledice i naravno sve ih povezati i staviti da žice kroz neku rupu [npr od 56k modema] idu do usb porta otkud bi se napajale ili svojevremeno je bilo u linksa onaj nekakav neon string pa s tom pokušati nešto iskemijati

[imam jednu tipkovnicu viška i puno volje pa eto pitam ako je netko radio nešto slično pa da udjeli savjet-dva]


eh da i ako se pitate zašto nekoristim "eksternu" tipkovnicu : rezolucija ekrana na lapu je 1920x1200 i 15.4"ekran pa recimo da bi bilo malo problematičnije tipkati jer volim imati "radnog prostora" između sebe i laptopa a nebi volio tu još staviti neku usb tipkovnicu
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 10:45   #2
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Recimo da stavis lampu pokraj laptopa ?
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2009., 10:49   #3
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Zar nebi bilo ovo jednostavnije?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 15:24   #4
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Zar nebi bilo ovo jednostavnije?
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
... pa je eto za prvu ruku za osvjetljenje tipkovnice poslužila neka usb led lampica...ali ta lampica je za kitu najblaže rečeno.rastavio sam ju, dodao još par ledica u paralelu i opet to nije jednostavno to to...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:36   #5
big_B
Premium
 
big_B's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 560
Potrebno je kupiti 5-10 ultra bright dioda i problem riješen. Ova jedna na ovoj lampici je 0 bodova. Jedino kaj to sauga dosta struje.
__________________
big_B je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 02:05   #6
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor big_B Pregled postova
Potrebno je kupiti 5-10 ultra bright dioda i problem riješen. Ova jedna na ovoj lampici je 0 bodova. Jedino kaj to sauga dosta struje.
potrebno ti je naucit tipkat bez gledanja u tipkovnicu... ako brzo tipkas gledajuci u tipkovnicu, onda ti za tipkanje bez gledanja treba otprilike 2 dana vjezbe...

ja sam se vec tolko natipkao da su mi najkoristenije tipke na laptopu koji sam prodao postale glatke (dok je nov su hrapave), isto tak mi izgleda i trenutna logitech ultra flat tipkovnica s koje tipkam

jevtino da jevtinije ne mozes proci
santos je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 08:26   #7
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
hahaha...

pokšavam ja to već podosta ali je malo teže se naviknuti kad za tipkanje koristim hp 2133 s onom svojom malom tipkovnicom, logitech s510 tipk i još ovu "običnu" na laptopu...i onda nikako se naviknuti, hp-ove imaju jednoredni enter, logitech dvoredni, hp 2133 ima tipke velikih dimenzija ali prakticki bez razmaka izmedju itd...ugl malo je teže pohvatiati to sve
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na