Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2002., 18:05   #1
djorgic
Banned
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: G. Lomnica zg
Postovi: 28
Cooler

Koji mi cooler predlažete za durona 800 overlocko bi ga na 1000+.
Al nemojte neki skupi oko 150 kn. Jel dobar titan TTC- D5T.
djorgic je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2002., 20:19   #2
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
hm...zahtjevan si...
od titana bjezi... probaj neki od thermaltakea u tom cjenovnom razredu. i svakako arctic silver II termalnu pastu..
osobno mislim da ne bi trebao stedit na cooleru ako mislis overclockat (sto znaci da uzmes neku Alphu ili slicno...)
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2002., 20:32   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Taj Titan svakako nije dobar cooler, a još je pri tome i bučan kao i svaki Titan. Isto tako bježi i od thermaltakea. Ti su meni skoro spalili moj ljubljeni procesor, a nije bio overclociran.

Sada koristim onaj dupli Titan i trebaju mi antifoni. Duron se ne grije baš previše. Izaberi tišinu.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2002., 21:12   #4
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
ahhaa, da, neka izabere tisinu...ali ce se ta tisina pretvoriti u dim...
za 150 nemozes dobiti jednu alphu (MOOOOOZDA nekim cudom, polovnu, pokidanu,etc.), tako da je thermaltake za taj cjenovni razred najbolji izbor...
moj ti je savjet da pogledas jedan od zadnjih BUG-ova, testirali su coolere...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2002., 01:50   #5
laststargazer
Registered User
 
laststargazer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Croatia, Vrbova
Postovi: 8
Citiraj:
Originally posted by RAK
Taj Titan svakako nije dobar cooler, a još je pri tome i bučan kao i svaki Titan. Isto tako bježi i od thermaltakea. Ti su meni skoro spalili moj ljubljeni procesor, a nije bio overclociran.

Sada koristim onaj dupli Titan i trebaju mi antifoni. Duron se ne grije baš previše. Izaberi tišinu.
Ljudi zaboravljaju da nije bitan samo cooler, nego i nacin na koji si ga stavio te ventilacija unutar kucista... ja trenutno imam Chrome orb (koji je sad negdje oko 80 kn) ali ga nisam uspio dobro "ubosti" iz prvog puta jer mi ni procesor nije stajao u socketu bas najravnije, tako da sam ga postavljao 4-5 puta (i cooler i procesor) za redom dok nije dobro sjeo (uz obicnu silver pastu, sta bi tek bilo da imam Artic ) i sad mi nakon 2 sata torture testa moj procesor (vidi sig, 1.85 V) ne prelazi 51 C. U idle se spusta na 26-27...

Naravno, kuciste mi je otvoreno...
__________________
Soltek 75KAV-X AthlonXP1700+@2700+ (H2O cooled)
384 MB RAM
Eizo F67 on Gigabyte R9000
MX700 in hand
laststargazer je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2002., 03:51   #6
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Ne nisam zaboravio.

Bojim se da dam ga dobro postavio. I naravno pastu i takve sitnice. Otvoreno mi je kučište stalno i imao sam temperaturu 57, a sada mi sa ovim Titanom u istom režimu rada ne prelazi 35. Onda bi svakako sa Chrome orb-om trebao biti zadovoljan. I za njega trebaju antifoni. Nije baš tih.

Taj cooler je samo malo skuplji od onoga koji on traži (do 150 kn) i mogu svoj procesor OC. To se barem vidi iz temperature. Kada je potrebno dignem ga na 1000, a tada ne prelazi 55.

Ajde živjeli.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2002., 13:25   #7
teva
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Slovenia
Postovi: 26
Moj duron 800 radio je na 40 stopinja sa volcano II, na 1.85V i 1000 mhz. Dolnji dio coolera sam spolirao i namjestio artic silver pastu. Kuciste mi je otvoreno. Ako ga dobro namjestis i naneses dobru pastu i ne trebas neki drag cooler. Neki dan sam zamjenio ventilator od volcano II sa jednim zalmanom (92x92), kojeg sam namontirao na stranicu, tako da je pihao i na neke elemente na plosci. Temperatura narasla je na 43 ali je bilo mnogo tisje.
__________________
Iwill KK266 v1.2
Duron 800@1166 (7,5 X 155)
KingMax 512 MB
Riva TNT2 32 MB
Maxtor 40 GB ATA133 7200RPM
teva je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2002., 21:08   #8
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Uzmi nešto iz Thermaltake serije.Ja imam GoldOrb sa termalnom pastom i moj Cely 1.13 radi na 25 C!
Nećeš pogriješit
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 19:51   #9
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
I ja ti u svakom slucaju preporucam Thermaltake :-)
A ne sjecam se ko je tocno reko, al Chrome orb mi je do sada bio najtisi cooler.... bio sam ga raskopao i podmazao s nekom masti za auto koju sam nasao u garazi.... kad se poceo vrtiti, apsolutno nista nisi mogao cuti, samo glupo napajanje od kucista
Bio sam ga kupio u Ve-milu pred jedno godinu dana, a sada ga vise nemaju? Di bi se mogo nabavit?
miato je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 21:10   #10
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ja imam gore navedenog titana i oni zaista lazu na deklaraciji buke. On je deklariran na 27 dba medjutim on realno radi na 30. Ja imam Durona 750, i pod punim opterecenjem imam razliku temperature izmedju procesora i kucista na 7 stupnjeva. To je sa titanom na 5volta, na 12volta ta razlika nije prelazila 3 stupnja.
Ako hoces apsolutno necujno hladjenje nekog durona apsolutno ti preporucam ovaj cooler s srezanom voltazom. Tisi je od coolera za celerone.

Duroni se suprotno opcem misljenju relativno malo griju. Frend je skinuo cooler s durona 700 (neopterecenog) i trebalo mu je 5 min da dodje do 55 stupnjeva.
numa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2002., 00:35   #11
simbad
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Question

Pozdrav, ima li netko iskustva sa SPIRE 5E34B3H hladnjakom.
U PC CHIPU je dobio dobre ocjene. Vidim da ga HGSPOT prodaje , a zanima i me SPIRE FRIDGEROCK. Po njihovim podacima bi mogao biti dobar. Ima li tko iskustva?
simbad je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2002., 09:37   #12
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
coler

ako netko hoce dobar cooler neka kupi Thermaltake Volcano 7! košta oko 160kn i moj XP1600+ sa Artic Silver II pastom radi na 36 do max 42 stupnja nakon par sati mučenja! ili Dragon OrbIII! sa sporim Orbom (na 5000rpm) mi je bila ista temp. ali je vulcano nešto tiši! tog orba sam prodao frendu koji ima Athlona 850 i radi mu ispod 35 stupnjeva bez sistemskih ventilatora!!! koja alfa!!!!??? preskupo, a ništa bolje od Thermaltake-a
igx je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2002., 14:29   #13
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Ma uzmi alphu najvise se isplati jer se ne trebas brinuti oko temperature meni nikad na full loadu nije presla temperatura 47C. Dobro ja ne overclockam ali ipak
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2002., 10:46   #14
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Bono kako si zadovoljan s tom Radeon karticom? ta ima izlaz za 2 monitora ili 1? razmisljam uzeti neku grafičku za cca 700kn ali neznam da uzmem radeon 7200 ili gforce mx400? Alpha ti košta barem duplo više nego moj Volcano 7 a kao što vidiš ne hladi ništa bolje! a i tiši je dok proc nije opterečen jer ima termometar!
igx je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2002., 18:31   #15
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Bono reci mi koliko je glasna ta Alpha? Ja trazim nesto sto se zbilja malo cuje i sto bi dobro hladilo.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2002., 17:37   #16
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Ako nemaš jako tiho napajanje Volcano 7 neces ni cuti do cca 3500 okretaja! meni se ne vrti nikada brze (iako bi mogao do 4900), a temp. ne prelazi 42 stupnja, jer imam dva sistemska ventilatora i to prednji na 3000 okreataja za zadnji na samo 1300! Alfa nije sigurno tiša!
igx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na